Częœci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Hak holowniczy  (Przeczytany 2080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 77marios

• Toyot Leżący
  • *
Hak holowniczy
« dnia: 31-08-2010, 12:27:57 »
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na forum

Czy jest ktoś kto samodzielnie montował  hak holowniczy do aurisa , a dokładnie chodzi mi o podłączenie oświetlenia przyczepki pod lampę w aurisie . czy ktoś podłączał i może podzielić się informacja, który kabelek do czego podłączyć ?
z góry dzięki za pomoc !!!

Offline kingcin

• Moderator
    • Auris
Odp: Hak holowniczy
« Odpowiedź #1 dnia: 31-08-2010, 14:49:05 »
http://www.toyota-tech.eu/Aim.aspx?menuitem=2

Search AIM >>

wybierasz: 
Vehicle: Auris
Accessory Group: Towing hitch Wiring kit

SEARCH       

i masz schematy pod różne rożne warianty ilości pinów w złączu

Auris E15 1.6 '07 SOL + w rodzinie: Avensis T27  Wagon '12 1.8 Executive,  Yaris P1 FL '03 1.0 Luna

Offline majaauris

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 31-10-2012, 21:31:04 »
Ja w moim aurisku zamówiłem montaż w salonie. Pewne, profesjonalne, teraz rozglądam się za uchwytem na rowery. Pozdrawiam.

Offline Piotr Sas

• Toyot Zmotoryzowany
  • była Corolla 1.4 VVTI jest Auris 1.4 D4D
« Odpowiedź #3 dnia: 01-11-2012, 12:08:37 »

Czy jest ktoś kto samodzielnie montował  hak holowniczy do aurisa , a dokładnie chodzi mi o podłączenie oświetlenia przyczepki pod lampę w aurisie . czy ktoś podłączał i może podzielić się informacja, który kabelek do czego podłączyć ?
Pamiętaj o wbiciu haka do dowodu
Obi

Offline patataj

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 02-11-2012, 14:40:04 »

Ja montowałem samodzielnie. Tak jak wcześniej miałeś podany link znajdziesz schemat montażu haka. Dobrze jest zaznaczony demontaż poszczególnych plastików. Co do elektryki najlepiej pomierzyć przewody rozchodzące się na płytce z żarówkami. Przewody lutowałem bezpośrednio do przewodów nadcinając je a później taśma izolacyjna. Gdy zobaczyłem jak zostały zamontowane czujniki cofania to masakra - jakość montażu żenująca, poza tym sterownik, który miał być przyklejony za pomocą taśmy leżał sobie luźno ( za pomocą opasek zamontowałem go do słupka i dodatkowo zrobiłem wyłącznik do brzęczyka).