Autor Wątek: [instrukcja AVE T25] > zdejmowanie tapicerki drzwiowej / wygłuszenie / głośniki  (Przeczytany 28417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
INSTRUKCJA:
ROZBIERANIE TAPICERKI DRZWIOWEJ
TOYOTA AVENSIS T25 (2003-         )


Legenda:
kolor czerwony - części tapicerki które zostają wyjęte/zdemontowane.
kolor niebieski - sugerowane miejsce wsuwania śrubokręta.
kolor zielony - miejsca zaczepów poszczególnych elementów / miejsca mocowań tapicerki do drzwi.


Nie ponoszę odpowiedzialności za korzystanie z opisanej tu instrukcji, każdy etap przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

Krótki opis:
Generalnie, jak w każdym aucie zasada rozbierania boczków jest bardzo prosta.
Całość polega na wykręceniu 3-ech śrub i 'oderwaniu' boczku od drzwi.
Aby dostać sie do poszczególnych śrub należy w pierwszej kolejności usunąć wszystkie 'zaślepki' (zaznaczone kolorem czerwonym).
Należy pamiętać o odłączeniu kabli od sterowania szybami oraz od lampek ostrzegawczych w przednich drzwiach (UWAGA! - jeśli lampki w drzwiach przednich świeciły długo przed rozbieraniem, ich wewnętrzna część jest baaaardzo gorąca!!!)
Pod 'zaślepkami' znajdują sie odpowiednio:
1. dwie śruby krzyżakowe (roz. #2) - w kolorze złotym za osłonką głośnika wysokotonowego, w kolorze czarnym za sterownikiem regulacji szybą
2. śruba nasadowa (roz. 10) za osłonką z napisem 'avensis' (jest ona dosyć długa, a do jej wykręcenia potrzebny jest dosyć długi klucz - śruba znajduje się głęboko w drzwiach).
Po odkręceniu w/w śrub możemy zaczynać zdejmowanie (tak naprawdę odrywanie) tapicerki.
Najlepiej zaczynać od strony zawiasów - jest tam gdzie wsunąć palce.

Mam nadzieje że instrukcja pomoże niektórym użytkownikom w rozwiązywaniu wszelakich problemów i modyfikacjach przy aucie.

Foto:

drzwi przednie z oznaczeniami:


drzwi przednie po zdjęciu tapicerki:


tapicerka drzwi przednich:


drzwi tylne z oznaczeniami:


drzwi tylne po zdjęciu tapicerki:


tapicerka drzwi tylnych:


Osobiście drzwi rozbierałem w celu wygłuszenia i instalacji nie fabrycznych głośników.
Nie będę rozpisywał się jak powinny zostać wygłuszone drzwi ponieważ jest to opisane w wielu wątkach na forum.
Odpowiem w tym wątku jeszcze tylko na na pewno bardzo nurtujące wszystkich pytanie odnośnie wielkości głośników.
Fabryczny głośnik przedni 16 cm, głośnik tylny 13 cm.
Co do montażu przednich głośników to zmieści się tam dosłownie każda 16 stka - nawet baaaardzo głęboka (miejsca montażpwe - REWELACJA!!!

Foto:

wygłuszenie wewnętrznej części drzwi:


wygłuszenie zewnętrznej części drzwi - zaklejenie otworów technicznych:


całość po złożeniu z nowym głośnikiem:


fabryczne głośniki przednie (16 cm) vs tylne (13 cm):



Pozdrawiam
Red
« Ostatnia zmiana: 27-07-2007, 22:35:07 wysłana przez Red_Point »
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

blackninja

  • Gość
Brawo, bardzo pomocny wątek.
Gwizdki też zmieniałeś?
Kto robi fabryczne głośniki?

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
generalnie bedize tam 3j drozy zetsaw, ale na razie nie mialem czasu zajac sie wszystkim....
zaprezentuje jeszcze foty porownawcze konstrukcji glosnikow - na razie tylko powiem ze naped tej 16stki fabrycznej jest sporo mniejszy niz mojego glosnika sredniotonowego majacego 87 mm!!

z tego co pamietam to na glosniku nie jet napisany producent - ale jest to dokladnie taki sam glosnik jak w Y i wszystkich pozostalych autach toyoty....

