Autor Wątek: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy  (Przeczytany 5408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Potrzebuję pilnie rozwinąć problem większej przestrzeni bagażowej (narodziny kolejnych pociech). Myślałem o boksie dachowym, już nawet zamówiłem przez internet box Thule Dynamic M (montowany na oryginalnym akcesoryjnym bagażniku). Niby wszystko pomierzyłem, wydawało się, nie powinienem przekroczyć 2 metrów. Po wszystkim okazało się, że auto ma wysokość w najwyższym punkcie (z boksem) 2,02 m...czyli przynajmniej 2-5 cm za wysoko.
W związku z tym pytanie do Szanownych Forumowiczów - czy ktoś z Was przerabiał podobny problem i może coś podpowiedzieć? W rachubę biorę dwie opcje:
1. Albo jakiś niski bagażnik, bo ten akcesoryjny Toyoty montowany na dach (nie do relingów!) ma aż 12 cm wysokości i zostaję przy boksie
2. Albo box oddaję w cholerę i instaluję jakąś uniwersalną kratkę lub siatkę, oddzielającą przestrzeń bagażową od pasażerskiej.

Czy ktoś z Was coś podobnego przerabiał i może się podzielić swoimi doświadczeniami? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
« Ostatnia zmiana: 24-06-2018, 15:32:16 wysłana przez shrek »
Spalanie - Motostat.pl

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #1 dnia: 24-06-2018, 22:43:22 »
A ile masz tych pociech? 5-cioro?
Jeśli mniej, to polecam spokojnie starczy "krata dla psa" jak oryginalne akcesorium.  :good: Mam i używam od wielu lat - jeszcze nigdy miejsca nie zabrakło. Nawet na camping.  <taniec>

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #2 dnia: 25-06-2018, 10:23:56 »
Pociech mam 3, ale do przewiezienia mam wózek bloźniaczy, który sam zajmuje 3/4 miejsca w bagażniku. Potrzebuję przestrzeni. Masz jakiś link do tej kraty? Gdzie tego szukać?
Spalanie - Motostat.pl

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #3 dnia: 25-06-2018, 11:06:29 »
Nie mam linka pod ręką, ale to jest mniej więcej coś takiego - tutaj wersja do RAVki:
https://d.allegroimg.com/s400/035861/b650f6b54e76968e98dadbf77b2d
Są dwie wersje: z zamkniętym i otwartym dołem jak na zdjęciu - i taką właśnie mam. Kosztowała bodaj ok. 800 zł o ile dobrze pamiętam w ASO. Dedykowana do Verso, szybki montaż, demontaż i można zapakować pod dach, a miejsce poniżej górnej linii tylnych oparć - po oparcia foteli 2-go rzędu, bo przecież dzieciaki można zawsze przesunąć do przodu i zyskać miejsce za ich plecami. :)

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #4 dnia: 25-06-2018, 12:00:12 »
Ok, dzięki. Zaśpiewali mi w ASO Toyoty 987,- zł...
Spalanie - Motostat.pl

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #5 dnia: 25-06-2018, 12:53:48 »
Niestety tanie to nie jest. :thumbdown:  Ja to się chyba ze 2 lata zastanawiałem, ale po poszukiwania wyszło na to, że to jest najlepsze rozwiązanie: łatwy montaż, pewne mocowanie, stabilność i zdolności ładunkowe jednak przeważyły.
A psa mam. Ale go nie wożę (tym) autem, żeby było ciekawie.  :grin:

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #6 dnia: 25-06-2018, 13:58:11 »
Umówiłem się na przymiarkę tego "cuda" do auta. Zobaczę na miejscu, czy w ogóle jest sens sobie tym głowę zawracać.
http://www.interpack.eu/product-pol-4228-Przegroda-dla-psa-krata-do-bagaznika-Mont-Blanc.html
Spalanie - Motostat.pl

Offline Kowal01

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #7 dnia: 25-06-2018, 14:31:16 »
Mam właśnie taką kupiona. Mocuje się ja do tylnych zagłówków. Mi się bardzo sprawdziła. Bagażnik robi się naprawdę pokaźnych rozmiarów.

