Autor Wątek: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...  (Przeczytany 32556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

profuturo

  • Gość
Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« dnia: 13-04-2005, 21:57:05 »
w piątek staje sięszczęśliwym (?) posiadaczem Toyoty Avensis kombi D4D - na forum znalazłem ten wątek i postanowiłem ją doposażyć w tą wersjęogrzewania postojowego za ok. 1700  - jakież było moje zdziwienie, gdy włocławski serwis, dwa warszawskie i jeszcze jakiś jeden - nie za bardzo wiedzieli o co chodzi, generalnie byli bardzo zdziwieni. Jedyne co oferowali to ogrzewanie za ok. 5-6 tys. Stąd moje pytanie - czy rzeczywiście istnieje tańsza wersja do nowej Aven? Może ktoś taką już zamontował? A może ktoś zna bardziej kompetentne serwisy? Czy może ja w tym czegoś nie rozumiem? :)

vert

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #1 dnia: 14-04-2005, 13:44:24 »
Niestety nagrzewnice montowane do Ave D4D na rynek polski, to nagrzewnice gazowe, bazujące na układzie klimatyzacji, a te niestety są niemożliwe do rozbudowy. W niektórych avensisach montowano nagrzewnice spalinowe, które działały tylko przy włączonym silniku, aczkolwiek była możliwa rozbudowa tego systemu tak, aby funkcjonował niezależnie od pracy silnika, a koszt tej rozbudowy rzeczywiście wynosił około 1500,- zł. Zapytaj w serwisie czy twoje auto będzie miało nagrzewnicę(dodatkową) gazową czy spalinową. Jeśli gazową, to pozostanie tylko zamontowanie dodatkowego systemu np. Eberspacher za minimum 6000,- zł. Powodzenia z jazdy nowym autem :)

giepe

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #2 dnia: 13-06-2005, 22:52:58 »
Witam,

dzisiaj (przez przypadek) dowiedziałem się, że w Avensis (którą posiadam od niecałego miesiąca) mam Webasto.

Tak to jest jak kupuje sięużywane auto z Niemiec. Z jednej strony brak książki serwisowej (i wynikające stąd stresy przy wymianie oleju), a z drugiej takie przyjemne niespodzianki.

Generalnie jestem z zakupu oczywiście :D  

Auto jest wyprodukowane w XI'1999, więc z tego co zdołałem przeczytać w archiwum naszego forum nie jest to coś co było zamontowane fabrycznie.
A może sięmylę?

Co do tego, że to co pokazał mi mechanik pod maską, to rzeczywiście jest Webasto to nie jestem na 100% pewien.
Pewne jest natomiast to, że:
1) to coś ma rureczkęwydechową z malutkim tłumikiem -- jego właśnie zobaczyłem w okolicy katalizatora i spytałem sięco to  :shock:  
2) do tego czegoś idą od filtra paliwa przewody z paliwem
3) od tego czegoś odchodzą przewody, które generalnie wyglądają jak przewody z wodą -- mechanik powiedział, że dochodzą do nagrzewnicy

Zatem co ja tam mam?
Dla ułatwienia diagnozy mógłbym zrobić zdjęcia cyfrakiem -- możnaby gdzieś tu je zamieścić?

Muszęjeszcze spytać -- choć myślałem, że wiem już do czego służą wszystie guziczki w kabinie -- jak takim Webasto sięsteruje?

Pozdrawiam
Grzesiek

Bubu

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #3 dnia: 16-06-2005, 00:28:31 »
Tak to jest Webasto ogrzewanie postojowe a to jak sie steruje to zalezy jaki masz sterownik.

kluzik

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #4 dnia: 16-06-2005, 01:45:59 »
O tym już kiedyś było pisane na Forum. W razie czego jeśli to jest Eberspacher to gdzies były umieszczone linki, a jesli będzie potrzebna instrukcja obsługi to ja ją mam w języku angielskim i niemieckim i mogęjakoś udostepnić. Tez mam takie ogrzewanie postojowe w samochodzie i musze powiedzieć, że działa i jest to super sprawa:)
Pozdrawiam.

sp0rting

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #5 dnia: 20-10-2005, 10:41:38 »
Witam!

jak w temacie, czy ktoś ma? używa?

w związku z dzisiejszym przymrozkiem zacząłem sięrozglądać :)
znalazłem takie coś -DEFA - Warm Up

dzieki za info

Bubu

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #6 dnia: 20-10-2005, 11:00:05 »
a nie lepiej webasto na paliwo, ktore masz w baku?

