Autor Wątek: Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?  (Przeczytany 64581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stainboy

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« dnia: 15-09-2004, 09:18:43 »
Witam,
 Mam takie male pytanko, czy ktos ma gdzies w swojej instrukcji obslugi do Yareczka jakie sa minimalne predkosci do poszczegolnych biegow.

Chodzi mi o silnik 1.3

Pytam sie bo w mojej nie ma nic takiego, a jak ostatnio bylem w Izabelinie na przegladzie zerowym to mily pan lumaczyl mi ze buczenie skrzyni na 5 biegu przy 70 to normalne bo to za mala predkosc. Nie byl w stanie pokazac strony w instrukcji gdzie jest napisane od jakiej predkosci mozna jechac na 5.

Pozdrawiam serdecznie.

Hicks

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15-09-2004, 09:26:16 »
Takie informacje to ja ostatni raz widziałem w instrukcji do fiata 126p  :D
Stary, po to masz obrotomierz aby wiedzieć, że silnik kręci sięzbyt wolno lub szybko. Trzymaj auto w zakresie 2500...3000 rpm. Prędkość jest informacją zbyt względną (rozmiar koła, wiatr, nachylenie, itd.).
Jak Mądry Pan z serwisu robi Ci problemy to może zademonstruj problem w trakcie jazdy.

Pozdro.

adi

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15-09-2004, 09:27:09 »
Mi na 5 nie buczy :roll:  chociaz ja mam 1.0 buczenei sie zaczyna przy 110-120.. :evil:

alan03

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #3 dnia: 15-09-2004, 10:19:59 »
coś ten mechanik kręci... nie wiem jak to jest w 1.3 ale 70 to chyba wystarczająca prędkość.
Ja mogęsięwypowiedzieć co do 1.0
czasami zmieniam na V przy prędkości 60, a jak jadępo mieście i sięzakorkujęto nawet na tej V poniżej 60, ale to tylko chwilami tak jeżdżęjak mi sięnie chce machać lewarkiem, a przy normalnej spokojnej jeździe to V wrzucam przy 60-70.

dEF

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #4 dnia: 15-09-2004, 10:22:05 »
mechanik sciemnia :-D

stainboy

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #5 dnia: 15-09-2004, 10:26:54 »
No wlasnie mnie sie tez tak wydawalo, ale to nie mechanik tylko sam szef dzialu serwisowego. Czyli szycha.

Mowil tez ze skrzynia biegow jest zaprojektowana tak ze przy 90 zaczyna sie bieg 5.

Ale mnie to tez zastanawia bo przy 5 i predkosci 70 mam ok 2tys obrotow czyli silnik sie nie dusi tylko skrzynia troche glosniej pracuje. Jak sie rozpedzi do 80 juz dzwiek znika.

alan03

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #6 dnia: 15-09-2004, 14:08:04 »
Cytuj (zaznaczone)
stainboy Wysłany: 2004-09-15, 10:26  
-------------------------------------------------
Mowil tez ze skrzynia biegow jest zaprojektowana tak ze przy 90 zaczyna sie bieg 5.
 

to niech sobie ten gostek sam jeździ z takimi prędkościami na IV...

jak mu coś nie pasuje to weź jedną czy drugą Yariskęz tym silnikiem na jazdępróbną i sięokaże czy tak rzeczywiście jest czy nie...

Nikolas

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #7 dnia: 15-09-2004, 16:14:04 »
Co do buczenia skrzyni to nie jestem pewien, ale 70 na 5 biegu przy takim nieduzym momęcie obrotowym i długiej skrzyni chyba jest normalnie, ale wtedy gdy przy tej prędkości chcesz rospędzić auto na tym biegu - poprostu dajesz spore obciązenie na skrzynie, bo 2 tyś obr na 5 biegu to zbyt mało aby auto sprawnie przyspieszało! Taki styl jazdy może popsuć wiele podzespołów - normalna prędkośc dla rozpędzenia na 5 biegu własnie jest ok 90 km na godzine :!:

Mario

  • Gość
Re: Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #8 dnia: 15-09-2004, 16:49:47 »
Cytat: stainboy

 buczenie skrzyni na 5 biegu przy 70 to normalne bo to za mala predkosc.


