Autor Wątek: sprawdzenie vin Auris  (Przeczytany 3505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arekw80

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
sprawdzenie vin Auris
« dnia: 25-09-2018, 16:47:20 »
witam wszystkich, czy ktoś ma mozliwość sprawdzenia vinu w toyota? bo oni zapraszają z dowodem..... a ja sie rozglądam dopiero za autkiem i mam pare typów....

Gawith

  • Gość
Odp: sprawdzenie vin Auris
« Odpowiedź #1 dnia: 25-09-2018, 23:53:01 »
Jest kilka popularnych stron na których można sprawdzić historię samochodu. Najmniej zobaczysz jeśli auto pochodzi z Niemiec.

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sprawdzenie vin Auris
« Odpowiedź #2 dnia: 26-09-2018, 00:27:21 »
Zawsze mnie ciekawiło jak to jest że  ASO w danym kraju są białą plamą dla ASO z innych krajów - ma odrębne bazy danych i nie idzie zweryfikować zagranicznej historii samochodu. A raporty ze stron internetowych w parę chwil zbierają masę informacji. Z czego wynika taki brak integracji przepływu informacji? Jeszcze bym rozumiał kraje spoza UE, ale kurde w ramach tej "wspólnoty chyba coś takiego by mogło działać. Czy to jest może jakoś ustawowo regulowane?
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline actchris

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: sprawdzenie vin Auris
« Odpowiedź #3 dnia: 26-09-2018, 08:19:05 »
Oficjalnie nie tak prędko będzie działać bo np. Niemcy nie chcą podawać danych ze względu na ichniejsze RODO, dla tego ja jak szukałem auta to skorzystałem z www.autobaza.pl albo www.automo.pl i dzięki temu wiem że moje auto miało 2 szkody z podanymi kwotami wyceny przez ubezpieczyciela.

Offline arekw80

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: sprawdzenie vin Auris
« Odpowiedź #4 dnia: 28-09-2018, 23:12:06 »
dzięki, sprawdzę

zaczynam się teraz zastanawiać nad aurisem I  w hybrydzie....
« Ostatnia zmiana: 29-09-2018, 12:27:42 wysłana przez fazibazi »

Offline Paweł45

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota Auris
Odp: sprawdzenie vin Auris
« Odpowiedź #5 dnia: 30-09-2018, 20:17:53 »
Witam .Ja mam auto z Polskiego salonu i jestem drugim właścicielem i chciałem się dowiedzieć cos o historii auta.To mnie odsyłali do salonu zakupu i serwisowania auta .Owszem był jakiś ślad w bazie ze było cos robione ale pracownik ASO stwierdził ze on mi nie powie co było robione bo nie wie .To nie wiem czy wszystko się dowiesz w innym ASO .

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sprawdzenie vin Auris
« Odpowiedź #6 dnia: 30-09-2018, 23:35:20 »
ASO pomiędzy sobą mają wspólną bazę. Jak ładnie poprosiłem to mi zawsze serwisant wydrukował screeny ze zleceń, niezależnie czy akurat ta czynność była w tym salonie czy nie. ja też dodatkowo porobiłem wyciągi z UBEZPIECZENIOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY. Nic mi na nich nie wyszło, ale nie wiem czy raport dotyczy tylko ostatniego roku ubezpieczenia czy całość historii razem ze szkodami poprzednich właścicieli
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline Paweł45

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota Auris
Odp: sprawdzenie vin Auris
« Odpowiedź #7 dnia: 01-10-2018, 17:24:00 »
No to widocznie mi nie chciał powiedzieć  i mnie spławił.


 

Beesafe.pl