Autor Wątek: Toyota Camry 95r. Reflektory  (Przeczytany 25046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jbart

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« dnia: 03-11-2004, 22:50:18 »
Jechalem ostatnio toyota mojego wujka i wszystko bylo super (silnik 3,0 v6)
poza drobnym szczegolem.Otoz wracalismy po zmroku, trasa dobrze znana mi
bo pokonuje ja pare razy w tygodniu cienkim.
Umeczylem sie jednak tym razem znacznie bardziej niz zwykle, a to za sprawa
swiatel ktore niestety sa znacznie gorsze nawet niz w moim wloskim wynalazku.
O ile na dlugich jest OK to krotkie sa wrecz tragiczne.
Caly problem tkwi w tym iz wersja jest amerykanska(podobno troche inny ksztalt reflektora ale pewnosci nie mam), a swiatla przerabiane na nasze warunki byly przez jakiegos magika, poza tym reflektor stracil juz swoja pierwotna przejrzystosc.
Moze ktos zna miejsce gdzie mozna kupic szkla do reflektorow, albo niedrogo caly
reflektor.

Pozdr i z gory dziekuje za odpowiedzi
Jarek

PBQ

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #1 dnia: 04-11-2004, 16:04:25 »

maniek_camry

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #2 dnia: 09-11-2004, 00:03:13 »
JA wybrałem droższą, ale skuteczniejszą metodę- zrobiłem sobie bi-ksenony na soczewkach helli.
Co do lamp, które posiadasz - czy są one w kształcie łezki przy atrapie czy ostro ścięte ? Jeśli ostro ścięte i na dokładkęsą plastikowe klosze to zapraszam na priv.
W Gdańsku jest sklep on-line , który miał te lampy po ok 220PLN za sztukę. Nie warto bawić sięw używki a klosz szklany nie pasuje w miejsce plastikowego - jest duzo większy...

maniek_camry

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #3 dnia: 09-11-2004, 17:03:36 »
http://www.automotosklep.home.pl/witryna_ie.htm -> Toyota -> Camry 91-96 -> Reflektory Są po 196PLN brutto !!!

Karol

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #4 dnia: 10-11-2004, 16:03:34 »
do ksenonow nie musi byc gladkie szklo?? czy moze jakos je wygladziles??

Offline kunikmar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #5 dnia: 10-11-2004, 18:22:29 »
Witam,

Chce wymienic reflektory w swojej Camry, tylko mam wersje amerykanska i swiatla ktore sa w sprzedarzy sa troszke inne. Pytanie moje jest nastepujace:

Co pwoineim jeszcze wymienic oprocz swiatel i atrapy, czy te dwa elemanty wystarcza? Czy moze sa jeszcze jakies niespodzianki?

Pozdrawiam,
kunikmar

maniek_camry

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #6 dnia: 10-11-2004, 18:59:20 »
Cytat: Karol
do ksenonow nie musi byc gladkie szklo?? czy moze jakos je wygladziles??

Polerowałem - mam plastikowe klosze więc papier ścierny do ręki i zabawa przez 4 dni/lampę:-( Ale efekt jest jak trzeba :-)
Kiedy będzie jakiś spot camraków ? Będzie okazja pooglądać....

maniek_camry

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #7 dnia: 10-11-2004, 19:01:35 »
Cytat: kunikmar
Witam,

Chce wymienic reflektory w swojej Camry, tylko mam wersje amerykanska i swiatla ktore sa w sprzedarzy sa troszke inne. Pytanie moje jest nastepujace:

Co pwoineim jeszcze wymienic oprocz swiatel i atrapy, czy te dwa elemanty wystarcza? Czy moze sa jeszcze jakies niespodzianki?

Czekają Cięjeszcze przeróbki kabelków i wtyczek :-( Najpierw proponujęsprawdzić czy będziesz mógł zamontować te lampy - tj czy uchwyty w okolicach atrapy będą pasować. Mam zapasowe lampy (połamane zaczepy, ale do sprawdzenia wystarczą) więc któregoś dnia możemy sięzjechać w Wwie i zrobić przymiarki.

Offline kunikmar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #8 dnia: 10-11-2004, 20:09:14 »
OK Mariusz, dzieki

Jak bede w Wawie to zadzwonie

Pozdro

Mario Zijo

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #9 dnia: 10-11-2004, 21:22:16 »
Cześć
Mam wersjęamerykańską '95 z lampami po liftingu, i niestety europejskie lampy nie pasują - należałoby dorobić zaczepy od strony grila - sprawdzałem, przymierzałem. po za tym pozostanie dylemat co do grila i zderzaka- bo i jedno i drugie niby zostać może ale kiepsko wygląda - robią siękoszty :!:
Puki co mimo, że kiepsko sięjeździ temat zawiesiłem na kołku. jak sypnie kasą to może do niego wrócę. Zastanawiam sięnad przeróbką dokonaną przez Mańka -> na xenonki  :twisted: .

daf

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #10 dnia: 10-11-2004, 22:09:55 »
mam toyke w wersji Kanada combi do jakiegoś czasu jeździłem na oryginalnych lampach ( do stłuczki) następnie wymieniono mi na podróby różnica jest radykalna na niekorzyść podróbek i to znacząca

RafaÂł

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #11 dnia: 10-11-2004, 22:12:21 »
Powiedzcie coś więcej o tych ksenonach. Koszty igdzie można zakładać? No i efekt?

maniek_camry

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #12 dnia: 11-11-2004, 04:19:46 »
Proponujęspotkanie i sprawdzenie organoleptycznie jak to wyglada i działa. Koszt bi-ksenonów to (przy dużym nakładzie własnej pracy) jakieś 1500-1800 PLN warto !!!1

Lwiecz01

  • Gość
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #13 dnia: 07-12-2004, 12:10:50 »
No niestety światła w Camry to kiepścizna... W Uno miałem takie same :))
Nawet po założeniu powernych żarówek BlueLight zdało średni rezultat.
A u mnie sięchyba nie da biksenonów zrobić, bo w Camry po '96 nie ma podwójnych żarówek :(
Jakieś pomysły Maniek ?

Offline kunikmar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Toyota Camry 95r. Reflektory
« Odpowiedź #14 dnia: 07-12-2004, 13:05:04 »
No i w koncu wymienilem swiatla w swojej Camry? Mialem amerykanska wersje ale udalo sie zalozyc od wersji europejskiej. Koniecznych niestety jest kilka przerobek. Trzeba sciac gorna wystajaca czesc zderzaka, i przerobic troszke atrape (oczywiscie europejska), uchwyty od lampy tez troszke nie pasuja, ale ze wszystkim mozna sobie poradzic, przy odrobinie checi. trzeba przerobic rowniez kocowke wtyczki na reflektory swiatel dlugich, niestety ja tego jeszcze nie zrobilem i jezdze tylko na krotkich:) Do swaitel dlugich jest potrzebna zarowka H1 czy ktos mnie moze w tym upewnic? Czy taka zarowka wystarczy, zeby dac dobre, mocne swiatlo dlugie?
Ogolnie jestem bardzo zadowlony, nareszcie widze jak jade w nocy:), bo do tej pory jezdzilem po omacku:)

Pozdrawiam wszystkich
kunikmar


 

Beesafe.pl