Autor Wątek: Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)  (Przeczytany 28333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaari

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« dnia: 03-07-2004, 13:52:00 »
Pytanie j.w.  Osobiście mam teraz jakieś belgijskie cuda  :cry: .
Grają niby OK, ale przydałoby sięwięcej czadu. Zakładam, że nie rzucęsięna subwoofery i inne wynalazki - bo potrzebny mi duży bagażnik. Czy ktoś z Was ma doświadczenia w tym temacie?
« Ostatnia zmiana: 10-03-2008, 10:43:56 wysłana przez Janmor »

Radek

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 03-07-2004, 15:16:00 »
woofer i tweeter oddzielnie czyli odseparowany zestaw ale czy radio da rade to pociągnąc to nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 08:59:53 wysłana przez Swoop »

GAK

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 03-07-2004, 16:44:10 »
no to wsadz zestaw odseparowany 165mm co najmniej hertza esk... lub wyzej ;) jak podlaczysz do firmowego radia ktore daje 4x45W lub 4x50W to w rms bedziesz mial cos kolo 4x26W i to na glosniki wystarczy... tylko kupujac zestaw kieruj sie jak najmniejsza moca RMS glosnika... chyba ze dorzucisz wzmacniacz.
pozdr g.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:00:07 wysłana przez Swoop »

szuto

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 04-07-2004, 17:56:22 »
GAK - jestes ze Szczecina?! A nigdy Twojego autka nie widzialem... Trzeba kiedys sie poznac...

Jaari co do glosniczkow na przod jeszcze zostaje jeden problem... Jezeli chcialbys wstawic jakies fajne glosniczki (obowiazkowo zestaw 2 drozny) musisz sie nastawic na lekkie przerobienie otworu glosnikowego i obowiazkowo musialbys oklejic mata cale drzwi (jak chcesz wiedziec co i jak to wal na priv , powysylam ci fotki)!
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:00:21 wysłana przez Swoop »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 04-07-2004, 20:32:06 »
Cytat: GAK
no to wsadz zestaw odseparowany 165mm co najmniej hertza esk... lub wyzej ;) jak podlaczysz do firmowego radia ktore daje 4x45W lub 4x50W to w rms bedziesz mial cos kolo 4x26W i to na glosniki wystarczy... tylko kupujac zestaw kieruj sie jak najmniejsza moca RMS glosnika... chyba ze dorzucisz wzmacniacz.
pozdr g.

mala poprawka:
1 jelsi jest to radio 'firmowe' czyli seryjne (chodz nie wiem czy w carinach byly juz montowane radia fabrycznie) to napewno nie ma ono 4x45!! np yaris - radio fabryczne z podstawowowego modelu ma 2x6 RMS!!
2 GAK jestes w bardzo powaznym bledzie sadzac ze radio ktore ma napisane 4x45 czy nawet 4x50 ma moc ok 25 RMS!!! ma ok 14-17 RMS!! 25 to moze ma ale przy napieciu 20V!
nawet radia z najwyzszych polek (alpine clarion) nie osiagaja takiej mocy!!!
3 wybierajac glosniki ktore beda zasilane z radia (niewazne jkaiego) kiruj sie glownie ich skutecznoscia!! to mowi o mozliwosci glosnego i wiernego odtwarzanai dzwiekow przy podaniu danej mocy!! np glosnik majacy skutecznosc 90dB zagra dwa razy ciszej nz glosnik o skutecznosci 93dB przy dostarczeniu tej samej mocy!!
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:00:35 wysłana przez Swoop »
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

szuto

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #5 dnia: 04-07-2004, 21:39:29 »
W Carinach nie bylo tzw. radii seryjnych, kiedys byly to mizerne kaseciaki (za sowita doplata) chyba Blaupunkt'a (nie jestem pewny) Jaari napisz jakie radio Ty masz to bedziemy wiedzieli co Ci doradzic...
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:00:48 wysłana przez Swoop »

jaari

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #6 dnia: 15-07-2004, 10:55:15 »
Cytat: szuto
Jaari napisz jakie radio Ty masz to bedziemy wiedzieli co Ci doradzic...


