Autor Wątek: Powitalnia działu IQ  (Przeczytany 22095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MariuszB

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Powitalnia działu IQ
« dnia: 16-07-2019, 21:40:07 »
Masz IQ, najmniejsze czteromiejscowe auto na świecie i szukasz informacji o nim? Dobrze trafiłeś. To dział powitań, który będzie także robił za listę użytkowników tego nietuzinkowego mikro auta  <regulamin>
Podaj wersję wyposażenia, jaki masz silnik i skąd jesteś  :good:



Zapraszamy  :fotograf:

Lista
1. MariuszB - IQ+ 1.4 D4D (Warszawa)
2. IQmen - IQ 1.0 (Polkowice)
3. Sterciu - IQ 1.0 (Wrocław)
4. Rekinarium - IQ 1.4 D4D (Bytom)
5. mrb - IQ 1.0 (???)
« Ostatnia zmiana: 20-09-2019, 11:17:20 wysłana przez MariuszB »
Życie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi autami...

Offline IQmen

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #1 dnia: 19-07-2019, 20:41:04 »
Witam jestem ze Zdolnego slaska powoli koncze skladac swoja iq bo to autko po dzwonie.
Jakby ktos z uzytkownikow IQ potrzebował pomocy np interface toyota tech stream lub serwisowki toyota doc IQ ,to moge pomóc .pozdrawiam

Offline MariuszB

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #2 dnia: 20-07-2019, 22:04:15 »
Super. Prośba o coś więcej. Jaki masz motor, wersję i skąd jesteś.
Życie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi autami...

Offline Sterciu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #3 dnia: 20-07-2019, 22:50:07 »
Witam, na wstępie dzięki za zaproszenie poniewaz to przypomnialo mi o forum bo dawno nie zaglądalem.
Mam IQ 1.0 od około 5 lat , a moze i nawet dlużej bo czas leci nieubłaganie, kupione jako 2 letnie auto. Jedno z pierwszych IQ we Wrocławiu ;).
Przez ten czas dzielnie użytkowany jest w mieście i jak przystało na prawdziwą Toyotę zero awarii.
Wczesniej mialem smarta fortwo , wytrzymalem z nim az 4 lata , przez te 4 lata zrobilem nim 10kkm bo stal więcej zepsuty jak jezdził , iq nie ma co nawet do tego wynalazku porownywać bo dzielnie kręci u mnie okolo 10kkm rocznie. Niestety miasto trochę je zmęczyło , poobijali mi je na parkingach ale pozatym super autko.
Pozdrowionka  . :D

Offline MariuszB

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #4 dnia: 21-07-2019, 09:57:41 »
Witaj.
Lista uzupełniona.

Wczesniej mialem smarta fortwo , wytrzymalem z nim az 4 lata , przez te 4 lata zrobilem nim 10kkm bo stal więcej zepsuty jak jezdził , iq nie ma co nawet do tego wynalazku porownywać

U mnie było kilka 450. Ostatni 450 Cabrio CDI uznałbym za w miarę bezawaryjny ale... auto z rynku DE, posiada niski przebieg i było doiwestowane w momencie kupna... jednak masz sporo racji, że Smart nie należy od aut bezawaryjnych o czym zawsze mówiły raporty DEKRA czy ADAC... ale to nie temat do tej rozmowy. Niebawem założę inny gdzie porównamy bezpośrednio IQ ze Smartem 451 i 453.
Życie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi autami...

Offline IQmen

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #5 dnia: 21-07-2019, 10:21:18 »
W mej IQ siedzi piec 1,0 68kucy :) Jestem z dolnego slaska,dokladnie z Polkowic i tez mialem smarta w benzynie mile wspominam ale trzeba bylo oleju pilnowac (pomimo malego przebiegu) Mialem tez Daihatsu Copen mini roadster kabrio 0,7 turbo R4 benzyna jego chyba nic nie przebije

Offline MariuszB

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #6 dnia: 21-07-2019, 10:33:41 »
Aktualizacja listy wykonana.

Mialem tez Daihatsu Copen mini roadster kabrio 0,7 turbo R4 benzyna jego chyba nic nie przebije

Copen - piękny i rzadki kei car.
Widzę, że mamy podobne gusta

Życie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi autami...

Offline Rekinarium

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #7 dnia: 29-08-2019, 09:15:11 »
Rekinarium - IQ+ 1.4 D4D 2010r (Bytom)  - generalnie mam samochód od tygodnia. Zauroczył mnie dopiero po zakupie. :) żone oczywiście przed. Na razie sie rozpoznajemy:) Miał być smart ale jest IQ  i bardzo dobrze :)

Offline MariuszB

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #8 dnia: 30-08-2019, 11:01:50 »
Witaj  :good:
Lista po aktualizacji  <kawusia>
IQ to alternatywa dla Smart'a (lub odwrotnie). Auta łączy wiele ale i sporo dzieli. Tu dyskusja w temacie -> http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,46630.0.html
Życie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi autami...

