Autor Wątek: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski  (Przeczytany 22725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

T.N.

  • Gość
Czy w Toyotach jest coś takiego jak "tryb skandynawski" sterownika świateł (włączanie razem z zapłonem), czy dotyczy to tylko autek z magistralą CAN?

ayrsen

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #1 dnia: 01-03-2007, 13:35:08 »
W krajowych Toyotach nie ma - ale to kwestia jedynie zamontowania przekaźnika. W moim ASO /Carter/ wisi nawet taka tablica informująca o usłudze. Kosztuje coś pomiędzy 100 a 200 PLN - dokłanie nie pamiętam. Można to oczywiście zrobić poza ASO ale jak zwykle rozpęta się dyskusja odnośnie wpływu na gwarancję.

mugger

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #2 dnia: 01-03-2007, 14:14:14 »
W moim ASO /Carter/ wisi nawet taka tablica informująca o usłudze. Kosztuje coś pomiędzy 100 a 200 PLN - dokłanie nie pamiętam. Można to oczywiście zrobić poza ASO ale jak zwykle rozpęta się dyskusja odnośnie wpływu na gwarancję.

 :-o - gdzie jest emotka walaca glowa w mur?!?! - to mozna zrobic za grosze - a co do gwarancji... to nic nie zrobia

ayrsen

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #3 dnia: 01-03-2007, 14:18:14 »
:-o - gdzie jest emotka walaca glowa w mur?!?! - to mozna zrobic za grosze - a co do gwarancji... to nic nie zrobia
mugger - ja to wiem, Ty to wiesz, większość to wie ale...
Ale pozostaje jeszcze materia prawników, interpretacji - zresztą co ja będę to Tobie tłumaczył...
Oficjalnie - nie wolno nawet radia spiąć "na krótko" - nie ważne... Temat wałkowany był na forum wielokrotnie.

Tak czy inaczej - sterownika świateł, o który pytał T.N. w krajowych Toyotach nie ma.

Offline Radex

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Widok - Modzelewscy
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #4 dnia: 01-03-2007, 14:25:00 »
 co do zalozenia poza ASO za grosze  itp to na allegro jest tego pelno....tylko ktore funkcjonuje poprawnie itp to wybor kupujacego  ...np http://www.allegro.pl/item171151878_automatyczny_wlacznik_swiatel_czujnik_2funkcje_.html

T.N.

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #5 dnia: 12-03-2007, 18:24:39 »
No to wam powiem taki cwiatek - właśnie finalizuję odbiór Ave od sprzedawcy (Toyota Wiśniewski) i na pytanie o automat do włączania świateł pan rzucił - 500 zł. Wyśmiałem go bezlitośnie, bo któryś salon (nie pamiętam) ma w sieci w ofercie akcesoriów to samo za 92 złote polskie. Może ktoś zna parametry tego przekaźnika i wie gdzie go wetknąć?

T.

Marcinelli

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #6 dnia: 11-04-2007, 16:32:21 »
No to wam powiem taki cwiatek - właśnie finalizuję odbiór Ave od sprzedawcy (Toyota Wiśniewski) i na pytanie o automat do włączania świateł pan rzucił - 500 zł. Wyśmiałem go bezlitośnie, bo któryś salon (nie pamiętam) ma w sieci w ofercie akcesoriów to samo za 92 złote polskie. Może ktoś zna parametry tego przekaźnika i wie gdzie go wetknąć?

T.
Ja jak odbierałem niedawno Avensisa, to dealer uruchomił mi automatyczne włączanie świateł przez alarm za friko. Coś wspominali o "module do alarmu", ale podejrzewam że wymaga to tylko odpowiedniej konfiguracji. Włączenie tego trwało chwilkę, nie patrzyłem niestety czy podłączają jakiś nowy hardware ;)
Teraz jak przekręcam kluczyk, to zapalają się postojowe, po uruchomieniu silnika i ruszeniu za chwilę wskakują mijania. Wyłączam silnik, światła gasną. Oczywiście mogą się palić jak przekręcę włącznik w dźwigni przy kierownicy.
Zapytaj u dealera może Twój alarm też ma taką możliwość...

T.N.

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #7 dnia: 11-04-2007, 20:11:34 »
Marcinelli, zdradź w którym salonie odbierałeś Ave i jakiej marki masz alarm, pliz

Marcinelli

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #8 dnia: 11-04-2007, 22:08:10 »
Alarm to Logic (chyba).
Dealer Toyoty w Chwaszczynie (Anro)

Looke

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #9 dnia: 14-04-2007, 10:47:44 »
No mamy nowego klubowicza w 3mieście ciesze sie bardzo!! :D

i to jeszcze z takim samym silniczkiem :)

Oh. jak miło.... (odbierz wiadomosc na priv)

Marcinelli

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #10 dnia: 14-04-2007, 20:15:51 »
No mamy nowego klubowicza w 3mieście ciesze sie bardzo!! :D

i to jeszcze z takim samym silniczkiem :)

Oh. jak miło.... (odbierz wiadomosc na priv)
Odebrałem :)
Pytanie o silnik widzę że niepotrzebne było, tu jest wszystko napisane ;)

richat

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #11 dnia: 18-04-2007, 11:04:02 »
Zadzwoniłem do serwisu i tam za taki przekaźnik z montażem zaśpiewali 450 zł  :-o

T.N.

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #12 dnia: 18-04-2007, 12:36:03 »
W Radości chcą za to 3 stówy z montażem, ale nie jest to po prostu przekaźnik, lecz moduł jakiejś zewnętrznej firmy zajmującej się alarmami

comora

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #13 dnia: 18-04-2007, 22:07:29 »
w instrukcji do T22 (str 187, rys.4) jest narysowany moduł "układu automatycznego włączenia świateł mijania". może takie układziki na tzw. szrotach można dostać?

fazzi

  • Gość
Odp: Światła - włączanie automatyczne - tryb skandynawski
« Odpowiedź #14 dnia: 19-04-2007, 10:36:40 »
Ja jestem umówiony na montaż w warsztacie - koszt 70 złotych, po za ASO oczywiście. (Olsztyn)


 

Beesafe.pl