Mam Kenwooda KRC-159   kaseciak 4x35 W
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:00:58 wysłana przez Swoop »

szuto

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #7 dnia: 15-07-2004, 12:49:29 »
Hmm... Polecilbym zestaw 2-drozny JBL seria GTO 16cm ( 2 woofery i 2 tweetery), jednak to radio nie jest zbyt dobre zeby delektowac sie dzwiekiem  :roll:
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:01:09 wysłana przez Swoop »

Radek

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #8 dnia: 15-07-2004, 22:09:32 »
TAK RADIO WYMIEŃ POMYSL NAD ALPINE LUB CLARION CO DO JBL TO JA MAM INNE ZDANIE. ALE TO KWESTIA GUSTU.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:01:32 wysłana przez Swoop »

Meteor

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #9 dnia: 16-07-2004, 13:04:36 »
Cytat: szuto
W Carinach nie bylo tzw. radii seryjnych, kiedys byly to mizerne kaseciaki (za sowita doplata) chyba Blaupunkt'a (nie jestem pewny) Jaari napisz jakie radio Ty masz to bedziemy wiedzieli co Ci doradzic...
Tu bym nie za bardzo sięzgodził. Zalezy co rozumiesz przez "seryjne", bo jeśli takie jak współczesne radia czyli zespolone z całym kokpitem to rzeczywiscie nie było, ale latach 90-tych takie radia takie były tylko w najwyższych modelach niektórych marek.
Natomiast toyota montowała fabrycznie radio ( i to całkiem niezłe), takie jak były standardowo uzywane w tym okresie.
Bazą tego radyjka był Panasonic (pasują kostki i działa oryginalna zmieniarka CD Panasonika. Radio było z panelem i było całkiem niezłe i nieźle u mnie chodzi do tej pory, wyposażone było (z grubsza) w: RDS, sterowanie zmieniarką CD, moc 4x35W (oczywiście sterowanie przód-tył, prawy-lewy, bas, treble), napis na kieszeni TOYOTA a model chyba 2000 (nie wiem bo u mnie sięjuż starł)
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:01:42 wysłana przez Swoop »

Meteor

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #10 dnia: 16-07-2004, 13:11:27 »
A głośniki polecam McAudio.
Radio ważne aby było dobre, dlatego że sygnął na głosniki wtedy idzie dobrej jakości, natomiast głosniki muszą być bardzo dobre minimum dwudrożne, dlatego że są tu one jednym z najważniejszych elementów systemu.
Nie oszczędzaj czasami i nie kupuj jakichś stadionowych lub bazarowych choćby Ci niwiadomo jak zachwalał sprzedawca - no chyba że najpierw je zamontujesz i dźwięk Ci będzie odpowiadał.
99% głośników na bazarach to chłam nic nie warty i szkoda pieniędzy na to badziewie, będziesz później klął i żałował wyrzuconych pieniędzy
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:01:53 wysłana przez Swoop »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #11 dnia: 16-07-2004, 13:53:04 »
co do glosnickow to JBL sa naprawde OK ale tylko seria GTi - ktora w relacji cena/jakosc rozwala konkurencje na miazge!!! jeszcze nigdy nie czytalem artykulu w ktorym te glosniki byly by opisane inaczej niz w samych superlatywach!!!
co do seri GTO - odpusc sobie - glsoniki bardzo srednie, zreszta to samo dotyczy sie MacAudio!!! - sa to typowe glosniki hipermarketowe - ktore kupic mozna w kazdym MM!!! niestety jesli chodzi o ich parametry techniczne, pomiary labolatoryjne to niestety jest to klasa bardzo niska!!! pomijam juz sprzt ze stadionow - to juz zupelnie inna bajak!!
jesli chcesz miec poprawny dzwiek za w miare nie wielkie pieniadze (nie oszukujmy sie nie da sie kupic nic taniego i dobrego - a w kazdym badz razie jest to niesamowicie ciezkie) to proponuje rozejrzec sie za zestawem DEGO!! MacAudio i JBL'e odjezdzaja pod kazdym wzgledem!!! o ile w JBL'u jeszcze chociaz zwrotnica jakos wyglada to w MA wogole ciezko mowic o jakiejkowiek zwrotnicy!!! (mowie oczywiscie o umiarkowanej cenowo lini - chodz jesli chodzi o MA to oni chyba tylko z tekiej lini maja zestawy!:))

dlatego polecam DEGO - oczywiscie efekt tez niebedzie projunujacy skoro zasilane bedzie to po prze rado!:( ale zawsze mozna w przyszlosci dokupic jkais malutki wzmacniacz ktory da sie zamontowac nawet gdzies pod kokpitem!:)

co do radjek Panasonica to jedne z najgorszych wyrobow - jesli chodzi o CA!!!
peace
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:02:06 wysłana przez Swoop »
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

jaari

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #12 dnia: 16-07-2004, 19:14:24 »
Cytat: Radek
TAK RADIO WYMIEŃ POMYSL NAD ALPINE LUB CLARION.


