Autor Wątek: Metaliczny hałas (skrzynia biegów)  (Przeczytany 4561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klus1994

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Metaliczny hałas (skrzynia biegów)
« dnia: 18-12-2017, 16:58:25 »
Witam serdecznie wszystkich na forum. Kupilem toyote yaris verso 1.3 benzynke z 2000 roku z uszkodzoną skrzynią  biegów. Przynajmniej tak mnie zapewniał niemiec który  mi ją  sprzedawał. Biegi wchodza bez problemu, nie ma zgrzytów nic sie nie blokuje, jedyne co, to uciążliwy metaliczny hałas ktory delikatnie nasila się  w miare przyspieszania oraz wydaje mi się, że delikatnie cichnie w momencie wciśnięcia sprzęgła, aczkolwiek hałas  słychać
 non stop w czasie jazdy. A wiec tutaj moje pytanie, czy ktoś  miał juz kiedyś  taki przypadek? Oraz drugie pytanie, czy są jakies różnice  w skrzyniach biegów  w tych autach? I czy mogę szukać tych skrzyni również  w innych modelach toyot?  Z gory dziekuje za pomoc :hug:

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Metaliczny hałas (skrzynia biegów)
« Odpowiedź #1 dnia: 19-12-2017, 10:07:27 »
Podejdzie każda skrzynia z silnika 1nz 2nz p&p

Jak chcesz siebawić w przekładanie dzwona to prawie każda typu C.

Offline stachura.janek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Metaliczny hałas (skrzynia biegów)
« Odpowiedź #2 dnia: 21-01-2018, 20:49:36 »
również mam 1.3 z pierwszych roczników made in Japan , ostatnio mam własnie taki dziwny dźwięk podczas przyspieszania zaczyna być dobrze słyszalny od 50km/h   przy 70-90km/h wyje już ładnie , gdy wrzucę auto na bieg jałowy dźwięk nie ustępuje  skręcenie lekko kierownicą w prawą stronę jak by wycisza ten bieg ale wiadomo podczas jazdy to można sobie skręcić na sekundę , pomyślałem że to może łożysko już wyje ale strasznie dziwny dźwięk jak na łożysko? i nie mam luzów na kole .
A u ciebie kolego też na jałowym biegu tak wyje ?


 

Beesafe.pl