Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #315 dnia: 25-03-2018, 21:42:01 »
Jeśli są ograniczenia prędkości i korki więcej się nie da.
:good: to zmienia postać rzeczy :) ale dla takich prędkości wydaje mi się że Pb95 wystarczy :) ? Bo i tak pewnie większa część trasy przejechałs na "voltach"...
Tomery,

mocno niedoszacowałeś spalania. Podejrzewam, że II etap to około 7 l/100 km. Więc spalanie z całej wycieczki wyjdzie pewnie ponad 6.5 l..

Oooooo , widzę sensowny głos :)

I etap jechałem pod dosyć silny wiatr (patrzyłem jak przy autostradzie ustawione są wiatraki i jak się kręcą) tylko autostradą.
Etap II - to był powrót tą samą autostradą tylko w przeciwnym kierunku (a więc z wiatrem) + przejazd przez dwa miasta (200 i 400 tys. mieszkańców) + ok. 50 km DK między tymi miastami (to samo 50 km + 2 miasta stanowił powrót czyli Etap III)

Więc nawet przy większej prędkości na autostradzie (ale z dobrze wiejącym w plecy wiatrem) wydaje mi się, że powinienem mieć wynik "pośrodku" I i III etapu.
Nawet niech będzie zużycie średnie z całej trasy 6,5 l/100 to jestem z wyniku bardzo zadowolony.
Wykręciłem średnią ok. 111 km/h , spalanie ok. 6,5 l/100km.
Za to w mieście niestety mam co startować do hybrydy z porównywaniem spalania :(

Z tego co widziałem nikt Ci nie kazał kupować hybrydy

Naprawdę widziałeś co kupowałem :)
No to wiesz, że nie kupiłem hybrydy :)

Hmm... tytułem tematu jest "jakie spalanie C-HR'a hybrydy" uważam że jeśli ktoś nie posiada takiego auta nie powinien sie wypowiadać. Taka osoba nie ma punktu odniesienia, i co moze wiedzieć o spalaniu hybrydy ?

:good: :good: :good: :good: :good:

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #316 dnia: 25-03-2018, 22:24:24 »
To wbrew pozorom...

Tak, to każdy wie że jadąc pod wiatr sa większe opory powietrze a więc auto wiecej spali... Nie znam się na wiatrach ale chyba czasem wieja z boku, czasem w plecy a czasem prosto w twarz... skąd wiesz ile czasu jechałeś z wiatrem bocznym, ile z wiatrem, a ile faktycznie pod wiatr? Nawet jeśli wiał akurat super kierunkowy wiatr (o ile taki istnieje i mam na myśli że stale wieje z pynktu A do punktu B w lini ptostej) to żadne drogi w Polsce nie są tylko proste. Są zakręty i znowu prosto, znowu zakret i znowu prosto, więc "kierunkowy wiatr" to jedno, ale dróg nie wyprostujesz. No bo proszę  Cię, nie mów że jak skręciłes w lewo to i wiatr tak zakręcil ze w dalszym ciagu miałeś pod wiatr, a jak w prawo to wiatr też w prawo :) ??  :cool:
« Ostatnia zmiana: 25-03-2018, 22:29:00 wysłana przez doktor7 »
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4459
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #317 dnia: 25-03-2018, 22:55:08 »
Nie znam się na wiatrach
To na pewno, ale chyba nie tylko. Najczęściej jedziesz w jakimś kierunku np. na wschód, południowy wschód , zachód itp.Wiatr również wieje w jakimś kierunku np, na wschód, zachód itp. Dlatego  jedziesz z wiatrem, pod wiatr lub masz wiatr boczny. I to czy jedziesz w linii prostej czy nie, nie ma żadnego zanczenia, bo jedziesz w danym kierunku a wiatr też nie wieje w linii prostej, tylko w jakimś kierunku. Ale obawiam się, że mój wysiłek jest nadaremny. Do tego nie wystarczy nick  doktor7
« Ostatnia zmiana: 25-03-2018, 22:57:09 wysłana przez pireus »

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #318 dnia: 25-03-2018, 23:27:56 »
Wiatr najczesciej wieje z kierunkow zachodnich na wschod, do tego jego sila zmienia sie w ciagu dnia, rano i wieczorem wiatr cichnie wiec jadac w dzien i wracajac wieczorem ta sama trasa mozna miec zupelnie inne warunki. Dodatkowo opory powietrza zmieniaja sie z kwadratem predkosci wiec dwukrotnie wieksza predkosc to czterokrotnie wieksze opory powietrza. Jadac w dzien po rozgrzanym asfalcie mamy nieco wieksze cisnienie w oponach niz wracajac ta sama trasa wieczorem kiedy temperatura asfaltu jest nizsza o 30st. a wiec mamy inne opory toczenia. Zwykle tez w jedna strone jedziemy nieco pod gorke lub z gorki a z powrotem odwrotnie. Zbyt wiele zmiennych aby na podstawie spalania w jedna strone mozna bylo okreslic spalanie w drodze powrotnej.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4459
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #319 dnia: 26-03-2018, 18:46:24 »
Piszesz na forum o spalaniu hybrydy że "na ch...j ci hybryda" ? chcesz kogoś sprowokować ? Na forach narciarskich pewnie piszesz "na ch...j ci narty, wolisz dupoloty" ? Itd? Bo widzisz, to trochę jak byś wbiegł do meczetu i powiedział "na ch...j mi Allah" ? jesteś idiotą ?
Człowieku, wulgaryzmy nawet wykropkowane, pozostają wulgaryzmami. To, że jesteś prymitywem , nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #320 dnia: 26-03-2018, 19:04:39 »
Człowieku, (...)  nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Kolego Pireus, nie ma co się denerwować :)
Na poprawę humoru (nie wiem w jakim jesteś wieku , może to znasz ?) poszukaj sobie
słuchowisk/skeczów z Janem Tadeuszem Stanisławskim.
Wcielał się w charakterystyczną postać :)
Może nasz kolega też ma taką "specjalizację" ?
« Ostatnia zmiana: 26-03-2018, 19:10:00 wysłana przez tomery »

