Autor Wątek: Gazowanie hybrydy  (Przeczytany 248993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RadekNet

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Gazowanie hybrydy
« dnia: 18-12-2013, 22:39:49 »
Czesc!

Szukamy nieduzego samochodu dla zony (podmiejskie trasy do 50km w jedna strone) i jakos tak wpadly nam w oko hybrydy Toyoty. Z tej okazji - dzien dobry na forum :)

Pare dni temu widzialem zagazowanego Priusa - niestety niedojzalem, ktory to rocznik. Czy mozna zagazowac Priusa / Yaris / Auris z rocznika niestarszego niz 2010?
Wiecie jak Toyota podchodzi to montazu gazu w samochodach na gwarancji?

Radek
« Ostatnia zmiana: 12-09-2018, 15:57:35 wysłana przez fazibazi »

Offline Adam_

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #1 dnia: 19-12-2013, 18:39:46 »
Witaj w klubie szukających hybrydy. Czy czasem nie przesadzasz z oszczędnosciami?
Do tematu każdy silnik samochod da sie zagazowac z lepszym lub gorszym skutkliem. Na początku poszukaj dobrego zakładu i u nich zapytaj się czy sie podejmą wyzwania, lub daj temat na forum (tylko napisz skąd jesteś) z pytaniem o zakład montujący gaz ... Tylko się mie zdziw jak będzie to 500km od Ciebie( golfy kazdy zaklad zagazuje nietypowe samochody już nie a dobrze zamontuje kilka)
Pozdrawiam
Adam



Wysłane z mojego PentagramTAB7.6 przy użyciu Tapatalka


Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #2 dnia: 19-12-2013, 20:37:17 »
...Pare dni temu widzialem zagazowanego Priusa  - niestety niedojzalem, ktory to rocznik ...
Po czym poznałeś, że na gaz?
Obawiałbym sie zakłócenia równowagi pomiędzy podzespołami, nad którą to równowagą czuwa komputer (niejeden zresztą). Silnik w cyklu Otto, który pracuje w Priusie posiada m.in. zmienne fazy rozrządu i zupełnie inną gospodarkę cieplną. Nie będę dalej wnikał w temat - nigdy nie miałem gazu, ani się nad tym tematem nie zastanawiałem, więc wiedzę posiadam ograniczoną. Może zarzuć temat na jakimś bardziej ogólnym forum. Ale powtarzam - osobiście bym nie ryzykował - zbyt wiele do stracenia.

Robsajson

  • Gość
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #3 dnia: 19-12-2013, 20:59:36 »
Sąsiad kolegi miał Priusa z 2008 roku.Założył instalacje Lpg i cieszył się jazdą przez 50000 km.Później jakaś kobieta mu wyjechała i skasował auto  :thumbdown:  Warsztat zakładał mu Lpg przez dwa dni i zapłacił 4200zł.
Był bardzo zadowolony aż do czasu wypadku.

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #4 dnia: 19-12-2013, 22:58:45 »
skasował auto 
A to szkoda, można by było zdobyć więcej wiedzy w temacie po większym przebiegu.
Inna rzecz, ze w razie poważniejszej kolizji kombinacja układu wysokiego napięcia (ponad 200 Volt) z ewentualnym rozszczelnieniem instalacji gazowej mogłaby się okazać nieciekawa. Zarówno bateria HV (12 V zresztą też) mieszczą się z tyłu samochodu, gdzie najczęściej też umieszcza się zbiornik na gaz.

Robsajson

  • Gość
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #5 dnia: 19-12-2013, 23:11:43 »
On takie coś miał:

Najpierw spotkał się z sarenką a teraz to.Gość jest właścicielem firmy taryfiarskiej więc trochę kilometrów dziennie robił.Może stąd ten pomysł aby zagazować Priusa.
Przejechałem się nim ze trzy razy i byłem mile zaskoczony.Silnik 1,8 przy tej wadze dawał radę.Elektryczny również.
Podobał mi się też bajer z baterią słoneczną, który zasilał sprężarkę klimy ponoć i inne systemy.

