Autor Wątek: Też czujecie... no... smród - trzeba to nazwać po imieniu - w waszych Priusach?  (Przeczytany 51720 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
Jakoś na forum nie zauważyłem wątku o charakterystycznym "zapaszku" w Priusie, a czytałem inne fora i temat jest dość powszechny...

Mi się on kojarzy ze stajnią żyrafy w ZOO ;)

Fakt, że po paru minutach w aucie już się tego nie czuje, ale czasem przy wsiadaniu, to aż odrzuci... Nie mówiąc już o osobach postronnych wsiadających do auta...

Wczoraj poświęciłem popołudnie aż do północy na próbę pozbycia się tego smrodku.

Jeszcze nie wiem, czy poskutkowało, bo resztki mogą się trzymać jakiś czas w tapicerce i zakamarkach, ale jeśli smród zniknie, to opiszę całą operację, dam parę fotek. Na razie wolę nie zapeszać ;)

Mat

Offline BiKej

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 691
  • Płeć: Mężczyzna
spróbuj ozonowania!
nie tylko ozonowanie samej klimy - niech zrobią ci ozonowanie kabiny do tego - ozon usuwa zapachy, i jeśli to nie jest zapach z jakiegoś gnijącego ogryzka czy czegoś takiego, tylko siedzi w tapicerce - to ozonowanie powinno pomóc
Toyota Auris Hybrid 2014,
Toyota Auris 1.6 124 KM Premium 2008
wcześniej Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM, Daewoo Nubira II 2.0 CDX, wiele samochodów flotowych

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
Ozonować oczywiście można, ale to nie "zapach" zagrzybionej klimy - to charakterystyczny, podobno rozpoznawalny na całym świecie (czytam też fora amerykańskie i niemieckie) odorek Priusa...

Jeśli tego nie macie, to się cieszcie ;)

Mi to przeszkadzało tylko czasem, a po kilku minutach w aucie już tego nie czułem, ale każdy kto nie znał auta i wsiadał, krzywił się i pytał "co tu tak śmierdzi?"...

Taki zapach czujesz wchodząc do stajni - nic przyjemnego, choć z pewnością od tego się nie umiera ;)

Mam nadzieję, że moja akcja była skuteczna, ale jeszcze się zbytnio nie cieszę...

Mat

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
To niestety specyficzny - lekarski, czy też aptekarski zapach wyziewów z ogniw. Ja też to czuję, tym bardziej, że wsiadam do Priusa raz w tygodniu. Sam jestem ciekawy, czy uda ci się zlikwidować ten zapach. Daj znać.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
moze zastosowac takie cos: http://www.aliexpress.com/item/Solar-Power-Car-Auto-Fan-Air-Vent-Portable-Car-Cooler-Car-Window-Fan-With-Retail-Box/1453749460.html


niekoniecznie na szybe ale moze da rade sam wiatrak umiescic w kratce pod tylnym zdezakiem a solar gdzies pod tylna szyba.

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
To niestety specyficzny - lekarski, czy też aptekarski zapach wyziewów z ogniw. Ja też to czuję, tym bardziej, że wsiadam do Priusa raz w tygodniu. Sam jestem ciekawy, czy uda ci się zlikwidować ten zapach. Daj znać.

No lekarskim, to ja bym tego nie nazwał :D

Dam znać oczywiście.

Teraz autko stoi w słońcu i pewnie trzeba będzie przejechać trochę kilometrów, żeby wszystko zniknęło - oby.

Mat

PS. Nie są to na szczęście wysiewy z ogniw - tego jestem raczej pewny.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2014, 15:08:19 wysłana przez lares »

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
niekoniecznie na szybe ale moze da rade sam wiatrak umiescic w kratce pod tylnym zdezakiem a solar gdzies pod tylna szyba.

Jestem przeciwnikiem takich wynalazków... Poza tym trzeba by to chyba rozebrać, żeby wiatrak umieścić gdzie indziej i solary gdzie indziej.

