Autor Wątek: Zaparowane reflektory  (Przeczytany 34614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jurek

  • Gość
Zaparowane reflektory
« dnia: 06-07-2004, 09:46:17 »
mam avensisa, nowy rok 2003. podczas jazdy w deszczu paruja reflektory.serwis mimo ich wymiany nie moze sobie z tym poradzić. czy ktoś z uzytkowników nowego modelu spotkal sie z tm problemem.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:47:11 wysłana przez janmor »

Bartek_23

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #1 dnia: 12-07-2004, 12:47:40 »
Mam nowego ave ale mnie reflektory nie paruja natomiast na gwarancji wymieniono mi tylne klocki i zaciski, zimering polosi napedowej i czekam na przekladnie kierownicza.



 :mrgreen:

jurek

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #2 dnia: 12-07-2004, 13:56:46 »
uklad kierowniczy też mialem zmieniany po miesiacu. dlaczego wymieniali klocki tylne i zaciski. jakie byly powody tej zmiany i czym to sie objawialo. jezeli chodzi o moje reflektory to one parują w deszczu, od dolu. zwrocilem na to uwage po przeczytaniu testu avensis w auto moto sport  nr 2 luty 2004r strona71 (tez mialy taka usterkę).
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:49:42 wysłana przez janmor »

Darus

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #3 dnia: 12-07-2004, 15:14:32 »
Cytat: jurek
uklad kierowniczy też mialem zmieniany po miesiacu. dlaczego wymieniali klocki tylne i zaciski. jakie byly powody tej zmiany i czym to sie objawialo. jezeli chodzi o moje reflektory to one parują w deszczu, od dolu. zwrocilem na to uwage po przeczytaniu testu avensis w auto moto sport  nr 2 luty 2004r strona71 (tez mialy taka usterkę).


Mamy Avensisa od 09.2003 i takie wady nie ujawnilismy. Lampy ksenonowe.
Sprawdz moze jak zarowkja jest wlozoona zle gumki zabezp. sa zalozone i stamtad para sie dostaje.

Bartek_23

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #4 dnia: 12-07-2004, 15:17:50 »
klocki wymienili bo bylo nierównomierne zuzycie, po 23 tys. juz po jednej stronie prawie nie bylo wiec wymienili z zaciskami bo moze to wina zacisków. Ta kolumna to chyba standart   we wszystkich ze wspomaganiem elektrycznym :) . Poza tym sadze ze auto przy gwaltownym hamowaniu zachowuje sie bardzo nerwowo  - przy duzej predkosci - a ty jak masz. Co do reflektorow to nie zwracalem uwagi, ale zobaczy przy myciu.

 :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:50:08 wysłana przez janmor »

jurek

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #5 dnia: 12-07-2004, 17:59:37 »
masz racje kolumna to standard w tych samochodach.podczas przegladu 15000km dostalem ulotkę że bedę mial dokonywaną wymiane ukladu kierowniczego( zapomnieli że mnie zmieniali). podczas mycia na myjni recznej nic się u mnie nie zmienia ,dopiero podczas dluższej jazdy na światłach w deszcu . zauważylem to dopiero po artykule w auto moto sport. jezeli ktos ma reflektory ksenonowe wypadki parowania sa bardzo rzadkie. tak przynajmniej twierdza w serwisie.

poniżej oswiadczenie toyoty warszawa centrali

Szanowny Panie,

Serdecznie dziękujemy za nadesłaną wiadomość. Pragniemy poinformować, że problemem, z jakim Pan się do nas zwrółcił, zainteresowaliśmy służby techniczne producenta i obecnie trwają prace nad ulepszeniami, których celem jest ostateczne wyeliminowanie parowania reflektorów.

Pozdrawiam,

Anna Ozdowa
Toyota Motor Poland
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:52:42 wysłana przez janmor »

Jackal

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #6 dnia: 12-07-2004, 18:08:02 »
Czy za takim ładnym listem z TMP otrzymałeś propozycję wymiany/naprawy???

