Toyota Klub

.: GARAŻ :. => News ze świata Toyoty i nie tylko => Wątek zaczęty przez: Jackal w 25-06-2004, 13:51:30

Tytuł: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 25-06-2004, 13:51:30
Rynek motoryzacyjny na świecie rozwija się, ale najbardziej w Chinach  :roll:
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: El_Chueco w 25-06-2004, 20:27:41
No i co to mial byc za news - moze jakies liczby ktore by to jakos zobrazowaly?
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: El_Chueco w 25-06-2004, 20:33:04
Naprzyklad:
---
Chińska potęga motoryzacyjna
15.05.2004 20:36 (aktualizacja 17.05.2004 09:50)
 
/ INTERIA.PL
Chiny stały sięjedną z największych na świecie potęg w dziedzinie motoryzacji: ich produkcja wszelkiego rodzaju pojazdów motorowych wyniosła w 2003 r. 19,95 milionów sztuk - podały chińskie źródła oficjalne.

Duo Liren, członek komisji transportu, utworzonej ostatnio przez rząd chiński do śledzenia rozwoju motoryzacji w kraju, podał, że w 2003 r. Chiny wyprodukowały 4,45 miliona samochodów, 13 milionów motocykli i 2,5 miliona pojazdów dla rolnictwa.

Od 1997 r. Chiny produkowały co roku 10 milionów motocykli, co stanowi połowęprodukcji światowej.

Na zdjęciu przedstawiamy produkowanego w Chinach fiata palio. Wytwarza go Nanjing Fiat, czyli spółka joint venture założona w Chinach przy równych udziałach Fiat Group i Yuejin Motor Group. Jest to największe przedsięwzięcie działającej już od kilku lat firmy, która do tej pory zajmowała sięjedynie sprzedażą dostawczych pojazdów Iveco i podzespołów Teksid. W najbliższych 3-4 latach Nanjing Fiat zamierza powiększyć chińską sprzedaż samochodów od 700 tysięcy do 1,2 miliona egzemplarzy w skali rocznej.

Palio kierowany jest do młodych rodzin, które zakupią go jako swój pierwszy pojazd - spełnienie marzeń i podniesienie ich standardu codziennego życia. Niewielkim autem mogą też być zainteresowani pojedynczy klienci, dla których Palio stanie sięekonomicznym i pomocnym narzędziem w pracy. Fiat łączy duże nadzieje wraz z wprowadzeniem Palio do Chin.

Dzięki bardzo chłonnemu rynkowi azjatyckiemu fabryka w Nanking produkująca samochody dla włoskiego koncernu może stać sięjednym z ważniejszych źródeł dochodów. Jest to również wielka szansa dla dynamicznie rozwijających sięChin
---
PELNY TEKST TUTAJ (http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=502447)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: El_Chueco w 25-06-2004, 20:36:23
Dzisiaj rynek wewnętrzny, jutro cały świat
27.05.2004 00:15 (aktualizacja 17:35)
Z rdzawoczerwonej ziemi na południowych obrzeżach miasta Guangzhou wyłaniają sięobiekty nowej fabryki Hondy, która będzie produkowała rocznie 50 tys. samochodów osobowych, z czego aż 30 tys., modele z silnikami o pojemności 1,5 litra – z przeznaczeniem na eksport do Europy.

Jeżeli te plany siępowiodą, będzie to poważny znak, że na globalnym rynku motoryzacyjnym pojawił siękolejny, potężny gracz. Chińska potęga motoryzacyjna
Chiny stały sięjedną z największych na świecie potęg w dziedzinie motoryzacji: ich produkcja wszelkiego rodzaju pojazdów motorowych wyniosła w 2003 r. 19,95 milionów sztuk - podały chińskie źródła oficjalne.
 
Dziś świat zalewają wyroby chińskiego przemysłu lekkiego i elektronicznego. Czy w przyszłości będziemy powszechnie kupowali nie tylko koszule, buty, bieliznę, zabawki, odtwarzacze DVD, lecz także auta z napisem "made in China"?

Jeszcze dziesięć lat temu indywidualna motoryzacja w ludowych Chinach praktycznie nie istniała. Nabywcami samochodów osobowych były niemal wyłącznie instytucje i urzędy, ale – jak pisze magazyn "Far Eastern Economic Review" - to siębardzo szybko zmienia. Obecnie po drogach ChRL jeżdżą już 24 miliony prywatnych aut. W ubiegłym roku sprzedaż przekroczyła poziom 2 mln pojazdów, w tym sięgnie prawdopodobnie 3 mln. Oficjalne prognozy mówią, że rynek będzie rósł w tempie 15-20 proc. rocznie, co oznacza, że w 2009 r. w ręce Chińczyków trafi 5 mln samochodów. Wielkie koncerny natychmiast zwietrzyły interes i nie chcąc przegapić otwierającej sięprzed nimi szansy planują miliardowej wartości przedsięwzięcia. Volkswagen zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku lat zainwestuje w ChRL 5 mld euro, co pozwoli mu utrzymać pozycjęlidera na miejscowym rynku. Zakrojone na szeroką skalęplany ogłosiły także General Motors i Ford. We wspomnianym Guangzhou obok Hondy są już obecne Nissan i Toyota.

Chiny to nie Brazylia...
Wciąż przyglądamy sięi podziwiamy fenomen chińskiego rynku motoryzacyjnego. Od pewnego czasu Chiny stały sięgłównym celem ekspansji dla większości światowych producentów samochodów. Koncerny przekonane są o tym, że tamtejszy rynek będzie rozwijał siębardzo dynamicznie i przyniesie im duże zyski w krótkim okresie.
 
Niektórzy przestrzegają jednak, że chińska gospodarka wkrótce zwolni swoje obroty i podaż samochodów zacznie przekraczać popyt. Co z powstałą w ten sposób nadwyżką?

Władze w Pekinie od dawna marzą o uczynieniu z ChRL globalnego eksportera samochodów, lecz dotychczas były to ambicje bez pokrycia. Tradycyjnym atutem Chin jest tania siła robocza, lecz cóż z tego, skoro wskutek zaporowych stawek celnych komponenty używane do montażu aut są tu nawet o 40 proc. droższe niż w innych krajach. Miejscowe fabryki pozostawały także na bakier z organizacją i jakością produkcji. Brak odpowiednich uregulowań prawnych powodował, że lokalni, nieznani szerzej producenci, a bardzo sięich w ostatnich latach namnożyło, powszechnie lekceważyli wymogi bezpieczeństwa. Co roku w wypadkach drogowych w ChRL traci życie 100 tys. ludzi. Ocenia się, że co dziesiąta z ofiar ginie wskutek poważnych usterek w samochodach, braku regularnych przeglądów i posprzedażnego serwisu. Chinom zaszkodziła ponadto, czym pisaliśmy już na łamach "Jeżdżęz Dziennikiem", opinia światowego centrum piractwa przemysłowego. Podrabiane w Kraju Środka i sygnowane znakami renomowanych marek części samochodowe są wysyłane do warsztatów naprawczych za granicę, głównie na Bliski Wschód.

Chińczycy słyną jednak z ekspansywności i konsekwencji w biznesie, więc zdaniem specjalistów trzeba sięspodziewać, że i w tym przypadku osiągną wyznaczone sobie cele. Tym bardziej, że niektóre z wymienionych przeszkód zostały już usunięte. Przyjęcie ChRL do Światowej Organizacji Handlu (WTO) przyniosło radykalne obniżenie taryf celnych, więc zniknął problem drogich komponentów. Natychmiast ustawiło to Chiny w uprzywilejowanej pozycji wobec zamorskich konkurentów - szacuje się, że koszty produkcji samochodów w ChRL są o jedną piątą niższe niż w Japonii.

Właścicielem fabryki w Guangzhou jest w 65 proc. Honda, co oznacza pierwszy wyłom w zasadzie, że obcy kapitał może funkcjonować w Chinach tylko wtedy, gdy wchodzi w spółki z miejscowymi przedsiębiorcami, do tego z przewagą udziałów tych ostatnich. Taki układ nie podoba sięzagranicznym koncernom. Produkować na rynek wewnętrzny - owszem, ale po co dzielić sięz narzuconymi przez Pekin partnerami zyskami z eksportu?

Istotną barierą na drodze do podboju świata przez chiński przemysł motoryzacyjny może być za to oddalenie od potencjalnych klientów na innych kontynentach. Dobrze wiedzą o tym Japończycy, którzy od dawna lokalizują swoje fabryki w Europie i USA. Dla ChRL naturalnym rynkiem zbytu jest region Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. "Chiński" Volkswagen sprzedał już pierwszą partiępolo do Australii, a wytwarzane przez zakłady GM w Szanghaju chevrolety venture znajdują nabywców na Filipinach. Udane próby wyjścia poza Chiński Mur odnotowali również dwaj nie związani z żadnym globalnym koncernem producenci, Geely i Chery. Warto zapamiętać te marki. Niewykluczone przecież, że kiedyś pojawią siętakże w naszych salonach samochodowych. (RYM)
---
Pelny Tekst
TUTAJ (http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=506007)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Bisua w 25-06-2004, 22:53:06
Czuczu daje radęwidzępoinformowany chłopak
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: El_Chueco w 25-06-2004, 23:17:32
wystarczy wejsc na http://moto.interia.pl - jeden z najlepszych sericowmoto w polsce
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 28-06-2004, 16:12:43
Jak już pisałem, narazie zawiesiłem publikowanie Newsów, niejako w odpowiedzi na delikatny rozłam w TKP.

Żeby dać przedsmak (prawdopodobnie) przyszłym tematom działu News, pozwoliłem sobie pozakładać wątki z krótką informacją  :D  

To ze ja sie wstrzymuję, nie oznacza że inni nie mogą tutaj niczego pisać, stąd nowe wątki.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Gosiek w 14-07-2004, 09:19:52
Shell i Toyota uruchomiły program, podczas którego na ulice Londynu wyjedzie 10 Toyot Avensis zasilanych nowym, alternatywnym paliwem. 3-miesięczny test ma udowodnić brak szkodliwości dla silników, a także wysoką jakość ekologiczną nowego paliwa.

Samochody wyposażone będą w zupełnie seryjne silniki diesla. Jedynym novum, jest zastosowanie technologii D-CAT (Diesel Clean Advanced Technology), która znacznie redukuje zawartość cząstek stałych oraz tlenków azotu w spalinach. Po zastosowaniu tej technologii i wyeliminowaniu najbardziej szkodliwych substancji ze spalin, silniki z dużym zapasem spełniają normy czystości Euro4.

Toyoty zasilane będą paliwem GTL (Gas to Liquids) - czystym, syntetycznym i bezbarwnym paliwem, który otrzymywany jest z gazu. Jest ono najbardziej ekonomiczne z alternatywnych paliw, a przy tym ma świetną charakterystykęspalania oraz nie zawiera siarki, dzięki czemu jest bardzo ekologiczne.

Co więcej, GTL może być używany we współczesnych silnikach diesla bez żadnych przeróbek i inwestycji. Najlepsze efekty daje jednak w połączeniu z technologią D-CAT.

Shell jest w trakcie budowy pierwszej komercyjnej rafinerii, która będzie zajmowała sięprzerabianiem gazu na GTL. Ponadto ogłosił plany wybudowania zakładu w Katarze, który na masową skalębędzie zajmował sięwydobyciem gazu. Szacuje się, że na terenie tego kraju znajduje się15 procent światowych zasobów gazu.

Źródło INTERIA http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=519594
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Gosiek w 14-07-2004, 19:28:22
Toyota i Shell Gas & Power zaprezentowały nowy rodzaj paliwa GTL (Gas to Liquid), którym napędzanych będzie 10 Toyot Avensis wyposażonych w technologięD-CAT.Projekt nazwany Czysta Technologia Jutra łączy technologie puryfikacji spalin opracowane przez obie firmy. Projekt stanowi integralną część szerszego programu współpracy, którego celem jest stworzenie nowego ekologicznego, nieustępującego możliwościami tradycyjnym samochodom pojazdu i napędzającego go paliwa.

 

Uroczystość otwarcia projektu odbywa sięw londyńskim Centrum Shell. Obecni będą Dawid Jamieson, członek brytyjskiego parlamentu i minister transportu, Akihiko Saito, wice-prezydent Toyota Motor Corporation oraz Malcolm Brinded, dyrektor grupy Royal Duch/Shell.

 

Shell GTL jest czystym, bezbarwnym, syntetycznym paliwem wyprodukowanym z gazu, najbardziej wydajnym spośród alternatywnych paliw, bezsiarkowym, o bardzo dobrej charakterystyce spalania. Nowatorska technologia D-CAT Toyoty (Toyota Diesel Clean Advanced Technology) redukuje cząstki stałe i tlenki azotu w spalinach.

 

Projekt Czysta Technologia Jutra ma na celu zaprezentować szerszej publiczności korzyści płynące z wykorzystania czystych paliw w samochodach wyposażonych w czyste silniki Diesla. Połączenie ekologicznego pojazdu, jakim jest dostępna na rynku Toyota Avensis D-CAT, z ekologicznym paliwem pozwoli w jeszcze wyższym stopniu chronić środowisko naturalne.

 

Zgodnie z założeniami projektu ekologiczne Toyoty Avensis napędzane paliwem GTL użytkowane będą przez brytyjski Czerwony Krzyż, londyński Szpital Św. Tomasza oraz pro-ekologiczną organizacjęEnergy Saving Trust. Przez trzy miesiące samochody wykorzystywane będą podczas zbierania funduszy, zapewniania pomocy potrzebującym i bezdomnym.

 

Malcolm Brinded, Dyrektor Grupy Royal Dutch/Shell powiedział: „Shell i Toyota wiodą prym w rozwoju technologii GTL. To bardzo ważny moment dla obydwu naszych firm; projekt służy obopólnym celom i realizuje szerokoplanowe strategie dotyczące ochrony środowiska naturalnego”.

 

Wice-prezydent Toyota Motor Corporation, Akihiko Saito, podkreśla: „Współdziałanie w ramach jednego projektu zawdzięczamy podobnej filozofii działania naszych firm inwestujących w przyszłość i koncentrujących sięna poprawie życia społeczności”.

 

Minister Transportu, David Jamieson, tak komentuje wdrożenie projektu: „Współpraca Toyoty i Shella to bardzo cenna inicjatywa. Leaderzy rynku samochodowego i paliwowego razem pracują nad zmniejszeniem szkodliwego wpływu stale rozwijającego sięsektora motoryzacji na środowisko naturalne. Paliwa płynne wyprodukowane z gazu są ekologiczne; to szczególnie ważne w tak zatłoczonym mieście, jak Londyn. W dodatku wykorzystywanie ich przez tak czyste pojazdy zwielokrotnia pozytywny efekt”.

 

·         Laboratorium Shella produkujące paliwa płynne z gazu ziemnego działa już od 10 lat. Firma planuje otwarcie fabryki w Katarze, gdzie znajduje się15% światowych zasobów gazu.

 

·         System Toyota D-CAT działa w oparciu o nowatorski katalizator znacznie ograniczający ilość, poniżej wymogów EURO IV, cząstek stałych i tlenków azotu, dwóch najbardziej szkodliwych substancji w spalinach silników wysokoprężnych.

 

·         Jako jedna z największych firm motoryzacyjnych świata Toyota działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Tworzy technologie ekologiczne, inwestuje w badania nad nowymi układami napędowymi, paliwami i oczyszczanie spalin. Wyprodukowane w Wielkiej Brytanii Toyoty Avensis, które wykorzystywane będą w ramach projektu Toyota/Shell, wyposażone są w system D-CAT i elektronicznie sterowany system bezpośredniego wtrysku paliwa typu common rail.

Źródło http://www.toyota.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Gosiek w 20-07-2004, 07:33:12
http://www.toyota.com/about/news/product/2004/07/16-1-celica-mr2.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 20-07-2004, 09:17:36
Gosiek ubiegłaś mnie, ale podajęstreszczenie po polsku

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Toyota podjęła decyzjęo zaprzestaniu sprzedaży modeli MR2 i Celica


Toyota Motor Corp. ogłosiła w piatek, że obecne linie modelowe MR2 i Celica są ostatnimi i po roku 2005 zaprzestanie produkcji ich następców.

Celica została po raz pierwszy zaprezentowana w roku 1970 w Japonii, natomiast dwumiejscowa MR2 miała swój debiut w 1985 roku.

Przedstawiciele Toyoty motywują swoją decyzjęfaktem, iż oba modele mają obecnie poważną konkurencjęzarówno ze stajni Toyoty, jak i konkurencji. Ponadto w ostatnich latach ich sprzedaż systematycznie spadała.

Smutne   :cry:  :cry:
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: pankuba w 20-07-2004, 12:18:26
Cytat: Jackal

Toyota Motor Corp. ogłosiła w piatek, że obecne linie modelowe MR2 i Celica są ostatnimi i po roku 2005 zaprzestanie produkcji ich następców.


Smutne   :cry:  :cry:


Czemu smutne, nie podoba ci sięnowa MR2  :?:

Bo mnie sie bardzo podoba, na TVN Turbo mówili, że ma rewelacyjne zawieszenie i ZERO ELEKTRONIKI w nim :bdance No zresztą jak to Toyota z zawieszenia zawsze słynęła.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 20-07-2004, 12:52:26
Pankuba, czy doczytałeś do końca i zrozumiałeś sens???