Mat

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
..a może "choinkę o zapachu kokosowym do Malucha, albo używaną oponę do Stara" ... ;)
Ja akurat nie odnotowałem smrodku. Może dlatego, że jestem palaczem i mam słabszy węch. Ale jakaś choinka u nas wisi :)

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
Ja akurat nie odnotowałem smrodku.

No masz... Na Priuschat są długie wątki na ten temat, w Niemczech któryś z użytkowników sprzedał Priusa ze względu na smród, a tu nic! Szczęścliwość i fiołki :D:D

No dobra - jaja se robię. Choinek nie lubię. W ogóle żadnych dyndadełek nie lubię.

Narobiłem się i mam nadzieję, że smród zniknie. No ale to się okaże za jakiś tydzień - trochę trzeba pojeździć.

Mat

Offline BiKej

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 691
  • Płeć: Mężczyzna
a napisz co dokładnie zrobiłeś -bo w nigdzie nie widzę nic, oprócz tego, że zajęło to cholernie długi czas...
Toyota Auris Hybrid 2014,
Toyota Auris 1.6 124 KM Premium 2008
wcześniej Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM, Daewoo Nubira II 2.0 CDX, wiele samochodów flotowych

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Jestem przeciwnikiem takich wynalazków... Poza tym trzeba by to chyba rozebrać, żeby wiatrak umieścić gdzie indziej i solary gdzie indziej. Mat



taki pomysl to nie wynalazek - niektore auta maja tak seryjnie (przewaznie solar jest w szyberdachu)

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
a napisz co dokładnie zrobiłeś -bo w nigdzie nie widzę nic, oprócz tego, że zajęło to cholernie długi czas...

Cholernie długi... No od 14 do północy... Teraz poszłoby pewnie dużo szybciej, bo wiem jak.

Zastąpiłem gumowe wężyki odpowietrzające cele baterii trakcyjnej takimi własnej roboty.

Te wężyki poważnie śmierdzą - to mogę powiedzieć z całą pewnością. Do tego ponoć niewiele robią, ale myślę, że funkcję udało mi się odtworzyć co najmniej nieźle.

Nie pisałem co zrobiłem, bo do tej pory nie jestem pewien, czy to to, i czy smrodek sobie pójdzie w niepamięć...

Mat

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
taki pomysl to nie wynalazek - niektore auta maja tak seryjnie (przewaznie solar jest w szyberdachu)

No chyba nawet Prius 3 ma takie coś w opcji. Ale wieszanie tego na szybie mnie odrzuca ;)

Taki mod byłby niezły, ale trzeba by to jakoś sprytniej jednak wymyślić - specjalnie do Priusa ;)

Mat

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
to prosze cie przeczytaj jeszcze raz co napisalem.

Offline lares

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
to prosze cie przeczytaj jeszcze raz co napisalem.

No nie bardzo wiem o co ci chodzi... Posiadam umiejętność czytania ze zrozumieniem, ale widać jakoś się rozminęliśmy...

Czy chodzi ci może o to, że pisałeś, że trzeba by to jakoś sprytnie umieścić w kratce pod zderzakiem (mam wrażenie, że kratki są w okolicach obu tylnych nadkoli) a solary gdzieś u góry?
Przecież napisałem, że trzeba by to rozebrać, a mam wrażenie, że urządzenie nie jest przeznaczone do rozbierania.
Może by się i udało, ale po co?
Ja tu mówię o usunięciu zapaszku. To może by go i z auta wydmuchało, ale go nie usunie - tak myślę. Postawisz auto w garażu i znów masz smród...

Twoja propozycja jest niezła. Niektóre auta, jak sam piszesz to mają od urodzenia. Mod tego typu do Priusa - OK - wiatrak w kratce (akurat lewa jest dość łatwo dostępna), a solary np. na tylnym spojlerze - czemu nie, ale do wietrzenia wnętrza w upalne dni.
Wątpię, żeby dało radę temu smrodkowi.

Mat


 

Beesafe.pl