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #8 dnia: 25-06-2018, 14:59:21 »
Mam właśnie taką kupiona. Mocuje się ja do tylnych zagłówków. Mi się bardzo sprawdziła. Bagażnik robi się naprawdę pokaźnych rozmiarów.
I jak? Stabilne i względnie wytrzymałe to jest? Zapewne nie będzie to miało takiej wytrzymałości jak akcesoryjna krata, ale z drugiej strony będzie to miało oparcie na zagłówkach, więc może te minimum bezpieczeństwa będzie zapewniało? No i czy brzęczy to podczas jazdy?
Spalanie - Motostat.pl

Offline Kowal01

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #9 dnia: 25-06-2018, 15:13:52 »
Według mnie jest jak najbardziej ok ta kratka. Jeżdżę z nią od wielu lat na wakacje czy to latem czy zimą. Nic nie stuka, nic nie puka w czasie jazdy, bo opiera się na miękkich zagłówkach. Można pakować się po sam dach. Nigdy mi nic w czasie jazdy nie przeleciało z bagażnika do przedziału pasażerskiego. A kratka jest o tyle fajna, że jest uniwersalna i można ją też wykorzystać w innych samochodach.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #10 dnia: 25-06-2018, 15:45:07 »
Oryginalną montuje się śrubami w 2 miejscach po każdej ze strony: 1) w miejscu rolety (pod zdjęciu zaślepki) i nisko 2) w miejscu haków na bagaż - wszystko na wysięgnikach.

Offline MARECKI1981

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #11 dnia: 26-06-2018, 10:41:31 »
sory za oftop, ale mam do sprzedania oryginalną kratkę taka jak była przy homologacji na ciężarowe, może się przyda.

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #12 dnia: 26-06-2018, 11:08:59 »
sory za oftop, ale mam do sprzedania oryginalną kratkę taka jak była przy homologacji na ciężarowe, może się przyda.
Da się z niej wymontować tę dechę, która jest za fotelami? Jeśli tak, to ile sobie za tę kratę życzysz?
Spalanie - Motostat.pl

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #13 dnia: 26-06-2018, 11:18:06 »
Według mnie jest jak najbardziej ok ta kratka. Jeżdżę z nią od wielu lat na wakacje czy to latem czy zimą. Nic nie stuka, nic nie puka w czasie jazdy, bo opiera się na miękkich zagłówkach. Można pakować się po sam dach. Nigdy mi nic w czasie jazdy nie przeleciało z bagażnika do przedziału pasażerskiego. A kratka jest o tyle fajna, że jest uniwersalna i można ją też wykorzystać w innych samochodach.
Byłem wczoraj na przymiarce i mam... mieszane odczucia. Z jednej strony ta kratka (firmy Mont Blank) jest jakby stworzona pod Verso - idealnie można ją dopasować, łączenia są w takich miejscach, że zasłaniają je zagłówki. Normalnie cud miód... I o ile sama krata daje nadzieje, że w razie średnio-konkretnego dzwona byłaby w stanie utrzymać ładunek w bagażniku, o tyle mocowania do zagłówków, które są plastikowe już niekoniecznie. Oczywiście jeżeli wyciągniemy wszystkie 3 zagłówki, to krata ta miałaby w nich swoje oparcie, ale po przymiarce i kilku ruchach ręką pojawiły się wątpliwości... Nie do końca jestem przekonany, że w sytuacji skrajnej spęłniła by ona swoje zadanie.
Podsumowując:

Plusy:
- idealne wręcz dopasowanie do Verso
- nawet ładny wygląd i dobra jakość wykonania
- możliwość szybkiego montażu i demontażu
- bez problemu zmieści się w schowku pod bagażnikiem (o ile ktoś ma auto 5-osobowe)

Minusy:
- plastikowe mocowania
- mimo wszystko gibka konstrukcja po zmontowaniu
- na pewno nie spełni swojego zadania przy srogim dzwonie.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Krata / siatka do bagażnika lub... bardzo niski bagażnik dachowy
« Odpowiedź #14 dnia: 26-06-2018, 11:46:25 »
Czyli - idziesz podobną drogą, co ja kiedyś :) Szukałem, szukałem, aż w końcu... wróciłem do pierwotnego pomysłu i kupiłem "dla psa" :) Wszystkie mocowania są metalowe i wszystko grube i porządne :)


 

Beesafe.pl