Toyota nie będzie już produkować i sprzedawać modeli Celica i MR2 !!!
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: pankuba w 20-07-2004, 13:57:21
No jak nie będzie jak właśnie pokazuja nową MR2 :?:  :?:  :!: , zaczęli i od razu skończyli  :worried  :sad
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Gosiek w 20-07-2004, 14:09:17
Cytat: pankuba
No jak nie będzie jak właśnie pokazuja nową MR2 :?:  :?:  :!: , zaczęli i od razu skończyli  :worried  :sad


Pankuba po 2005 przestaną produkować i sprzedawać....
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 20-07-2004, 14:11:25
Z MR2 (czyli "Mister Two") jest tak, że była już pewna przerwa. Model sprzedawano od 1985 roku do 1995, potem było 5 lat przerwy i ponownie pojawił sięw 2000 r.

W 2005 znowu przerwa, może oni będą robić takie okresy "pięciolatek" z i bez MR2?
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 22-07-2004, 14:55:58
Toyota sięumacnia

Japoński producent samochodów umacnia swoją pozycjęna całym świecie, zwłaszcza w Azji i w Europie Wschodniej. Wzrost sprzedaży ma sięgnąć w tym roku 9 proc. Toyota zapowiada zwiększenie sprzedaży samochodów w tym roku do do 7,39 mln sztuk. To o 4 proc. więcej niż planowano wcześniej. Na wzrost prognoz największy wpływ ma wyraźnie zwiększający siępopyt na rynkach azjatyckich.

W 2003 r. Toyota wyprzedziła Forda, stając siędrugim co do wielkości producentem aut na świecie. Grupa, w skład której wchodzą też Daihatsu i Hino, oczekuje wzrostu globalnej sprzedaży aut w tym roku o 9 proc. - Uważamy, że rynek samochodowy będzie rósł w szczególności w Chinach i Indiach, podobnie będzie w rozwijających sięrynkach Europy Wschodniej i Rosji - powiedział prezes koncernu Fujio Cho. Toyota rozwija interesy w Czechach: tamtejszy oddział ma w planach produkcję100 tys. małych samochodów rocznie w spółce z PSA Peugeot Citroen. Kolejna fabryka powstanie w Teksasie. Koncern chce też zwiększyć produkcjęw fabrykach w Wielkiej Brytanii, tak aby zaspokoić zapotrzebowanie na modele Avensis i Corolla. Po dwóch kwartałach tego roku Toyota zanotowała w Europie 15 proc. wzrost sprzedaży, osiągając rekordowy wynik pół miliona sprzedanych aut. W USA firma przebiła planowany na ten okres wynik 1 mln aut. Na rodzimym japońskim rynku udział Toyoty wyniósł 44 proc.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: wwtcka w 27-07-2004, 17:25:24
chyba sięzaczyna niezła współpraca pomiędzy tymi koncernami, ciekawe czy jest to powolna przymiarka do przejęcią francuskiego producenta przez Toyotę???

Czy toyota porte to peugeot 1007? (http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=526154)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Yaga w 27-07-2004, 17:28:14
Jak na mój gust, ten samochodzik (T. Porte) ma nieładny przód. (http://net.gtd.pl/sm/sm/sre1_i017.gif)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 27-07-2004, 17:32:47
IMO przód ma faktycznie nieładny (jak z rynku japońskiego), ale reszta zgrabniejsza od 1007.

Czy Toyka przejmie PSA ??? Nie sądzę. Po co, lepiej z nimi współpracować. Jako 2 firmy sprzedadzą więcej niż jako jedna.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: szad w 28-07-2004, 11:08:59
nowe AVE maja elektronike w silniku robiona we francji... :D
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 28-07-2004, 11:30:15
Cytat: szad
nowe AVE maja elektronike w silniku robiona we francji... :D


W Renault Lagunie diesel u kumpla, koło zamochowe pochodzi z Japonii. Swoją drogą właśnie to koło już mu wymieniali w serwisie, z komantarzem, że francuskie samochody nie lubią japońskich części :-)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: szad w 28-07-2004, 11:31:09
heh no kilkanascie firmowych AVE ta wlasnie elektryke wymieniali juz w polowie fur.. z tego wynika ze z wzajemnoscia.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 28-07-2004, 11:36:00
Niech siędogadają i zaczną montować swoje części.

Niestety w Toyocie kiedyś mi mówili, że Toyki produkowane w UK muszą mieć ponad 50% części z Unii (np. skrzynie biegów z Wałbrzycha ;-) ). A japońscy producenci części jeszcze w Europie fabryk nie mają .
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: pankuba w 28-07-2004, 14:17:07
Renault niby współpracuje z Nissanem a jakoś nie widac poprawy na lepsze, ani na gorsze w drugim przyp.  :adiabelek
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 28-07-2004, 14:46:55
Jak to nie, poptrz jaką paskudną MicręNissan wypuścił, a następca Almery może yć podobny do Mrganki. Fuj!
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: YOTA w 29-07-2004, 06:55:19
No to ja wsprawie koła zamachowego !!!
  w mojej AVE D4D koło zamachowe TEŻ JUŻ WYMIENILI -przebieg 38tys.km/ dobrze ,że
  na gwarancji/ :(
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 29-07-2004, 10:32:30
Wracając do tematu posta, jestem bardzo ciekaw jakie ceny będą miały te maluchy w salonach Peugeota, Citroena i Toyoty. A co z gwarancją, produkcja w jednej fabryce, więc czy Toyota da 3 lata a francuziki 2 ???
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: pankuba w 29-07-2004, 11:01:20
Tak w zasadzie to fajna sprawa jeden producent wypuści jakieś gadżeciki do swojego autka, drugi też i wszystkie pasują do twojego autka  :D
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 29-07-2004, 11:19:16
Z tym akurat może nie być tak różowo, ale poczekamy zobaczymy. Przecież i tak nie kupimy takiego wózka na zakupy ;-)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 17-09-2004, 10:23:22
Prius produkowany w Chinach

Już pod koniec 2005 roku Toyota ma rozpocząć produkcjęswego szlagierowego hybrydowego modelu Prius w Chinach.

Chińskie Priusy mają byc produkowane w Changchun z części importowanych z Japonii. Sama technologia napędu hybrydowego może być również wykorzystywana w samochodach produkowanych przez chińskiego partnera Toyoty, firmęFAW. Nie byłby to wyjątek, gdyż Toyota użyczyła już swej technologii koncernowi Ford, który dzięki niej zaprezentował hybrydowy model Escape.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 04-10-2004, 15:32:25
Toyota preferuje wskaźniki montowane centralnie

Toyota Motor Corp. przekonuje, że wysoko centralnie umieszczone wskaźniki są łatwiejsze w użyciu dla większości kierowców. Ale już teraz umieszczone obok siebie wskaźniki znajdują siępośrodku tablicy rozdzielczej w połowie samochodów Toyoty sprzedawanych w Japonii.
 
Dostawcy tacy jak Visteon Corp. propagowali centralnie umieszczone wyświetlacze jako środek oszczędnościowy. Takie tablice rozdzielcze nie muszą być przeprojektowywane w zależności od tego czy auto jest przeznaczone na rynek o ruchu lewo- czy prawo-stronnym.
 
Toyota twierdzi, że jej wysiłki w kierunku wprowadzenia uniwersalnego wzornictwa mają na celu spowodowanie, że samochody będą łatwiejsze w obsłudze dla każdego. Wiele  z tych wysiłków jest wyraźnie adresowana do starzejącego sięspołeczeństwa japońskiego.
 
No i kupa, ja wolęwskaźniki przed kierowcą i jak tak dalej pójdzie, nie kupięwięcej ...  :asmiliecry  :asmiliecry  :asmiliecry  :bojjjjjjjjjj
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: pankuba w 05-10-2004, 15:51:29
Cytuj
Toyota Motor Corp. przekonuje, że wysoko centralnie umieszczone wskaźniki są łatwiejsze w użyciu dla większości kierowców.


tak, przede wszystkim dla tych z siedzenia pasażera i tylnej kanapy  :evil:  :evil:  :evil:

Popieram cięJackal w 200%

Przyjdzie mi jeździć moją obecną Corolką do końca swoich dni, muszęo nią dbać.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: janmor w 05-10-2004, 15:59:37
Taaa mój przyjaciel ma Bączka - czyli Twingo i właśnie to ono ma zegary na srodku - brzydactwo....

No, ale mają Klub - Twingo - Tuning

I mała fotka od nich jak bedzie mogła wyglądać Toyotka!!!  ::szczena::  :roll:   :awallbash
(http://twingo-tuning.w.interia.pl/2.jpg)

Pozdrawiam...
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 05-10-2004, 16:43:54
Toyka będzie ładniejsza, ale zegary na środku  :awallbash

Wolęjuż wyświetlacz jak w Priusie, elektroniczny pod samą szybą przednią, ale przed kierowcą.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 06-10-2004, 15:36:13
Wspólne konsorcjum Hondy, Nissana i Toyoty

Z końcem października Honda przystąpi do konsorcjum Toyoty i Nissana powołanego, by wspólnie projektować i wdrażać oprogramowanie w samochodach (G-Book).

Jak podało japońskie ministerstwo finansów, w zeszłym roku wydatki na oprogramowanie do samochodów w japońskich koncernach motoryzacyjnych wyniosły blisko 903 miliony dolarów. Nakłady te rosną ciągle w związku z coraz większym udziałem podzespołów elektronicznych instalowanych w samochodach.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 22-10-2004, 17:16:43
Toyota planuje rekordowe inwestycje  

Koncern Toyota Motor chce w bieżącym roku obrachunkowym zwiększyć nakłady inwestycje o ponad 10% do rekordowego poziomu 10,24 mld USD - donosi dziennik "Nihon Keizai". Wcześniej zakładano wydatki w wysokości 9,29 mld USD. Decyzja ma związek z dynamicznym wzrostem sprzedaży na rynku światowym. Ponad połowa środków zostać ma przeznaczona na rozbudowępotencjału produkcyjnego japońskich fabryk Toyoty. W tym roku koncern liczy na sprzedaż 7,2 mln pojazdów.
 
(Toyota)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 25-10-2004, 16:56:43
Porsche może wykorzystać rozwiązania Toyoty w hybrydowym Cayenne


Niemiecka firma Porsche rozważa możliwość opracowania hybrydowej wersji modelu Cayenne, wykorzystując system napędowy opracowany przez specjalistów Toyoty - podał serwis branżowy "Automobilwoche". Przedstawiciel Porsche potwierdził w wywiadzie dla agencji Reuters, że firma prowadzi prace na hybrydową odmianą popularnego auta terenowego, jednak bliższych informacji nie ujawniono.

O ile prace badawcze zakończą sięsukcesem, Porsche może zdecydować sięna benzynowo-elektryczny układ silników o mocy 270 KM, opracowany dla Lexusa RX 400h. Ten ostatni model, który powstał na bazie Lexusa RX 330, wchodzi do sprzedaży w USA w grudniu.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 02-11-2004, 16:33:50
Sprzedaż Toyoty ma dorównać GM w 2006  
 
Toyota, najbardziej zyskowny producent samochodów, jest zdeterminowana doścignąć General Motors, największy koncern motoryzacyjny na świecie jeśli chodzi o sprzedaż.

Prezydent Hiroshi Okuda powiedział wczoraj, że grupa Toyoty, która obejmuje również Daihatsu i Hino, zamierza zwiększyć światową sprzedaż do około 8,5 miliona sztuk w 2006 roku.

W takim wypadku Toyota zrównałaby poziom sprzedaży z GM, który sprzedał około 8,5 miliona pojazdów w zeszłym roku, ale zmniejsza produkcjęsamochodów w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Toyota wysuwa sięna czoło przed swoimi rywalami dzięki zaawansowanej technologii, redukcji kosztów i stałemu wzbogacaniu gamy modeli, czemu sprzuja rozbudowa sieci fabryk na całym świecie.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 05-11-2004, 12:45:45
Siedem z dziesięciu to Toyoty

Wsród najlepiej sprzedających sięnowych samochodów w w październiku w Japonii, auta Toyoty zajmują aż 7 miejsc. Na prowadzenie powróciła Corolla ze sprzedażą 11.992 szt.
To mniej więcej tyle ile w Polsce od poczatku roku  :adiabelek
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 09-11-2004, 11:00:13
Wpadka(?) Toyoty

Toyota poinformowała japońskie ministerstwo przemysłu, że planuje wezwać do serwisów 651.366 pojazdów, głównie z rynków poza-japońskich, żeby wymienić wadliwe obudowy tylnych reflektorów.

Problem polega na blaknięciu, pod wpływem słońca, czerwonego koloru kloszy i dotyczy 10 modeli Toyoty wyprodukowanych pomiędzy listopadem 1989, a kwietniem 2000.

Wezwania dotyczące między innymi modelu Hiace, obejmą ok 500.000 aut wyeksportowanych głównie do Wielkiej Brytanii, Australii i Chin.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 10-11-2004, 17:49:29
Japońscy producenci na czele rankingu niezawodności aut w USA

W najnowszym rankingu niezawodności czytelnicy amerykańskiego magazynu "Consumer Reports" nisko ocenili auta firm z Europy, natomiast wysokie noty zdobyli producenci z Japonii, przede wszystkim Toyota.
 
Modele sedan, firmowane przez producentów europejskich, stanowiły większość na liście aut, które uznane zostały w ankiecie amerykańskiego pisma za najmniej niezawodne. Znalazły siętu m.in. BMW Serii 7 i 5, Mercedes-Benz klasy S, E i C (z silnikami sześciocylindrowymi), Jaguar S-Type i X-Type, a także Volkswagen Passat w wersji 4x4.
 
Z drugiej strony, połowa sedanów i aut małych, które w klasyfikacji zdobyły najwyższe noty za niezawodność, były to modele produkowane przez koncern Toyota. Jest to m.in. Toyota Corolla i Prius, Lexus IS 300 oraz Scion xB. Wysokie noty zdobył także model Acura RL wcześniejszej generacji.
 
Autorzy zestawienia "Consumer Reports" bazowali na wynikach własnych testów oraz opiniach, nadesłanych przez czytelników pisma i osób korzystających ze strony internetowej. Ankieta została przeprowadzona wiosną. Wydawca "Consumer Reports" - firma Consumers Union - poinformował, że w tym roku udało sięzebrać informacjęna temat poziomu niezawodności ponad 810 tys. aut z lat 1997 do 2004.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 22-11-2004, 13:32:42
Toyota Mark X

Nawet jeden z najbardziej uznanych japońskich producentów samochodów - Toyota – wciąż traktowana jest przez europejskich miłośników motoryzacji nieco protekcjonalnie. Wprawdzie bezapelacyjnie doskonała jakość nie pozwala Toyoty lekceważyć, ale wciąż traktuje sięją na motoryzacyjnych salonach jako nuworysza. Tym bardziej warto pokazać auto może nie oszałamiające, ale ciekawe, bo będące klasykiem Toyoty na rodzimym rynku: model Mark X. Zdumiewające, jak daleko mu do Corolli, która uchodzi wciąż w Europie za sztandarowy produkt swej marki.
 
Począwszy od 1968 roku, kiedy w Japonii zadebiutował Mark II, sprzedano już blisko pięć milionów egzemplarzy kolejnych jego generacji. Był od początku bestsellerem Toyoty w kategorii aut klasy średniej. Toyota Mark ma więc pewne podobieństwa co do roli, jaką zagrał w dziejach swego koncernu do roli, jaką odegrał Golf w dziejach Volkswagena. ...Choć pozycjonowana była oczywiście wyżej. O ile jednak Golf był zawsze przede wszystkim samochodem przede wszystkim praktycznym, o tyle Mark miał zapewnić swym posiadaczom luksus. O ile jedną z ważniejszych innowacji VW Golfa był wprowadzony od początku tego modelu napęd na przednie koła, o tyle Toyota Mark miała i wciąż ma napęd przenoszony na tylna oś. Czy upodabnia ją to do BMW?
 
Toyota Mark X nie epatuje sportową stylizacją, ale sylwetce trudno odmówić lekkości i dynamiki. Zarówno tył jak i przód auta ma wygląd przystający do limuzyny bezpretensjonalnej, eleganckiej, a przy tym „lubiącej prędkość”. W środku jest znacznie bardziej elegancko, a mniej sportowo, niż na zewnątrz. Jeśli chodzi o charakterystykęzespołu napędowego, to zdaje sięona uwzględniać oba postulaty: by było wygodnie i luksusowo, a w miarępotrzeb i ambicji kierowcy, także szybko. Podstawowa jednostka ma pojemność 2,5 litra swych sześciu cylindrów w układzie widlastym Alternatywęstanowi jednostka 3,0 V6. Zmianami przełożeń zawiadywać może kierowca poprzez sześciobiegową skrzynięmanualną, bądź powierzyć to zadanie pięciobiegowemu automatowi. Jeśli dodać do tego, że Mark X wyposażony może być w napęd na wszystkie koła, to obraz luksusowej i dynamicznej limuzyny zdaje siębyć kompletny.
 
