Autor Wątek: silne drgania silnika powyzej 90km/h  (Przeczytany 3208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarbet77

  • Gość
silne drgania silnika powyzej 90km/h
« dnia: 14-08-2013, 23:33:52 »
Mam pewien problem i prosilbym szanownych forumowiczow o porade. ave d4d, 2002, kola sprawne, zawieszenie raczej tez, jak jade po plaskim terenie, ze stala predkoscia ok80-90 km/h wszystko jest ok. jesli zaczne przyspieszac lub jechac pod gorke( poprostu gdy silnik jest pod obciazeniem) to silnik( albo takie mam tylko wrazenie) zaczyna mocno wibrowac na boki, az ciezko kierownice utrzymac, jak rozpedzie troche auto i ujme gaz to znowu jest ok. przy mniejszych predkosciach, np w miescie wszystko jest ok. jakies propozycje? wole sie troche przygotowac zanim do mechanika pojade zeby sie nie okazalo ze trzeba cale auto remontowac.pozdrawiam

Offline Quadral20004

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 232
Odp: silne drgania silnika powyzej 90km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 15-08-2013, 10:27:42 »
poduchę którąś szlag trafia.najlepiej żeby samemu to zdiagnozować zrób tak:odpal samochód, zaciagnij hamulec reczny do oporu,wbij 1, powoli puszczaj sprzegło żeby obroty spadły ci najniżej jak to jest możliwe(staraj się żeby ci nie zgasł).jak zgasnie powtorz cała procedure. jesli któras z poduszek bedzie walnieta to przy niskich obrotach powinna ci duze drgania i stuki metaliczne przeniesc na cała bude i kolumne kierownicza.

jak to zrobisz i nic nie wykryjesz to jedz sobie wyważ opony:) ja ostatnio przy zmianie przednich na nowe i po wyważeniu  po kilku dniach nie moglem jechac 100km/h bo takie przeogromne mialem bicie.okazuje się że przy zmianie nowych opon po przejechaniu kilku km opona układa sie na feldze i ciężar wyważenia tez sie przesuwa,natomiast odwaznik sam tego nie zrobi.lek: jeszcze raz wyważyć.

jak juz to zrobisz to napisz:)

jarbet77

  • Gość
Odp: silne drgania silnika powyzej 90km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 15-08-2013, 15:03:49 »
zrobilem test, o ktorym mowiles, ale auto zachowalo sie raczej normalnie. sprawdzilem rowniez kola i wszystko jest z nimi ok. mechanik powiedzial mi,ze to raczej nie poduszki pod silnikem(bo gdyby tak bylo to silnik by drgal caly czas a nie tylko w chwili przyspieszania),ale glowy nie da dopoki nie pogrzebie pod maska. podociskalem tez kable od swiec( na swiecach zrobilem jakies 30tys km wiec to chyba raczej tez nie to) czyzby to kolo dwumasowe? ;-(

Offline Quadral20004

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 232
Odp: silne drgania silnika powyzej 90km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 15-08-2013, 21:58:39 »
dziwne ze przy 90km/h ci sie to dzieje. dwumasa jakby to była to wydaje mi się , ze na kazdym biegu i przy tych samych obrotach czulbys w/w drgania.

oskar2000

  • Gość
Odp: silne drgania silnika powyzej 90km/h
« Odpowiedź #4 dnia: 15-11-2013, 20:43:27 »
az ciezko kierownice utrzymac, jak rozpedzie troche auto i ujme gaz to znowu jest ok
I co  Jarbet 77 udało się rozwiązać problem ?
 Jeśli pojawiają się drgania na kierownicy to z reguły ma to z wiązek ze złym wyważeniem kół lub krzywe tarcze hamulcowe (ale to  raczej przy hamowaniu). Mam podobny problem ale wykluczyłem błąd wyważenia i krzywe tarcze h...Czy ktoś ma jakiś pomysły... ?

 

jarbet77

  • Gość
Odp: silne drgania silnika powyzej 90km/h
« Odpowiedź #5 dnia: 15-11-2013, 21:00:40 »
jesli o mnie chodzi to sprawa stanela w martwym punkcie. z tego co sie dowiedzialem to napewno poloska. nowa ok 600 GBP, ale  wiedzac o tym po prostu staram sie delikatnie przyspieszac w przedziale 50-60 m/h i potem juz jest ok, jak znajde kiedys rozbita ave to pewnie kupie uzywana polos. moglbym tez wyciagnac ta i dac to regeneracji( jakies 120-150 gbp) poki co auto jezdzi...

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1700
Odp: silne drgania silnika powyzej 90km/h
« Odpowiedź #6 dnia: 15-11-2013, 21:16:00 »
w D4D są świece ale żarowe, nie wiem co ty tam dociskałeś. Chyba że to jest D4 (benzyna 2,0) ale tam chyba nie ma koła dwumasowego.

Offline jk

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: silne drgania silnika powyzej 90km/h
« Odpowiedź #7 dnia: 06-02-2016, 12:47:23 »
Problem jest ewidentnie związany z przegubem na osi, jeśli wykluczamy koła.
Wymiana przegubu na sprawny załatwia problem w 100%.
Miałem identyczne objawy, mechanik w 100% trafnie zdiagnozował, byłem przy wymianie, pokazywał, widziałem skąd te drgania.
Nie wiem, czy info jeszcze potrzebna, ale dla innych w przyszłości, dla wszystkich Toyot a także w części innych samochodów są
takie same rozwiązania przegubów.


 

Beesafe.pl