Autor Wątek: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?  (Przeczytany 173462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #120 dnia: 10-11-2006, 19:08:13 »
Nie polecam wycieraczek ze znaczkiem Norauto  :icon_police:
Zachecila mnie cena (45 zl) i to, ze akurat byly konkretnie do Ave...
Po jakis trzech miesiacach "wyrobily sie" i strasznie halasuja  :angry:

pankuba

  • Gość
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #121 dnia: 15-11-2006, 15:26:01 »
a ja założyłem sobie Bosche te takie nowe "sama gumka", zona kolegi mówi na to mopiki  :grin:

i jestem b. zadowolony czyszczą szybę bez porównania lepiej od tych tradycyjnych (od strony pasażera, co bym nie założył zawsze były mazaki, teraz jest czyściutko) zobaczymy jeszcze ile wytrzymają, bo na razie jeżdżę miesiąc

belek

  • Gość
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #122 dnia: 21-12-2006, 03:18:30 »
przestaly zbierac i zaczely halasowac, zamienilem gora/dol i sa jak nowe ale jak bede zmienial to co myslicie o tych:
http://www.wycieraczkibosch.pl/aerotwin.asp
ktos je ma w yarisce? sprawdza sie?

Offline Zigi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 528
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #123 dnia: 02-01-2007, 13:08:01 »
Witam chcialem kupic nowe wycieraczki...te boscha plaskie.....ale zaskoczyla mnie cena 160zl ....czy faktycznie one tyle kosztuja czy raczej trafilem na jakiegos zdzerce.....moze macie inne namiary na jakies tansze...ale te plaskie pozdrawiam

 Wystarczył elementarny wysiłek... Kolejny raz użytkownik zakłada nowy wątek, bez zastanowienia.
!!!!WROCEK!!!!

Offline Łukasz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #124 dnia: 02-01-2007, 21:06:10 »
Kupilem Bosche twiny za 50zl sztuka i nie jestem zadowolony  :-( juz od poczatku zostawiaja male smugi wody, tansze bosche ECO lepiej sobie radzily
Co do aerotwinow widzialem w selgrosie 2x530 za 135zl ale mialy zaczep do nowego passata wiec trzeba by pokombinowac z przerobieniem  :wink:

belgrano

  • Gość
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #125 dnia: 05-02-2007, 12:36:14 »
POlecam Motogum lub Valeo Silencio.

Budrys

  • Gość
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #126 dnia: 05-02-2007, 12:45:13 »
a ja jestem bardzo zadowolony  z VALEO Winterblade

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #127 dnia: 22-02-2007, 11:26:37 »
Witam!

    Zdecydowalem sie na WYCIERACZKI VALEO SILENCIO i wlasnie czekam na dostawe ....... :-) przetestuje i zdam relacje. Cena 54 zl z przesylką http://www.allegro.pl/show_item.php?item=138128955


                                                                                                              Pozdrawiam


               I jestem BARDZ, BARDZO zadowolony nie piszcza, nic nie omijaja wszystkim polecam.


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline AceVentura

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #128 dnia: 23-02-2007, 20:33:51 »
jaki przebieg zrobiłeś od czasu zamontowania?

"Women are equal to men...They're men with boobs" ;)

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #129 dnia: 23-02-2007, 22:24:17 »
prawie 9 tys. dodtkowy atutem jest to ze na mrozie nie sztywnieja( az tak)  jak poprzednie firmowe :-) chyba trzeba miec troche szczescia i trafic na sztuki nie zlezane w magazynie :-) maj znaczznik informujacy o czasie wymiany na nowy :oops: :oops: :oops:
« Ostatnia zmiana: 23-02-2007, 22:27:46 wysłana przez SZYMON14 »


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #130 dnia: 23-02-2007, 22:34:26 »
też mam takie i bardzo sobie chwalę, choć jak już przymarzną, to zachowują się jak każde, ale są przede wszystkim bardzo ciche i dobrze zbierają

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #131 dnia: 27-02-2007, 13:38:27 »
Ja wciąż jeżdżę z Valeo Silencio XTRM (płaskie), już jakieś 2 lata i mimo iż żółty znacznik daawno się już pojawił wciąż nieźle działają. Minimalnie rozmazują momentami, ale jest to kwestia ich dokładnego przeczyszczenia raz na jakiś czas. Sama guma wciąż jest w dobrym stanie (przetrwała 2 zimy) i działają cichutko podczas gdy seryjne potrafiły skakać i piszczeć... tak więc można polecić :)

PS: Mam obie dłuższe od seryjnych.
Seat Leon Cupra :D

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #132 dnia: 02-03-2007, 19:31:00 »
Czy ktoś z Was ma doswiadczenia z tym produktem http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=168895077 cena ... za komplet :-)


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Dagon

  • Gość
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #133 dnia: 09-04-2007, 23:18:48 »
Odświeżę trochę wątek.
Sprawa tyczy się następujących wycieraczek:
BOSCH TWIN
BOSCH AEROTWIN
UNITEC z Makro (płaskie - przypominające aerotwin).