Radek, bardzo bym chciał wymienić ale chwilowo brak kasy ... :lol:  A swojego Kenwooda dostałem z samochodem, więc specjalnie nie wydziwiałem.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:02:26 wysłana przez Swoop »

Radek

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #13 dnia: 17-07-2004, 21:00:11 »
Jaari napisz ile chcesz wydać to moze szybciej cos ci doradzimy. :bdance
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:02:38 wysłana przez Swoop »

Meteor

  • Gość
Jakie głośniki w drzwi przednie do Cariny E ? (F)
« Odpowiedź #14 dnia: 18-07-2004, 14:23:15 »
Cytat: Red_Point
co do glosnickow to JBL sa naprawde OK ale tylko seria GTi - ktora w relacji cena/jakosc rozwala konkurencje na miazge!!! .....
co do seri GTO - odpusc sobie - glsoniki bardzo srednie, zreszta to samo dotyczy sie MacAudio!!! - sa to typowe glosniki hipermarketowe - ktore kupic mozna w kazdym MM!!! niestety jesli chodzi o ich parametry techniczne, pomiary labolatoryjne to niestety jest to klasa bardzo niska!!! pomijam juz sprzt ze stadionow - to juz zupelnie inna bajak!!
jesli chcesz miec poprawny dzwiek za w miare nie wielkie pieniadze (nie oszukujmy sie nie da sie kupic nic taniego i dobrego - a w kazdym badz razie jest to niesamowicie ciezkie) to proponuje rozejrzec sie za zestawem DEGO!! MacAudio i JBL'e odjezdzaja pod kazdym wzgledem!!! o ile w JBL'u jeszcze chociaz zwrotnica jakos wyglada to w MA wogole ciezko mowic o jakiejkowiek zwrotnicy!!! (mowie oczywiscie o umiarkowanej cenowo lini - chodz jesli chodzi o MA to oni chyba tylko z tekiej lini maja zestawy!:))

dlatego polecam DEGO - oczywiscie efekt tez niebedzie projunujacy skoro zasilane bedzie to po prze rado!:( ale zawsze mozna w przyszlosci dokupic jkais malutki wzmacniacz ktory da sie zamontowac nawet gdzies pod kokpitem!:)

co do radjek Panasonica to jedne z najgorszych wyrobow - jesli chodzi o CA!!!
peace

Oczywiście masz racje co do JBL, ale nie zgodzęsięco do MacAudio bo po pierwsze są różne linie dla różnych odbiorców i można znaleźć w ich ofercie zestawy z całkiem niezłej półki, poza tym wyraźnie z poprzedniego opisu wynika że ******jaari nie ma zamiaru inwestować w niewiadomo jakie cuda za kasęw za którą mozna by kupić malucha. Osobiście uważam że wszędzie należy znaleźć kompromis i najpierw zadać sobie pytanie:1. czego wymagam od sprzętu i do czego ewentualnie ma mi słuzyć
2. ile jestem w stanie na taką zachciewajkęwydać (to niestety bardziej prozaiczne pytanie :()
To nie sztuka "szpecować o systemach audio" o których sięczytało albo nawet i sięje ma ale sztuka dopasować tak system aby spełniał swoje zadanie i niósł zadowolenie.
Byłem paręrazy na targach i prezentacjach sprzętu audio i to zarówno z przeznaczeniem motoryzacyjnym jak i audiofilskim (domowym) i to co ludzie wyprawiają naprawdęmoże przyprawić o zawrót głowy. Niestety nie zawsze wydanie ogromnej kasy przynosi efekty, sądżęże to nie sztuka kupić interkonekty za 28 tys. zł (para 5,5m) - bo tez takie są - sztuka słyszeć efekt i dopasować to sięma jak najlepiej
« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 09:02:49 wysłana przez Swoop »


 

Beesafe.pl