Autor Wątek: Nierówna praca silnika  (Przeczytany 7270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slawektoyo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 560
Odp: Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #15 dnia: 21-11-2006, 21:29:22 »
A wszystko dzięki gazie . Pozdro .

Offline Virtuozik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nierówna praca silnika FINAŁ
« Odpowiedź #16 dnia: 06-12-2006, 22:48:06 »
Witam

No i dostalem prezent na Mikolaja!.. Cari wrocila cala i zdrowa.. kosztowalo mnie to 1600 zl ale chodzi teraz jak zloto ;)

Do wymiany poszedl jeden zawor wylotowy, do tego ponoc prowadnice zaworow i uszczelniacze.. w tym rowniez docieranie lacznie 11 zaworow i gniazd.
Dodatkowo wymiana uszczelki pod glowica i uszczelek kolektorow..
Samo wymontowanie i zamontowanie glowicy 350 zl (Automatic Service w Poznaniu na ul. Kaczej 19).
Trwalo to wszystko masakrycznie dlugo bo 2,5 tygodnia.. z czego tydzien auto stalo w sumie bez sensu... ale w zasadzie miala byc tylko regulacja zaworow.. serwis potem mial inne zlecenia i nie mial czasu zdemontowac glowicy, w miedzyczasie okazalo sie ze ich szlifierz nie ma terminow itd.....

No nic w koncu sie doczekalem i mam nadzieje ze oplacilo sie wydac te 1600 zl.. jak na razie moge powiedziec ze TAK! :) Auto chodzi rowniutko, rowniez na wolnych obrotach, nie gasnie!! (to mnie najbardziej cieszy!) silnik chodzi wyraznie ciszej, chociaz chyba szumi jakies lozysko, jutro pojade do nich jeszcze zeby sprawdzili co to takiego...

Poza tym chce jeszcze jutro pojechac do znajomego diagnosty na sprawdzenie spalin ...


Pozdrawiam serdecznie !!! :)
Robert K. vel Virtuozik (Poznań)
Carina E Liftback 1,6 16V LB XLi 95r
275.000 km (styczeń 2013 r.)
Za głośno, za miękko, ale cały czas do przodu! :)
Nigdy więcej LPG!

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #17 dnia: 10-12-2006, 17:19:38 »
A wszystko dzięki gazie . Pozdro .

Gó...o prawda.Gaz nie ma tutaj nic do gadania.Winna jest regulacja dawki gazu a nie gaz.Niektorzy twierdzą ze to "prawie" to samo ale "prawie" robi wielką różnice.Jezeli dawka gazu bedzie prawidlowa to silnik pokreci wiecej niz na benie.
Kolego gaz nie jest suchy i nie ma takiego pojecia w stosunku do paliw.Ma wieksza liczbe oktanową i to jest jego zaleta a nie wada.Wyzsza temp. spalania nie jest az taka decydujaca w tym wypadku.Nie ma co zwalac wszystkiego na gaz.

Offline Slawektoyo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 560
Odp: Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #18 dnia: 10-12-2006, 20:30:03 »
Miałem na myśli instalację gazową i problemy z nią związane , a gaz to jest do kuchenek ale to moja osobista sugestia . Pozdro .

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #19 dnia: 12-12-2006, 16:05:11 »
Miałem na myśli instalację gazową i problemy z nią związane , a gaz to jest do kuchenek ale to moja osobista sugestia . Pozdro .

Prawde piszesz.Gaz jest do kuchenek,do autek jest mieszanka LPG.Jezeli masz jakies przykre doswiadczenia z gazem to bedzie tylko wina instalatora i Twoja a nigdy gazu.Po co dołować zestresowanego użytkownika LPG.Nie lepiej mu jakoś inaczej pomóc.

Offline Slawektoyo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 560
Odp: Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #20 dnia: 12-12-2006, 21:20:12 »
To się uśmiałem . Ja bym swojej Cari nie zagazował a pamietam jeszcze cenę 1,5 zł za litr LPG  a bene po trzy coś a instalka była po 2 tys . i się zastanawiałem ale sobie odpusciłem bo to dodatkowy problem jak coś zaczne nawalać to nie wiadomo co . Pozdroawiam wszystkich z LPG .


 

Beesafe.pl