Autor Wątek: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.  (Przeczytany 22396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #45 dnia: 20-10-2020, 22:52:14 »
Witam
Mam pytanie do walczących z aku. Dziś z ciekawości zmierzyłem napięcie ładowania pod obciążeniem przy włączonych światłach i dmuchawie, miernik wskazał 13,36V  to chyba za mało, boję się o akumulator a nie mam ochoty znów walczyć z serwisem. Dzięki za sugestie.

Offline Moyset

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #46 dnia: 22-11-2020, 17:13:17 »
Witajcie. Znowu ja. Dziś po niespełna trzydniowym postoju, wsiadam elegancko do mojego C-HR 1.2T. Przekręcam kluczyk i standard piszczy trzy razy, choinka i reset. Ale dziś było inaczej, zawsze odpalał lepiej lub gorzej, ale odpalał. Dziś tylko pochechłał i nic. Popróbowałem parę razy i dałem spokój. Otwieram maskę a tu proszę, takie rzeczy jak na zdjęciu. Gdzie widzicie ewentualna przyczynę? I co radzicie z tym zrobić? Auto na gwarancji, akumulator ma maksymalnie 1,5 roku, bo już go raz wymieniali na gwarancji.


Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #47 dnia: 23-11-2020, 12:49:35 »
Dokładnie tak jak u mnie, pokazał mi to elektryk z niezależnego serwisu, jest to oznaka zasiarczenia aku., do wymiany. Trafiłem na sympatyczną Panią w serwisie i po okazaniu zdjęć wymienili na nowy, też turecki ale z logo Toyoty. Czy nie masz podłączonego rejestratora jazdy lub innego urządzeni które pobiera prąd na postoju,  może to być przyczyną rozładowania aku.
« Ostatnia zmiana: 23-11-2020, 12:56:25 wysłana przez zbych »

Offline Moyset

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #48 dnia: 23-11-2020, 19:57:34 »
Nie nic nie jest podłączone. Jedyne modyfikacje, jakie są wprowadzone względem fabryki, to montaż czujników przód i dołożony alarm Cobra. Wszystkie te rzeczy montowało ASO przy zakupie.

Offline K602

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #49 dnia: 25-11-2020, 08:25:59 »
No i pewnie ten badziewny alarm jest przyczyną, dlatego nie warto tego instalować. Dobre ubezpieczenie wystarczy.
SAP ABAP Certified Developer

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #50 dnia: 25-11-2020, 13:12:23 »
Ja nie mam alarmu,żadnej kamerki i problem z akumulatorami od 2016 więc winna jest tylko toyota i ich nowa jakość

Offline K602

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #51 dnia: 25-11-2020, 13:45:35 »
Cały czas się zastanawiam... ten akumulator kosztuje grosze. Nie da się go wymienić na inny? Samemu?
SAP ABAP Certified Developer

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #52 dnia: 25-11-2020, 16:55:45 »
Co 3 czy 4 miesiące? Bo taki padł rekord na tym forum,akumulator Toyoty zaczyna resety po wymianie gwarancyjnej już po kilku miesiącach,nie jestem do tego przyzwyczajony użytkując wszesniej szkopskie marki,coś wysysa te akumulatory i nikt w ASO nie wie co,założę varty czy inny to podejrzewam że będzie to samo,ale łudzę się że nie dlatego zadałem kilka postów wcześniej pytanie czy kto już używa innego niż ten turecki z logo Toyoty,nie jestem biedny ale nie lubię bezasadnie szastać gotówką,doceniam i szanuje każdą zarobiona swoją zlotowke