Toyota Mark X oferować ma doskonały komfort, a japońskim na to sposobem jest wyposażenie auta masęgadżetów mających umilić jazdę. Począwszy od faktu, że oba przednie siedzenia mają regulowaną (oczywiście elektrycznie) długość siedzisk, a przedni pasażer może indywidualnie modulować charakterystykębrzmienia sprzętu audio, wnętrze zaś podświetlają lampki diodowe (technologia LED) – które dopasowują intensywność emitowanego światła do jasności panującej we wnętrzu... Lista takich detali jest długa, a wchodzić w szczegóły nie ma potrzeby, bo auto sprzedawane będzie wyłącznie w Japonii. Choć więc ciekawość Toyotą Mark X jest w sensie merkantylnym daremna, to wszak warto sięprzekonać, jak wygląda japoński klasyk Toyoty.

Toyota Mark X (http://toyota.jp/sp/x-body)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 01-12-2004, 11:19:10
Æwierć miliona priusów

Toyota poinformowała, że na całym świecie sprzedano już ponad 250 tysięcy egzemplarzy hybrydowego modelu prius.

Ten wynik sprzedaży obejmuje obie generacje priusa. Producent przyznaje jednak, że sprzedaż zdecydowanie wzrosła po debiucie nowego modelu, który uhonorowoany został m.in. tytułem Car Of The Year 2005.

Toyota liczy, że w bieżącym roku w Europie zostanie sprzedanych około 8.500 tys. tych samochodów. W samej Wielkiej Brytanii, która podatkami wspiera pojazdy hybrydowe, sprzedano niemal 1400 priusów.

Japoński producent stawia sobie ambitne cele na przyszły rok, kiedy chce ulokować w Europie 15 tysięcy priusów, a na całym świecie - 180 tysięcy.

Prius jest najbardziej masowo produkowanym samochodem spalinowo-elektrycznym. Posiada Hybrydowy System Napędowy Toyoty (THS), który został uhonorowany tytułem International Engine of the Year 2004. System wykorzystuje "czysty" silnik benzynowy o pojemności 1,5 l. i mocy 59 KM wyposażony w technikęVVT-i (zmienne fazy rozrządu) w połączeniu z silnikiem elektrycznym o zerowej emisji spalin. Oba te silniki są sterowane za pomocą wyrafinowanego systemu komputerowego, czyli przetwornika energii, który sam "decyduje" o źródle energii.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 10-12-2004, 11:13:14
Słabsza sprzedaż zagranicznych aut w Japonii

Od początku tego roku do końca listopada sprzedaż nowych, importowanych samochodów w Japonii, wliczając w to auta japońskich firm wyprodukowanych za granicą, spadła o 0,7 proc. do 245.822 egzemplarzy.

Natomiast sprzedaż ta w samym tylko listopadzie wzrosła, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2003 r., o 1,1 proc. do 22.752 egzemplarzy. Jest to pierwszy od dwóch miesięcy wzrost - poinformowało tamtejsze stowarzyszenie importerów samochodowych.

Sprzedaż marek zagranicznych w tym miesiącu wzrosła o 8,8 proc. do 20.823 aut, natomiast marek japońskich spadła o 42,7 proc. do 1.929 sztuk, głównie z powodu znacznego spadku sprzedaży zagranicznych aut Toyoty.

Najlepiej z marek produkowanych za granicą sprzedają sięw Japonii auta Volkswagena. W listopadzie sprzedano 5.277 aut tej marki, o 24 proc. więcej niż przed rokiem. Na drugim miejscu jest Mercedes-Benz ze sprzedażą 3.384 samochodów, o 10,6 proc. mniejszą niż w 2003 r. Trzecie miejsce zajmuje BMW, które sprzedało 3.289 pojazdów, o 4,3 proc. mniej. Czwarta jest Toyota, której sprzedaż spadła o 45,2 proc. do 1.346 pojazdów. Stało sięto głównie dzięki gwałtownemu spadkowi sprzedaży modelu Avensis. 90 proc. tego modelu stanowi import Toyoty. Wreszcie piąte Audi sprzedało w listopadzie w Japonii 1321 samochodów, o 38 proc. więcej niż przed rokiem.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 20-12-2004, 11:14:03
Chińskie silniki Toyoty

Toyota Motor Company w porozumieniu z China FAW Group Corporation rozpoczęła w Chinach produkcjęsilników.

Jednostki napędowe powstają w zakładach firmy FAW Toyota Changchun Engine będącej spółką joint venture obu producentów. W 2005 r. z taśm montażowych zjedzie ok. 40 tys. benzynowych silników V6 o pojemności 3 l. Docelowo fabryka produkować ma ok. 130 tys. sztuk silników rocznie.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 21-12-2004, 18:30:34
W tym roku Toyota spodziewa sięwzrostu sprzedaży o 10%
 
Jak poinformowała dziś Toyota, jej tegoroczna sprzedaż na rynkach światowych (bez marek Daihatsu i Hino) szacowana jest na poziomie 6,67 mln sztuk, co oznacza wzrost o 10%. Produkcja wynieść ma natomiast 6,72 mln aut (+11%). Na rok 2005 spodziewana sprzedaż to 7,18 mln sztuk (+8%), natomiast globalna produkcja osiągnąć ma 7,28 mln (+8%).
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: wroobel w 22-12-2004, 02:05:24
Jackal:   Æwierć miliona priusów

Toyota poinformowała, że na całym świecie sprzedano już ponad 250 tysięcy egzemplarzy hybrydowego modelu prius.

Ten wynik sprzedaży obejmuje obie generacje priusa. Producent przyznaje jednak, że sprzedaż zdecydowanie wzrosła po debiucie nowego modelu, który uhonorowoany został m.in. tytułem Car Of The Year 2005.

Wroobel:    A'propos to ostatnio miałem przyjemność testowania tego auta no i nie powiem, aby to auto robiło jakieś wrażenie na jego kierowcy; skrzynia automatyczna, silnik 1.5l benzyna + hybryda, która ładuje siępodczas pracy jednostki benzynowej oraz podczas hamowania. W konsoli środkowej znajduje sięwielofunkcyjny ekran dotykowy, do którego z pewnością trzeba sięprzyzwyczaić... . Ogólnie auto dla wybrednego amerykanina ceniącego sobie nowinki techniczne.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Yaga w 22-12-2004, 17:20:13
Podobno w Polsce trzeba zamówić i długo czekać na Priusa. A ja już widziałam we Wrocławiu dwa (ale nie zwróciłam uwagi czy były z wrocławską rejestracją). :-DD
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 22-12-2004, 17:39:59
Zamówić i czekać, jeżeli rozeszła siępula przeznaczona do naszego kraju. Kiedy testowałem Priusa w Wawie, Toyota miała ogólnie w kraju sprzedane ok 10 egzemplarzy z puli 40 aut. Z tego co mówili 7 kupili dilerzy, a ok. 3 osoby prywatne.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: wroobel w 22-12-2004, 19:14:38
Ja też słyszałem o siedmiu sztukach sprzedanych przez TMP.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Darus w 29-12-2004, 09:53:22
W roku 2005 zmienią sięceny i wyposażenie samochodów terenowych Toyoty. Wszystkie opisane poniżej zmiany dotyczą aut z roku produkcji 2005.

Toyota Rav4
Wersja Terra będzie wyposażona w klimatyzacjęmanualną (montowaną fabrycznie). W związku z tym ceny dla tej specyfikacji będą wyższe o 5000 PLN. Ceny pozostałych wersji nie ulegają zmianie. Oczywiście dotychczasowe promocje (modele 5dr AT i 3dr D4-D) na auta z roku produkcji 2005 nie będą obowiązywać. Do palety dostępnych kolorów wprowadzony zostanie ciemno szary metalik (kod koloru: 1E0).

Toyota Hilux
Wersje DLX będą dostępne w dwóch odmianach: obecnej oraz w nowej wersji DLX +. Jedyna zmiana w porównaniu do obecnego DLXa to materiał foteli oraz ich układ. DLX + będzie wyposażony w tapicerką materiałową, miejsce przedniej kanapy zajmą dwa oddzielna fotele.
Ceny nowej wersji będą 400 Euro wyższe od modeli DLX.
Wersje SR5 i SR5 TT pozostają również bez zmian.
Dodatkowo wprowadzona zostanie wersja SR5 TOP; W tej wersji nie będzie szyberdachu, zamiast tego standardowym wyposażeniem będzie manualna klimatyzacja. Prawdopodonie wielu klientów wybierać będzie wersjęz klimatyzacją, dlatego też planujemy zamawiać głównie model SR5 TOP, a SR5 TT dostępny będzie na indywidualne zamówienia. Cena SR5 TOP wynosi 26.850 EUR. Samochód w tej specyfikacji oferowany będzie wyłącznie z dwutonowym lakierem metalik (srebrno-zielony).

Land Cruiser 100
Ceny i specyfikacje nie ulegają zmianie. Przypominamy iż wersje z dwoma rzędami siedzeń tracą homologacjęciężarową.

Land Cruiser 120
Zgodnie z przesłaną wcześniej informacją w dostawie marzec-do 15 kwietnia przyjadą pierwsze Land Cruisery 120 ze zmienionym wyposażeniem. Dostępne będą 4 wersje wyposażenia: Luna, Luna Comfort, Sol, Sol+Navi.
Z uwagi na niski wolumen sprzedaży oraz niezbyt atrakcyjny wygląd, wersja Terra nie będzie dłużej oferowana.

Marcowa dostawa Land Cruiserów jest również bardzo ograniczona. Wszystkie samochody jakie przyjadą chcemy przeznaczyć dla klientów. Auta testowe przyjadą natomiast w dostawie kwietniowej.

Poniżej krótka charakterystyka nowych wersji LC w porównaniu do oferowanych obecnie:

Luna - w porównaniu do obecnej Luny brakuje tempomatu i szyberdachu. Miejsce komputera pokładowego Multiinformation zajmie komputer Fieldmonitor, znany z wersji Sol. Wersje trzydrzwiowe nie będą posiadały blokady tylnego mechanizmu różnicowego, zostaną natomiast wyposażone w systemy VSC i A-TRC oraz HAC i DAC.
Luna Comfort - w porównaniu do nowej Luny 2005 dochodzi skórzana tapicerka z ogrzewaniem foteli przednich, szyberdach i tempomat.
Sol – bez zmian
Sol + Navi – bez zmianWobec nowych świadectw homologacji przypominamy iż homologacjęciężarową zachowają tylko wersje z trzema rzędami siedzeń, a więc tylko 5-drzwiowe wersje SOL i SOL+NAVI. Wersje Luna i Luna Comfort nie mogą mieć homologacji ciężarowej


Prosimy zwrócić uwagęna najistotniejsze zmiany:
-różnice w wyposażeniu między modelami 3 a 5-drzwiowymi zostały zredukowane do minimum
każdy Land Cruiser będzie posiadać w wyposażeniu standardowym:
-komplet poduszek powietrznych (przednie, boczne, podwójne kurtyny)
-aluminiowe felgi
-dwustrefową klimatyzacjęautomatyczną
-systemy VSC i A-TRC
-komputer typu „Fieldmonitor”

Zmiany techniczne
Modele z roku 2005 posiadają usprawnione skrzynie biegów i silnik diesla. Skrzynie automatyczne mają teraz pięć przełożeń, manualne sześć.
Udało siębardzo poprawić elastyczność silnika D4-D. Moment obrotowy wzrósł z 343 Nm do 410 Nm. Powyższe zmiany pozytywnie wpłynęły na osiągi auta.
Szczególnie korzystnie wypada D4-D ze skrzynią A/T. Model ten przyśpiesza teraz do 100 km/h w 11,5 s (do tej pory 12,7s). Średnie zużycie paliwa spadło do 9 litrów /100 km. Prędkość maksymalna aut z silnikiem D4-D wzrosła do 175 km/h.
Samochód został lepiej wyciszony, usprawniono hamulce. Szybciej działa również system nawigacji.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 29-12-2004, 14:55:42
Do roku 2009 Toyota ma stać siętrzecim największym graczem w USA

Dzięki nowym modelom Toyota stanie sięw ciągu najbliższych pięciu lat trzecim największym koncernem samochodowym w USA pod względem sprzedaży - uważa firma doradcza CSM Worldwide. Według jej prognoz, łączna sprzedaż grupy, która obejmuje marki Toyota, Lexus i Scion, wrośnie do roku 2009 o 24%, osiągając poziom 2,5 mln egzemplarzy. Jeśli zapowiedzi te okażą sięprawdziwe, wówczas Toyota zepchnie koncern DaimlerChrysler na czwarte miejsce.
 
Tegoroczna sprzedaż grupy w USA osiągnęła do końca listopada poziom 1,87 mln aut, czyli o 9,3% więcej niż przed rokiem. Mimo, że rok 2004 jeszcze sięnie skończył, Toyota przekroczyła już wynik za cały rok ubiegły, kiedy to do klientów za Oceanem trafiło 1,86 mln samochodów. Według prognoz CSM, do 2009 r. 70% sprzedawanych przez Toyotęaut w USA produkowanych będzie w Ameryce Południowej. Obecnie jest to 63%.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 04-01-2005, 11:04:20
Nowy rodzaj hybrydy w autach Toyoty?

Toyota rozważa wprowadzenie na rynek amerykański hybrydowych modeli 4Runner oraz Sequoia, w których silnik elektryczny współpracować ma z jednostką wysokoprężną. Opracowanie pojazdów wyposażonych w tego typu napęd pozwoliłoby koncernowi na wzmocnienie pozycji na rynkach europejskich, gdzie samochody z silnikiem diesla stanowią około 40% łącznej sprzedaży nowych aut, a ceny paliwa są znacznie wyższe niż w Ameryce Północnej.
 
Toyota produkuje obecnie około dziesięć rodzajów silników wysokoprężnych, które oferowane są w różnych krajach na całym świecie.
 
(Toyota)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Sielan w 04-01-2005, 19:20:31
Nareszcie diesel w hybrydzie :) To bedzie polaczenie!
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 06-01-2005, 11:42:53
Najlepiej sprzedające sięsamochody w USA

Rok 2004 był najlepszym od trzech lat pod względem ilości sprzedanych w USA samochodów. Wśród pieciu najlepiej sprzedawanych modeli osobowych dwa przydadają Hondzie, dwa Toyocie, a tylko jeden Chevroletowi.

W ciągu minionego roku 2004 sprzedano ogółem 16,9 miliona egzemplarzy, co było rezultatem lepszym o 3,6% od tego z roku 2003. Wyniki sprzedazy poprawiły przede wszystkim marki zagraniczne, to jest: Lexus, Scion i Toyota, Honda, Subaru, Porsche, Nissan i Hyundai. Najlepiej sprzedawały się: Toyota Camry (426.990), Honda Accord (386.770) i Honda Civic (309.196).
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 20-01-2005, 15:56:50
Kolejne nagrody Toyoty i Lexusa

Amerykańska firma R. L. Polk & Co.’s ogłosiła coroczne wyniki "Polk Loyalty Awards", czyli nagrody za lojalność klientów względem poszczególnych modeli aut.

Koncern Toyoty zdobył nagrody za następujące auta z roku modelowego 2004:

- Toyota Camry - Mid-size car (auto średniej wielkości)
- Lexus LS430  - Prestige Luxury Car (prestiżowy samochód luksusowy)

Pozostałe kategorie przyznano głównie markom amerykańskim, co dobrze świadczy o japońskich produktach, w całej tej proamerykańskiej zabawie.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 27-01-2005, 17:26:08
Toyota Tundra - wersja prezydencka

Z okazji zaprzysiężenia prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha na drugą kadencję, japoński producent Toyota przygotował specjalną wersjęsprzedawanego na tamtejszym rynku pick-upa Tundra.

(http://info.onet.pl/_i/moto/0501/tundra.jpg)

"Wersja Prezydencka", bo tak brzmi jej oficjalna nazwa, jest jedynym w swoim rodzaju pojazdem. Nadwozie pokryte lakierem koloru "salsa red" skrywa luksusowe wnętrze, wyściełane skórą "brąz piasku" z akcentami koloru ostryg, na których w honorze dla prezydenta naniesiono emblemat "W".

Ciężarówka toczy sięna 20-calowych, chromowanych kołach, a pomiędzy osiami nadwozie przyozdabiają panele z polerowanej stali nierdzewnej. Z tego materiału wykonano również końcówki układu wydechowego. Tak wykonane auto z pewnością będzie atrakcją na uroczystej gali wydanej przez stowarzyszenie Teksańczyków (rodzinny stan Busha) w Waszyngtonie (rezydencja prezydentów USA).

Takie działania nie są jedynymi, jakie japoński producent wdraża w USA. Toyota wspiera władze i różne organizacje w stanach Kentucky, Indiana i Texas - we wszystkich trzech ma zlokalizowane swoje zakłady produkcyjne. Wytwarza sięw nich odpowiednio modele Camry / Avalon, Tundra / Sequoia / Sienna i Tundra od 2006 roku.[img]
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 09-03-2005, 11:04:01
Kolejne wyróżnienia Toyoty

Amerykański magazyn "Consumer Reports" ogłosił doroczną listęnajbardziej cenionych i rekomendowanych modeli aut.

