Autor Wątek: Mocno nagrzewający się wyświetlacz panelu audio - czy to normalne?  (Przeczytany 2302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yrc

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Witam.
Posiadam Aurisa z 2018 roku wersja 1,6 Touring Sport z klasycznym systemem audio (tzn nie nawigacja ani system multimedialny).
Problem, o którym chciałem zasięgnąć opinii na forum, dotyczy wyświetlacza audio. Mianowicie zauważyliśmy, że wspomniany wyświetlacz mocno się nagrzewa.
Gorący jest tylko sam wyświetlacz - obszar dookoła (z przyciskami sterowania) jest w normalnej temperaturze.

Dzieje się tak w każdej konfiguracji tzn:
silnik pracuje a system audio jest włączony (bez względu czy to radio czy CD, czy inne) - wyświetlacz robi się gorący,
silnik pracuje a system audio jest wyłączony - także robi się gorący,
silnik nie pracuje a system audio jest włączony (np. słuchamy radio) - wyświetlacz się nagrzewa.

Pisząc, że się nagrzewa mam na myśli dość wysoko - w moim odczuciu - poziom ciepła. Kiedyś zmierzyłem go termometrem i pokazało około 43 stopnie. A zdarzyło się, że był cieplejszy.

Zastanawiam się więc czy udać się z tym do ASO czy też po prostu ten model tak ma i jest to coś normalnego.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje/uwagi.

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2277
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Mam ten sam rocznik auta i taki sam panel i też się grzeje, ale nie zauważyłem, żeby aż tak bardzo, nie mierzyłem temperatury, a wszystko działa, jak należy. Zauważyłem tylko, że ten panel strasznie przyciąga kurz.
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2277
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Przecież elektronika, jak pracuje, musi być ciepła. 43 stopnie to 7 stopni powyżej ciepła ludzkiego ciała, co odczujesz, jako normalne ciepło. Moim zdaniem, wszystko jest w porządku.
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline Teli

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Corolla 2018 - panel radia nagrzewa się. Pomiar 55,9 stopnie C.
Odpowiedż w serwisu TOYOTA:
Dziękuje za przesłany film. Taj jak informowaliśmy już ostatnio nagrzewanie się wyświetlacza radia do takiej temperatury jest sytuacją normalną. Skonsultowałem ten przypadek z naszym dziełem serwisu w Toyota Motor Poland i otrzymałem potwierdzenie, że ta sytuacja jest prawidłowa.  Producent radia, również prowadził takie badania i potwierdził prawidłowość nagrzewania się wyświetlacza do tak wysokiej temperatury.

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
wentylator z tyłu jest , nie przegrzeją się
https://youtu.be/iqnOwWMaLwE?t=353


 

Beesafe.pl