Samo przyznanie,że nie jest dobrze, jeszcze nie załatwia sprawy  :?
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:53:17 wysłana przez janmor »

jurek

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #7 dnia: 12-07-2004, 18:10:53 »
Wymieniali już trzy razy , czyli innymi slowy mam trzecie nowe reflektory a problem ten sam.wg. mnie to wada reflektorow ich producenta.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:53:46 wysłana przez janmor »

przemo_z

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #8 dnia: 12-07-2004, 22:26:38 »
Pamiętam jak ojciec kupował poprzednią wersję Avensisa w kwietniu 1998r.
To był zupełnie świeży egzemplarz przywieziony prosto z GB. :lol:
Radośc była ogromna, ale problemy w układem kierowniczym i całym przednim zawieszenim trwały przez ok 15 000 km. Wszystko wymienili na gwarancji.
Ale to nic przyjemnego odwiedzac warsztat nowym autem... :x
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:54:44 wysłana przez janmor »

jurek

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #9 dnia: 13-07-2004, 09:15:16 »
Masz rację szkoda czasu i nerwów. swoją drogą to ciekawe,że nowy model a problemy te same.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:55:18 wysłana przez janmor »

Jackal

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #10 dnia: 13-07-2004, 10:26:00 »
Cytat: jurek
masz rację szkoda czasu i nerwów. swoją drogą to ciekawe,że nowy model a problemy te same.

Nie te same. Tam chodziło o zawieszenie i słynne zwichrowane tarcze hamulcowe, a w nowym modelu o parujace reflektory. Takie błędy mogą sie pojawiać w nowych modelach, a producent musi je szybku usuwać i wyeliminować już na etapie produkcji.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:56:22 wysłana przez janmor »

Darus

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #11 dnia: 14-07-2004, 16:45:15 »
Tak kolumna kierowcznia (przekladnia) to stantard nawet nie w najnowszych ale juz tych wczesniejszych...

gdyby ktos juz byl po gwarancji a potrzebowal taka p[rzekladnie mam do sprzedania za polowe ceny katalogowej :)

jurek

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #12 dnia: 07-04-2005, 09:47:37 »
Mam przejechane 30 tys. km i czwarte reflektory. Niestety te ostatnie tez paruja.Reflektor po stronie kierowcy potrafi zaparować ( od dołu klosza ) nawet podczas słonecznej pogody przy jezdzie na swiatlach. W moim przypadku trwa to juz 1,5 roku i nie moge zrozumieć co robia inzynierowie toyoty. Gdzie jest system zarzadzania jakoscia ISO.Mimo ze to nie pierwsze moje auto z czyms takim spotykam sie pierwszy raz.

p_flori

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #13 dnia: 07-04-2005, 19:14:43 »
Cytuj (zaznaczone)
W moim przypadku trwa to juz 1,5 roku i nie moge zrozumieć co robia inzynierowie toyoty. Gdzie jest system zarzadzania jakoscia ISO

temat poruszany już na forum :asearch
system jest, lecz Toyotęto wali, a od kilku lat Toyta zachowuje sięjak wielkie koncerny, tłuką szybko, tanio, i niekoniecznie dobrze. Producentem lamp jest prawdopodobnie Valeo -- firma francuska, choć fabryki mają po całej Europie (nawet w POlsce). problrm tkwi w wątpliwej szczelności reflektora, Poza tym jeszcze wątpliwy system magazynowania wyprodukowanych - i w reflektorze masz mnóstwo wilgoci.

Bartek72

  • Gość
Odp: Zaparowane reflektory
« Odpowiedź #14 dnia: 08-04-2005, 07:45:31 »
Wielokrotnie juz ten temat poruszalismy (bo problem ten dotyczy zarowno Avensisa jak i Corolli) i zastanawiam sie (bo mam dzis wyjatkowo dobry humor) czy ten brak szczelnosci ma wplyw tak naprawde na wlasciwosci uzytkowe reflektorow? Owszem, paruja ale swieca. W moim poprzednim Peugeocie tez parowaly ale bez problemu swiecily.
   Natomiast u mojego ojca w nowej Corsie nie parowaly, ale w obydwu przednich (w jednym na gwarancji, w drugim niestety po) przepalaly sie styki - reflektor najpierw przerywal, potem zupelnie gasl. Ewidentny blad produkcyjny - koszt wymiany przeszlo 800 PLN sztuka. To ja juz wole toyotowskie parujace...


 

Beesafe.pl