W skrócie podsumowując, Toyota Prius, Lexusy LS430 i RX330 otrzymały wyróżnienie "Top Picks".

Z raporcie, już od kilku lat, bardzo wyraźnie widać rosnące znaczenie marek japońskich i koreańskich.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 10-03-2005, 00:02:34
Samochodowa piękność roku 2005

Trwający od października 2004 konkurs na "Samochodową Piękność Roku 2005" zakończył sięuroczystą Galą Finałową w Teatrze Roma.

Dzień Kobiet został wybrany nieprzypadkowo na datęfinału. Organizator chciał tym podkreślić piękno, styl i elegancjęprezentowanych samochodów, tak jak sięto dzieje w przypadku wyboru Miss czy Mistera.  
 
Samochody prezentowały sięznakomicie, zwłaszcza iż towarzyszyły im piękne panie w sukniach cenionych polskich projektanów.

Na deski Teatru Roma wjechało kolejno 9 samochodów wybranych w pierwszym etapie konkursu. Spośród nich zostały wyłonione: Samochodowa Elegancja Roku dla Mercedesa SLK 350, Samochodowa Gracja Roku dla samochodu Lexus RX 300 i oczywiście Samochodowa Piękność Roku 2005 dla...BMW 6.

(http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/Samochodowa_pieknosc_roku_648088.jpg)
 
W konkursie zorganizowanym przez Orbiplus i European Center, oprócz koncernów samochodowych udział wzięli przedstawiciele środowisk: golfowego, medialnego, publicznego, sportowego oraz instytucji finansowych.

Wśród zaproszonych gości znalazła sięBeata Tyszkiewicz, Irena Eris, Mateusz Kusznierewicz i wiele innych znanych osobistości. Wybór samochodowej Piękności Roku ma zająć stałe miejsce w kalendarzu imprez medialnych.
 
- - - - - - - - - - - - - -

He he he, wśród zaproszonych gości był również Jackal z małżonką :-)  :roll:

Obydwoje głosowaliśmy na Lexusa, niestety obawiam się, że decyzja została podjęta już wcześniej. Pewnym pocieszeniem były przepiękne modelki i hostessy  :roll: co widać zresztą na zdjęciu beemki.

Szkoda że nie ma zdjęć pana Jan Okulicza z TMP, bo odbierając nagrodęza Lexusa, pozował ze statuetką jak na gali Oskarów ;-) Ja fotek tym razem nie robiłem.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 14-04-2005, 16:26:12
Scion t2B
   
 Najnowszy model najmłodszej marki motoryzacyjnej świata skierowanej do najmłodszych posiadaczy prawa jazdy

Należącego do Toyoty Sciona można porównać do Swatcha czy Cropp Town. Wszystkie marki oferują swoje produkty młodym ludziom. Scion zadebiutował w 2003 r. w Kalifornii, odnosząc nadspodziewanie wielki sukces. Dziś aut tej marki nie można kupić poza granicami USA.

(http://bi.gazeta.pl/im/4/2652/z2652314G.jpg)

Prototypowy t2B zapowiada następcęmodelu xB, który - nim zaczął być oferowany jako Scion - w zmodernizowanej wersji zrobił furoręw Japonii pod marką Toyoty. Japończycy idą za ciosem - t2B jest utrzymany w tej samej charakterystycznej estetyce co xB. Mierzy 418 cm długości, 179 cm szerokości i 170 cm wysokości. Jak każdy z prototypów porusza sięna wielkich kołach (aż 20 cali). Prototyp zbudowano na zupełnie nowej platformie, która powinna pojawić siętakże w innych przyszłych modelach młodzieżowej marki.

Wszystkie drzwi otwierane są zdalnie pilotem. Po stronie kierowcy otwierają sięna wzór skrzydeł bramy pod katem 180 stopni, niemal stykając sięz bokami nadwozia. Po stronie pasażera znajdują sięjuż tylko jedne drzwi, na tyle jednak długie, by po przesunięciu służyć pasażerom obu rzędów siedzeń. Te rozlokowano jak w kinie - tylne fotele umieszczono wyżej niż przednie.

(http://bi.gazeta.pl/im/5/2652/z2652315G.jpg)

Napęd? 2,4-litrowy silnik, stary znajomy z coupÊ Scion tC.

Wszystko wskazuje na to, że Europejczycy będą musieli obejść sięsmakiem. Nawet jeśli t2B wejdzie do seryjnej produkcji, to trafi tylko do amerykańskich salonów sprzedaży.

(GazWyb)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 27-04-2005, 10:24:21
Doceniony Lexus

Raport Driver Power 2005, który ukazał sięw brytyjskim magazynie Auto Express potwierdził najwyższy poziom satysfakcji klientów Lexusa. Po raz czwarty z rzędu luksusowa marka Lexus otrzymała tytuł Najlepszego Producenta w kategorii niezawodności i satysfakcji klienta.

W plebiscycie udział wzięło ponad 50,000 brytyjskich kierowców, którzy ocenili swoje pojazdy w dziesięciu kategoriach, między innymi osiągów, niezawodności i jakości.

Najwyższy okazał siętakże standard obsługi klienta w autoryzowanej sieci Lexusa.

Doskonała reputacja, jaką cieszą sięwszystkie pojazdy Lexusa znalazła odzwierciedlenie w kolejnym tytule przyznanym marce: Lexus IS200 zwyciężył w kategorii Produktu Najwyższej Jakości.


To nie jedyny sukces Lexusa na angielskim rynku, marka ta po raz kolejny zwyciężyła w tegorocznej edycji badań satysfakcji klienta przeprowadzonych przez J.D. Power and Associates. Złoty Medal przyznany został marce po raz piąty. Lexus zdobył 848 na 1000 możliwych punktów. Średni wynik oscylował w granicy 786 punktów.

Lexus zwyciężył także w kategorii Jakości / Niezawodności oraz Atrakcyjności.

W pierwszej kategorii Lexus zdobył 923 punkty na 1000, w drugiej - 870 na 1000, dużo powyżej średniej.

Lexus IS200/300 okazał siędrugim najlepszym modelem w klasyfikacji ogólnej.

Wskaźnik satysfakcji klienta (CSI - customer satisfaction index) obliczony został na podstawie opinii ponad 23.000 właścicieli pojazdów po dwóch latach ich użytkowania. Właściciele dokonali szczegółowej oceny samochodów i stacji dealerskich. 77 pytania podzielono na cztery kategorie:

- Jakość i niezawodność (30%)

- Wygląd pojazdu: wzornictwo, osiągi, komfort, wyposażenie (28%)

- Standardu obsługi dealerskiej

- Kosztów eksploatacji, w tym zużycia paliwa, cen ubezpieczenia, cen serwisu i napraw (19%)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 27-04-2005, 20:22:23
Sony i Toyota – wspólna produkcja LCD

     Japoński producent sprzętu elektronicznego Sony Corp. zapowiedział stworzenie wspólnego przedsięwzięcia z jednym z światowych producentem maszyn, odnośnie produkcji ekranów LCD do zastosowania w aparatach cyfrowych i kamerach.

Najnowszy interes Sony to zakup 80% akcji firmy ST Mobile Display Corp., a pozostałe 20% przypadnie w udziale Toyota Industries.

W ostatnim roku Sony opracowało wraz z Samsung Electronics Co. jednym z największych na świecie producentów paneli LCD, nową generacjęproduktów która ma być wprowadzona w 2005 roku.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 11-05-2005, 09:00:06
Toyota rośnie

W ostatnim roku obrotowym Toyota miała 11,15 mld dolarów czystego zysku - nowy rekord w dziejach tej firmy. Japoński producent zdołał zwiększyć zyski mimo niesprzyjających warunków dla branży motoryzacyjnej - gwałtownie rosnących kosztów stali i ropy naftowej.

Toyota została drugim po GM producentem aut na świecie. Wyprzedziła Forda, który przez ponad 70 lat był "numerem dwa" światowej motoryzacji.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 21-06-2005, 11:51:30
Najcenniejsze firmy motoryzacyjne

W opublikowanym przez "Financial Times" rankingu 500 najcenniejszych firm na świecie, znalazły sięna najwyższych miejscach następujące koncerny motoryzacyjne:

Miejsce / wartość / przychody (w mln dol.)

18 Toyota Motor / 134 324,4 / 161 283,4
...
110 Honda / 46 611,7 / 80 710,0
111 Nissan Motor / 46 331,9 / 69 281,7
178 BMW / 30 220,8 / 57 478,2
...
219 Renault / 25 452,1 / 52 785,0
293 Ford / 19 941,4 / 171 652,0
...
303 Volvo / 19 383,1 / 28 534,8
310 Volkswagen / 18 962,1 / 115 336,2
354 Harley Davidson / 16 864,3 / 5320,5
360 GM / 16 600,2 / 193 517,0
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: T.N. w 21-06-2005, 13:37:56
w mld dolarów :)

T.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: T.N. w 21-06-2005, 13:38:34
Eh, sorry, nie popatrzyłem dokładnie. Viva Toyota!

T.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 21-06-2005, 13:47:17
Może być w miliardach, tylko sobie przesuń przecinek ;-)

Oczywiście mówimy o wartości księgowej, ale mimo to różnice są ... "devastating" :-)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: T.N. w 21-06-2005, 15:10:41
Cytat: Jackal
"devastating"

Ze względu na długi GM i Forda - gdyby osobno pokazywali aktywa i pasywa, to GM i Ford byłyby z przodu. Jednak długi obu gigantów powodują, że bilans Toyoty zabija...

T.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 21-06-2005, 15:30:22
True jak diabli - bilans Toyoty zabija.

A od ilu lat GM i Ford są na rynku? A ile mają firm zależnych i modeli? A na ilu rybkach oferują swoje produkty? Porównująto wszystko z osiągnięciami Japończyków, ... na kolana i czapki z głów :-)

Marzy mi sięjeszcze żeby przeciętnie zarabiający Polak mógł za roczną pensję, na niech będzie za dwuletnią ;-) , kupić Lexusa  8)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Yaga w 21-06-2005, 16:21:21
Podzielam Twoje marzenie, Jackal. :)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 21-06-2005, 21:48:59
Sukces Toyoty we francuskiej edycji badań JD Power

W pierwszej edycji przeprowadzonych we Francji badań zadowolenia klientów JD Power & Associates, modele Toyoty były bezkonkurencyjne w trzech z sześciu kategorii samochodów osobowych. Toyota Yaris Verso zwyciężyła w segmencie samochodów małych, Corolla wygrała w klasie niższej średniej, a Toyota Land Cruiser - w kategorii SUV. BWM zdobyło dwa pierwsze miejsca - Seria 3 w klasie wyższej średniej, a Seria 5 w segmencie wyższym, natomiast Mazda Premacy nie miała sobie równych w kategorii vany/mini vany.
 
Wyniki ankiety oparto na opiniach zebranych od ponad 16 tys. właścicieli aut we Francji, którzy przyznawali punkty w ocenie za samochód, obsługędealerską oraz koszty eksploatacji pojazdu. Autorzy badań przygotowali listę, która obejmuje 25 marek i 95 modeli samochodów ocenianych po okresie średnio 2,5 roku użytkowania.
 
W ogólnym zestawieniu najlepszych marek pod kątem zadowolenia klientów pierwsze miejsce zdobyła Honda (819 punktów na 1000 możliwych). Bardzo dobre noty zdobyła ta marka pod względem jakości/niezawodności samochodów oraz standardów obsługi dealerskiej. Tuż obok uplasowała sięmarka BMW (816 punktów), której mocną stroną jest przede wszystkim atrakcyjna stylistyka modeli. Powyżej średniej dla całego rynku - tj. 777 punktów - znalazły sięrównież marki Toyota, Mazda, Volvo, Skoda, Ford, Audi, Mercedes-Benz, Peugeot oraz Renault. Na uwagęzasługują wysokie noty Renault i Peugeot przede wszystkim w kategorii kosztów eksploatacji.
 
(Toyota)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 06-07-2005, 12:12:26
Po raz 11 z rzędu !!! Lexus zdobył nagrodę"2005 J.D. Power and Associates Vehicle Dependability Study (VDS)" - dla najlepszej marki


(http://www.clublexus.com/ezimagecatalogue/catalogue/variations/730-400x500.jpg)

(http://www.jdpower.com/presspass/pr/images/2005089a.gif)

(http://www.jdpower.com/presspass/pr/images/2005089b.gif)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 20-07-2005, 17:12:40
Kostaryka

(http://www.geozeta.pl/style/images/mapy/40.gif)

Piękny, porośnięty dżunglą kraj w Ameryce Środkowej, pomiędzy Nikaraguą i Panamą.

Właśnie tam kręcono zdjęcia plenerowe do wszystkich części "Parku Jurajskiego" - teraz kojarzycie?

W Kostaryce od ponad 25 lat najchętniej kupowanym samochodem, do tego niezagrożonym przez konkurentów, jest ... Toyota Land Cruiser   :-DD  

Na wszelki wypadek dla chętnych  :arrow: http://www.kostaryka.org
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Sielan w 20-07-2005, 18:09:24
Cytat: Yaga
Podzielam Twoje marzenie, Jackal. :)


Też bym sięnie obraził, gdyby tak sięstało :)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 26-07-2005, 10:00:43
Satysfakcja z auta

Satysfakcja z posiadanego auta, jego wyglądu, osiągów i komfortu w połączeniu z fachową obsługą serwisową w znacznym stopniu wpływają na ponowny zakup kolejnego pojazdu tej marki.  

Ankieterzy Centrum Badań Marketingowych Indicator zadali  pytanie grupie właścicieli aut – czy jest Pan(i) zadowolona z posiadanego samochodu? Okazało sięże zdecydowana większość, bo ponad cztery piąte respondentów wyraziła zadowolenie z posiadanych pojazdów. Trzeba podkreślić, że jest to identyczny poziom wskazań jak przed rokiem. Wzrosła natomiast w porównaniu z poprzednimi badaniami o 2 proc. liczba respondentów, którzy nie są zadowoleni z auta, które posiadają. Dzisiaj do tej grupy zalicza sięco dziesiąty pytany.

Warto popatrzeć jakie marki dają największe zadowolenie ich właścicielom. Największą satysfakcjęmają posiadacze Hond, na kolejnych miejscach są jeżdżący autami BMW, Mercedesa i Toyoty. W poprzednich badaniach najwięcej satysfakcji zgłaszali właściciele BMW. Niezadowoleni z pojazdów którymi jeżdżą są posiadacze Polonezów i Daewoo.  

Stopień zadowolenia z posiadanego auta

Stopień zadowolenia
 Wskazania (w %)
 
Zdecydowanie niezadowolony  1,6
 Niezadowolony  2,4
 Raczej niezadowolony  5,7
 Nie mam zdania  3,3
 Raczej zadowolony  29,3
 Zadowolony 33,0
 Bardzo zadowolony  24,7
 
Satysfakcja z posiadanej marki

Marka samochodu
 średnia ocena zadowolenia w skali 1-7*
 
HONDA 6,55
 BMW  6,50
 MERCEDES  6,33
TOYOTA  6,30
NISSAN 5,92
 AUDI 5,84
 RENAULT  5,65
 VOLKSWAGEN 5,60
 PEUGEOT 5,48
 OPEL  5,42
 SKODA 5,38
 FIAT 5,37
 CITROEN 5,34
 FORD 5,16
 DAEWOO 5,16
 POLONEZ  4,76
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: zawika1 w 16-08-2005, 06:31:06
ProszęOTO CENY TOYOTY W USA. (http://autos.yahoo.com/newcars/toyota.html;_ylt=AvHFER6ZCpqcMKT6jK_ytBk_c78F) .Jakby ktoś chciał porównać   :aduh  .
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 16-08-2005, 17:41:15
Nie dziękuję, wolęsięnie denerwować :?
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Darus w 19-08-2005, 09:41:18
Cytat: zawika1
ProszęOTO CENY TOYOTY W USA. .Jakby ktoś chciał porównać  .

tematu lepiej nie rusząc heheh sam wiem jak kupowałem LExa tam... hehe piękne pieniądze :-DD
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Swoop w 06-10-2005, 22:39:43
to może być całkiem ważna informacja: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33205,2952926.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 09-10-2005, 22:19:02
Oho, faktycznie rewelacja i spore zaskoczenie (miłe) :-)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: CarinaGTI w 12-10-2005, 13:33:34
Toyota kupuje Subaru
10.10.2005 11:14
Kliknij
Kliknij / INTERIA.PL
Koncern General Motors sprzedał Toyocie 9,7 proc. udziałów Fuji Heavy Industries, czyli producenta samochodów Subaru. Za 68 milionów akcji Toyota zapłaci 45,5 miliarda jenów, czyli ponad 300 milionów dolarów i zostanie największym udziałowcem Subaru.


Resztęz 20 procent akcji, których właścicielem był GM odkupi samo Fuji Heavy Industries, prawdopodobnie na rynku publicznym.

Rozwód General Motors i Subaru oznacza koniec prac na Saabem 9-6X, samochodem klasy crossover, który oparty miał być na Subaru B9 Tribeca.