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #321 dnia: 26-03-2018, 19:46:58 »
.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2018, 19:49:20 wysłana przez tomery »

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #322 dnia: 26-03-2018, 19:53:33 »
Czegoś mi tu brakuje...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #323 dnia: 26-03-2018, 20:06:27 »
Nie chce mi sie czytac dokladnie wszystkiego..bo dawno mnie nie bylo ale z tego co widze to bicie piany o spalanie trwa  12800 km za mna spalanie srednie  bez wielkich zmian 6.86 srednio zima 7.5l

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 26-03-2018, 20:08:25 wysłana przez Rescars »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #324 dnia: 26-03-2018, 20:10:00 »
Sanchez, tomery: na razie ostrzeżenie w takiej formie. Później będą procenty, a na koniec urlop od forum.
3VZ.pl



Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #325 dnia: 26-03-2018, 20:15:09 »
12800 km za mna spalanie srednie  bez wielkich zmian 6.86 srednio zima 7.5l
Kolega widzę nie "żegluje" jak inni :D ale czy chodzi o wersję hybrydową ?
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #326 dnia: 26-03-2018, 20:18:49 »
tomery: na razie ostrzeżenie w takiej formie.

Kolego Marcin, z całym szacunkiem: a ja za co ???
Wiem że masz władzę i nie zawahasz się jej użyć :) ale czym ja sobie na to zasłużyłem ?
Nikogo nie obrażałem , nie używałem wyrazów , wręcz przeciwnie , stopowałem zbytnią gorączkę w wymianie opinii.
A z sanczezem już sobie wszystko przecież wyjaśniliśmy  :hug:
« Ostatnia zmiana: 26-03-2018, 20:22:28 wysłana przez tomery »

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #327 dnia: 26-03-2018, 20:19:52 »
12800 km za mna spalanie srednie  bez wielkich zmian 6.86 srednio zima 7.5l
Kolega widzę nie "żegluje" jak inni :D ale czy chodzi o wersję hybrydową ?
Tia.. staram sie jezdzic dalej normalnie.. i nie liczyc i przeliczac ze mi sie hybryda zwroci itp bo to bez sensu... owszem jak dostane wizji na zabawe w ekonoma to zejde na 4 l.. tylko po co.. jakbym chcial ekonomie to bym kupil cos pod lpg i bym jezdzil za grosze... chcialem hybryde bo jeszcze nie mialem ale wiem ze nastepny bedzie jakis elektryk

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #328 dnia: 26-03-2018, 20:31:53 »
Kolego Marcin, z całym szacunkiem: a ja za co ???

Z przyzwyczajenia ;)

To nie władza, bo władzę ma admin, a ja tylko sprzątam.

To się tyczy wszystkich użytkowników: wulgaryzmy zostawcie sobie na PW, czy inne okazje, a na publicznym forum prosiłbym o w miarę poprawną Polszczyznę i brak prywatnych wycieczek. Nie ukrywam, że mam dość ograniczony czas na obowiązki tutaj, więc jeśli jakiś wątek będzie zapalny, to nie będę czytał -nastu stron i się doszukiwał kto i za co, usuwał i edytował pojedynczych postów, tylko poleci w całości w niebyt - także sami zadbajcie, żeby tak nie było.

3VZ.pl



Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #329 dnia: 26-03-2018, 20:42:47 »
Z przyzwyczajenia ;)

Jeśli to był żart to OK.
Ale niestety mam wrażenie, że to twoje "przyzwyczajenie" jest wyraźnie na mnie skupione (nie pierwszy już raz).
Co do wulgaryzmów i poprawnej polszczyzny - pierwszego nie używam na forum, braku drugiego zarzucić mi nie można :)

To się tyczy wszystkich użytkowników

mam dość ograniczony czas na obowiązki tutaj, więc jeśli jakiś wątek będzie zapalny, to nie będę czytał -nastu stron i się doszukiwał kto i za co,

Tylko wpadnę i dam ostrzeżenie tomeremu - tak "z przyzwyczajenia" :)

PS
Mam nadzieję, że po tym co napisałem, faktycznie nie dasz mi ostrzeżenia "na piśmie" tylko pozostaniesz przy "paszczowym" :hug:
« Ostatnia zmiana: 26-03-2018, 20:51:33 wysłana przez tomery »


 

Beesafe.pl