Autor Wątek: skrzynia biegów - łożyska  (Przeczytany 12652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymon

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 221
skrzynia biegów - łożyska
« dnia: 14-08-2007, 20:10:23 »
Witam
Od początku, czyli od kupna Cariny z przebiegiem 150tys(1.6, 1997). pojawia się wycie przy ruszaniu z jedynki, czasem da się słyszeć na 2. Byłem pewien że pada sprzęgło ale znany i polecany mechanik po próbnej jeździe stwierdził, ze to łożyska w skrzyni, sprzęgło wg niego brzytwa. Stąd pytanie czy ktoś z Was ma tego typu objawy, czy mozna otrzymać części do skrzyni bez kupowania całej (używka to chyba zbyt duże ryzyko, lepiej naprawić własna i wie się co się ma)
z góry dzięki za wszelkie porady.

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #1 dnia: 14-08-2007, 22:02:48 »
U mnie jedynka wyje zupełnie jakbym na wstecznym jechał od  samoego kupna czyli juz 3 lata i ponad 50kkm. Gdybym jezdził normalnie to pewnie skrzynia by jeszcze pociagneła troche.. Z tego co wiem to  remont skrzyni to duzo wiekszy koszt niz wsadzenie uzywki, ktora mozna znalezc w dobrym stanie.
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline szymon

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 221
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #2 dnia: 15-08-2007, 09:19:35 »
ale jak sprawdzić skrzynie ,która leży na półce ? przecież można trafić na gorszą niz się ma. Nawet jeśli można ją zwrócić sprzedawcy to pozostaje koszt montażu i demontażu (ze 600zeta)

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #3 dnia: 15-08-2007, 10:27:06 »
Wymiana skrzyni nie bedzie kosztować 600zł a wymiana łożyska może być o wiele droższa i nie wiadomo czy nie zawyją inne łożyska po wymianie tego jednego i co wtedy?

Offline szymon

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 221
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #4 dnia: 15-08-2007, 18:28:32 »
w kilku warsztatach pytałem o koszt wymiany sprzęgła - wszedzie w granicach 300. Więc ze skrzynią podobnie - ta sama robota. jeśli uzywka okaże się do d... to wyciaganie wszystkiego od nowa i montowanie kolejnej skrzyni czyli drugie 300, obawiam się tego , bo znajomy wpakował sie w taki kołowrót a to finansowa masakra

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #5 dnia: 16-08-2007, 10:21:59 »
nikt nie zmusza cie do kupowania skrzynio z polki. Mozesz kupic z rozbitka z małym  przebiegiem. Na pewno jakbys poszukal to bys trafil cos takiego...
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #6 dnia: 16-08-2007, 15:29:00 »
Najlepiej kupic z rozbitka lub z pisemną gwarancją firmy która sprzedaje skrzynie.Od byle łepka lepiej nie brać.Nieraz sprzedawca ma mozliwosc montarzu.

Offline piko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #7 dnia: 17-08-2007, 22:37:24 »
Witam,
Też miałem taki dylemat w Corolli i zdecydowałem się na remont własnej skrzyni. Zrobili mi to w Tarnowie w Sikora-Serwis, po remoncie zrobiłem już 40kkm i wszystko jest ok, skrzynia działa jaka nowa (wymiana 3 synchronizatorów). Teraz kupiłem też Carinę i troszkę mi wyje skrzynia, podobno łożyska na 5 biegu, i chyba też zdecyduję się na remont, przy okazji wymieni się synchronizatory i być może coś przy sprzęgle i będzie śmigać kolejnych 200-300 kkm. Wszystko zależy jaką kasą chcesz to obskoczyć. Ja tam wolę remontować swoje bo w dobrej firmie po remoncie też dostaniesz gwarancję na naprawę i jak sam piszesz wiesz co masz.
Powodzenia

Offline szymon

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 221
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #8 dnia: 18-08-2007, 15:56:31 »
A ile kosztowała ta przyjemność?

Offline dgolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 837
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #9 dnia: 19-08-2007, 15:01:26 »
Miauczenie na jedynce to normalka. Ja tego nie naprawiam. Gdyby tak wyło na V, to co innego.
Cari II, Mazda 626, Ave T25

Offline szymon

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 221
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #10 dnia: 19-08-2007, 15:53:33 »
Cóż, jak się ludzie ogladaja na ulicy to już chyba nie normalka - miauczeniem bym tego nie nazwał - to wycie

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #11 dnia: 20-08-2007, 15:44:25 »
Wymiana łożyska i koła V biegu nie wymaga demolowania całej skrzyni.Wystarczy odkręcic pokrywe z boku skrzynki i wszystko jest na wierzchu.Z resztą przełożeń jest niestety gorzej.

Offline piko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #12 dnia: 24-08-2007, 23:28:03 »
A ile kosztowała ta przyjemność?


Z tego co pamiętam to synchronizatory po około 120 zł czyli 360, robocizna 450, tarcza sprzęgła około 220 zł

PBMK

  • Gość
Odp: skrzynia biegów - łożyska
« Odpowiedź #13 dnia: 05-05-2008, 00:10:21 »
Witajcie ;)

Moja skrzynia wyje od I do V więc to już masakra w ASO zakrzyczeli ok. 2000 zł za wymianę 6 łożysk i jakiś innych rzeczy które trzeba przy tym pewnie zrobić. Potrzebuje auto jak najszybciej a tu nie da się już z tym jeździć prawie. Pewnie Carina E GTi ma inną skrzynię niż inne wersje toteż pytanie czy ktoś już to robił w GTi i czy może ktoś wie gdzie można dostać całą skrzynię pasującą do tej wersji. Proszę o kontakt :-)

Przy okazji mam do wymiany przednie zawieszenie bo auto już całe pływa, może ktoś również robił lub wie jak to jest z GTi bo tam sa podwójne wahacze i pewnie reszta też nie pasuje ze względu na obniżenie auta o 4 cm...

Wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

adamus 77

  • Gość
skrzynia biegów
« Odpowiedź #14 dnia: 23-04-2009, 15:23:46 »
Witam . Ostatnio wyskoczyl u mnie problem a nie wiem co moze byc przyczyna ze podczas zmiany biegow 1,2,3 wchodza one bardzo ciezko a nawet mialem juz kilka razy tak ze nie moglem wyrzucic jedynki naciskalem sprzeglo ale tak jakby go tam nie bylo. Boje sie ze moze juz skrzynia pada. Z gory dziekuje za pomoc


 

Beesafe.pl