Autor Wątek: Halogeny-Yaris przed FL  (Przeczytany 56718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bleck Yaris

  • Gość
Halogeny-Yaris przed FL
« dnia: 24-02-2005, 15:47:32 »
podobajami sie halogeny w Yarisie chciałbym sobie zamontowac cos takiego jak ma Clio. I mam pytanie czy ktoś montował juz cos takiego a jesli tak to gdzie kupował halogeny i czy sa jakies problemy podczas instalacji??

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 02-09-2006, 09:49:42 wysłana przez mugger »

Hicks

  • Gość
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #1 dnia: 24-02-2005, 15:50:00 »
który masz rocznik yarisa ?
« Ostatnia zmiana: 02-09-2006, 09:49:58 wysłana przez mugger »

Bleck Yaris

  • Gość
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #2 dnia: 24-02-2005, 17:15:09 »
Rocznik to 2001 :D

Hicks

  • Gość
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #3 dnia: 25-02-2005, 20:31:55 »
Przed FL - to bedzie chyba trudniej niż w wersji po FL. Inna budowa zderzaka i brak wydzielonych pol dla halogenow.
Poza tym auto po FL z halogenami wyglądają lepiej (na moj gust)  :)
Może poszukaj zderzaka odd nowszego modelu ? Na forum już ktoś robił taki mix.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2006, 09:50:58 wysłana przez mugger »

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #4 dnia: 26-02-2005, 22:42:23 »
A takie halogeny coś faktycznie dają podczas mgły? Np seryjne ktore są w Vectrze (nie ostatni model) to jakaś maks porażka - świecą na pol metra przed samochodem i są chyba tylko po to żeby ładnie wyglądały....
« Ostatnia zmiana: 02-09-2006, 09:52:02 wysłana przez mugger »
Seat Leon Cupra :D

mugger

  • Gość
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #5 dnia: 27-02-2005, 00:07:03 »
Też sie zastanawiałem  nad montażem halogenow
w aso cena jest astronomiczna
także...
trzeba by poczukac gdzieś samych lamp, dziury wyciąc to nie problem, przeciągnąc kable...
...tylko przycisk załatwiłbym z aso
« Ostatnia zmiana: 02-09-2006, 09:53:17 wysłana przez mugger »

Hicks

  • Gość
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #6 dnia: 28-02-2005, 10:38:56 »
Cytat: Sober
A takie halogeny coś faktycznie dają podczas mgły? Np seryjne ktore są w Vectrze (nie ostatni model) to jakaś maks porażka - świecą na pol metra przed samochodem i są chyba tylko po to żeby ładnie wyglądały....

Każde auto ktore miałem było z halogenami. Sporo jeżdże w Polske i przydają sie regularnie. Właściwie to tylko dlatego kupiłem Sol bo miało właśnie dodatkowe lampki.
W halogenach cenie sobie to, że poprawiają oświetlenie poboczy - te wszystkie napite wieśniaki zataczające sie po drogach i poboczach to zgroza.
Kiedyś znajomego przyhaltował patrol, bo jechał przez wioski właśnie z włączonymi halogenami. Powiedział im, że możecie mi walnąc mandat ale coś Wam pokaże dlaczego włączyłem dodatkowe światła. Pojechali 500 m do tyłu i pokazał im jakiegoś gamonia śpiącego pod rowerem na skraju drogi.
Mandatu nie było.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2006, 09:56:58 wysłana przez mugger »

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #7 dnia: 01-03-2005, 10:12:48 »
Cytat: Hicks
Cytat: Sober
A takie halogeny coś faktycznie dają podczas mgły? Np seryjne które są w Vectrze (nie ostatni model) to jakaś maks porażka - świecą na pół metra przed samochodem i są chyba tylko po to żeby ładnie wyglądały....


Każde auto które miałem było z halogenami. Sporo jeżdżęw Polskęi przydają sięregularnie. Właściwie to tylko dlatego kupiłem Sol bo miało właśnie dodatkowe lampki.
W halogenach cenięsobie to, że poprawiają oświetlenie poboczy - te wszystkie napite wieśniaki zataczające siępo drogach i poboczach to zgroza.
Kiedyś znajomego przyhaltował patrol, bo jechał przez wioski właśnie z włączonymi halogenami. Powiedział im, że możecie mi walnąć mandat ale coś Wam pokażędlaczego włączyłem dodatkowe światła. Pojechali 500 m do tyłu i pokazał im jakiegoś gamonia śpiącego pod rowerem na skraju drogi.
Mandatu nie było.


