Autor Wątek: Licznik- czy da sie wyeliminowac?  (Przeczytany 7639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarzabek

  • Gość
Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« dnia: 18-02-2012, 22:07:18 »
Witam,

to moj pierwszy post na forum wiec witam wszystkich uzytkownikow.

Mam Yarisa z 2010 roku 1,33 6-cio biegowego. Jest w nim zamontowany jeszcze ten zielony (cyfrowy) licznik. Chce go zamienic na ten nowy o pomaranczowym podswietleniu (analogowy) i tu pojawia sie problem. Wymiary pasuja, bo kolega juz tak wymienil. Sama wyminana to kwestia kilkunatu minut.
Kupilem nowy licznik, tylko okazuje sie ze byl on zamontowany w samochodzie z automatyczna skrzynia biegow. Wiem ze sie to inaczej nazywa (jakis skrot)ale nie pamietam nazwy. W momencie podpiecia licznika na kostkach pojawia sie czerwona kontrolka, ktora nie "widzi" skrzyni biegow, oraz sygnal dzwiekowy.

Moje pytanie brzmi.... Czy ktos juz mial taki przypadek i poradzil sobie z nim? W Toyocie twierdza ze sie nie da...... ale jak by to zobaczyl jakis elektronik to pewnie by sobie z tym poradzil. To skoro elektronik sobie poradzi to dlaczego serwis nie daje rady?

Prosze Was o pomoc jak w pytaniu powyzej? Czy ktos juz takie cos robil? Czy ma ktos moze schemat takiego licznika zebym podal go elektornikowi zeby fizycznie przelutowal na ukladzie tam gdzie trzeba. Ta kontrolka nie bedzie wogole mi przeszkadzala, byle wyeliminowac sygnal dzwiekowy.

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki.

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #1 dnia: 19-02-2012, 01:49:27 »
Nie znam tego licznika, ale czy sygnał dźwiękowy pochodzi z brzęczyka w liczniku? Jeśli tak, to go wylutuj i już...
"I love the smell of flames early in the morning..."

jarzabek

  • Gość
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #2 dnia: 19-02-2012, 09:51:07 »
Nie mam pojęcia skąd jest sygnał dźwiękowy. Faktycznie mogłem dopytać w serwisie.

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #3 dnia: 19-02-2012, 09:54:12 »
a kolega co montował nie wie?.
Czy ktos juz mial taki przypadek i poradzil sobie z nim? 
na tym forum takich przypadków jeszcze nie było
Kupilem nowy licznik, tylko okazuje sie ze byl on zamontowany w samochodzie z automatyczna skrzynia biegow.
to żeś używany kupił <diabel>

czerwona kontrolka, ktora nie "widzi" skrzyni biegow,   
a ma "widzieć"?
 
a tak swoją drogą to chyba jeszcze gwarancja więc takie mody nie za bardzo wskazane są.






« Ostatnia zmiana: 19-02-2012, 10:16:27 wysłana przez bis24 »

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #4 dnia: 19-02-2012, 10:20:22 »
Pewnie sygnał dźwiękowy idzie tym samym głośniczkiem co sygnał niezgaszonych świateł czy co tam jeszcze brzęczy. Może to nie najlepszy pomysł go wylutowywać.
A nie prościej byłoby znaleźć licznik od manualnej skrzyni, a ten sprzedać?

jarzabek

  • Gość
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #5 dnia: 19-02-2012, 21:29:30 »
Faktycznie tak by było najprościej, natomiast nie ma tych liczników w obiegu. Jest cała masa tych zielonych, natomiast z pomarańczowymi licho :(

PS Gdyby ktoś chciał kupić taki jak opisałem to za stówke sprzedam (tak jak kupiłem) Mam nadzieję, że za to ogłoszenie mnie tu nie zbanują ;)

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #6 dnia: 19-02-2012, 23:23:54 »
jesli licznik nie "widzi" skrzyni po can-ie to rzeczywiscie nie da sie tego obejsc (tanio).

jarzabek

  • Gość
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #7 dnia: 06-03-2012, 10:47:11 »
mechu może się ośmieszę ale nie wiem co znaczy po "canie". Co do licznika, to na 13 jestem umówiony z jakimś "czarodziejem" który powiedział że zrobi to bez problemu. (znowu cos nacisnalem ze nie mam polskich znakow-sorry). Zeby czarodziej nie brzmial zbyt strasznie to jest to gosc ktory ma warsztat i bawi sie w takie elektryczne sprawy. Cena- stowka, to chyba wcale nie tak duzo. Jak bedzie, czy faktycznie obedzie sie bez problemow to zamelduje po 13 marca.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #8 dnia: 07-03-2012, 00:12:26 »
can bus -> google

jarzabek

  • Gość
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #9 dnia: 16-03-2012, 19:25:22 »
Nie wysiliłeś się z tą podpowiedzią  :cool: ale to nieważne.

Licznik wymieniony!!! Po pierwsze działa. Po drugie wcale nie było to drogie. Koszt wymiany to 80zł z całą przeróbką. Nie mam pojęcia jak to było zrobione, czy "can" był robiony, potrzebny czy nie wiadomo co jeszcze on znaczy. Jak widać bez cudów techniki porządny fachowiec da radę :)

Nie świeci żadna kontrolka a sygnał dźwiękowy został wyeliminowany na amen :)

Offline Damian91

  • Global Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2685
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #10 dnia: 16-03-2012, 19:51:06 »
Nie świeci żadna kontrolka a sygnał dźwiękowy został wyeliminowany na amen :)

To zgaś auto, nie wyłączaj świateł i otwórz drzwi.. Zobaczymy jak fachowo gość podszedł do sprawy.. Bo jeśli sygnału ' niet ' to pewnie wylutował brzęczyk a żarówki po prostu nie ma na miejscu..  :-)

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #11 dnia: 17-03-2012, 05:49:27 »
To zgaś auto, nie wyłączaj świateł i otwórz drzwi.. Zobaczymy jak fachowo gość podszedł do sprawy.. Bo jeśli sygnału ' niet ' to pewnie wylutował brzęczyk a żarówki po prostu nie ma na miejscu..  :-)
kurde skąd wiedziałeś? :cheesy:

Offline nicchi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Licznik- czy da sie wyeliminowac?
« Odpowiedź #12 dnia: 23-03-2012, 19:12:45 »
Nie wysiliłeś się z tą podpowiedzią  :cool: ale to nieważne.

Dokładniejsza być nie mogła w zasadzie...


Licznik wymieniony!!! Po pierwsze działa. Po drugie wcale nie było to drogie. Koszt wymiany to 80zł z całą przeróbką. Nie mam pojęcia jak to było zrobione, czy "can" był robiony, potrzebny czy nie wiadomo co jeszcze on znaczy. Jak widać bez cudów techniki porządny fachowiec da radę :)

Nie świeci żadna kontrolka a sygnał dźwiękowy został wyeliminowany na amen :)

Ciekawe co jeszcze przy okazji zostało wyeliminowane  :grin: W tym samochodzie druciarskie kombinacje mogą się szybko zemścić i tyle, ale jak działa, to niech działa jak najdłużej.


 

Beesafe.pl