Autor Wątek: Piszczący pasek ??  (Przeczytany 4215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michas81

  • Gość
Piszczący pasek ??
« dnia: 28-05-2006, 17:13:20 »
Od jakiegoś czasu przy odpaleniu strasznie piszczy mi pasek tylko nie wiem czy rozrzadu (był wymieniany 3 miesiace temu)czy wieloklinowy , który tez był wymieniany z rozrządem, czy moze jest jeszcze jakis inny pasek , któy może "cwierkac", nie wiem jak sie do tego zabrac czy moze jechac do mechanika!Strasznie to upierdliwe jest w duecie z cykającym powietrzem spod kolektora istna symfonia:)
pozdro all

giorgio

  • Gość
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #1 dnia: 28-05-2006, 17:30:44 »
Witam.
michas81 napisz jaki masz silniczek i czy masz klimę. Będzie można wtedy ustalić ile masz pasków wieloklinowych.
Ja wymieniłem u siebie (1,6 4A-FE bez klimy) dwa paski wieloklinowe (mikropaski).
Jeden (większy) przechodzi przez pompę wodną, koło pasowe i napędza alternator, drugi (mniejszy) tylko pompa wodna i napędza wspomaganie kier.

Pozdrawiam.G.

michas81

  • Gość
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #2 dnia: 28-05-2006, 18:31:51 »
Mam 1,6 4a-fe 95' bez klimy tak jak ty:)ile taki pasek kosztuje ??, czy może mozna cos z tym zrobic bez wymiany!! Z góry dzięki!!

giorgio

  • Gość
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #3 dnia: 28-05-2006, 19:34:50 »
1. pasek napędu wspomagania GATES - 18,78 zł.
2. pasek napędu alternatora GATES - 28,74 zł.

Tyle zapłaciłem w Opolu (hurtownia). Wymiana 15 min. "świergolenie" moich pasków doprowadzało mnie do szału.

Cytuj (zaznaczone)
czy może mozna cos z tym zrobic bez wymiany!!
Michas nie wydaje mi się. paski to paski - jak są stare (rozciągnięte, itp) to cudownie ich nie uzdrowisz. Musowa wymiana. Słyszałem, że pryskają jakimś "badziewiem" ale to jest prowizora. Poza tym sam widzisz, że ceny nie są powalające.
Po wymianie wszystko ustąpiło.

Pozdrawiam.G.

poltec

  • Gość
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #4 dnia: 28-05-2006, 20:06:08 »
Cze
         U mnie jest już cicho  ::) Dziś wymieniłem paski.  ;)

AdamOpole

  • Gość
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #5 dnia: 29-05-2006, 08:42:20 »
co do pryskania czymkolwiek to odradzam, na poczatku bedzie ciszej ale pozniej bedzie swiergolic i nie do usuniecia bez zdjecia paskow i ich odtluszczenia oraz wyczyszczenia kol pasowych. Mi na nowych paskach tez swiergolilo i dopiero to wyczyszczenie pomoglo (i to bardzo). Mechanicy czesto smaruja kola pasowe jakimis syfami zeby nie piszczalo zamiast wymienic paski  i pozniej jest problem.

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #6 dnia: 29-05-2006, 09:09:43 »
michas81 tylko wymiana pasków i najlepiej kompletu (wspoma, pompa jeśli to 1,6 i klima jeśli jest) - oczywiście mówię o paskach klinowych
pasek zębaty - rozrządu - nie piszczy dlatego że ma właśnie zęby i nie ma możliwości żeby się przesuwał na kołach - ewentualnie pęka i przeskakuje o ząbek...
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

michas81

  • Gość
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #7 dnia: 30-05-2006, 16:03:41 »
Zakupiłem dzisaj paski ten większy już był wymieniany razem z rozrządem to jest chyba od alternatora?:)
Natomiast jak wymienic ten mniejszy skoro to 15 min, proszę o jakąc wskazówkę!!!!

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #8 dnia: 31-05-2006, 13:28:52 »
Trzeba zdjąć ten od alternatora i dopiero potem ten od pompy da radę wymienić bo jest za tym od alternatora ;D
Trzeba poluzować śruby namocujące pompę i alternator , zdjąć paski, założyć nowe ponaciągać i w drogę...
« Ostatnia zmiana: 27-01-2011, 22:38:00 wysłana przez Robsajson »
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline McGiwer

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #9 dnia: 04-06-2006, 17:54:08 »
Dodam jeszcze od siebie że aby sprawdzić który pasek piszczy polej jeden z pasków podczas pracy silnika wodą jeśli przestanie piszczeć to masz odpowiedź który to piszczy. Pozdrawiam
Uważaj po czyich palcach deptasz, bo może się okazać że należą do tyłka który niedługo będziesz musiał całować.

Offline Miche

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1690
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #10 dnia: 08-06-2006, 11:39:07 »
Słyszalem kiedys ze napinacz paska trzeba podkrecic i sie napnie ale nie jestem pewien
Focus II 1,6 :)

poltec

  • Gość
Odp: Piszczący pasek ??
« Odpowiedź #11 dnia: 08-06-2006, 21:57:54 »
U mnie było cicho, na początku ::). A teraz jęczy jakbym komuś krzywdę robił >:(. Tak więc radze odrazu przy wymianie wyczyścić czymś kółka :) bo jak nie :-\ to nic nie da i zaraz się drugi pasek zjedzie i będzie jeszcze gorzej :(


 

Beesafe.pl