Autor Wątek: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22  (Przeczytany 49293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziejo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« dnia: 05-08-2005, 21:00:21 »
Wlasnie walcze bezskutecznie ze stukami z tylu pojazdu.Uwidacznia sie to szczegolnie na krotkich nierownosciach.
Bujam slucham i wychodzi mi to stukanie jakby z okolic amortyzatora a nawet z osi kola.A tam jest piasta i lozyzysko.I tu mam pytanie czy ewentualna niesprawnosc lozyska moze powodowac objaw jak wyzej ?

k r z y s i e k

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #1 dnia: 05-08-2005, 23:04:51 »
To raczej nie łożysko. Wypracowane Łożysko szumi podczas jazdy.
Mogże to być sprawka takich gumowych tulejek mocowania  stabilizatora. Chyba są po 25 zł za szt (dwie potrzeba)
krzysiek

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #2 dnia: 06-08-2005, 00:30:58 »
stawiam na poprzeczne lub wzdłużne wachacze lub gumy stabilizatorów

tstenzel

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #3 dnia: 06-08-2005, 01:36:49 »
u mnie stukało z tyłu w zawieszeniu i mocno bujało. pojechałem na szarpaki i stwierdzono luzy na stabilizatorze i wahaczach wzdłużnych. gumy do wahaczy 2x40zł. stablilizatora 2x22zł. + wymiana 50zł. teraz jest cicho i nie rzuca juz tyłem samochodu.

zawika1

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #4 dnia: 06-08-2005, 06:49:06 »
Łączniki stabilizatora. 45 zł szt. razy dwie sztuki. Wymienisz bez problemu sam. Wymień też przy okazji gumy stabilizatora. Tania sprawa.
Pozdrawiam.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #5 dnia: 06-08-2005, 10:50:52 »
u mnie bylo to samo problem, zjechane gumy drazka stabilizatora z tylu znikl po docieciu 2 kawalkow paska rozrzadu po kazdym do kazdej gumy stabilizatora,(wlozyc miedzy gume a drazek, chyba trzeba wyciac 2 zeby) ty mozesz kupic jak chcesz nadwymiarowe gumy w JC bo orginalne pewnie juz beda mialy luz z powodu wytartego w tych miejscach drazka stabilizatora i kupowanie takowych w ASO mija sie z sensem.
Chociaz orginalne bija na lebi i szyje podrobki z JC pod wzgledem trwalosci. :-)

Po 12 latach dalej wszystko super gra :-)

pozdrowka :-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

zawika1

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #6 dnia: 06-08-2005, 11:15:15 »
Cytat: Croom
...zjechane gumy drazka stabilizatora z tylu znikl po docieciu 2 kawalkow paska rozrzadu po kazdym do kazdej gumy stabilizatora,(wlozyc miedzy gume a drazek, chyba trzeba wyciac 2 zeby)...

pozdrowka :-)


Ewentualnie drążek  można owinąć dętką rowerową   :anarty  .
Pozdrawiam.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #7 dnia: 06-08-2005, 12:03:33 »
Cytat: zawika1
Ewentualnie drążek można owinąć dętką rowerową  .


 Smiej sie smiej pomysl moze wydaje sie glupi ale jest cholernie dobry i wytrzymuje wiecej niz guma.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline dziejo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #8 dnia: 06-08-2005, 12:09:35 »
Gumy stabilizatora zmienialem gdzies w lutym.Nawet byly z  nominalnie mniejszym otworem.Tyle ,ze mechaniory z Carmana przecieli je na srodku a oryginaly byly ciete w rogu na ukos sic ???????

sito

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #9 dnia: 06-08-2005, 12:11:40 »
mam to samo wymieniłem już prawie wszystkie gumy  z tym że u mnie pojawia sięto podczas hamowania cykliczne stuki proporcjonalne do prędkości obrotowej koła wumieniłem bębny i szczęki już nie wiem czy to od zawieszenia czy od hamulców. najpierw stuki były z lewej strony wymieniłem gumy na poprzecznych więc ...teraz mam na prawej stronie wymieniłem na wzdłużnych i nic sięnie zmieniło. ma ktoś pomysł co to za cholerstwo??

zawika1

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #10 dnia: 06-08-2005, 13:00:43 »
Cytat: Croom
Cytat: zawika1
Ewentualnie drążek można owinąć dętką rowerową  .


 Smiej sie smiej pomysl moze wydaje sie glupi ale jest cholernie dobry i wytrzymuje wiecej niz guma.


Croom źle mnie zrozumiałęś. Ja sięnie śmiejęz Twojego patentu tylko poważnie napisałem, że można to i w taki sposób rozwiązać-owinąć drążek dętką rowerową. To też jest sposób   :athunbsup  .
Pozdrawiam.

k r z y s i e k

  • Gość

zawika1

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #12 dnia: 06-08-2005, 14:57:14 »
Cytat: k r z y s i e k
Mozna to na początek wymienić
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59411417
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59411416
krzysiek

Tą drugą pozycjęto zdecydowanie na komiec trzeba wymieniać , ponieważ jest nieco upierdliwa.
TUTAJ BYŁ O TYM WĄTEK .
Pozdrawiam

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #13 dnia: 06-08-2005, 20:33:20 »
drazek mozna owinac detka ale wytrzymalosc tego materialu w przeciwienstwie do paska rozrzadu ma wiele do rzyczenia.
Problem chlopy w tym ze ktos zdiagnozuje ze jest luz na drazku stabilizatora wiec co....wymiana gum , standard w Polsce .
I dalej sie tlucze po kilku tys km albo od razu ....problem w tym ze jak zakladali gumy nie uwzglednili ze drazek w mijscu mocowania gumy jest juz tak wytarty ze nominalne gumy maja juz za duzy luz.
Moja rada albo nadwymiarowe gumy (podobno maja w JC albo moj patent bo inwestycja w nowy drazek nie jest ciekawym rozwiazaniem z finansowego pkt-u widzenia :-)

pozdr.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Bisua

  • Gość
Odp: Stuki, puki, skrzypienie w tyle auta - Ave T22
« Odpowiedź #14 dnia: 08-08-2005, 00:13:35 »
a co z łacznikami stabilizatora ??


 

Beesafe.pl