No to ewidentnie te co są w oplu to jakieś nieporozumienie.

PS: Ja ostatnio jak jechałem na trasie to migałem długimi ludziom którzy jechali na halogenach (mgły zupełnie nie było) - to niestety razi kierowce z przeciwka i jest duża szansa że to on kogoś skasuje z pobocza :(
Seat Leon Cupra :D

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #8 dnia: 03-09-2005, 22:39:17 »
WITAM JA TEZ ZASTANAWIAM SIE NAD KUPNEM HALOGENÓW W ASO DO JARKA Z TEGO ROKU  :D TYLKO  :roll:  CZY JEST SENS CZY ONE RZECZYWISCIE POPRAWIAJA WIDOCZNOSC?????????NIE CHCE WKONCU LAMPEK POZYCYJNYCH PRZYKLAD VECTRA

POZDRAWIAM SUPER STRONA


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Michal_P

  • Gość
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #9 dnia: 05-09-2005, 14:35:13 »
A ciężko jest distać oryginbalne halogeny do Yarisa??
Ja chce siostrze kupić:)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #10 dnia: 05-09-2005, 14:41:15 »
Cytat: Sober
PS: Ja ostatnio jak jechałem na trasie to migałem długimi ludziom którzy jechali na halogenach (mgły zupełnie nie było) - to niestety razi kierowce z przeciwka i jest duża szansa że to on kogoś skasuje z pobocza Sad


to chyba nie mieli halogenow, tylko zamoontowane dodatkowe swiatla......

Sober, nie ma mozliwosci zeby fabryczne halogeny oslepialy kierowcow jadacych z przeciwka...... - no chyba ze jezdzisz ciezarowym samochodem.....
halogeny swieca na jakies 2-3 m do przodu w pobocze i asfalt............. - przez to ze 'swieca w asfalt' solepiaja kierowcow siedzacych wysoko - szczegolnie jka jest mokro.....

zawsze jak wyjezdzam do dziwczyny smigam na halogenach, bo 2km nie ma chodnika, ludzie zasowaja poboczem, a dziury..... :shock:
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #11 dnia: 05-09-2005, 15:09:39 »
Halogeny świetna sprawa.We mgle prawie niezbędne.Bardzo przydatne jak sięw nocy śmiga po zaketach.No i łatwiej zobaczyć pijaczków,czy zwierzaka wyskakującego z rowu.
Niestety w Yarisie nie mam.A w serwisie chcą za dużo.

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #12 dnia: 05-09-2005, 15:16:17 »
Cytat: Red_Point
Cytat: Sober
PS: Ja ostatnio jak jechałem na trasie to migałem długimi ludziom którzy jechali na halogenach (mgły zupełnie nie było) - to niestety razi kierowce z przeciwka i jest duża szansa że to on kogoś skasuje z pobocza Sad


Sober, nie ma mozliwosci zeby fabryczne halogeny oslepialy kierowcow jadacych z przeciwka......


Nie wiem czy fabryczne czy nie, nie pytałem ;-) Podejrzewam że dużo ludzi samemu dorabia sobie halogeny i wcale nie ustawia ich tak żeby świeciły w dół (tam gdzie i tak świecą zwykłe światła) ale właśnie do przodu i na boki... W niektórych przypadkach efekt jest taki sam jakby delikwent jechał na długich.
Seat Leon Cupra :D

Enrique

  • Gość
jw
« Odpowiedź #13 dnia: 06-09-2005, 13:07:37 »
też bardzo bym chciał halogeny, bardzo mi siępodobają
cena w ASO 1216zł, porażka
jeśli ktos ma namiar na kogoś lub zakład który by to zrobił za rozsądne pieniądze
to proszęnapisać, dzięki
pozdro600

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie halogeny do Yarisa
« Odpowiedź #14 dnia: 06-09-2005, 14:59:22 »
Kiedyś widziałem na allegro oryginalne halogeny (tylko podejrzewam że do nich trzeba też specjalną ramkę- w ASO pewnie tyle co same halogeny używane). Poszukaj i popytaj ludzi którzy maja jakies czesci do Yarka, czesto nei wystawiają wszystkiego. Można by też próbować dopasować jakieś inne, ale to chyba nie obejdzie sie bez rzezbienia w plastikach ;-)
Seat Leon Cupra :D


 

Beesafe.pl