Autor Wątek: Nowy posiadacz - kilka pytań  (Przeczytany 3645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Nowy posiadacz - kilka pytań
« Odpowiedź #15 dnia: 12-01-2021, 10:33:18 »
U mnie działa, ale pojawia się wtedy problem z dzwonieniem do kogoś przez wybieranie głosowe. Dostaje komunikat by wybrać numer (dla systemu są dwa) I trzeba wtedy wybrać ręcznie.
Usunąłem więc duplikaty I o dziwo w 95% działa prawidłowo, nawet zdjęcia wyświetla.
Wysłane z mojego j23 przy użyciu Tapatalka

Offline tkf

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy posiadacz - kilka pytań
« Odpowiedź #16 dnia: 13-01-2021, 11:28:39 »
A ja problemu z numerami telefonu nie zauważyłem u siebie.

Moja konfiguracja:
- DCU: Denso-TEN (ten z mniejszym wyświetlaczem),
- wersja oprogramowania DCU: 1244 (z biuletynu serwisowego BE-00234T-TME),
- telefon: Nokia 7.2, Android 10 (system Android One, czyli bez udziwnień producenta telefonu),
- kontakty mam z prefiksem kraju (np. +48 dla Polski),
- używam standardowej aplikacji "Kontakty" systemu Android,
- kontakty trzymam "w telefonie", a nie na karcie SIM.

Jak ktoś dzwoni, to numery wyświetlają się poprawnie - nie zauważyłem jeszcze, żeby jakaś nazwa kontaktu się nie wyświetliła. Niektóre kontakty mają przypisane po kilka numerów i też nie ma z nimi problemu. Działa nawet wybieranie głosowe (przez przycisk na kierownicy, o ile rozpozna co powiedziałem :-) ). Jeśli kontakt ma przypisany więcej niż jeden numer telefonu, to samochód pyta mnie, na który z numerów zadzwonić.

Ja już miałem DCU zaktualizowane do wersji 1244 kiedy parowałem swój telefon z samochodem. Zakładam, że jeśli ktoś miał już telefon sparowany wcześniej, to po przeprowadzeniu aktualizacji trzeba sparować telefon na nowo (ze względu na poprawkę z wersji 1105 - patrz niżej).

W wersji 1244 niby poprawili tylko jakieś błędy z DAB - poprawki dla bluetooth były już w wersjach wcześniejszych. Pozwolę sobie zacytować (tylko te poprawki, które odnoszą się do bluetooth):
Cytuj (zaznaczone)
DCU Software release version 1222:

Connectivity issues:
  • For other countries than Russia & Kazakhstan only: Improvements on the call audio
    quality when speaking through Hands Free Bluetooth for the person outside of the
    vehicle (See correct Software in Software Update step 1).
  • Unit restarts while phone is connected via Bluetooth due to crash related to phone-
    book transfer.
  • Phone-book agenda is missing contacts on DCU due to incompatibility with Hebrew
    characters.
  • Bluetooth Handsfree can not be connected.(After it is disconnected, connection with
    another device fails.)
  • Bluetooth audio source cannot be heard.
  • Bluetooth suddenly disconnects while speaking on the phone.
...
Cytuj (zaznaczone)
DCU Software release version 1105:
...
  • Number of transferred contacts does not match with phone contact number
...

Na forum widziałem narzekania na niektóre z błędów wymienionych jako poprawione w wersji 1222 (np. rozłączanie się bluetooth podczas rozmowy przez telefon). Może ktoś przeczyta i stwierdzi, że zamiast pisać kolejne posty z narzekaniami, warto w końcu wykonać aktualizację :-)
« Ostatnia zmiana: 13-01-2021, 11:33:39 wysłana przez tkf »

Offline KubaCamry

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1920
Odp: Nowy posiadacz - kilka pytań
« Odpowiedź #17 dnia: 13-01-2021, 22:35:13 »
A może głupie pytanie, jak sprawdzić tą wersję i jak zaktualizować?

Offline tkf

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy posiadacz - kilka pytań
« Odpowiedź #18 dnia: 14-01-2021, 11:56:58 »
Wersję sprawdzisz wciskając przycisk Setup na stacji multimedialnej, potem z menu General wybierasz Software Update. Pojawi się okno z informacjami o wykonanych wcześniej aktualizacjach, jest tam również numer wersji oprogramowania DCU (oraz MEU jeśli masz moduł nawigacji).

Aktualizację wykonuje się bardzo prosto - plik z aktualizacją wgrywasz na pendrive (do głównego katalogu) i podłączasz do samochodu. Po chwili (czasem dłuższej - system wpierw sprawdza poprawność wykrytych plików), na ekranie Software Update pojawi się informacja o nowej dostępnej wersji, i będzie można kliknąć przycisk "Update software".

Jeśli chcesz zaktualizować również oprogramowanie MEU, to procedura wygląda tak samo. Możesz mieć nawet obydwa pliki (dla DCU i dla MEU) jednocześnie na pendrivie, wtedy po zakończeniu aktualizacji jednego, możesz rozpocząć aktualizację drugiego. U mnie wersja MEU jest 1540, ale nie wiem czy jest to najnowsza, czy coś w między czasie nowszego nie wyszło.

Edit: I jeszcze jedna rzecz - jeśli masz radio z większym ekranem (Camry Prestige i Executive), to masz inne DCU (Panasonic). Pliki z aktualizacjami dla Panasonic i Denso-TEN są różne, numery wersji - nie wiem. Producenta DCU można rozpoznać też po DCU Model ID (również widoczny na ekranie Software Update). Najlepiej kierować się właśnie tym ID podczas pobierania odpowiednich plików z aktualizacją.

MEU to osobny moduł i we wszystkich wersjach Camry jest od tego samego producenta (Harman).
« Ostatnia zmiana: 14-01-2021, 12:31:22 wysłana przez tkf »

Offline apnk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nowy posiadacz - kilka pytań
« Odpowiedź #19 dnia: 14-01-2021, 11:58:12 »
A skąd wziąć aktualizację?

Offline tkf

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy posiadacz - kilka pytań
« Odpowiedź #20 dnia: 14-01-2021, 12:11:00 »
Z tej strony:
https://www.toyota-tech.eu/
Wpierw trzeba się zarejestrować (za darmo) a potem wykupić czasowy dostęp do treści płatnych (wystarczy na godzinę - razem z VAT niecałe 5 euro chyba to kosztuje). Trzeba odszukać odpowiedni biuletyn serwisowy i tam są linki do plików z aktualizacją.

Ewentualnie jechać do ASO i im zlecić aktualizację.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9250
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Nowy posiadacz - kilka pytań
« Odpowiedź #21 dnia: 14-01-2021, 12:50:54 »
Gdzieś ktoś pisał, że Toyota zakodowała te  pliki o ile pamiętam.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Offline tkf

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy posiadacz - kilka pytań
« Odpowiedź #22 dnia: 14-01-2021, 15:42:43 »
To było odnośnie aktualizacji dodającej obsługę Android Auto i Apple Carplay, czyli nie dotyczy Camry.


 

Beesafe.pl