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #6 dnia: 20-12-2013, 00:34:25 »
Najpierw spotkał się z sarenką a teraz to.
ale co? Ładny czarny Priusik. Prawie taki jak mój :)

Przejechałem się nim ze trzy razy i byłem mile zaskoczony.Silnik 1,8 przy tej wadze dawał radę.Elektryczny również.
Nie gadaj, radę dawał..  :grin:
ale wiesz ile waży?
« Ostatnia zmiana: 20-12-2013, 00:51:37 wysłana przez Priusman »

Robsajson

  • Gość
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #7 dnia: 20-12-2013, 10:25:02 »
W dowód rejestracyjny nie zaglądałem ale myślę, że waży ok 1,5 tony.
Po spotkaniu z sarenką poszedł zderzak i chłodnica, chyba klimy.
Naklął się, bo auto sprowadził z USA i ciężko było znaleźć graty.
W tej chwili auto nie posiada przodu i zostało sprzedane.

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #8 dnia: 20-12-2013, 12:54:35 »
W dowód rejestracyjny nie zaglądałem ale myślę, że waży ok 1,5 tony...
no proszę, Prius Gen III w zależności od wersji wyposażenia waży od 1370-1420, a wiec jest lżejszy od Mondeo 2.0 TDci (1480) :cheesy:

Szkoda tej czarnej, zderzak i chłodnica tylko, to chyba nie takie wielkie halo. No ale jak już poszła, to poszła.
edit: aha po sarence jeszcze coś było. No ale jak przód walnięty, to pewnie dobra bateria do odzysku  :o
« Ostatnia zmiana: 20-12-2013, 13:38:20 wysłana przez Priusman »

Robsajson

  • Gość
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #9 dnia: 20-12-2013, 14:56:45 »
No tak.Po sarence wszystko wróciło do poprzedniego stanu ale później miał wypadek i mało co z auta zostało   :thumbdown:

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #10 dnia: 20-12-2013, 15:37:08 »
Panowie, trzymajcie się tematu wątku
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #11 dnia: 20-12-2013, 16:11:07 »
Panowie, trzymajcie się tematu wątku
No ale ta czarna rozwalona to na gaz była... ;)
Dobra, dobra, już nie będę - sorry
 

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #12 dnia: 20-12-2013, 17:34:16 »
sporo zgazowanych hybryd na taksówkach w wawce śmiga
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #13 dnia: 20-12-2013, 23:23:43 »
... Silnik w cyklu Otto, który pracuje w Priusie...
Ło Matko! Cytuję sam siebie!! Przeczytałem ponownie swój post i odkryłem, że dałem ciała. Oczywiście w Priusie jest zainstalowany silnik spalinowy w cyklu Atkinsona, a nie Otto. Pomyrdało mi sie, sorry. Ponieważ już nie mogę poprzedniego postu wyedytować, niniejszym prostuję. Uff.. Jak na razie nikt się nie kapnął hehe...

Offline kacmil

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #14 dnia: 02-01-2014, 21:11:05 »
Przeczytałem temat i po prostu nie wierzę  :shock:. Oczywiście wierzę ,że można wszystko (prawie) zrobić tylko ...po co ? TP ma szczególnie małą ładowność co zapewne odkrył każdy po zapakowaniu kpl pasażerów -> auto już wtedy zazwyczaj staje "dęba". Dokładanie dodatkowego obciążenia ok 40 kg ( zależne od objętości zbiornika) w tyle raczej nie służy. Osobiście nie spotkałem takiego wynalazka ,więc nie bardzo wiem jak instalator rozwiązał ogłupianie sterownika i jak wpływa to na żywotność silnika po dzięsiątkach tys km przebiegu -> upalanie zaworów spowodowane szczególnymi warunkami spalania LPG (temp) w kontekście zmiennych faz. Ale ...kto bogatemu zabroni ?  :cheesy: 
www.moto-rzeczoznawcy.pl
Motoryzacja to mój zawód i moja pasja.


 

Beesafe.pl