16stka niczym nie rozni sie od 13stki oprocz wilekosci membrany - napewd pozostaje tan sam....

nic wiec dziwnego ze gra to tak samo kiepsko jak w Y itp...... (a niby fura o 2ie klasy wyzej...)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline stachu01

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Red_Point mam do Ciebie prośbę. Próbowałem u siebie w Avensis z 2004r. wymienić przednie głośniki i Twój opis dostania się do przednich drzwi bardzo mi pomógł, lecz mam pytanie: jak zastąpiłeś oryginalne głośniki zamiennikami 16/16,5. Czy należy rozwiercać nity na których są zamontowane oryginalne głośniki, czy dokupować jakieś specjalne dystanse, czy też do tych plastikowych oryginalnych dystansów mozna je jakoś zamontować. Nic na ten temat nie wspomniałeś. Napisz jak zamieniłeś głośniki. Pozdrawiam!

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
orginalny glosnik to integralna czesc razem z "dystansem" - jest to jeden element...
aby je zdemontowac nalezy rozwiercic nity, a nastepnie wykonac/kupic dystans i go rpzykrecic...

czy mozna je kupic - nie wiem (pewnie tak), ja zawsze takie rzeczy dorabiam sam...
dystans widac na 3cim foto od dolu... dokladniejsze foto napewno znajdziesz w temacie o moim samochodzie w  galerii avensisa....

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
odpowiednie dystanse możesz bez problemu kupić na allegro:

http://www.allegro.pl/search.php?string=avensis&category=1322&category=20162

Ja osobiście polecam te wykonane z MDF-u, warto też by był  polakierowane :-)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
jesli sa "idealne" do Y, to do ave nie beda juz idealne, nie do konca beda sie pokrywaly z dziura...
fabryczny otwor glosnikowy bedzie widac "poza" pierscieniem... (minimalnie, ale bedzie trzeba to uszczelnic....;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
jesli sa "idealne" do Y, to do ave nie beda juz idealne, nie do konca beda sie pokrywaly z dziura...
Zdaje sobie sprawę Red że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego :|
Ja oczywiście myślałem o tych dedykowanych do AVE
A że nie chciałem promować któregoś ze sprzedających to podałem linka do konkretne kategori przedmiotów a nie do konkretnej aukcji

fabryczny otwor glosnikowy bedzie widac "poza" pierscieniem... (minimalnie, ale bedzie trzeba to uszczelnic....;)
U mnie to akurat uszczelnia mata która jest przyklejona pod całą powierzchnią dystansu

Co do dystansów to ja polecam te dedykowane do AVE firmy Powe:
http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/36/products_id/331

Na tych zdjęciach ewidentnie widać że dystanse do AVE i YARISA się czymś różnią:

Dystans do AVE


Dystans do YARISA

Choć nie wiem dlaczego piszą że te dystanse od YARISA pasują również do AVE i COROLLI

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
wlasnie o to mi chodzilo...
jest to detal, ale dystansy sie roznia, a sprzedawcy pisza ze jeden pasuje do kilku modeli...

pzasuje on pod wzgledem rozstawu śrub... - to faktycznie (napewno w Y i ave) jest takie samo...

jednak pokrywanie z otworem glosnikowym juz nie jest takie samo...

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline stachu01

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Dziękuję kafara1 i Red_Point za wyczerpujące podpowiedzi. Teraz już wiem jak się do tego zabrać. Pozdrawiam!
p.s.  Da się pod seryjne radio do Ave z 2004r. podłączyć wzmacniacz, bo radio nie ma chyba rca?

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
radio mozna przerobic na rca, kupic wzmak z wejsciem "po wysokim" lub kupic modul zmieniajacy wysokie na rca...

poszukaj, na forum w dziale Car Audio/Video bylo sporo na ten temat...

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

JacekKu

  • Gość
Witam wszystkich serdecznie na Forum  :-)

Red mam do Ciebie kilka pytań w związku z manualem, który zamieściłeś

1. Porównując dźwięk „przed” i „po” jaka jest różnica ?
2. Czy wymieniałeś również głośniki midbasowe ? Przypuszczam, że tak, na jakie jeśli możesz zdradzić ? Czy gwizdki też warto wymienić ?
3. Czy sam robiłeś dystanse czy kupowałeś?
4. Jaką matą wygłuszałeś?
5.Czy trochę nie za mało jej dałeś? Widzę, że wygłuszałeś również wewnątrz, ciężko tam przykleić ?
6. Czy przy ściąganiu boczku tylko odrywa się zaczepy ? Nie łamią się ? W wielu samochodach boczek  jest również nasadzony od góry tutaj nie ?
6. Czy nie było problemów z założeniem boczku ?

Pozdrawiam  <narka>


 

Beesafe.pl