Analitycy wskazują, że nie widać jasnego powodu, dla którego Toyota zdecydowała sięna inwestycjęw mające kłopoty (restrukturyzacja, sprzedaż poniżej planu) Subaru. Silniki boxer i napęd AWD nie dadzą siębowiem w prosty sposób zaimportować do napędzanych jednostkami rzędowymi i V samochodów Toyoty.

Pojawiają sięprzypuszczenia, że głównym powodem inwestycji był dobrze rozwinięty w Subaru dział napędów alternatywnych (pojazdy elektryczne zasilane bateriami litowo-jonowymi).Toyota kupuje Subaru
10.10.2005 11:14
Kliknij
Kliknij / INTERIA.PL
Koncern General Motors sprzedał Toyocie 9,7 proc. udziałów Fuji Heavy Industries, czyli producenta samochodów Subaru. Za 68 milionów akcji Toyota zapłaci 45,5 miliarda jenów, czyli ponad 300 milionów dolarów i zostanie największym udziałowcem Subaru.


Resztęz 20 procent akcji, których właścicielem był GM odkupi samo Fuji Heavy Industries, prawdopodobnie na rynku publicznym.

Rozwód General Motors i Subaru oznacza koniec prac na Saabem 9-6X, samochodem klasy crossover, który oparty miał być na Subaru B9 Tribeca.

Analitycy wskazują, że nie widać jasnego powodu, dla którego Toyota zdecydowała sięna inwestycjęw mające kłopoty (restrukturyzacja, sprzedaż poniżej planu) Subaru. Silniki boxer i napęd AWD nie dadzą siębowiem w prosty sposób zaimportować do napędzanych jednostkami rzędowymi i V samochodów Toyoty.

Pojawiają sięprzypuszczenia, że głównym powodem inwestycji był dobrze rozwinięty w Subaru dział napędów alternatywnych (pojazdy elektryczne zasilane bateriami litowo-jonowymi).
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 12-10-2005, 13:38:04
Aż 9,7 % akcji :? Miałem inne dane, nieco mniejsze, a konkretnie infor z ubiegłego tygodnia - "W środę(5 października) Amerykanie ogłosili, że za 315 mln USD sprzedają Toyocie 8,7% akcji Fuji."

Pomału pomału i GM będzie smętnym wspomnieniem a sekta urośnie w siłę;-)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Spro-ket w 13-10-2005, 01:13:58
Cytat: CarinaGTI
Analitycy wskazują, że nie widać jasnego powodu, dla którego Toyota zdecydowała sięna inwestycjęw mające kłopoty (restrukturyzacja, sprzedaż poniżej planu) Subaru. Silniki boxer i napęd AWD nie dadzą siębowiem w prosty sposób zaimportować do napędzanych jednostkami rzędowymi i V samochodów Toyoty.

No więc jeszcze nie jest  to takie pewne     :chmmm  
Chyba że faktycznie o te silniczki chodzi ...
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 13-10-2005, 09:14:46
Spoko spoko, chodzi o zarabianie pieniędzy.

Wcale nie trzeba od razu przeszczepiać silników czy napędu 4WD, żeby zakup Subaru miał sens, prawda?
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 24-11-2005, 11:24:30
Toyoty z fabryk Fuji  
 
Toyota będzie produkować swe samochody także w amerykańskiej fabryce należącej do koncernu Fuji Heavy Industries, właściciela marki Subaru.

Porozumienie o wykorzystaniu potencjału produkcyjnego Fuji Heavy Industries przez Toyotęjest zrozumiałą konsekwencją objęcia przez Toyotępozycji największego strategicznego udziałowca w Fuji. W ostatnim miesiącu ogłoszono, że Toyota przejmie pakiet 8,7% akcji od General Motors.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Jackal w 26-11-2005, 22:44:55
Pół miliona hybrydowych

Toyota poinformowała, że całkowita sprzedaż samochodów o napędzie hybrydowym osiągnęła liczbę513 tysięcy egzemplarzy.

Wynik ten osiągnięto w ciągu ośmiu lat. W 1997 roku Toyota zaprezentowała Priusa - pierwszy masowo produkowany samochód o napędzie hybrydowym. Sprzedaż w Japonii rozpoczęto od razu, zaś od 2000 roku pojazdy te są oferowane m.in w Europie i Ameryce. Rok później gama samochodów hybrydowych została poszerzona o minivana Estima Hybrid, sedana Crown i lekką ciężarówkęDyna.
 
W 2003 roku na rynek trafiła druga generacja Priusa z nowym systemem napędu Hybrid Synergy Drive, a od bieżącego roku w USA sprzedawane są SUV-y Lexus RX400h i Highlander Hybrid z napędami hybrydowymi. Natomiast latem przyszłego roku Toyota zamierza zaprezentować hybrydowego Lexusa GS450h.

O ile sprzedaż samochodów hybrydowych w Japonii utrzymuje sięmniej więcej na podobnym poziomie, to już na rynkach zagranicznych (a w zasadzie w Stanach Zjednoczonych) w tym roku wzrost przekroczył 100 procent.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: S-Piotr w 17-03-2006, 17:08:20
wynalzłem taką stronke  http://www.japanvehiclewholesale.co.nz/SearchStock.htm?sqlStart=541&currentLink=28
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: MadMike w 17-03-2006, 22:34:14
Ostatnio przeglądałem katalog Samochody Świata 2006 i pierwsze na zacząłem patrzeć to oczywiście.... wiadomo co  ;D Te modele Toyoty co mamy w europie to jest w zasadzie niewielki procent tego co Toyota ma na rynku u siebie w kraju kwitnącej wiśni :) Osobiście byłem zdumiony  :o
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 15-07-2006, 10:33:15
Azja wchodzi do wielkiego biznesu

Na pierwszym miejscu tegorocznej "500" amerykańskiego miesięcznika znalazł się koncern naftowy z USA - Exxon Mobil, który zdetronizował największą sieć handlową świata Wal-Mart Stores. Za nim znalazły się Royal Dutch Shell i BP. Bez zmian, na 5. miejscu, jest koncern motoryzacyjny General Motors, którego nie zdegradowały nawet poważne kłopoty finansowe. To dziwi, skoro inne koncerny samochodowe, w tym Toyota, która zdobywa rynki w niespotykanym tempie, spadły w rankingu - link (http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060715/ekonomia/ekonomia_a_6.html)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 15-07-2006, 11:23:28
System produkcji samochodów Toyota
Na stronie głównej TMC znajduje sie opis filozofii produkcji samochodów Toyota - czyli kwintesencja filozofii JiT oraz Jidoka - dla zainteresowanych link (http://www.toyota.co.jp/en/vision/production_system/index.html). Jest to niestety po angielsku ale jeśli będzie zainteresowanie tematem... ;)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 19-07-2006, 09:02:51
Jakość przede wszystkim - w rankingach niezawodnych aut od lat brylują firmy japońskie. Jaka jest tajemnica ich sukcesu?

Koncerny samochodowe strzegą jak największej tajemnicy wysokości swoich kosztów napraw gwarancyjnych, jednak w Europie i USA regularnie tworzone są rankingi najbardziej niezawodnych marek i modeli. Niemiecki ADAC każdego roku publikuje statystyki napraw samochodów, podobne przygotowuje TUV. Amerykańska firma J.D. Power, specjalizująca się w badaniu jakości aut, od kilku lat pyta właścicieli pojazdów nowych i trzyletnich o opinie o ich samochodzie. Badania J.D. Power prowadzone są w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Niemczech. W Wielkiej Brytanii badane są z kolei koszty napraw aut pokrywane przez firmy ubezpieczeniowe.

Dobre wyszkolenie
Mimo że wszystkie z wymienionych wyżej rankingów tworzone są niezależnie, w pierwszej dziesiątce najtrwalszych i najbardziej niezawodnych dominują pojazdy japońskie. Wejście do niej producenta europejskiego jest wydarzeniem, tak jak to się stało dwa lata temu z Oplem, gdy w badaniach TUV wyprzedził marki z Kraju Kwitnącej Wiśni, i z Jaguarem, który w brytyjskich rankingach uplasował się pod koniec pierwszej dziesiątki.

Konkurencja nawet nie ukrywa, że dążąc do podniesienia jakości swoich produktów porównuje się do Toyoty. Ten japoński koncern od dekad utrzymuje się w czołówkach rankingów. Jednak nawet te samochody nie są doskonałe. W ostatnich latach Toyota coraz częściej ogłasza akcje przywoławcze, prosząc klientów o wizytę w warsztacie w celu usunięcia fabrycznej usterki. Problemy pojawiają się wraz z ekspansją koncernu na wszystkich rynkach i otwieraniem nowych fabryk. Aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość montażu, Toyota we wszystkich ważnych regionach otwiera centra szkoleniowe. W Europie takie centrum zlokalizowano w Wielkiej Brytanii, obok fabryki, w której powstaje model Avensis. Dlaczego tam? Bo to najstarsza, a więc z najbardziej doświadczoną kadrą, fabryka. Poza tym jej położenie zapewnia dobre połączenie z całym kontynentem. Do centrum przyjeżdżają specjaliści z fabryk całego regionu i uczą się najnowszych technik pracy, które stworzono w Toyocie.

Standard pracy
Samochód składa się z kilku tysięcy części, z których od 70 do 80 procent wytwarzanych jest przez poddostawców. Jakość ich pracy jest kluczowa dla niezawodności samochodu.

Europejskie zakłady Toyoty kupują większość podzespołów u lokalnych dostawców. Jednak zanim japoński koncern podpisze kontrakt na dostawę komponentów, często wprowadza u kooperanta własne standardy pracy. Jakość części badana jest w centralnych laboratoriach Toyoty w Belgii, położonych tuż przy europejskiej siedzibie koncernu. Japończycy powiększyli w tym roku laboratoria. Teraz jest to kompleks techniczny, w którym części są nie tylko badane, ale i konstruowane - tu będą tworzone nadwozia europejskich wersji Toyoty. Dzięki temu przeciążone główne biuro konstrukcyjne w Nogoi będzie mogło skoncentrować się na innych zadaniach.

Rankingi niezawodnych aut
Brytyjski Warranty Direct
1. Honda Accord
2. Subaru Forester
3. Mazda MX-5
4. Mitsubishi Carisma
5. Toyota Yaris
6. Honda Civic
7. Nissan Almera
8. Honda CR-V
9. Toyota RAV4
10. Nissan Micra

Amerykański J.D. Power
1. Lexus
2. Porsche
3. Toyota
4. Honda
5. BMW
6. Mazda
7. Hyundai
8. Subaru
9. Volvo
10. Jaguar
 
źródło: www.rzeczpospolita.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 26-07-2006, 11:14:46
Usterka w wizerunku

Rząd Japonii upomniał Toyotę za ukrywanie wady technicznej, która naraziła na niebezpieczeństwo użytkowników samochodów tej marki.

Resort transportu polecił Toyocie zmienić wewnętrzne procedury, aby informacje o wadach technicznych i akcjach ich usuwania docierały do większej liczby służb japońskiej grupy samochodowej. Wiceprezes Masatami Takimoto osobiście wybrał się do ministerstwa, by wysłuchać słów krytyki. Odrzucił jednak zarzuty, jakoby jego firma świadomie ukrywała problemy techniczne.

Wcześniej prezes Katsuaki Watanabe oświadczył przed kamerami telewizyjnymi, chyląc wielokrotnie głowę: - Składam przeprosiny za niepokojenie konsumentów. Poprawa jakości to największe zadanie dla obecnego kierownictwa - dodał.

Japońska prokuratura bada okoliczności wypadku z sierpnia 2004 r., który spowodował obrażenia u pięciu osób. Został spowodowany wadą w układzie kierowniczym furgonetki Toyota Hilux Surf 4x4. W dwa miesiące po tym zdarzeniu Toyota wycofała do swych stacji serwisowych 300 tys. pojazdów, ukrywając rozmiary problemu. Poinformowała o 11 wadliwych pojazdach, a policja ustaliła, że grupa wiedziała o 82 przypadkach. Śledztwo policji wykazało też, że część szefów koncernu wiedziała o tej wadzie i nic nie zrobiła, by uprzedzić użytkowników samochodów. Istnieją podejrzenia, że Toyota ukrywała tę wadę przez osiem lat.

Podobna afera w Mitsubishi Motors, które przez wiele lat ukrywało kilkanaście wad w swych furgonetkach, omal nie doprowadziła tej firmy do bankructwa. Toyota jest jednak w lepszej sytuacji. Jej wyniki finansowe są rekordowo wysokie, a marka wciąż cieszy się prestiżem na całym świecie, szczególnie w USA, gdzie niezwykle popularny jest model Prius z hybrydowym napędem.

Ostatnia afera może jednak nadszarpnąć kondycję firmy. Wszystko zależy od tego, czy Toyocie uda się odzyskać zaufanie klientów.

źródło: www.rzeczpospolita.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 12-08-2006, 14:31:34
Toyota obiecuje poprawę jakości

W związku ze wzrostem liczby ogłoszonych w ostatnim czasie akcji serwisowych przedstawiciele Toyota Motor Corp. obiecali niedawno podjęcie starań, które mają zapewnić wzrost jakości produktów koncernu, co jest warunkiem niezbędnym dla zapewnienia stałego wzrostu. „Jakość światowej klasy, jaką stworzyliśmy, stanowi podstawę naszej działalności - powiedział na konferencji prasowej prezes Katsuaki Watanabe.
Przedstawiciele Toyoty poinformowali również o utworzeniu w ubiegłym roku nowego pionu, którego pracownicy mają za zadanie szybciej zbierać informacje od klientów na temat wykrytych wad w pojazdach. Dzięki innej inicjatywie możliwe będzie prowadzenie bazy danych na temat samochodów, które były w naprawie po zakończeniu okresu objętego gwarancją.

źródło: www.samar.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 12-08-2006, 15:22:52
Więcej Toyot

Toyota Motor, drugi co do wielkości producent samochodów na świecie, zwiększył swój zysk w pierwszym kwartale o 39 proc. To efekt zwiększonej sprzedaży kilku modeli aut w Stanach Zjednoczonych, a także osłabienia się jena. Przychód netto Toyoty w kwartale zakończonym 30 czerwca wyniósł 3,23 mld dol.

źródło: www.rzeczpospolita.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 20-08-2006, 19:57:01
Toyota oraz Fuji Heavy Industries, producent marki Subaru, współpracują już od pewnego czasu. Na europejski rynek mają trafić samochody produkowane przez japoński koncern Toyota, a sprzedawane pod marką Subaru.
Współpraca obu koncernów zaczęła się w ubiegłym roku po tym,jak Toyota nabyła od General Motors pakiet 8,7 % akcji Fuji Heavy Industries. Po transakcji z GM Toyota stała się największym udziałowcem w FHI.
Już wcześniej, w marcu tego roku, podpisana została umowa, dzięki której w fabryce Fuji Heavy Industries produkowana będzie Toyota Camry, a FHI zajmie się przygotowaniem produkcji silnika hybrydowego z zastosowaniem technologii Toyoty.

Następny krok we współpracy obu firm związany ma być z rynkiem europejskim, gdyż Subaru nie posiada przedstawiciela w segmencie aut małych. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom ma się to zmienić. Na bazie dwóch dobrze sprzedających się modeli z tego segmentu, czyli Toyoty Yaris i Aygo, powstaną auta z logo Subaru. Jak donosi japoński dziennik Yomiuri, w 2008 roku takie modele mogłyby trafić do sprzedaży. Obie firmy natomiast nie wypowiadają się na razie na ten temat i solidarnie milczą.

Subaru od dłuższego czasu stara się, by jego logo nie było kojarzone tylko z samochodami z segmentu premium, co nie pozwala marce osiągnąć satysfakcjonujących wyników sprzedaży. Toyocie ta współpraca pozwoliłaby z kolei na zmniejszenie kosztów jednostkowych i zwiększenie produkcji.

źródło: www.samar.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 27-08-2006, 08:51:58
Toyota opóźni wprowadzenie kilku modeli?

Toyota Motor może opóźnić nawet o pół roku wprowadzenie na rynek kilki nowych modeli - spekuluje dziennik „Wall Street Journal”, powołując się na wysoko postawione osoby związane ze spółką.
Decyzja spółki wynikać ma z problemów z usterkowością jakie dotknęły samochody Toyoty w ostatnich miesiącach. Dotychczas marka Toyoty kojarzona była z niemal legendarną niezawodnością. Opóźnienie może dotknąć modele Sienna, Solara oraz Avalon.

Globalna sprzedaż samochodów japońskiego potentata ma sięgnąć w tym roku poziomi 8,85 mln sztuk, zaś produkcja - 9,06 mln.

żródło: www.samar.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 05-10-2006, 10:52:08
TOYOTA MOTOR CORPORATION (TMC) ogłosiła niedawno /29 września 2006/, że począwszy od października nowe samochody sprzedawane na rynku japońskim wyposażone w automatyczna skrzyniębiegów zostaną wyposażone w dodatkową kontrolkę “Eco Drive”, która ma na celu nakłanianie do stylu jazdy najmniej szkodliwego dla środowiska naturalnego. Jest to kolejny krok w działaniach Toyoty mający na celu ograniczenie emisji CO2 a przez to przyczyniający się do ograniczania efektów globalnego ocieplenia.

