Autor Wątek: Lampka poduszek powietrznych  (Przeczytany 20839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcinekmm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
Lampka poduszek powietrznych
« dnia: 20-09-2005, 08:47:25 »
Kontyuując temat kontrolek na desce rozdzielczej  :D   mam kolejne pytanie; zauważyłem że przed, w trakcie i krótko po (bez przerwy) rozruchu silnika zapala sięlampka ostrzegawcza poduszki powietrznej (kolor czerwony). Czyżby coś nie tak z poduszkami? A może ich już nie mam? Autko niby bezwypadkowe, zresztą obejrzane bardzo dokładnie i nie stwierdziłem uszkodzeń ani jakiejkolwiek ingerencji blacharza w samochód. Czy jest to normalne (jakiś test), czy jest jakiś problem?     :chmmm  

Co na ten temat mówi instrukcja (uśmiecham siędo kolegów po raz wtóry)?   :bpray
Marcin

topol

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #1 dnia: 20-09-2005, 09:40:03 »
Po mojemu to układ sięautodiagnozuje, gdyby było coś nie tak, to po skończeniu procedury autodiagnozy by zgasłai po chwili zapałiła by sie na stałe....

Offline marcinekmm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #2 dnia: 20-09-2005, 09:46:40 »
Mam właśnie taką cichą nadzieję, że tak jest :) Fakt faktem, że po jakiejś chwili gaśnie... A wogóle to wcześniej myślałem że to kontrolka zapiętych pasów!   :lol:
Marcin

dobrus

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #3 dnia: 20-09-2005, 10:25:11 »
Hej!

Na bank tak jest - w każdym samochodzie! Wiem, bo w poprzednim jak kupowałem to mi powiedzieli, że poduszki są, a lampka sięnie zapalała. Były rzeczywiście... ale dopiero potem w serwisie stwierdzilii, że nie były w ogóle podłączone. Auto było sprowadzane i wiedziałem że wypadkowe - i wyszło, że gość mnie nawet nie oszukał! Powiedział, że auto ma poduszki i rzeczywiście miało!  :lol:

Pa, DH

Offline marcinekmm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #4 dnia: 20-09-2005, 10:54:27 »
Dzięki wielkie - szczerze powiedziawszy uspokoiłem się;))

Pozdrawiam gorąco!
Marcin

Nygus

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #5 dnia: 21-09-2005, 09:02:48 »
Oczywiście, tak jest jak pisza przedmówcy - autodiagnoza (tak, żebyś był spokojny na 110% ;) )

Od siebie jednak dodam, że polscy fachowcy, żyjący ze sprzedaży złomowiska rodem zza Odry nauczyli sięjuż obchodzić. Nie pytajcie mnie jak - nawet, gdybym wiedział nie upubliczniłbym tego  8) Faktem jednak jest, że na jednym z forum opisany był (wraz z wynikami ekspertyzy rzeczoznawcy) przypadek BMW 5-ki, której właściciel padł ofiarą "polskiej myśli technicznej". Jednak z tego, co było puentą w tamtym poście wynikało, ze jest to bardzo pracochłonna i kapitałochłonna czynność i należy sięspodziewać, że przy wartości auta ca. 30-50 kPLN nikt nie będzie sobie głowy tym zawracał. I tak większość kierowców cieszy się, gdy kontrolki sięnie świecą  :D  :D  :wink:

Darus

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #6 dnia: 21-09-2005, 09:30:47 »
Żeby nie rozciągać tego tematu... jedynie potwierdzam - że to jest autodiagnoza.

Poducha może siępalić np. gdy masz w siedzeniu poduchy i np. siedzneie wyjmowałeś i kabelek odłączyłeś  :D

Offline tomekw112

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #7 dnia: 21-09-2005, 18:20:25 »
przeciągając temat zgadzam sięz kolegami lecz mialem jeszcze taki przypadek---mam 6 poduch i kontrolka potrafiła zamigać w czasie jazdy ,po wyłączeniu stacyjki wszysko wracało do normy.Powtarzało to siękiłka razy (komputer zero błędów) --raz na miesiąc .Na razie jest ok, dałem spokój
jakieś sugestie???

pozdrawiam dzięki
pozdrawiam

giepe

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #8 dnia: 21-09-2005, 22:04:14 »
Cytat: tomekw112
przeciągając temat zgadzam sięz kolegami lecz mialem jeszcze taki przypadek---mam 6 poduch i kontrolka potrafiła zamigać w czasie jazdy ,po wyłączeniu stacyjki wszysko wracało do normy.Powtarzało to siękiłka razy (komputer zero błędów) --raz na miesiąc .Na razie jest ok, dałem spokój
jakieś sugestie???


Też mam wersjęz 6 poduszkami.
Stało mi siędo tej pory (mam Ave od maja) coś takiego jak Tobie jeden raz. Byłem wtedy na drugim końcu Polski. Po powrocie, przy okazji wymiany rozrządu w ASO, zgłosiłem ten fakt do zlecenia bo nieźle sięwystraszyłem, a czekała mnie jeszcze podróż do Hiszpanii.
Powiedzieli, że mogły nawarstwić sięjakieś błędy. Podłączyli tester i nic...
Wydali za to werdykt -- jeśli będzie to siępowtarzać, to trzeba będzie wymienić jakiś przewód pod kierownicą za ~800zł.

Ciekawi mnie co masz na myśli pisząc "komputer zero błędów"? Też ASO?

Offline tomekw112

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #9 dnia: 22-09-2005, 18:05:30 »
przewody w ASO sąnajdroższymi przewodami na świecie  :aduh
nie w ASO ale twierdzą żęsięznają
pozdrawiam

T.N.

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #10 dnia: 22-09-2005, 20:49:30 »
Cytat: tomekw112
przewody w ASO sąnajdroższymi przewodami na świecie

A przełączniki?! Ja dzisiaj zapłaciłem 129 za nieoryginalny - w sklepie kosztuje całe 5 zł.
No, ale robocizna w ASO to nędzne 152zł za godzinę- netto!. Od razu widać, że weszliśmy do Unii ;)

T.

greg4runner

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #11 dnia: 24-09-2005, 12:32:23 »
W toyotach kontrolka poduszek powinna palić się7s po przekręceniu stacyjki ! często poduszki podpięte są pod inną kontrolkęnp pod czek silnika! Avensis ma to do siebie że czasami pada taśma pod kierownicą (używaną można dostać za ok 150 ) lub sensory na podłużnicach i są to dwie najczęstsze przyczyny migania kontrolki poduszek. Pozdrowienia

Bubu

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #12 dnia: 24-09-2005, 13:08:27 »
tasma pod kierownica to lubi tez padac w oplach czesto przyczyna zerwania jest wymiana np kolumny kierowniczej, przekladni tasma ta powinna krecic sie 3 obroty w jedna i 3 w druga. Tasme ta mozna naprawic sobie samemu

jarek710

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #13 dnia: 13-11-2007, 23:31:39 »
Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem toyoty avensis 1998 r. Mam problem poniewż zapala mi się cyklicznie kontrolka poduszki powietrznej. Stało się to w momencie uderzenia podwoziem w wyrwę.
Zastanawiam się co może być przyczyną lub co może być uszkodzone. Jak to sprawdzić.

miquel

  • Gość
Odp: Lampka poduszek powietrznych
« Odpowiedź #14 dnia: 28-11-2007, 12:54:51 »
U mnie w Ave - T22 / 2000r. nie zapala sie kontrolka wogule? Czy to oznacza ze nie mam poduszki?


 

Beesafe.pl