Pierwsze wymienione wycieraczki Bosch Twin były moim stałym partnerem od niemal 4 lat. Pierwszy komplet starczył mi na 3 lata i przeżył 3 zimy a mimo to zbierał nadal bardzo dobrze. Wycieraczki nie podskakiwały, nie zostawiały smug itd. Do ich wymiany zmusiło mnie głupie mechaniczne uszkodzenie z własnej winy. Będąc zadowolonym z wyrobu zakupiłem je ponownie. Ale tutaj zdziwienie nastało... po używaniu ich przez pół roku (od lutego do września) zaczęły mocno smużyć. Pomyślałem sobie "nic to", zdarza się. Wymieniłem na nowe, też Twin. Pojeździły jeszcze kilka miesięcy a potem sprzedałem samochód. Do Cari założyłem Twiny ponownie, w zeszłoroczne wakacje jakoś tak na początku. Do zimy nie dotrwały (smużenie). Ponieważ któregoś dnia na zakupach zastała mnie ulewa, postanowiłem zakupić w macro znów wycieraczki Twin... czemu? W zasadzie dziś nie wiem :P Jakie było moje zdziwienie, jak się okazało, że jedna z wycieraczek (na szczęście nie po stronie kierowcy) na dzień dobry zostawia dużą smugę. Nawet zacząłem się zastanawiać, czy szyba w cari nie jest jakaś trefna XD  Jeszcze większym moim zdziwieniem było, gdy po tygodniu od zakupu, guma wycieraczki od strony kierowcy była wygięta w jedną stronę niezależnie od kierunku pracy wycieraczki. Efektem było skakanie wycieraczki w ruchu "na zewnątrz szyby" i tym samym pozostawianie nieprzyjemnych śladów oraz cicha i nienaganna praca gdy wycieraczka powracała na miejsce. Oczywiście nie dało się tak jeździć i wycieraczki wywaliłem. Postanowiłem kupić znów Boshe, tym razem aerotwin. Jak wiadomo, do tanich nie należą. Płaska wycieraczka, taki bajerek, zobaczymy jak będzie zbierać wodę... efekt? Od strony kierowcy porządna smuga po pierwszym przetestowaniu (zaraz po założeniu)!!! Wycieraczki zareklamowałem i po rozpatrzeniu reklamacji otrzymałem zwrot pieniędzy. Załamać się można...
Trochę pojeździłem na noname jednak we środę (w zeszłym tygodniu) kupiłem Unitec w Makro za dość przystępną cenę (coś w okolicach 30 PLN/sztuka). Są podobne do aerotwin (czyli płaskie) Kupiłem je za namową kolegi, ponoć ma je już kilka miesięcy. U niego z tego co widzę pracują świetnie. U mnie na razie również. Są cichutkie niezależnie od prędkości i świetnie zbierają wodę. No i teraz pytanie. Czy ktoś z Was miał już ten produkt u siebie? Jak się po pewnym czasie zaczynają zachowywać?
Ja oczywiście będę informował gdyby coś się zmieniło (np. gdyby pojawiły się pierwsze defekty).

Generalnie nauczyłem się kilku rzeczy:
1. Jeśli coś kiedyś było dobre to nie oznacza, że i dziś też musi tak być.
2. Nie zawsze warto polegać na marce.
3. Warto reklamować wycieraczki XD Szczególnie te drogie!
4. Może lepiej wydać mniej i po prostu nieco częściej wymieniać?
5. Wysokie oczekiwania względem "markowych" mogą być przyczyną mocnego zawodu.

Dagon

  • Gość
Odp: Jakie wycieraczki? Bosch? Valeo? Oryginalne?
« Odpowiedź #134 dnia: 30-04-2007, 12:45:29 »
Mały update:
Unitec długa (53 cm) wczoraj zaczęła podskakiwać przy ruchu "na zewnątrz". Krótka natomiast nadal pracuje najciszej niż jakiekolwiek inne wycieraczki i zbiera świetnie.
Kupiłem valeo silencio x-trm i zamontowałem (krótka uniteca została) ;] Dziś rano pierwsza próba w trasie, na trochę mnie deszczyk złapał. valeo pracuje świetnie... zbiera cudnie i nie podskakuje. Ale nie pracuje ciszej niż krótka uniteca... Pod tym względem różnica w ich głośności, jeśli istnieje, jest niezauważalna.
Długiego uniteca wrzuciłem na tył w ramach testu... Tam nie podskakuje i pracuje cicho a i zbiera świetnie... Ciekawe jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy... może inna krzywizna szyby ma na to wpływ?
Oczywiście będę informował, jakby coś się zmieniło.

BTW: Nadal nie żałuje zakupu uniteca mimo, iż długiej coś się odechciało kulturalnej pracy na przedzie... Za taką cenę i tak nie jest źle... Sprawa się zmieni, jeśli na tyle zacznie też "tańczyć kankana" lub krótka na przedzie też się zbuntuje...
Ciekawe jak będzie z valeo... na razie czytałem same pochlebne opinie ;]
« Ostatnia zmiana: 30-04-2007, 12:47:27 wysłana przez Dagon »


 

Beesafe.pl