Toż to jakiś oszust/kretacz  :wink: . Zmień ASO, albo zmień pana, albo wywal skargędo TMP. Jak sobięw porannych koreczkach załapie fazęzielonych świateł to przy 50-60 jadęna 5 biegu Yarkiem 1,0 i niec nie buczy.

Oczywiście jak chce raptownie przyspieszyć to redukujęna niższy bieg. A czy to buczenie jest jak sobie tak delikatnie "pomykasz" na tej piątce czy jak wciskasz do deski gaz na 5 biegu przy 70/h ?Bo do raptownego przyspieszenia na 5 to 70 rzeczywiście może być przymało.

adi

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #9 dnia: 16-09-2004, 07:45:00 »
Wlasnei tez czasem wrzucam 5 przy 60... jak komp pokazuje jest to wtedy bardzo oszczedne :roll:  :wink:

Nikolas

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #10 dnia: 16-09-2004, 11:50:55 »
Cytat: adi
Wlasnei tez czasem wrzucam 5 przy 60... jak komp pokazuje jest to wtedy bardzo oszczedne :roll:  :wink:



To włącz kompa jak będziesz na 5 biegu przy 60 na godz. przyspieszać - i zobacz czy wtedy będzie ekonomicznie :roll: Ekonomicznie jest wtedy gdy praca silnika przy poszczególnych biegach jest optymalna, a 2 tyś obr na 5 biegu jest zdecydowanie za mało aby przyspieszać (optymalnie-czyli naj. ekonomicznie to 3tyś obr)

stainboy

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #11 dnia: 16-09-2004, 12:05:59 »
Nie zamierzam przyspieszac przy takich predkosciach na 5.
Raczej chodzi o spokojna rowna jazde bez wiertareczki.

Zdaje sobie sprawe ze przspieszanie z 60 na 5 nie jest zdrowe dla silnika i dosc go obciaza.

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

Nikolas

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #12 dnia: 16-09-2004, 12:13:07 »
Cytuj (zaznaczone)
Ale mnie to tez zastanawia bo przy 5 i predkosci 70 mam ok 2tys obrotow czyli silnik sie nie dusi tylko skrzynia troche glosniej pracuje. Jak sie rozpedzi do 80 juz dzwiek znika.


No cytuje tylko co napisałeś! Ale dziś specjalnie sprawdziłem i przy 60 na godz na 5 biegu zaczołem przyspieszać (jeżeli to można było nazwać przyspieszeniem :lol: ) i skrzynia nie wydawała żadnych głośniejszych dzwięków, tylko silnik trochęsięmęczył, a zaznaczam że mam dużo krótsze przełożenia ni z Yariś 1.3 :!:

Pozdrawiam

adi

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #13 dnia: 16-09-2004, 13:34:47 »
Cytat: Nikolas
Cytat: adi
Wlasnei tez czasem wrzucam 5 przy 60... jak komp pokazuje jest to wtedy bardzo oszczedne :roll:  :wink:



To włącz kompa jak będziesz na 5 biegu przy 60 na godz. przyspieszać - i zobacz czy wtedy będzie ekonomicznie :roll: Ekonomicznie jest wtedy gdy praca silnika przy poszczególnych biegach jest optymalna, a 2 tyś obr na 5 biegu jest zdecydowanie za mało aby przyspieszać (optymalnie-czyli naj. ekonomicznie to 3tyś obr)


czy ja napisalem ze przyspieszam...chodzi o to ze jedziesz 60 piatka i trzymasz ta predkosc 8)

jorik

  • Gość
Od jakich predkosci minimalnych wrzucac biegi ?
« Odpowiedź #14 dnia: 16-09-2004, 21:52:47 »
a mój automat MMT to czasem nawet przy 50 km/h zostaje na V biegu, he,he.


 

Beesafe.pl