Autor Wątek: Lusterka zewnętrzne - Ave T22  (Przeczytany 14252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojtek

  • Gość
Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« dnia: 15-11-2005, 17:54:08 »
podczas parkowania wozu przy krzakach udało się żonie dokonać 2 wyczynów :
- mam piękny mat z boku od przedniej lampy do tylniej
- zdechł napęd lusterek ( prawe złożyło sie a po wyprostowaniu  patrzyło 4 kliki niżej niż powinno).
Odnośnie pkt1. niewiele da się zrobic, natomiast z 2. nie bardzo wiem co mam zrobić. Sprawdziłem bezpieczniki ( pod maską i za schowkiem) ale nic ciekawego nie znalazłem, kostka przy przełączniku sterowania wpięta. Napędy szyb i podgrzewanie lusterek działa. 
 POMOCY!!  Co prawda da się tak jeździć ale nie po to jest pełna elektryka.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2006, 21:10:33 wysłana przez Wojtek »

MayeKK

  • Gość
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #1 dnia: 29-11-2005, 10:31:37 »
wyciagnij szklo z lusterka ( trzeba chwycic od tylu dosc mocno i powinno odskoczyc ),
sprawdz czy nie urwal sie zaden z przewodow do ukladu sterowania lusterkiem ( powinny byc chyba 4 + 2 do podgrzewacza ), sprawdz czy chodza silniki przy wyciagnietym szkle lusterka - bedzie slychac...

moglo sie tez tak zdarzyc ze strzelil jeden z bolcow ( plastikowe, gwintowane, lacza szklo z ukladem sterowania ), nowy dostaniesz na szrocie/gieldzie ( m.in. nissan i kupe innych marek ma dokladnie takie samo rozwiazanie )

dimas

  • Gość
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #2 dnia: 09-03-2006, 12:11:43 »
Od kilku dni z okolic lusterka od strony kierowcy dochodzą wkurzające dźwięki.
Ni to trzeszczenie ni bzyczenie. Tak jakby wkład lusterka wpadał w rezonans, a może to jakaś uszczelka? ???
Jutro wyjeżdżam w długą podróż i chyba się wściekne jak tak bedzie brzęczeć cały czas! >:(
Poproszę o sugestie co to może być i jak to zlikwidować?


Kazimierz66

  • Gość
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #3 dnia: 09-03-2006, 14:35:11 »
Ja mam to samo wyjściem z sytuacji jest gumka recepturka  ;)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #4 dnia: 09-03-2006, 15:29:56 »
tutaj dam mala podpowiedz ze swojego dzialu.... mam nadzieje ze pomoze, chocia nie pamietam juz dokladnie co bylo tam opisywane.....
generalnie jest to odnosnie yarisa, ale auto jak to auto....;)

http://www.toyota.org.pl/index.php?topic=1774,0
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

dimas

  • Gość
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #5 dnia: 09-03-2006, 16:06:23 »
Ja mam to samo wyjściem z sytuacji jest gumka recepturka  ;)

Jakaś podpowiedź jak to zrobić?

Avensis

  • Gość
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #6 dnia: 10-03-2006, 16:14:02 »
Odswiezam watek zeby nie zakladac nowego.

Mam nastepujacy problem z lusterkiem. Zlapalem na goracvym uczynku malolata, ktory chial mi wyjac szklo z lusterka. Malolat uciekl ale skutek jest taki, ze mam peknieta obudowe (na poczatku chyba chcial ulamac cale lusterko) a na dodatek pekniete szklo. Obudowe przezyje ale szklo przeszkadza w jezdzie i w zwiazku z tym szukam porady.
1. Najtansza opcja rozwiazania problemu jest wymiana samego szkla, nawet bez plastiku, ktory je trzyma. Znalazlem cos takiego gdzies pod Krakowem i goscie maja to za 30 PLN. Podobno trzeba podgrzac (najlepiej suszarka do wlosow) szklo i plastik je trzymajacy i samo szklo poprostu odejdzie. Potem trzeba nakleic szklo ktore zakupilem za pomac tasm klejacych ktore jest od tylu szkla. Popwiedzieli mi, ze jest to w miare proste i ze nie ma znaczenia, ze lusterko jest podgrzewane bo "zdzieram" samo szklo, jego "plecy" zostaja w plastiku. Trudno mi to sobie wyobrazic ale moze ktos juz cos takiego robil i bedzie w stanie opisac ta czynnosc
2. Druga rzecz jaka mnie nurtuje to jak wyjac wklad lusterka z obudowy tak aby nie uszkodzic ani samego szkla ani plastiku w ktorym jest ono zamontowane? Ja odkrecilem caly silniczek, wcisnalem wklad, ktory malolat wyrwal, i pomimo, iz mialem cale lusterko w dloni nie moglem za cholere odlaczyc tego plastiku od uchwytu od silniczka. Zastanawiam sie jak zrobic to w momencie gdy wszytko jest zamontowane? Ciagnac ile sil? Dla mnie to jest niewykonalne, a przynajmniej jesli sie chce nie zlamac jakiegos elementu jub "polamac" samego szkla

Z gory dziekuje za pomoc a co do kupowania czesci niewiadomoego pochodzenia (uzywanych) zniechecam bo jak ktos kupi prawy wklad lusterka to jutro moze stracic lewy i tak w kolko... >:(

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #7 dnia: 10-03-2006, 22:22:25 »
Wkład jest mocowany do silniczka na dwóch zatrzaskach (po prawej i lewej stronie) - najlepiej zdemontować wkład pociagając go do siebie i puści z zaczepu - prawdopodobnie jutro to będę u siebie robił, bo mi szwankuje lewe lusterko i musze zobaczyć o co chodzi.

DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Kazimierz66

  • Gość
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #8 dnia: 15-03-2006, 16:56:13 »
Jest to tylko prowizorka w moim przypadku świerszcz sidział w lusterku kierowcy wiec opasałem je zwykłą gumką i pomogło i jest cicho. ;)

Leniwiec

  • Gość
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #9 dnia: 16-03-2006, 13:45:51 »
Ponieważ jest jeszcze zimno, powód tego brzęczenia może być dość banalny - lód  ;D
U mnie czasem troche wody zamarza w miejscu składania lusterka, i powoduje to uciążliwe skrzypienie.
Za pierwszym razem sporo czasu się naszukałem przyczyny, a rozwiązaniem okazało się złożenie lusterka. Po jego rozłożeniu był spokój. W trakcie zimy przerabiam to kilka razy, więc może u Ciebie chodzi o to samo  8)

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #10 dnia: 18-03-2006, 00:51:55 »
Właśnie zdemontowałem u siebie wkład lusterka - jest on mocowany do plastikowego kółka na zaczepy po bokach oraz to kółko mocowane jest do silniczka na dwóch zatrzaskach + 2 ramionach do sterowania wkładem silniczka.
Istnieją 2 sposoby demontażu:
1. można wkład lusterka zwolnić z zaczepów kółka pchając wkład lusterka w lewo (prostopadle do okna)
2. można pociągnąć do siebie wkład lusterka razem z zamocowanym kółkiem - wyciągnięcie z zaczepów razem z ramionami do sterowania silniczkiem

Zdjęcia poglądowe rozłożonego lusterka na allegro:
http://www.allegro.pl/item90217109_lusterko_toyota_avensis_zestaw_naprawczy.html

Sprzęt ogólnie jest delikatny - dlatego trzeba uważać, aby nie połamać plastikowego kółka - to jest najbardziej wrażliwy element całego układu.
Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody wypróbowania powyższych metod w domciu.
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

dimas

  • Gość
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #11 dnia: 20-03-2006, 17:55:50 »
Ponieważ jest jeszcze zimno, powód tego brzęczenia może być dość banalny - lód  ;D
U mnie czasem troche wody zamarza w miejscu składania lusterka, i powoduje to uciążliwe skrzypienie.
Za pierwszym razem sporo czasu się naszukałem przyczyny, a rozwiązaniem okazało się złożenie lusterka. Po jego rozłożeniu był spokój. W trakcie zimy przerabiam to kilka razy, więc może u Ciebie chodzi o to samo  8)

Koniecznie spróbuje.

Offline Pyrekcb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #12 dnia: 26-09-2006, 08:23:37 »
W ave I - ktoś to robił?
Jakiś debil rozbił mi już kiedyś, nie miałem czasu się za to wziąć i jeżdżę z takim poklejonym tasmą.
No ale powoli dojrzewam do wymiany... ;D
Wymieniałem kiedyś w espero i bylo bezproblemowo.
Jak ktoś może cos podpowiedzieć - będe wdzięczny!  ;)
Pozdr. P.

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #13 dnia: 30-09-2006, 23:11:19 »
Ja przerabiałem ten temat u siebie - poprzedni właściciel przykleił na silikon wkład lusterka i nie działał mi silniczek.
Co chcesz zrobić - wmienić wkład lusterka ? Jeżeli tak to musisz podważyć wkład palcami delikatnie przesuwając w prawo i ściągnąć go z ramki (obniż lusterko na sam dół).

P.S.
Czy nie kupowałem u Ciebie rolety ?
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline Pyrekcb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterka zewnętrzne - Ave T22
« Odpowiedź #14 dnia: 01-10-2006, 17:14:13 »
Ja przerabiałem ten temat u siebie - poprzedni właściciel przykleił na silikon wkład lusterka i nie działał mi silniczek.
Co chcesz zrobić - wmienić wkład lusterka ? Jeżeli tak to musisz podważyć wkład palcami delikatnie przesuwając w prawo i ściągnąć go z ramki (obniż lusterko na sam dół).
P.S.
Czy nie kupowałem u Ciebie rolety ?

Sprawa już załatwiona - zdjąłem całe lustro (łatwo!), rozkręciłem w domu, dokleiłem brakujące mocowanie, załozyłem i wsio o.k. Działa jak dawniej!
Pozdr. P.
P.S. Roletę komuś sprzedawałem (bodajże dla taty), ale nie pamiętam teraz komu. Może i Tobie...? ;D


 

Beesafe.pl