(http://img182.imageshack.us/img182/5923/0929xk1.gif) (http://imageshack.us)

Nowy czujnik będzie brał pod uwagę m.in. “wagę” prawej stopy kierowcy, efektywność pracy silnika i skrzyni biegów będzie się zapalał podczas jazdy w „ekologicznym” stylu. Celem całego przedsięwzięcia jest zwiekszenie ekologicznej świadomości kierowców mającej m.in na celu ograniczenie zużycia paliwa.
Wg wyliczeń TMC – w zależności od warunków drogowych oraz charakeru podróży – nowo wprowadzony czujnik może ograniczny spalanie paliwa o ok. 4%.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: polszymon w 11-10-2006, 14:12:50
Toyota poprawia jakość: http://www.motogazeta.mojeauto.pl/cms/index.php/39230
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 17-10-2006, 19:43:29
Ruszyła produkcja aut hybrydowych Toyoty w USA

12 października firma Toyota Motor Manufacturing, Kentucky uroczyście rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych produkcję modelu Toyota Camry Hybrid, który jest pierwszym pojazdem z napędem mieszanym wytwarzanym przez koncern w Ameryce Północnej.
Rozszerzenie produkcji amerykańskich zakładów wymagało inwestycji rzędu 10 mln USD, a rocznie z linii montażowych schodzić będzie około 48 tys. egzemplarzy Camry Hybrid.

źródło: www.samar.pl

Hybrydowa Toyota Camry... :read2: Ciekawe, kiedy będzie dostępna w Polsce ale pewnie kiedyś będzie... :-D
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 14-11-2006, 08:03:18
Toyota na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w Japonii.

Czołowa piątka marek pod względem sprzedaży aut osobowych i użytkowych przedstawia się następująco:
- Toyota (1 417 984 sztuk) - Knock-out!!! :grin: :grin: :grin: - to prawie tyle ile Nissan+Suzuki+Honda... :-P :-P :-P
- Nissan (670 096)
- Suzuki (587 874)
- Honda (581 249)
- Daihatsu (524 381)

Po raz pierwszy w historii Suzuki zajęło wysoką, trzecią lokatę na japońskim rynku motoryzacyjnym. Licząc od stycznia do października, pod względem liczby sprzedanych aut spółka ustępuje jedynie koncernom Toyota i Nissan, ale wyprzedziła m.in. Hondę. Dziennik “Nikkei Shimbun” podał, że w okresie od stycznia do października Suzuki sprzedało łącznie 587 874 pojazdy. Według przewidywań gazety, producent ten utrzyma swoją pozycję do końca bieżącego roku.

Dalszym bodźcem do dynamicznego wzrostu sprzedaży Suzuki ma być pojawienie się w przyszłym roku kompaktowego vana, który bazuje na koncepcyjnym modelu Splash zaprezentowanym we wrześniu podczas wystawy motoryzacyjnej w Paryżu.

źródło: www.samar.pl

A przecież Suzuki to też "my"... :oops: :oops: :oops:
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 11-12-2006, 09:21:04
Na motoryzacyjnym rynku trwa ożywienie po latach stagnacji - Samochody ciągną eksport!

Gospodarka Japonii wyraźnie się odradza. W październiku mimo prognozowanego spadku produkcja przemysłowa wzrosła o 1,6 proc. Zwiększa się też eksport, głównie dzięki większej sprzedaży toyot i hond

Japończycy przewidują, że najdalej na początku 2008 roku Toyota Motor Corporation stanie się liderem wśród światowych producentów samochodów i wyprzedzi amerykański General Motors, który zajmuje tę pozycję niezmiennie od 75 lat.

Podczas gdy GM nadal ma problemy, Toyota rośnie praktycznie na każdym rynku, na którym zaczyna działać. W Chinach już jest największym producentem aut. I wciąż buduje nowe fabryki - w Rosji, Chinach i Tajlandii. W tym roku na świecie Toyota sprzeda 8,85 mln samochodów, w 2008 planuje sprzedaż na poziomie 9,8 mln.

GM liczy, że sprzeda w tym roku nieco ponad 9 mln aut, w roku przyszłym 9,2 mln. Amerykanie nie podają swoich prognoz na rok 2008, ale już teraz wiadomo, że aby utrzymać się na pierwszym miejscu, GM musiałby nie tylko wyprodukować, ale i sprzedać 10 mln aut. A tym samym mieć nowe produkty i nowe pomysły na ich sprzedanie. Najbardziej obiecujące są teraz dla Amerykanów rynki europejski, koreański i chiński.

Toyota nie martwi się o popularność swoich modeli. Do jej hitów rynkowych należą oszczędne Camry, mały Yaris i ekologiczny Prius, który jest teraz najchętniej kupowanym autem tej klasy w Stanach Zjednoczonych. Rynek amerykański polubił także minifurgonetkę Tundra (co trzecie kupowane auto w tej klasie w USA).

Jak jednak zapewniał wczoraj wiceprezes Toyoty odpowiedzialny za sprzedaż i marketing Takeszi Suzuki, rynek amerykański, choć bardzo się liczy, przestał być dla koncernu kluczowy. Już teraz wartość rynkowa Toyoty wynosi 215 mld dolarów, czyli tyle, ile warte są cztery kolejne największe koncerny motoryzacyjne na świecie: Honda, DaimlerChrysler, Nissan i BMW AG. A jej tegoroczny zysk ma wynieść 2,12 biliona jenów (1 USD to 115 jenów) i jest równy PKB Albanii. Analitycy przewidują, że wzrost przychodów i zysku Toyoty w kolejnych latach będą dwucyfrowe.

Doskonale radzi sobie również Honda, która w tym roku zanotuje 19-procentowy wzrost sprzedaży. Nieco słabsza jest kondycja innych dotychczasowych liderów eksportu - elektroniki i komponentów do wyrobów elektronicznych.

Rosnąca produkcja przemysłowa i mocny eksport sprawiają, że opinie analityków, w tym te najbardziej wiarygodne - z OECD i MFW - mówią o stałym wzroście japońskiego PKB w kolejnych latach. O co najmniej 1,6 proc. rocznie. Po latach stagnacji jest to prawdziwe ożywienie. Jedyne, co niepokoi japońskich eksporterów, to słabnący dolar. Waluta amerykańska straciła wobec jena w tym roku 1,7 proc., a większość transakcji zagranicznych Japończycy rozliczają właśnie w dolarach. Japoński bank centralny, którego posiedzenie odbędzie się za niespełna miesiąc, najprawdopodobniej podniesie więc stopy procentowe.

źródło: www.rzeczpospolita.pl

Suzuki odpowiedzialny za sprzedaż i marketing Toyoty ??? ??? ??? :grin: :grin: :grin:
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: AceVentura w 11-12-2006, 17:26:39

Suzuki odpowiedzialny za sprzedaż i marketing Toyoty ??? ??? ??? :grin: :grin: :grin:

jest jeszcze lepsze:

Rynek amerykański polubił także minifurgonetkę Tundra (co trzecie kupowane auto w tej klasie w USA).


(http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/i/nctd/q/07s-tundra.jpg)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 12-12-2006, 08:49:27
Gdyby ktos był zainteresowany zakupem, to jest taka na sprzedaż w Gdańsku - zaznaczam, że po dachowaniu... :icon_police: A dachowanie spowodowane było zbytnią fantazją... :-P Generalnie Carter miał na sprzedaż dwie - białą i wiśniową... Wiśniowej już dawno nie ma... Biała była, potem zaliczyła dachowanie, potem była na sprzedaż jako rozbita a teraz znów jest jako sprawna... - link (http://www.carter.pl/index.php?n=249)
Generalnie wymiata - a jaki jest widok w tylnym lusterku, gdy takie "cuś" się zbliża... :-o :-o :-o Większy respekt mam tylko to Dodge'a Ram'a, który śmiga po 3M - G1 MATEO... Czarny killer... :icon_pray: :icon_pray: :icon_pray:
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 12-12-2006, 15:21:10
Najwięcej kierowców zostaje przy Toyocie

Toyota zwyciężyła w przeprowadzonym po raz czwarty przez firmę J.D. Power and Associates badaniu amerykańskich klientów pod kątem ich przywiązania do użytkowanej marki samochodu. Wywodzący się z Japonii producent uzyskał najwyższy wśród 37 sklasyfikowanych w rankingu marek wynik 63,9%.
W badaniu uwzględniono udział tych użytkowników nowych samochodów, którzy wybrali model tej samej marki co wcześniej. Na czele klasyfikacji znalazła się Toyota, poprawiając zeszłoroczny wynik o 1,3%. Wyprzedziła ona tym samym zwycięzcę sprzed roku - markę Lexus. Najwyżej sklasyfikowanym amerykańskim producentem okazał się Cadillac (6-te miejsce).

Przedstawiciel J.D. Power podkreślił, że Toyota tak dobry wynik w badaniu zawdzięcza renomie jako dostawca produktów o bardzo wysokiej jakości w krótkiej i długiej perspektywie. Dzięki temu samochody japońskiej marki mają dużą wartość na rynku wtórnym, a firma zdobywa coraz to nowych klientów.

Poniżej lista marek, które osiągnęły wynik powyżej średniej dla całej branży, czyli 47,9%:
1.Toyota (63,9%)
2.Lexus (63,2%)

3.Honda (60,3%)
4.BMW (56,5%)
5.Scion (56,3%)
6.Cadillac (55,5%)
7.Chevrolet (55,3%)
8.Mercedes-Benz (53,6%)
9.Ford (53,3%)
10.Hyundai (51,6%)
11.Subaru (51,1%) :icon_pray:
12.Nissan (48,8%)
*średnia ocena dla branży - 47,9%

Badanie przeprowadzono na próbie 138 630 amerykańskich użytkowników nowych aut. W tej grupie znalazło się 82 274 osoby, których poprzedni samochód też został kupiony na rynku pierwotnym.

źródło: www.samar.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 15-12-2006, 09:52:32
Toyota zdecydowanym liderem listy Top 10 w Japonii

Po raz drugi z rzędu auta marki Toyota znalazły się w listopadzie na pierwszych trzech miejscach w zestawieniu dziesięciu najlepiej sprzedających się nowych modeli na rynku japońskim.
Na pierwszej pozycji utrzymała się Toyota Corolla, która po debiucie nowego modelu w październiku miała w listopadzie wynik lepszy aż o 48,1% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, znajdując 17 132 nabywców.
Tak prezentuje się czołowa dziesiątka pod względem sprzedaży:
- Toyota Corolla
- Toyota Vitz/Yaris
- Toyota Estima/Previa

- Honda Fit/Jazz
- Toyota Prius
- Honda Step WGN
- Toyota Crown
- Nissan Serena
- Toyota Wish
- Toyota Passo

Na uwagę zasługuje brak w listopadowym zestawieniu chociażby jednego reprezentanta marki Mitsubishi lub Mazda.

źródło: www.samar.pl
Eee tam - na uwagę zasługuje fakt, że Toyota zajęła 7 miejsc w pierwszej 10... :-P :-P :-P
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: tmtk w 27-12-2006, 20:31:06

za tvn24:

tuz przed swietami doszlo do spotkania szefow toyoty i forda.
rynki finansowe zatrzesly sie od poglosek na temat ewentualnego polaczenia obu firm.
akcje toyoty na gieldzie japonskiej poszybowaly w gore.

moze to byc oczywiscie typowa akcja spekulacyjna, ale nie bylbym zachwycony taka ewentualnoscia. konsolidacja rynku jest fantastyczna z punktu widzenia inwestycyjnego, z punktu widzenia klienta znacznie lepsza jest konkurencja.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 04-01-2007, 17:25:10
Toyota dostarczy auta dla Subaru

Toyota Motor Corp. już w tym roku rozpocznie dla firmy Fuji Heavy Industries dostawy małych samochodów, które oferowane będą na rynku europejskim w ramach oferty marki Subaru - poinformował w środę japoński dziennik „Nihon Keizai”.
Toyota - największy udziałowiec Fuji Heavy - wybrała japońską fabrykę Daihatsu Motor, która będzie dostawcą lekko zmodyfikowanego w porównaniu z pierwowzorem modelu Passo, opracowanego wspólnie z Daihatsu. Jak uważa gazeta, w ciągu roku będzie to od 5 do 10 tys. egzemplarzy.

Na rynku japońskim Passo jest oferowany przez Daihatsu pod nazwą Boon, natomiast w Europie występuje jako Sirion.

źródło: www.samar.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: ayrsen w 05-01-2007, 21:28:52
Jeszcze większa produkcja Toyoty w Ameryce Północnej?

Rzecznik Toyota Motor Corp. powiedział wczoraj, że wywodzący się z Japonii koncern motoryzacyjny rozważa możliwość zwiększenia mocy produkcyjnych w Ameryce Północnej i bada potencjalne lokalizacje pod nową inwestycję.
Jak ustalił prestiżowy dziennik „Wall Street Journal”, powołując się na dobrze poinformowane źródła, duże szanse na wybór ma lokalizacja w południowej części USA, a decyzja w tej sprawie mogłaby zostać ogłoszona jeszcze w bieżącym miesiącu. Nowy obiekt, który zostać ma oddany do użytku w roku 2009, będzie ponoć w stanie dostarczać rocznie 200 tys. samochodów.


źródło: www.samar.pl
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Swoop w 09-02-2007, 21:35:58
Młodociana toyota

Scion, czyli marka należąca do Toyoty stworzona specjalnie z myślą o młodych kierowcach, pokazał na salonie samochodowym w Chicago swój najnowszy projekt.

Samochód nosi nazwę Xd i ma łączyć w sobie cechy aut miejskich i kompaktowych. Pięciodrzwiowe nadwozie, odważna , dyskusyjna stylistyka, oraz dobre właściwości jezdne mają przyciągnąć do marki kolejnych nabywców.

(http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/Mlodociana_toyota_foto0_1454986.JPG)

Podstawowy model napędzany będzie 128 konnym silnikiem o pojemności 1,8 litra, wykonanym w technice VVT-i. Klienci będą mieli do wyboru pięciobiegową, manualną skrzynię, lub czterostopniowy automat.

Wyposażenie standardowe to ukłon w stronę młodych. W kabinie znajdziemy m.in. dobrej klasy system audio o mocy 160 Watt z możliwością podłączenia iPod'a. Jednostka centralna prócz CD odtwarza także pliki zapisane w formacie MP3 i WMA. Do wyboru będzie kilka kolorów wnętrza.

Samochód trafi na rynek w 2008 roku.

Źródło informacji: INTERIA.PL
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 01-03-2007, 12:20:36
Japońskie auta bez konkurencji!!!


Czwartek, 1 marca (08:23)

Tylko japońskie samochody znalazły się na, opublikowanej w środę, liście 10 najbardziej niezawodnych i najchętniej kupowanych przez Amerykanów.

Zwraca uwagę absolutna dominacja takich marek jak Honda, Toyota i - w mniejszym stopniu - Nissan.

Listę opracowało przez czasopismo "Consumer Reports".
 Znalazły się na niej: Honda Fit (w Europie znana jako Jazz), Honda Civic, Honda Accord, Infiniti G35, Infiniti M35, Mazda MX Miata, Toyota RAV4, Toyota Highlander Hybrid, Toyota Sienna i Toyota Prius.

Źródło informacji: PAP
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Swoop w 24-04-2007, 23:53:14
Toyota największym koncernem samochodowym świata

 Największym koncernem motoryzacyjnym świata została Toyota. Japoński koncern sprzedał i wyprodukował więcej samochodów niż General Motors, który był liderem światowej motoryzacji przez 76 lat

Więcej: TU (http://www.tkp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=103&Itemid=1)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 27-09-2007, 16:56:43
Samochód klasy...

Czwartek, 27 września (10:36)

Europejczycy żyją jeszcze niedawno zamkniętym salonem we Frankfurcie, a Japończycy z napięciem oczekują podobnej imprezy w Tokio.

Rozpocznie się ona za niespełna miesiąc, dlatego kolejne koncerny ujawniają nowości, które zadebiutują w stolicy Japonii.

Przypominamy, że we Frankfurcie Japończycy pokazali ciekawy model koncepcyjny o nazwię IQ. Niewielki miejski samochodzik o napędzie hybrydowym ma tą zaletę, że w jego wnętrzu zmieszczą się aż trzy dorosłe osoby i jedno dziecko.

Nowością Toyoty na salonie tokijskim będzie natomiast mark X Zio (czyt: Geo). Samochód ten ma stanowić uniwersalne połączenie aut różnych klas. Mieści on cztery osoby natomiast resztę przestrzeni można dowolnie aranżować tworząc pojazd klasy sedan, kombi lub MPV.


Samochód, który przeznaczony jest tylko na rynek japoński będzie napędzany silnikami benzynowymi: czterocylindrowym o pojemności 2.4 l i V6 o pojemności 3.5 l.

