Autor Wątek: Prius News  (Przeczytany 74146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jackal

  • Gość
Prius News
« dnia: 27-09-2004, 11:34:14 »
Sprzedaż Priusa w Europie w 2005 roku ma wzrosnąć o 83%  

Toyota - która jest największym na świecie producentem pojazdów z napędem hybrydowym -  przewiduje że w przyszłym roku europejska sprzedaż Priusa zwiększy sięniemal dwukrotnie. Rosnące ceny ropy na rynkach światowych dodatkowo zwiększają atrakcyjność tych samochodów.
 
Model Prius, który pojawił sięw Japonii w 1997 roku, jest jednym z najszybciej sprzedających siępojazdów Toyoty. Duży popyt na ten samochód, powoduje ze czas oczekiwania na niego w USA wynosi 6 miesięcy. Opóźnienie wprowadzenia Priusa na rynek europejski spowodowane było dużą konkurencją ze strony aut wyposażonych w silniki wysokoprężne.
 
Toyota zapowiadała w czerwcu, że globalna sprzedaż tego modelu może wzrosnąć o 71 proc. do liczby 130 000 aut. Japoński producent planuje zwiększenie produkcji Priusa do 15 tys. aut na miesiąc, czyli 180 tys. w skali roku. Takie moce produkcyjne ma uzyskać w pierwszej połowie 2005 roku. Obecna produkcja wynosi 10 tys. sztuk miesięcznie.

Madzia83

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #1 dnia: 27-09-2004, 11:39:19 »
A czy to prawda, że w Polsce jeździ narazie tylko ok. 30 sztuk Priusa??

Jackal

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #2 dnia: 27-09-2004, 11:45:16 »
Hmmm, na ten rok Toyota planowała sprzedaż w Polsce ok. 40 nowych Priusów, a z innych źródeł słyszałam właśnie o 30-tu. Nie tak łatwo znaleźć klienta na hybrydęza 120.000 zł, nawet jeśli to jest Toyota.

PS
Dla porównania Lexus IS200 kosztuje tylko kilka tys. więcej, nie mówiąć o wypasionych Ave z podobnej cenie.

Bisua

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #3 dnia: 27-09-2004, 18:50:01 »
Coż to i tak nie najgorszy wynik jak na zupełnie nowe i nietypowe auto :)

jami

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #4 dnia: 27-09-2004, 23:16:15 »
cena Priusa jest jednak za wysoka, wartości fabryczne spalania są trudne do osiagnięcia, a osiągi nie powalają, wiec trudno sie dziwic niezbyt wysokiej sprzedaży, autko nie jest w Polsce szczególnie "in"

Jackal

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #5 dnia: 28-09-2004, 10:18:56 »
Prawdęmówiąc na Priusa trzeba znaleźć albo młodego bogatego proekologicznie nastawionego indywidualistę, albo ... sam już nie wiem kogo.

Te 30 sztuk, to pewnie auta do dyspozycji dilerów ;-)

Madzia83

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #6 dnia: 28-09-2004, 10:24:37 »
Cytuj (zaznaczone)
Prawdęmówiąc na Priusa trzeba znaleźć albo młodego bogatego proekologicznie nastawionego indywidualistę, albo ... sam już nie wiem kogo.


Jackal jak miło, że napisałeś o mnie tylko jest jeden problem... bogatego??? tu sięnie zgadza hehehe :-D  :-D

Bisua

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #7 dnia: 28-09-2004, 10:33:42 »
Cytuj (zaznaczone)
indywidualistę,
i nie indywidualistętylko indywidualistkę:)  a co do przeznaczenia tych 30 sztuk to bardzo prawdopodobne

Jackal

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #8 dnia: 28-09-2004, 10:38:46 »
Pewnie że bardzo prawdopodobne, w Wawie pod kilkoma salonami stoją Priusy do jazd testowych (strasznie pooklejane), a na ulicy żadnego nie widziałem (nieoklejonego, czyli prywatnego).

pankuba

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #9 dnia: 28-09-2004, 11:30:11 »
A mnie sięPrius podoba, tylko nie sedan tylko taki jak jeździł nasz kolega we Frankfurcie  :wink:  i powiem że gdybym miał tyle kasy i był by jakoś "normalnie" dostępny (a nie czekanie pół roku) to bym sięnaprawde bardzo poważnie zastanowił.  