Offline mrb

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #9 dnia: 18-09-2019, 16:53:34 »
Witam,

IQ 1.0 z 2013

I od razu zadam pytanie uzytkownikom 3-cyl 1.0, czy wasze autka tez wykazuja sie glosna praca silnika przy przyspieszaniu w okolicy 2000 rpm? W moim jest to wyraznie slyszalne przy rozpedzaniu i zmianie biegow z 2 na 3.
Mam wrazenie ze to zwiazane z VVT Przy ok 2200 rpm dzwiek znika.




Offline IQmen

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #10 dnia: 19-09-2019, 06:37:13 »
Raczej tak ,przynajmiej tak mi sie wydaje :) i chyba dlatego ze jest to silniczek R3
Wczesniej mialem autko z silnikiem 700cm ale cztero cylindrowym przy ktorym ten
od IQ brzmi jak kosiarka :)


Offline MariuszB

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #11 dnia: 20-09-2019, 11:15:53 »
Panowie, to powitalnia.
Zapraszam do zakładania nowego tematu przy zasadzie - 1 wątek, 1 problem.

mrb - jakie miasto?
Życie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi autami...

Offline zenek_n7

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: avensis
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #12 dnia: 15-07-2022, 11:25:09 »
Dzień dobry,
Także jestem właścicielem IQ
2009 1,0 benzynka u mnie od 4 roku życia
Autko żony synuś go używał przez ostatnie kilka lat  i nieźle stytrał.
Więc będą pewnie waszym dłużnikiem info.
tak na co dzień jeżdżę od lat avensisem T27 '10

Offline Jacek M.

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota iQ 1,0
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #13 dnia: 31-07-2022, 13:50:26 »
Dzień dobry!
Też jestem użytkownikiem tego dragstera :) Mieszkam w okolicach Siedlec (mazowieckie). W moim przypadku jest to 1,0 z 2009 roku, dostałem ją od Dzieci, po zakończeniu leasingu całkiem przeciętnego w rozmiarach SUVa. Przesiadka była spektakularna :) Ten mały zap...lacz był moim marzeniem od wielu lat, ale obowiązki służbowe wymuszały coś większego. Teraz na szczęście mam okres w życiu, w którym mogę jeździć, czym mi się podoba - w rozsądnych pieniądzach ;) i wystarczy, żeby mój samochód podobał się mi i spełniał moje potrzeby :)
Autko w bogatszej wersji, fotele częściowo skóra, dostęp bezkluczykowy, alufelgi itp. Autko podoba mi się bezgranicznie, po roku użytkowania jeszcze bardziej niż na początku :)
Kilka uwag od razu na wstępie - podejrzewam nieskromnie, że mam najstarsze auto, lub jedno z i z największym przebiegiem, a pewnie i jeden z większych staży za kółkiem - autko 2009, kupione od pierwszej właścicielki w Polsce, bardzo zadbane - praktycznie jak nowe, jednak w momencie zakupu z przebiegiem 187 tys, dzisiaj 197. Egzamin na prawo jazdy 1980, staż ponad 2 mln km... ;)
1. 197 tys i nic poza eksploatacją - my toyota is fantastic ;)
2. Z rzeczy eksploatacyjnych - padło sprzęgło, ale po 200 tys. normalne. Sprzęgło pomimo, że dość trwałe jest bardzo nieudane, po wymianie na jakiś chiński, czy tajwański najtańszy zamiennik drgania silnika prawie całkowicie nie przenoszą się na karoserię, silnika nie słychać, nie ma niemal żadnych wibracji w przedziale 800-2200 obr/min. Uważam to za ważną informację dla wszystkich, bo za 1200 pln można mieć zupełnie innej klasy samochód.
3. Mam iQ jako jedyny samochód, w związku z czym  pewnie inaczej niż większość jeżdżę nim wszędzie, nie tylko po mieście. Najdłuższa trasa 2 x 1300 km Siedlce-Kolonia - bez najmniejszego zmęczenia, fotel i pozycja na długiej trasie nieprawdopodobnie wygodne, tak, że zapomniałem o braku podłokietnika i tempomatu, a bez tych przydasiów od dawna nie jeżdziłem ;) prędkość 130 i jazda po autostradzie zupełnie bezstresowa na całej trasie.
4. Niestety w jeździe szosowej mam imperatyw wyprzedzania wszystkiego co się rusza - auto ma taki charakter, bo przecież nie starszy kierowca ;) dzięki długiej dwójce i trójce - TIRy busy i traktory spoko, a i niejeden poganiacz starszego bolidu młodzieży wiejskiej się dziwi ;)
Mam jeszcze ciekawą uwagę o reflektorach, ale to już w odpowiednim wątku.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego gokarta :) 

Offline ryba wodna

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: iq
Odp: Powitalnia działu IQ
« Odpowiedź #14 dnia: 08-03-2023, 18:26:36 »
 Witam wszystkich , stałem się posiadaczem tego cuda . Silnik 1.0 przebieg 77000 . Kupiłem je na dojazdy do pracy . Jest zaj.ste .


 

Beesafe.pl