Źródło informacji: INTERIA.PL(http://img257.imageshack.us/img257/7624/samochodklasy1989135vx8.jpg) (http://imageshack.us)


(http://img250.imageshack.us/img250/2246/samochodklasy1989137yd3.jpg) (http://imageshack.us)


(http://img510.imageshack.us/img510/4664/samochodklasy1989140cd3.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img510.imageshack.us/img510/4664/samochodklasy1989140cd3.327a02978f.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=510&i=samochodklasy1989140cd3.jpg)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 19-11-2008, 12:34:30
Toyota przejmie model Corvette?

W obliczu kryzysu panującego w branży motoryzacyjnej, na myśl przychodzą różne możliwe rozwiązania ratujące sytuację, a które teoretycznie mogą nastąpić szybciej niż się ktokolwiek spodziewa.

ms, Autoblog/ 2008-11-18 16:30
Oczywiście żaden miłośnik samochodów nie chce sytuacji, w której General Motors, firma z 100-letnią tradycją, bankrutuje. Ten amerykański koncern ma na swoim koncie wiele wspaniałych, kultowych produkcji, które na stałe zapisały się w historii światowej motoryzacji.

Jedną z nich jest z całą pewnością sportowy model Corvette, powstający od 55 lat, który stał się ikoną amerykańskich dróg, będąc stosunkowo niedrogim pojazdem o wyczynowych wręcz możliwościach. Dodatkowo, ostatnie wersje Z06 oraz ZR1 pokazały, że legenda wciąż żyje i ma się dobrze. Ale co będzie, gdy GM upadnie bezpowrotnie? Czy Corvette skazana będzie na wyginięcie?

Wielbiciele marki zastanawiają się, co można by zrobić, aby model przetrwał zawirowania finansowe i ewentualny upadek. Gdy światło dzienne ujrzał fotomontaż przedstawiający Corvettę z logo… Toyoty, fani zamarli. Okazuje się, że jedną z możliwości ratujących ten obiekt westchnień motomaniaków, mogło by być przejęcie produkcji modelu przez japońskiego producenta. Teoria ta spotkała się z ogromną falą sceptycyzmu, co jest jak najbardziej zrozumiałe, gdyż Toyota kojarzy się bardziej z niezawodnymi, osobowymi samochodami do jazdy na co dzień, niż z supersportowymi bolidami podnoszącymi poziom adrenaliny.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie przedstawiające „Toyotę Corvette” aby zrozumieć, że legendarna amerykańska marka musi przetrwać kryzys…
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 03-12-2008, 12:32:22
Gwiazdy biją się o Lotusa

Zamówienia na nowego Lotusa Evora niedawno się rozpoczęły, a już wiele sław umieściło swoje nazwisko w „księdze zamówień”. Miło wiedzieć, że znani i bogaci także muszą czekać w kolejce, żeby spełnić swoje zachcianki.prej, Zercustoms/ 2008-12-02 16:00
Lista oczekujących na wymarzonego Lotusa jest spora. Na samochód zapisali się dwaj prezenterzy Top Gear – Richard Hammond i James May, dwóch Bondów, obecny – Daniel Craig i były - Pierce Brosnan. Na liście oczekujących znaleźli się także burmistrz Londynu Boris Johnson i komik Jay Leno.

Lotus kazał czekać na swój nowy model dokładnie 13 lat. Napędza go 3,5- litrowa jednostka V6 o mocy 280 KM. Pochodzi ona od Toyoty i została wyposażona w system VVT. Jak podaje producent przyspieszenie do 100 km/h zajmie mniej niż 5 sekund. Prędkość maksymalna ma wynieść 260 km/h.

Firma planuje produkcję na poziomie 2 tys. sztuk rocznie składanych w po części ręcznie. Pierwsze seryjne wersje maja trafić do właścicieli na wiosnę przyszłego roku.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 12-03-2009, 14:48:24
Pierwszy taki system na świecie

Czwartek, 12 marca (12:18)

Kolejna nowość z zakresie samochodowego bezpieczeństwa.

Toyota opracowała pierwszą na świecie poduszkę powietrzną dla pasażera siedzącego na środku tylnej kanapy.

Poduszkę umieszczono w specjalnym zasobniku pod sufitem. Jej zadaniem jest chronienie pasażerów, który podczas uderzenia bocznego mogą odnieść urazy na skutek zderzenia między sobą. Boczna poduszka, powietrzna, która nie uruchamia się podczas uderzenia przodem, ma zapobiegać kontaktom między ciałami pasażerów, minimalizując ryzyko odniesienia obrażeń.

Zaprezentowany przez Toyotę system jest układem w pełni funkcjonalnym, który "w niedalekiej przyszłości" trafi do pierwszych samochodów sprzedawanych (na razie) w Japonii.

źródło informacji: INTERIA.PL
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: barte.k w 12-03-2009, 14:51:36
ciakwe czy mogliby zrobić poduche dla pasażera środkowej czesci kanapy, ale czołową..
w bokach foteli czy coś..
wtdy np zminimalizowanyby ryzyko, ze ktoś wyleci miedzy fotelami prosto w  szybe..

a to co tutaj Szymonie zacytowales, to wydaje mi sie malo skuteczne..
no ale.. najlepiej cale wnetrze auta wypełnic poduszką i bedzie gti :grin:
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 08-05-2009, 15:02:12
http://www.tvn24.pl/-1,1599259,0,1,toyota-jedzie-na-wstecznym,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 30-09-2009, 08:16:04
05:26, 30.09.2009 /PAP
Toyota wycofuje 4 miliony wadliwych aut
USTERKA MOGŁA BYĆ POWODEM SERII WYPADKÓW W USA

Prawie 4 miliony samochodów z amerykańskich dróg wycofa do naprawy Toyota. Powodem jest wadliwa mata podłogowa, która może spowodować przyciśnięcie pedału gazu do podłogi. Podejrzewa się, że feralna mata mogła być przyczyną serii wypadków, w których zginęło co najmniej 5 osób.
Będzie to największa tego rodzaju operacja w historii motoryzacji w USA. - Sprawa jest pilna - powiedział sekretarz transportu USA Raymond LaHood. Rząd USA otrzymał dotychczas informacje o 100 wypadkach, których przyczyną mogło być przyspieszenie pojazdu spowodowane przez niezamierzone przyciśnięcie pedału gazu.

Niebezpieczny luksus

Decyzja dotyczy samochodów Toyota i Lexus wyprodukowanych w okresie ostatnich 6 lat i sprzedanych w USA, w tym takich modeli jak hybrydowy Prius, Camry, Avalon, Tacoma i Tundra a także luksusowych modeli Lexusa IS250, IS350 i ES350.

Właścicieli tych samochodów wezwano, aby niezwłocznie usunęli maty podłogowe po stronie kierowcy przed wizytą w serwisie.

Wcześniej wadliwy był drążek

W sierpniu tego roku funkcjonariusz policji drogowej w Kalifornii i trzech członków jego rodziny zginęło koło San Diego w wypadku Lexusa ES350. Przed katastrofą, jeden z pasażerów zadzwonił na alarmowy numer policyjny 911 informując, że pedał gazu w samochodzie zablokował się i samochód osiągnął prędkość 193 km/godz.

Oficjalnie nie ustalono jeszcze czy przyczyną tragedii była właśnie mata podłogowa, jednak rzecznik amerykańskiej filii Toyoty, Irv Miller, poinformował, że koncern postanowił nie czekać. W 2005 r. Toyota wycofała do naprawy w USA ok. 900 tys. pojazdów z powodu wadliwego drążka sterowniczego.

ktom//kwj

http://www.tvn24.pl/-1,1621742,0,1,toyota-wycofuje-4-miliony-wadliwych-aut,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 07-10-2009, 19:46:00
19:26, 07.10.2009 /TVN CNBC Biznes
Honda i Toyota malują się na zielono
ELEKTRYCZNE SAMOCHODY POJADĄ 100 KM/H


Honda i Toyota stawiają na ekologię. Oba japońskie koncerny motoryzacyjne pokazały prototypy przyjaznych dla środowiska pojazdów. Ich oficjalna premiera nastąpi na targach Motor Show w Tokio 21 października. Obie firmy spodziewają się, że klienci bardzo chętnie będą kupowali nowe, ekologiczne auta.
Nowa Honda SkyDeck to model hybrydowy, wzorowany na Hondzie Insight. Firma pokazała też hybrydowy, sportowy model CR-Z, który ma wejść do sprzedaży już w przyszłym roku, oraz model EV-N, który ma zainstalowane na dachu panele słoneczne.

Największy konkurent Hondy, Toyota, pokazała między innymi kompaktowe auto elektryczne EV-2, pozbawione kierownicy i pedałów gazu oraz hamulca. Pojazd prowadzi się za pomocą joysticka. EV-2 może poruszać się z prędkością 100 kilometrów na godzinę, a na jednym doładowaniu może przejechać 90 kilometrów. Auto ma wejść na rynek w 2012 roku. Największy na świecie producent samochodów zaprezentował też nowego hybrydowego Priusa, który zużywa mniej energii niż poprzedni.

ram

http://www.tvn24.pl/-1,1622921,0,1,honda-i-toyota-maluja-sie-na-zielono,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: eddie w 07-10-2009, 20:41:11
eeeeee. Takie dołujace info dajesz.... moze cos co na prawde zaineresuje  TK :

http://www.theage.com.au/drive/motor-news/ft86-toyotas-sports-car-revealed-20091007-glsf.html

Toyota i Subaru razem... to może być ciekawe, biorąc pod uwage ktore koła bedą napedzane :)

"The FT-86 will be a much-needed model for Toyota, a brand that has been searching for an image boost after discontinuing its most exciting products in recent years – the Supra, MR2 and Celica."

so true  :)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 04-11-2009, 07:39:28
To już jest koniec Toyoty
JAPOŃCZYCY W ŚRODĘ OGŁOSZĄ OPUSZCZENIE SZEREGÓW F1

Toyota w Formule 1 do środy i ani chwilę dłużej. Japoński koncern właśnie w środę ma ogłosić decyzję o wycofaniu się z F1 ze skutkiem natychmiastowym.

Początkowo decyzję o opuszczeniu struktur Formuły 1 koncern z Japonii miał ogłosić na specjalnie zwołanej konferencji prasowej 8 listopada. Jednak - jak podaje japońska agencja prasowa Kyodo - koncern przyspieszy decyzję i już w środę przedstawi swoje stanowisko.

Decyzja ma być ogłoszona podczas nadzwyczajnego zebrania zarządu. Zaraz potem ma być zwołana konferencja prasowa, na której mają być wyjaśnione przyczyny wycofania się Toyoty z Formuły 1.

Bez sukcesów, z ogromnymi stratami

Team z siedzibą w Kolonii zadebiutował w najbardziej elitarnej serii wyścigowej w 2002 roku. W czasie 8 sezonów i 139 startów w wyścigach Grand Prix Toyocie nie udało się wygrać żadnego. Tegoroczny sezon - w składzie Jarno Trulli i Timo Glock - zakończyła na 5. miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Nie jest tajemnicą, że z powodu drastycznego spadku sprzedaży samochodów osobowych japoński koncern spodziewa się w tym roku olbrzymich strat, które szacowane są na 8 mld dolarów.

Kryzys dopadł Japończyków

Przed kryzysem finansowym budżet Toyoty dosłownie deklasował inne stajnie - Japończycy dawali po 400 mln dolarów za sezon, mniej więcej dwa razy więcej niż np. Ferrari, czy McLaren.

Światowy krach zmniejszył nieco wydatki Toyoty. Wyliczono, że w 2009 roku zespół i tak uplasował się na 3. miejscu (250 mln, przy 270 mln pierwszego Ferrari). Największym problemem okazał się jednak brak sukcesów na torze. Warto zaznaczyć, że japoński team jeszcze nigdy nie stanął na podium klasyfikacji konstruktorów.

Toyota to nie pierwsza japońska firma, która opuszcza Formułę 1. Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu z udziału zrezygnowała Honda. Sprzedała zespół Brawnowi GP, który w ostatnim sezonie zdobył dublet - mistrzostwo Jensona Buttona i zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów.

W poniedziałek decyzję o opuszczeniu Formuły 1 podjął japoński monopolista w dostawie opon. Bridgestone ogłosił, że żegna się z Formułą z końcem 2010 roku.

twis/tr

http://www.tvn24.pl/-1,1627093,0,1,to-juz-jest-koniec-toyoty,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 05-11-2009, 14:15:02
13:13, 05.11.2009 /TVN CNBC Biznes
Toyota się rozpędza
ZASKAKUJĄCY ZYSK KONCERNU

Toyota wraca do gry. Japoński producent aut opublikował zaskakująco dobre wyniki za III kwartał tego roku, a prognoza rocznej straty koncernu została obcięta o ponad połowę.
W III kwartale Toyota wypracowała zysk na poziomie 21,8 mld jenów (ok. 241 milionów dolarów). Wynik ten jest co prawda aż o 84 proc. niższy niż w trzecim kwartale ubiegłego roku, jednak dla japońskiego koncernu to i tak powód do radości, bo poprzednie trzy kwartały Toyota zakończyła dużymi stratami.

Mimo niezłych wyników, Toyocie nie uda się uniknąć straty na koniec roku. Obecna prognoza zakłada, że wyniesie ona 2,2 mld dol., ale to i tak nieźle, bo jeszcze w poprzednim kwartale japoński koncern oczekiwał rocznych strat na poziomie 5 mld dol.

Jedną z przyczyn straty jest silny jen, który pochłania dużą część zysku z eksportu, a Toyota eksportuje ponad połowę swoich samochodów produkowanych w Japonii.

bgr/sk/k

http://www.tvn24.pl/-1,1627326,0,1,toyota-sienbsprozpedza,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: barte.k w 05-11-2009, 14:26:40
84% straty..
otro otro..

Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 28-01-2010, 12:10:32
11:30, 28.01.2010 /yahoo.co.uk
Europejskie Toyoty też do warsztatów
GENERAL MOTORS DAJE TYSIĄC DOLARÓW ZA PRZESIADKĘ Z TOYOTY

Toyota w coraz większych tarapatach. Spółka podała, że w związku z kolejną niebezpieczną usterką będzie musiała naprawić aż 2,3 miliona aut w USA. Podobną akcję zapowiedziano też w Europie, jednak nie określono liczby zni typów wadliwych pojazdów. Kłopoty konkurenta próbuje wykorzystać General Motors, który jest gotów dopłacić równy tysiąc dolarów do kupna nowego samochodu swojej produkcji każdemu właścicielowi Toyoty.
Toyota podała we wtorek, iż poprosiła dilerów w USA o czasowe zawieszenie sprzedaży ośmiu swoich modeli. Zawieszenie sprzedaży to część rozpoczętej w zeszłym tygodniu akcji wycofywania z amerykańskiego rynku aut, w celu usunięcia usterki, która może doprowadzić do zablokowania się pedału gazu.

Jak podała we wtorkowym oświadczeniu Toyota, akcja dotyczy około 2,3 miliona pojazdów.

Producent stwierdził również, że w nadchodzącym tygodniu wstrzyma produkcję samochodów w kilku zakładach w Kanadzie oraz w stanach Indiana, Kentucky i Teksas. Obecnie produkowane samochody nie trafią do sprzedaży, do czasu aż zostaną naprawione.

W Europie też problemy

Z tego samego powodu - pedału gazu zbyt wolno powracającego do stanu początkowego - Toyota wezwie do warsztatów także samochody w Europie - oświadczyła w czwartek w Brukseli Toyota Motor Europe. Których modeli i jak wielu pojazdów to będzie dotyczyć na razie nie podano.

Japońskie media twierdzą, że w Europie będzie to dotyczyć dwóch milionów samochodów.

GM odpowiada

Kłopoty Toyoty to woda na młyn General Motors. Amerykański koncern ogłosił właśnie, że właściciele toyot w USA mogą liczyć na 1000 dolarów rabatu przy zakupie aut produkowanych przez GM. Promocja ma trwać do końca lutego.

- Nasi dealerzy otrzymują wiele zapytań od klientów, którzy niepokoją się swoimi toyotami. Chcemy skorzystać z tego zainteresowania - tłumaczy rzecznik GM w rozmowie z agencją AFP.

bgr/sk

http://www.tvn24.pl/-1,1640402,0,1,europejskie-toyoty-tez-do-warsztatow,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 09-03-2011, 12:54:24
Rewolucja w Toyocie. Japoński koncern motoryzacyjny odchudza zarząd, stawia na rynki wschodzące i ekologię. W 2015 roku na całym świecie ma zostać sprzedanych 10 milionów samochodów. Magiczna kwota tryliona jenów zysku operacyjnego ma zostać osiągnięta "tak szybko, jak to możliwe" (to równowartość 12 miliardów dolarów, 7,4 miliardów euro).

W roku 2010 nabywców znalazło 8,7 mln egzemplarzy aut Toyoty, zaś zysk był o połowę mniejszy. Koncern ma za sobą dwa trudne lata, gdy renoma bezwaryjnych aut mocno ucierpiała w wyniku konieczności wezwania do naprawy ponad 20 milionów pojazdów (od 2009 roku). Media na całym świecie rozpisywały się o przypadkach nieoczekiwanie przyspieszających samochodów, nad którymi kierowcy tracili kontrolę.

