Autor Wątek: Dziwny dźwik na niskich biegach  (Przeczytany 3802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AdamAd

  • Gość
Dziwny dźwik na niskich biegach
« dnia: 22-10-2005, 22:33:03 »
Witam i proszęo pomoc. jeżdżęstarlet EP82 1995r. Na luzie i na normalnych obrotach silnik, pracuje ok. Ale kiedy przyspieszam na niskich biegach (1,2,3) i dociskam mocno gaz spod maski dochodzi dźiwne dzwonienie jakby ktoś "podzwaniał łańcuszkiem" Co to może być?

na dole jest podobny temat kolezanki - nie scalam bo straci sięwątki, ale pamietajmy o   :asearch janmor
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:55:24 wysłana przez Janmor »

pss

  • Gość
Dziwny d¼wiêk na niskich biegach
« Odpowiedź #1 dnia: 22-10-2005, 23:01:24 »
To dzwonienie zaworów. U mnie zdaża sięto przy mocnym przyspieszaniu (szczegolnie pod górkę) na kiepskiej benzynie.  :cry:  
Po wlaniu do baku dobrej 98 okt. efekt w zasadzie znika (ja lejęBP98).
A to, że on może występować, wspominają nawet w instrukcji  :asearch  starletkowej.
Ewentualnie mozna sprawdzić wyprzedzenie zapłonu.

Przemek

Joanna25

  • Gość
Dziwny d¼wiêk na niskich biegach
« Odpowiedź #2 dnia: 22-10-2005, 23:30:46 »
Cytat: pss
To dzwonienie zaworów. U mnie zdaża sięto przy mocnym przyspieszaniu (szczegolnie pod górkę) na kiepskiej benzynie.  :cry:  
Po wlaniu do baku dobrej 98 okt. efekt w zasadzie znika (ja lejęBP98).
A to, że on może występować, wspominają nawet w instrukcji  :asearch  starletkowej.
Ewentualnie mozna sprawdzić wyprzedzenie zapłonu.

Przem

Masz instrukcjędo Starletki????? Bardzo by mi sie przydała, jesli masz w wersji elektronicznej to będe baaaardzo wdzieczna!!!! ja mam Starlet 1995.

AdamAd

  • Gość
Dziwny d¼wiêk na niskich biegach
« Odpowiedź #3 dnia: 23-10-2005, 23:53:29 »
Zawory były sprawdzane, są ok. A dźwięk dalej jest

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
Dziwny d¼wiêk na niskich biegach
« Odpowiedź #4 dnia: 24-10-2005, 11:24:36 »
pss ma rację, to zjawisko potocznie zwane spalaniem stukowym, wynika z małej ilości oktanów w benzynie, spróbuj zalać na pusty bak np. v-power 99, problem powinien zniknąć momentalnie. Jeśli nie zniknie to znaczy że mamy do czynienia z większym problemem :( Czego oczywiście nie życzę.


 

Beesafe.pl