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #7 dnia: 20-10-2005, 11:02:21 »
ja proponujęEBERSPACHER jest lepsze z tego cosłyszałem do samochodó osobowych...

Mój brat też sięzastanawiał żeby założyć, ale zrezygnował ze względu na cenę...

sp0rting

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #8 dnia: 20-10-2005, 11:42:55 »
Cytat: Bubu
a nie lepiej webasto na paliwo, ktore masz w baku?


kosztowo...taka grzałeczka z DEFA około 200pl plus kabelki wiecej jak 400 pln mi nie wyjdzie.

webasto/eberspacher bliżej 2000 :( plus montaż....

moze jednak ktos ma taki wynalzek?

mrĂłwa nkp

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #9 dnia: 20-10-2005, 15:09:50 »
Cytat: Bubu
a nie lepiej webasto na paliwo, ktore masz w baku?


webasto swietna zecz na zime, jak i klima na lato ,oraz automat w miescie,szyberdach nad mozem ,polecam bardzo,ja bez tych zeczy to sobie auta nie wyobrazam  :wink:

Bubu

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #10 dnia: 20-10-2005, 16:54:13 »
sp0rting, a moze poszukaj w uzywkach gdzies kiedys obilo mi sie o uszy takie cus za 500 zlociszy. Kolezka ma w omedze to super sprawa ustawia sobie o ktorej godzinie ma sie zalaczyc i jak rano wyjezdza to ma miodzio ciepelko w wozie. Omege ma do sprzedania to jakbys mu zaproponowal dobra cene + demontaz sadze ze by odstapil

aha jego webasto jest na Pb

arczic

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #11 dnia: 20-10-2005, 17:10:53 »
ja w swoim poprzednim autku mialem webasto, zima piekna sprawa... nastawiasz sobie na dana godzinke, rano wychodzisz i auto odsniezone, nagrzane.... byla tez mozliwosc uruchomienia webasta przy uzyciu pilota... fakt, troszke to drogawe, ale oplaca sie.... ja tez slyszalem ze sa uzywki i za male pieniadze mozna je kupic, trzeba poszukac troszke.

D4D

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #12 dnia: 20-10-2005, 20:39:41 »
U mnie to ponoć jest, ale jakaś biedna wersja... Podczas przeglądu na stacji diagnostycznej w dniu zakupu diagnosta dostrzegł od spodu instalacjęWebasto. W autku przy kierownicy jest tylko przycisk, ale jak to działa (czy w ogóle działa) to nie wiem.  :(

jankad

  • Gość
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #13 dnia: 20-10-2005, 22:30:16 »
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68653208

Tutaj jest nowe ogrzewanie ale ten sam gosc wystawia czasem na Allegro uzywane egzemplarze za cene 600-1000zl w zaleznosci od wersji i sterowania bedacego na wyposazeniu.
Sam mocno zastanawiam sie nad zakupem.

Montaz w ASO to ok 1500zl.

W Avensis D-4D od wersji SOL w gore jest dogrzewacz D5WZ i trzeba tylko zamontowac sterowanie zdalne lub czasowe oraz pare detali - w ASO kosztuja ok 1500zl (przy cenie calego zestawu przekraczajacej znacznie 4000zl).
W wersji TERRA i LUNA jest przycisk dogrzewania ale jest to tylko kierownica, ktora przepuszcza powietrze dolotowe wokol ukladu wydechowego.

Generalnie gdybyby ktos chcial kupic ogrzewanie ze sterowaniem zdalnym i montazem w ASO, musi sie liczyc z wydatkiem przeszlo 7tys zl.

Tutaj umiescilem plik z cennikiem, ktory dostalem z Toyoty Katowice:
http://www.1000lecie.pl/Eberschprecher.xls

Offline yarn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Webasto w T22 D4D i inne "systemy grzewcze"...
« Odpowiedź #14 dnia: 04-11-2005, 21:47:23 »
Szukalem tego tematu - ale sie nie udalo... Moze ktos wie , czy jest to normalne zjawisko w moim Avensisie , ze przy wlaczonej automatyce dmuchawa (wentylator) nie pracuje do momentu rozgrzania silnika. Oczywiscie przy nastawieniu temperatury "na grzanie" . Wentylator wlacza sie po przejechaniu kilku kilometrow lub wylaczeniu opcji "auto". Pytalem w ASO w Rzeszowie ale nie bardzo potrafili to wyjasnic.


 

Beesafe.pl