Koncern cięcie kosztów rozpocznie od samego zarządu, który ma zmniejszyć się z 27 członków obecnie do 11. Strategia zaprezentowana przez prezydenta firmy Akio Toyodę zakłada także wprowadzenie na rynek do 2015 r. ok. 10 nowych modeli hybrydowych. Dokument przewiduje, że do 2015 r. połowa sprzedaży będzie pochodzić z rynków rozwijających się w porównaniu z 40 proc. obecnie.

Rynki wschodzące ma podbić nowy kompaktowy model Etios, który pod koniec roku trafi do salonów w Indiach. Toyota stawia też na nową wersję Priusa, licząc, że z powodu rekordowych cen paliwa kierowcy chętniej będą wybierali samochody z silnikami hybrydowymi. Nowa wersja popularnego modelu ma trafić do japońskich salonów w kwietniu.

Toyocie nie udawało się w ostatnim czasie poprawić swojej rentowności, która jest niższa niż w przypadku największych japońskich konkurentów – koncernu Nissan motor Co Ltd oraz Honda Motor Co Ltd. W zeszłym roku Toyota utrzymała pozycję największego producenta samochodów na świecie, ale z mniejszą niż rok wcześniej przewagą nad drugim w rankingu General Motors.

Ogłoszenie nowej strategii zbiegło się z informacją, że Prius - pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód hybrydowy - od chwili debiutu w 1997 roku sprzedał się już w ilości trzech milionów egzemplarzy. Na całym świecie Toyota sprzedaje łącznie 16 modeli samochodów z napędem hybrydowym, w Polsce - dwa.

//sk

http://www.tvn24.pl/0,1695314,0,1,toyota-znow-rusza-na-podboj-swiata,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: prezes113 w 11-03-2011, 20:01:38
http://moto.onet.pl/1639593,1,40-letnie-nowe-toyoty-w-opuszczonym-salonie,artykul.html?node=2 ciekawe czy dałoby rade to kupić... byłaby ozdoba garażu i klubu :)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: wolff w 12-03-2011, 10:17:08
a jakie to modele na zdjęciu?
wydaje Mi się że to CARINA?
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: barte.k w 30-06-2011, 11:09:20
auć...
http://biznes.onet.pl/toyota-wycofuje-z-rynku-auta-hybrydowe,18561,4777337,1,news-detal

Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: J.Graph w 30-06-2011, 11:13:18
I tak w kółko :P

Ja nie rozumiem, tak ciężko zrobić porządne testy aut przed wypuszczeniem na rynek?

Swoją drogą lepsza taka awaria niz blokujący sie pedał gazu  <diabel>
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: dziadek_tadeusz w 30-06-2011, 14:08:16
Swoją drogą lepsza taka awaria niz blokujący sie pedał gazu  <diabel>

Przecież jakiś tam urząd w USA po badaniach stwierdził, że padał się nie zacinał tylko amerykanie jeszcze nie dawno jeździli konno i koni mechanicznych nie nauczyli się obsługiwać.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: adpre w 30-06-2011, 21:37:31
oceniajac tak to wszystko z boku... (wsrod grona zwolennikow tdi)

jak toyota robi akcje naprawcza, to juz od razu sa gadki ze shit sie psuje i wogole taki siaki ten japoniec...
a jak w 2.0tdi po 150tys.km pekaly glowice, to nic sie slyszalo poza tym, ze ten typ tak ma  :cheesy:

dziadek_tadeusz
a w miedzyczasie jeszcze zadzwonia po szeryfa, ze sie fura rozpedza;]
w mojej Cari jak sie dywanik zawinie to tez da rade zablokowac pedal gazu <diabel>
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 01-03-2012, 18:47:03
To był jeden z największych skandali w historii motoryzacji. Toyotę, kosztował on 8 milionów samochodów wezwanych do serwisów lub wycofanych z rynku, rekordowo wysoką karę (ponad 16 mln USD), spadek sprzedaży, a przede wszystkim zaufania do marki.
Specjalny zespół naukowców z National Academy of Sciences potwierdził werdykt NHTSA (amerykańskiej rządowej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), że samochody Toyoty nie mają problemów z elektroniką. "Decyzja NHTSA, by zamknąć postępowanie była uprawniona, gdyż NHTSA nie znalazła dowodów świadczących o tym, by systemy te były przyczyną samoczynnego przyspieszania aut" – ocenili naukowcy z NAS.

Od lata 2009 do wiosny 2010, środki masowego przekazu na całym świecie pełne były doniesień o samochodach Toyoty, które przyspieszały samoczynnie, bez udziału kierowcy. Problemy tego rodzaju zgłaszało do NHTSA coraz więcej kierowców. Charakter skarg był jednak zróżnicowany. Niektórzy kierowcy twierdzili, że ich pojazd przyspieszył pomimo, iż nie naciskali pedału gazu, inni donosili, że delikatny nacisk na pedał powodował nagłe, szybkie przyspieszenie. Jeszcze inni mówili o pojazdach, które nadal przyspieszają, nawet po zdjęciu nogi z pedału gazu.

Szczególnie spektakularny i nagłośniony przez media był wypadek do którego doszło 28 sierpnia 2009 roku na autostradzie w południowej Kalifornii. Kierowca nie był w stanie zatrzymać rozpędzającego się Lexusa i auto wypadło z trasy z prędkością ponad 160 km/godz. W wypadku zginęły cztery osoby.

W efekcie tych informacji wielu właścicieli Toyot i Lexusów złożyło pozwy sądowe żądając odszkodowania od japońskiego koncernu. Reprezentujący ich prawnicy zacierali ręce. Toyota zmuszona została do wezwania milionów pojazdów do przeglądu. Swoje trzy grosze dołożył Kongres USA, który przeprowadził w tej sprawie liczne przesłuchania, w tym wezwał szefa japońskiego koncernu, Akiro Toyodę. Ray LaHood, sekretarz transportu USA zapewniał, że podlegli mu urzędnicy „przypiekają stopy” menedżerom Toyoty, by wyjawili z jakiego powodu produkowane przez koncern samochody nagle przyspieszają.

Wkrótce jednak NHTSA ustaliła, że za problem odpowiada … dywanik, pod którym może zostać uwięziony pedał gazu. To właśnie niestandardowy dywanik, od całkiem innego modelu przyczynił się do wypadku w Kalifornii. Toyota wymieniła jednak dywaniki w milionach aut.


W styczniu 2010 roku pojawiła się nowa teoria zakładająca, że za nagłe przyśpieszenia odpowiedzialny jest zacinający się pedał gazu. Tym razem Toyota została zmuszona do całkowitego wstrzymania na kilka tygodni sprzedaży popularnego modelu Camry oraz siedmiu innych modeli.

Badania przeprowadzone przez Biuro Śledcze ds. Defektów NHTSA potwierdziły, że układ hamulcowy Toyoty Camry został skonstruowany w sposób  „więcej niż wystarczający do powstrzymania przyspieszenia zainicjowanego na niskich obrotach, w tym  także w przypadkach związanych z szeroko otwartą przepustnicą.” Biuro podkreśliło, iż wyniki te są zgodne z wcześniejszym wnioskiem Agencji, że informacje o całkowitym i natychmiastowym braku możliwości hamowania podczas przyspieszenia są niewiarygodne i wskazują na niewłaściwe użycie pedału (kierowcy omyłkowo naciskali gaz zamiast hamulca).

Testy nie wykazały też problemów z użyciem dźwigni zmiany biegów w automatycznych przekładniach standardowo stosowanych w modelach Camry,  w porównaniu z pomiarami wykonanymi w innych pojazdach. We wszystkich przypadkach przełożenie podczas jazdy dźwigni do pozycji Park lub Reverse (bieg wsteczny) powodowało przejście skrzyni do pozycji neutralnej.

Toyota przeprojektowała jednak pedał gazu tak, aby był mniej podatny na przypadkowe oddziaływanie dywanika podłogowego i zainstalowała oprogramowanie, które wspomaga hamowanie w autach z automatycznym systemem uruchamiania silnika. Ten ostatni krok potraktowano jako dowód, że niektórzy kierowcy nie wiedzą, jak wyłączyć silnik poprzez przytrzymanie przycisku start-stop w sytuacji awaryjnej, gdy pojazd jest w ruchu. 

To wszystko jednak nie wystarczyło, by japoński koncern mógł zostać oczyszczony z zarzutu o zastosowaniu wadliwej technologii. Kolejnym podejrzanym o wywoływanie nieoczekiwanego przyspieszenia w samochodach Toyoty stały się systemy elektronicznego sterowania przepustnicą (ETC). Nowa teoria zakładała wystąpienie efektu tzw. „wąsów cynowych”. Wąsy Cynowe (“Tin Whiskers”) to  igłopodobne struktury krystaliczne powstałe z cyny, rosnące na powierzchniach urządzeń, które jako wykończenia używają prawie czystej cyny. Pojawiają się w postaci włókien cyny i wyglądają jak wąsy (stąd ich nazwa). Są w stanie urosnąć nawet do 10 mm przy średnicy około 10 mikrometrów i mogą doprowadzić do zwarć układów elektronicznych.


W pojazdach, które były badane przez NHTSA, niezależnie czy zostały wyposażone w ETC, czy nie Agencja nie znalazła dowodu na to, że system sterowania przepustnicą może doprowadzić do odcięcia systemu hamulców. Nie potrafiła jednak wyjaśnić, jak użycie poprzednio pracujących hamulców (zgodnie z twierdzeniami niektórych kierowców), mogło nieoczekiwanie nie doprowadzić do pokonania momentu obrotowego silnika i powstrzymania procesu przyspieszenie auta, które wcześniej stało nieruchomo lub wolno się poruszało.

W marcu 2010 roku NHTSA zleciła zbadanie tego problemu Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). W lutym 2011 roku NASA ogłosiła, że nie znalazła żadnych dowodów na to, by ETC stosowane w autach Toyoty było wiarygodną przyczyną niezamierzonych przyspieszeń. Badacze NASA potwierdzili także wnioski NHTSA, że ETC nie może wyłączyć hamulców i przyczynić się do utraty wydajności hamowania.

Z braku dowodów, które wskazywałyby na  związane z bezpieczeństwem jazdy wady ETC w autach Toyoty, NHTSA zdecydowała się zamknąć śledztwa i pozostać przy wcześniejszych wnioskach, czyli przypisania problemów z nieoczekiwanym przyspieszeniem niewłaściwemu zastosowaniu pedału gazu, jego utknięciu pod dywanikiem oraz zacięciu. Pod koniec stycznia 2012 roku naukowcy z  National Academy of Sciences potwierdzili wcześniejsze rezultaty badań NHTSA i NASA oraz uznali decyzję NHTSA o zakończeniu śledztwa za uzasadnioną.

Z opinią tą zgodził się R. LaHood, który publicznie zapewnił: „To orzeczenie zamyka sprawę. Elektronika nie jest przyczyną niezamierzonych przyspieszeń w samochodach Toyoty. Kropka"

Skandal wokół Toyoty wzbudził poniewczasie niesmak. Część ekspertów mówi o burzy w szklance wody, a wartość oskarżeń japońskiego producenta stawia na równi z teoriami spiskowymi na temat ataków na World Trade Center, czy śmierci prezydenta Kennedy’ego, lub wiarą, że Elvis Presley żyje i ma się dobrze.

Wydaje się, że również klienci przekonani są o niewinności Toyoty. Świadczyć może o tym najnowszy wynik sprzedaży nowego modelu Camry na rynku amerykańskim (+7,5% rok do roku).

Pełna wersja raportu NAS dostępna jest na stronie: http://www.nap.edu/catalog.php?record_id=13342#toc

źródło: Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR

http://moto.onet.pl/1656631,1,toyota-oczyszczona-z-zarzutow,artykul.html?node=2
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: MAREK100 w 16-04-2012, 14:32:57
"Doprawdy rzadko się zdarza, by w polskim społeczeństwie panowała jednomyślność. Bo to zawsze znajdzie się wystarczająco dobry powód do tego, by nie zgodzić się ze współrozmówcą. Jednak o dziwo ostatnimi czasy udało mi się znaleźć "coś", na temat czego wszyscy zapytani Polacy, bez wyjątku, wypowiadają się jednomyślnie. Co więcej, komentarze te mają zdecydowanie pozytywne nacechowanie. Cóż to takiego?

Otóż, tym czymś okazuje się… Toyota Camry z lat 1991 – 1996, samochód, który jakością wykonania i trwałością prześciga wszystko, co jeździ po drogach Europy, Ameryki Północnej i Australii. Ulubieniec Amerykanów, który w Europie jest nieco mniej znany, ale przez tych, którzy go znają (czyt. posiadają), jest uwielbiany."  :-P Zacytowałem ten fragment ku pokrzepieniu serc!
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: MAREK100 w 11-05-2012, 10:37:53
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://horsepowercalculators.net/aftermarket-supercharger-performance/head-porting-for-lower-boost-and-higher-power   Na początku artykułu trzeba kliknąć w niebieski napis Toyota. Następnie na wyświetlonej stronie znależć"Jednorazowa Camry pewno nie jest samochód rodzinny"   Tak będzie prościej i po angliczańsku http://horsepowercalculators.net/tuner_report/one-off-camry-definitely-not-a-family-car
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: tomekm w 04-04-2013, 15:46:27
Także tego  :grin:
http://moto.onet.pl/358551,14027089,1,zdjecie.html?node=27 (http://moto.onet.pl/358551,14027089,1,zdjecie.html?node=27)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: janmor w 04-04-2013, 19:41:55
BMW jest a audi nie szok  :-o
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: Filu w 04-04-2013, 21:23:10
I tak ma być  :good:
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: SZYMON14 w 28-07-2013, 22:44:59
http://www.tvn24.pl/hakerzy-opanowali-samochody-chcieli-udowodnic-ze-moga,342943,s.html (http://www.tvn24.pl/hakerzy-opanowali-samochody-chcieli-udowodnic-ze-moga,342943,s.html)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: MAREK100 w 18-10-2013, 09:20:30
Następna wpadka:"Toyota musi naprawić w USA 803 tysiące samochodów - modele Camry, Avalon i Venza z lat 2012-2013 - z powodu problemów z poduszkami powietrznymi i wspomaganiem kierownicy - poinformowała w czwartek agencja Associated Press"
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: sruciok w 18-10-2013, 18:35:14
Aj tam wpadka, wpadka by była jakby nie naprawiali :D
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: vand w 16-06-2015, 15:12:14
https://www.youtube.com/watch?v=G4cr_okpm-g (https://www.youtube.com/watch?v=G4cr_okpm-g)

nowy trailer need for speed  z toyota gt86 ^^
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: MAREK100 w 18-06-2015, 17:55:58
Kurna,to jest niezawodność.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-toyoda-aa-od-tego-sie-zaczelo,nId,1837591 (http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-toyoda-aa-od-tego-sie-zaczelo,nId,1837591)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: legoman w 04-09-2015, 14:08:12
Taka wiadomość, że Toyota Mirai, z napędem wodorowym trafi do Europy - http://www.toyotaklub.org.pl/toyota-mirai-trafi-do-europy,795/ (http://www.toyotaklub.org.pl/toyota-mirai-trafi-do-europy,795/) Póki co 3 kraje, a ciekawe czy w Polsce by się przyjęła :)
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: pastorr w 26-05-2019, 11:27:26
Tak się zastanawiam, czy lepiej jest ściągnąć samochód z zagranicy? Czy moze zakupić w PL? Dodam, że chodzi o auto max 4-5 letnie najlepiej. Nie mam jeszcze sprecyzowanego modelu - ale pewnie będzie to coś na bazie suwów.
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: xavi w 29-05-2019, 14:11:57
Tak się zastanawiam, czy lepiej jest ściągnąć samochód z zagranicy? Czy moze zakupić w PL? Dodam, że chodzi o auto max 4-5 letnie najlepiej. Nie mam jeszcze sprecyzowanego modelu - ale pewnie będzie to coś na bazie suwów.


Wszystko zależy gdzie szukasz i od kogo kupujesz. Jeżeli od indywidualnego sprzedawcy, który jeździł swoim autem na co dzień, to w zasadzie trzeba mieć zaufanie, że dbał o niego - a w takich Niemczech, Holandii czy Belgii - raczej dbają o auta, regularnie serwisują itd.
Jeszcze bardziej opłaca się kupić lekko uszkodzone samochody, takie do naprawy, wówczas cena wyraźnie jest niższa, tylko trzeba sprowadzić do kraju. Z tym też nie powinno być problemów.... Jest wiele firm świadczących usługi transportu np tutaj można sprawdzić (https://sined.pl/transport-samochodow/).
Tytuł: Odp: Toyota na Świecie
Wiadomość wysłana przez: wściekła mysz w 24-09-2020, 23:44:25
Tutaj trochę o Toyocie w pkt 13, ale poza tym dużo innych ciekawych informacji
https://www.onet.pl/turystyka/idziemydalej/na-tej-wyspie-nie-mozna-sie-urodzic-ani-umrzec-a-mieszkancy-jezdza-autami-jednej-marki/1svhejt,30bc1058 (https://www.onet.pl/turystyka/idziemydalej/na-tej-wyspie-nie-mozna-sie-urodzic-ani-umrzec-a-mieszkancy-jezdza-autami-jednej-marki/1svhejt,30bc1058)