Autor Wątek: przeprzewamie sie silnika!  (Przeczytany 1617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

patricio

  • Gość
przeprzewamie sie silnika!
« dnia: 08-03-2006, 19:50:41 »
Witam wszystkich ponownie! Sorki,że tak długo nikomu ni pomagałem ale nie miałem dostepu do netu! Teraz juz wróciłem i mam nadzieje ze bede mógł tez jakos pomagac!
  mam tez odrazu pytanie! Strasznie grzeje  sie moja starletka! JUz dwa razy robiłem głowicę!od tego 1 razu nie mogte sobie z tym poradzić!Termostat i wszystko raczej jest ok!wetylator się załacza ale jak temperatura jest dopiero poza połowa wiec nie wiem czy to jest normalneto może byc jedyny powód,że zapóźno!Jak jade tak do 100 to jest ok ale jak pogonie troszke na autostradzie to podchodzi tak na 3/4 i dalej juz wole nie próbować! Pomózcie mi bo przeciez nie bede jeździł 90km/h!Pozdrawiam

Offline szfystack

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 446
  • Płeć: Mężczyzna
    • zdjęcia...zdjecia...zdjęcia...
Odp: przeprzewamie sie silnika!
« Odpowiedź #1 dnia: 08-03-2006, 21:23:18 »
może niedrożna chłodnica?
A pierwsza myśl to sprawdz ilosć płynu w zbiorniczku

Masako

  • Gość
Odp: przeprzewamie sie silnika!
« Odpowiedź #2 dnia: 08-03-2006, 22:58:31 »
no właśnie, może masz za mało płynu w chłodnicy, może gdzieś Ci ucieka ..

gthug

  • Gość
Odp: przeprzewamie sie silnika!
« Odpowiedź #3 dnia: 10-03-2006, 00:39:08 »
ja mam to samo dopiero tak na 3/4 wskaznika zalacza sie wentylator i spada do okolo polowy, ja sie tym nie martwie :) jeszcze sie nie zagotowal jak sie zagotuje to bede kminil, a gdyby nawet, toz to nie diesel benzyna wybaczy :]

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przeprzewamie sie silnika!
« Odpowiedź #4 dnia: 11-03-2006, 15:16:28 »
Powodów może być kilka. Ja mam silniczek 4E-FE i ten problem meczył mnie przez spory czas. Płukanie ukladu chłodzenie nie wiele dało. Wymiana pompy wodnej i chłodnicy dopiero rozwiazało problem.
BMW E46 320d
Mini Cooper

patricio

  • Gość
Odp: przeprzewamie sie silnika!
« Odpowiedź #5 dnia: 11-03-2006, 15:20:19 »
Fajnie! Dzięki! To znaczy że wentylatorek jest ok? Tylko że na autostradzie jak sie zagrzeje to wentylatorek nie jest w stanie schłodzić!Wszystko by było ok ale jak mam jeździć cały czas 90! To troszkę cos nie tak! pompa jest ok! Tak przynajmniej powiedzieli na warsztacie!
« Ostatnia zmiana: 11-03-2006, 15:22:46 wysłana przez patricio »

gthug

  • Gość
Odp: przeprzewamie sie silnika!
« Odpowiedź #6 dnia: 16-03-2006, 18:54:02 »
moze po prostu dramatyzujesz, wentylator chyba we wszystkich zalacza sie tak mniej wiecej na 3/4 skali...


 

Beesafe.pl