I widziałem Priusa sedana na moście Siekierkowskim ja stałem w korku, miał tylko zielone naklejki ekologiczny samochód.

pankuba

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #10 dnia: 28-09-2004, 11:38:31 »
Cytat: jami
wartości fabryczne spalania są trudne do osiagnięcia,


Zależy w jakich warunkach.

Hybryda w mieście, przy jeździe w korkach (patrz wawa  :evil: ) potrafi oszczędzić około połowy tego co smochód zwykły podobnej pojemnosci.

Gorzej w trasie tu wynik może być nawet na korzyść zwykłego samochodu. Nie ma hamowań ładujących silnik el. i stania na wolnych obrotach, kiedy benzynka sie wyłącza (ew toczenia sięz predkoscią 2km/h  :evil:  :evil: ), no i benzynka oprócz napędu na koła musi jeszcze ładować silniczek el.

Dla tego nie ma takiego urraaa na swiecie na silniki hybrydowe.

Ale moim zdaniem dla kogos kto porusza sie głównie w mieście, napewno będzie to opłacalna inwestycja.

Jackal

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #11 dnia: 28-09-2004, 11:57:27 »
Cytat: pankuba
A mnie sięPrius podoba, tylko nie sedan tylko taki jak jeździł nasz kolega we Frankfurcie  :wink:  i powiem że gdybym miał tyle kasy i był by jakoś "normalnie" dostępny (a nie czekanie pół roku) to bym sięnaprawde bardzo poważnie zastanowił.  

I widziałem Priusa sedana na moście Siekierkowskim ja stałem w korku, miał tylko zielone naklejki ekologiczny samochód.


Pankuba
Prius oferowany jest TYLKO z jednym nadwoziem, więc nie wiem co widziałeś. Może starszą wersję? Nowy podobny jest do nowego Nissana Primery.

pankuba

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #12 dnia: 28-09-2004, 12:16:42 »
Cytuj (zaznaczone)
Może starszą wersję


Musi być że tak. 8)

Jackal

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #13 dnia: 01-10-2004, 12:00:11 »
Toyota chce w 2005 r. skierować do USA 100 tys. sztuk Priusa

W 2005 r. Toyota skieruje do USA 100 tys. sztuk modelu Prius, czyli dwa razy tyle ile wynosi tegoroczna prognoza sprzedaży. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy br. sprzedaż Toyoty Prius za Oceanem wyniosła 31.06 sztuk. Planowana ilość aut, jakie mają zostać wyeksportowane do USA w 2005 r., równa jest całkowitej sprzedaży modelu Prius w tym kraju, licząc od wprowadzenia do sprzedaży w czerwcu 2000 r.
 
Wzrost eksportu za Ocen możliwy jest dzięki zwiększonej o 50% produkcji Toyoty Prius w Japonii. Teraz z linii montażowych schodzić będzie 15 tys. aut w ciągu miesiąca.
 
(Toyota)

zyzy

  • Gość
Odp: Prius News
« Odpowiedź #14 dnia: 10-10-2004, 18:16:10 »
w sobotem milem okazje pojezdzic priusem i powiem tak
dziwnie zakakujaca cisza ale fajnie automcik bezstopniowy obszerne wnetrze coprawda osiagi takie sobie  :roll: (jestem lekko skrzywiony w tym temacie).
cena kosmiczna ponad 100000zł za auto wilkosci spuchnietej corolli ale miejsca wicej niz w avensisie (jednak wole avensisa). jak na autko mijske to ciut zaduze a na jazde w tracie ciut zaslabe
w kzdym razie dziwne ale fajne :D


 

Beesafe.pl