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #53 dnia: 26-11-2020, 11:16:24 »
Czytam, czytam i oczom nie wierzę!
Moja C-HRka ma już 4 latka, najbogatsza wersja hybrydy z navi (bez skóry) model z początku produkcji i aku oryginalny też 4-ro letni!
Jest alarm, Cobra montowana w aso, jest hak holowniczy też z aso a sam montowałem kamerką Viofo.
I jedyne rozładowanie akumulatora zdarzyło mi się przez moją nierozwagę gdy 3 lata temu na wczasach, na otwartym parkingu, pozostawiłem włączony w kamerce tryb parkingowy! Przez dwa tygodnie kamerka rejestrowała ruch no i aku padł!
Następnym krokiem był montaż do kamerki chińskiego zabezpieczenia przed rozładowaniem aku.
Profilaktycznie raz na pół roku doładowuję aku mikroprocesorową ładowarką z Lidla  :grin: :grin: :grin:
Oryginalny aku dalej żyje  :good:
 

Offline serfer66

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #54 dnia: 27-11-2020, 18:38:26 »
Ogólnie elektryka w CH-R jest do bani. Sprawdźcie sobie spadek napięcia na przewodach pomiędzy - akumulatora i masą, oraz miedzy +akumulatora i alternatorem oczywiście pod obciążeniem. Cienkie przewody ledwo dają radę. Do tego dodać krótkie trasy z włączonymi odbiornikami (dmuchawa, szyba, światła itd.) to akumulator musi paść bo niema jak się naładować.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #55 dnia: 30-11-2020, 19:42:42 »
Profilaktycznie raz na pół roku doładowuję aku mikroprocesorową ładowarką z Lidla
Jest teraz w Lidlu taka malutka za 50pln taką masz?
I pytanie czy odłączacie jedna kleme podczas ładowania czy nasze auta mają jakieś zabezpieczenie przed spaleniem elektroniki?

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #56 dnia: 30-11-2020, 19:57:47 »
Ładowarkę z Lidla mam już parę lat, moc ładowania to max 4 ampery ale najważniejsze że mikroprocesor "nadzoruje" ładowanie i przerywa jak aku jest ful  :good:
Klem nie odłączam podczas ładowania.

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #57 dnia: 09-12-2020, 08:31:51 »


Czy to oznaka zasiarczenia akumulatora i już mogę zgłaszać problem do serwisu ? Resety spalania to po krótkim postoju standard  :thumbdown:
« Ostatnia zmiana: 09-12-2020, 09:09:08 wysłana przez madro »

Offline arkszo73

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #58 dnia: 09-12-2020, 11:03:17 »
Akumulator wymieniony  na wiosnę /w ramach gwarancji /  po kilkumiesięcznej walce z ASO.
Niestety historia się powtarza.  Zaczyna się standardowo od kontrolki hamulca / na razie bez sygnału dźwiękowego / ,  no i reset  spalania.
Jestem przekonany , iż nie jest to wina akumulatora. Problem ładowania , poboru prądu .... ???
Jestem ciekawy jaka jest skala tego problemu. ASO "rżnie głupa"  ,iż pierwszy raz się z takim czymś spotkali.
Uzyskaliście jakąś sensowną odpowiedź od ASO w tym temacie ?

W lutym mam koniec gwarancji. Ręce opadają  :wallbash:

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: HTH
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #59 dnia: 09-12-2020, 11:12:50 »
Z identycznym problemem zmagali/zmagają się użytkownicy nissana qasqhaia, wymieniano masowo akumulatory (włoskie Fiam) i to dawało tyle, co umarłemu kadzidło. Dopiero na czeskim forum doszukali się gościa który zrobił jakiś układ który oszukuje regulator i akumulator jest ładowany lepiej. Bo jak się okazało, wszystkiemu winny jest algorytm ładowania który ładował podczas hamowań itp i system start stop, a np. długa trasa mogła powodować rozładowanie.
Bardzo długi jest tamten wątek i wiele spostrzeżeń.
Kto wie czy i w tym przypadku winny jest algorytm zapisany w sterowniku a nastawiony na "oszczędzanie"

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 09-12-2020, 11:16:02 wysłana przez Krisman »
Zmiany, zmiany ,zmiany...;)


 

Beesafe.pl