Autor Wątek: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?  (Przeczytany 49950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rAvD

  • Gość
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #15 dnia: 23-11-2010, 22:34:17 »
Udało mi się wreszcie rozwiązac problem, więc pomyślałem, że się podzielę. Może się komuś przyda:

1) Błąd P 1600 był spowodowany zbyt małym napięciem, które dochodziło do komputera. Powód to przerwany obwód, trzeba było na piechotę znależć plusa omijając fabryczną instalację. Check engine zgasł. Auto jednak dalej było zamulone.

2) Przepustnica nie była otwierana w 100%, co jednak komputer wykazał dopiero bo zgaszeniu checku. Udało się zrobić na 80%; zamyka się w 100%. Auto fruwa

W związku z tym mam pytanie odnośnie czujnika położenia przepustnicy, bo zastanawiam się co dalej z tym fantem zroibć.

a) Czy czujnik jest taki sam w autach z autmatem jak i z manualną skrzynią biegów oraz w wersji USA i europejskiej?

b) Czy 80% to jest maksimum otwarcia przepustnicy dla aut z USA ze względu na ich inne normy, czy też powinno dać się uzyskać 100%? (niestety się nie dało). Mianowicie nie wiem czy szukać nowego czujnika cz też nie??

Offline ToyotaRav4

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #16 dnia: 17-10-2016, 10:56:03 »
Witam.
Także miałem problem z Toyotką. Szukania przyczyn też było sporo. Najważniejsze to jest lać dobre paliwo. A co do naprawy to wymiana zaworków na pompie koszt 1100 zł i standard filtr paliwa.

Offline arek.em1

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #17 dnia: 02-11-2016, 21:49:27 »
Witam, podepne sie pod temat . Toyota RAV4 2.0 D4D 2005r. Tydzień temu  zaczela swiecic się kontrolka oleju .Auto było u mechanika ,niby wszystko sprawdzone ,mechanik powiedzial ze to czujnik cisnienia oleju , normalnie wszystko jest ok. Po dwoch dniach jechalem do Niemiec 1000 km ,kontrolka dalej swiecila ,po 800 km zatankowałem auto do pelna ale zaraz 15 km pozniej zapalila sie kontrolka silnika i brak mocy ,reakcje na gaz po parunastu sekundach dopiero wskakiwało troche na obroty ale po odpuszczeniu gazu znowu spadek mocy .I tak jakos doczlapalem sie 200 km do domu ale problem dalej ten sam.Nast dnia sprawdzilem olej (poziom ok)odlaczylem klemy ale kontrolki dalej swieca i objawy te same.  jestem w niemczech a tu oddac auto do naprawy to tak jakbys placil za zboze i tak naprawde niczego sie nie dowiesz,pewnie ktos cos wie na ten temat
 pozdrawiam

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #18 dnia: 02-11-2016, 21:58:24 »
zaczela swiecic się kontrolka oleju

Kontrolka ciśnienia czy poziomu oleju ?

Co do reszty, to podaj kod błędu.
3VZ.pl



Offline arek.em1

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #19 dnia: 02-11-2016, 22:51:58 »
kontrolka poziomu oleju ,kolor zolty ,niestety kodu błedu nie mam bo jeszcze nie byłem nigdzie na warsztacie ,wczoraj sie przyjechałem do niemiec ,dopiero na weekend gdzies zajade brak czasu


 

Beesafe.pl