Autor Wątek: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi  (Przeczytany 2781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ozdar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Czy spotkał się ktoś z problemem, żeby na styku nakładki plastikowej i progu zdzierał się lakier (mam tylko jedno poglądowe zdjęcie, po stronie pasażera z przodu jest większe otarcie)?

Nakładka plastikowa jest na spinki, zdejmę, zrobię zaprawkę. Czy ma ktoś naklejki na progi sięgające pod plastik (żeby otarcie znów się nie pojawiło)?



Offline lelek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi
« Odpowiedź #1 dnia: 04-05-2019, 19:19:44 »
U mnie były takie otarcia. Zauważyłem w porę, nawet nie były do podkładu. Zapodałem taką folię (pierwsza lepsza oferta z allegro) : https://allegro.pl/oferta/folia-progowa-progi-slupki-termokurczliwa-11cm-2m-7541925303 . Auto w kolorze "dark violet", więc czarny pasuje.

Pozdrawiam

Offline Ozdar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi
« Odpowiedź #2 dnia: 04-05-2019, 19:31:53 »
Masz zdjęcie, jak wyszedł efekt? Dokąd dochodziłeś naklejką?

Ja zastanawiałem się nad takimi: https://allegro.pl/oferta/carbon-naklejki-na-progi-toyota-yaris-iii-2011-7966384677, tylko nie wiem jeszcze, jak szerokie one są. Czy jeżeli nakleję je pod plastik, to czy starczy ich do załamania progu.

Offline lelek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi
« Odpowiedź #3 dnia: 04-05-2019, 20:10:16 »
Zdjęcie będzie jutro ;)
Zdjąłem plastikowe osłony progów, zacząłem kleić od samego rantu blachy, pozioma powierzchnia, kończyłem kilka cm na pionowej. Na zdjęciu będzie widać ile.
Moim zdaniem efekt jest rewelacyjny. Folia przylega idealnie i wygląda "jak fabryka" :)

Jeśli chodzi o te z Twojego linku. Możesz napisać do sprzedawcy, niech poda ich szerokość. Zastanawiam się tylko, czy warte są tych 60 zł...

Offline lelek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi
« Odpowiedź #4 dnia: 05-05-2019, 12:10:41 »
Obiecane foty. Kleiłem tylko tam, gdzie plastik dotyka lub ewentualnie może dotknąć lakieru (czyli tam gdzie były zarysowania). Jeśli chcesz, możesz dać pod całą długość plastiku, ale mi się nie podobało podczas przymiarek.
Przód kierowcy:



Prawy tył:



Też prawy tył, trochę nieostre ale widać dokąd sięga folia  :embarassed:  . Folia występuje w różnych szerokościach, można dobrać do swoich potrzeb i gustu, można dociąć profil, mi się nie chciało i z tyłu jest tak jak widać ;)



Pozdrawiam

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi
« Odpowiedź #5 dnia: 05-05-2019, 13:15:41 »
Ja mam wyklejone niemal identycznie.
Dodatkowo zakrylo to zarysowania progu od wsiadania.

Offline noswer

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi
« Odpowiedź #6 dnia: 26-05-2019, 20:06:09 »
Panowie właśnie kupiłem rocznego Yarisa niestety lakier przetarty do blachy -  ale bez korozji pytanie dawać to na naprawę gwarancyjna? Narazie nakleilem przezroczysta folie ale zastanawiam się nad daniem metalowych nakładek na progi - macie z nimi jakieś doświadczenia?

Offline Marioosz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 179
Odp: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi
« Odpowiedź #7 dnia: 26-05-2019, 22:09:20 »
Jak masz lakier przetarty do blachy, to trzeba to zabezpieczyć, inaczej wyjdzie rdza i to bardzo szybko.

Offline noswer

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: [Yaris III] Rdza na progu pod plastikiem, naklejki na progi
« Odpowiedź #8 dnia: 27-05-2019, 10:38:35 »
Jak masz lakier przetarty do blachy, to trzeba to zabezpieczyć, inaczej wyjdzie rdza i to bardzo szybko.
Narazie zabezpieczylem folia - w ciągu tygodnia pewnie przeciągnęła lakierem bezbarwnym - pytanie czy lepiej tak czy dac to na gwarancje?

Swoją drogą niezła maniana... Co wy na pomysł osłon na progi?


 

Beesafe.pl