Autor Wątek: Jak wymienić żarówki poświetlenia konsoli środkowej  (Przeczytany 31251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariuszraven

  • Gość
Czesc! Jestem tu nowyW tym tygodniu kupilem Yarisa II z 2007 roku z klima.
Nie moge nigdzie znalezc informacji jak wyminic zarowke w pokretlach. Pewnie trrzeba wyciagnac pokretla, ale boje sie, ze uszkodze, poniewaz wieksze pokretlo nie chce zejsc tak latwo jak male. Bede wdzieczny za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 09-10-2010, 06:50:12 wysłana przez kafara1 »

mariuszraven

  • Gość
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #1 dnia: 23-09-2010, 19:58:22 »
Chodzi mi oczywiscie o pokretlo do sterowania nawiewem. Dokladnie o sposob demontazu pokretla tak by go nie uszkodzic.

Juwisz

  • Gość
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #2 dnia: 05-10-2010, 13:45:44 »
Jak wymienić oświetlenie w pokrętle wysokości świateł (po lewej od kierownicy) i w prawym pokrętle dmuchawy? Pokrętło dmuchawy jest na wcisk, widzę śrubkę, jak odkręcę ją, to wystarczy do wymiany żarówki/diody (nie wiem, co tam jest założone)? Nigdy nie wymieniałem sam oświetlenia w tych pokrętłach i nie chciałbym czegoś urwać.
Yaris I z 2005

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #3 dnia: 05-10-2010, 18:52:51 »
Te dwie śrubki które widzisz jak zdejmiesz pokrętła nawiewu to dopiero połowa, żeby ściągnąć cały ten przedni panel i dostać się do dwóch żarówek, które podświetlają te pokrętła (jeśli mnie pamięć nie zawodzi siedzą tam R5 te takie żaróweczki w plastiku na wkręcanie), co do samego zdemontowania to oprócz wspomnianych dwóch śrub, są jeszcze dwie w głębi, gdy wyciągniesz popielniczkę.

Juwisz

  • Gość
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #4 dnia: 05-10-2010, 19:56:47 »
ok, spróbuję pobawić się, w instrukcji obsługi nie znalazłem nic na temat wymiany tego oświetlenia, konkretnie nie świeci się pokrętło zmiany trybu nawiewu - od strony pasażera.

A jak wymienić przepaloną żarówkę w przełączniku poziomowania reflektorów, są tam jakieś zaczepy/zatrzaski?

Juwisz

  • Gość
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #5 dnia: 05-10-2010, 21:48:01 »
Wymiana żarówki przełącznika poziomowania reflektorów - Yaris I

Podważyć np. cienkim nożem zaczepy.


Wyjąć część z pokrętłem - kilka malutkich zatrzasków


żarówka jest wewnątrz, trzeba przekręcić śrubokrętem obudowę żarówki i wyjąć


Czy tą zieloną żaróweczkę można dokupić w jakimś sklepie elektrycznym czy tylko w Toyocie?

Wymiana żarówki pokrętła nawiewu / zmiany trybu nawiewu  - Yaris I

Pociągnąć pokrętła do siebie, kopułki z 2 żarówkami już widać, odkręcić 2 śrubki mocujące jak na zdjęciu.


I co dalej? co należy jeszcze odkręcić, żęby dostać się do żarówek?


Czy na pewno trzeba odkręcić 2 czarne śrubki widoczne jak wyjmie się popielniczkę? Nie mogłem ich odkręcić, miałem za krótki śrubokręt, widzę jakieś blaszki, czy to na pewno o to chodzi?


Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #6 dnia: 05-10-2010, 22:04:13 »
Faktycznie teraz jak pokazałeś te zdjęcia to sobie przypomniałem że tych z dołu nie trzeba odkręcać (dawno już nie siedziałem w Yarisie i zapomniałem że to oddzielne części są) czyli tą górną część z nawiewami i komputerkiem po odkręceniu śrub powinno się zdjąć bez większych problemów szarpiąc do siebie (najlepiej trzymać po obu stronach łapiąc w okolicy góry schowków)

Juwisz

  • Gość
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #7 dnia: 06-10-2010, 10:51:57 »
Dzisiaj była kolejna próba i na przyszłość dam sobie spokój z takimi rzeczami w yaris, bo można pourywać plastiki. Ten przedni panel wychodzi w całości razem z odtwarzaczem CD, ale od góry trzyma go obudowa predkościomierza, można tylko nieco uchylić/podnieść panel i jakimś krótkim śrubokrętem odkręcić od wewnątrz gniazdo żaróweczki.
Mam jeszcze pytanie jak można zdjąć czarny plastik - wewnętrzną obudowę prędkościomierza? Powyginałem prawdopodobnie zatrzaski, po złożeniu całości z powrotem zrobiła się szpara między konsolą a przędkościomierzem. Chcę wyjąć i zobaczyć co tam się stało.

Juwisz

  • Gość
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #8 dnia: 07-10-2010, 11:07:44 »
Żeby dostać się do żaróweczki podświetlenia pokręteł dmuchawy trzeba najpierw zdjąć wewnętrzną obudowę prędkościomierza - owalny czarny plastik. Wystarczy czymś delikatnie podważyć i pociągniąć do siebie. Uwaga na kabelki pod spodem - do 2 przycisków. Po prawej stronie jest czarna śrubka - po odkręceniu tej śrubki cała konsola wraz z odtwarzaczem i wyświetlaczem komputera wychodzi bez problemu, trzeba pociągnąć do siebie.


Może istnieje jakiś inny sposób demontażu przepalonej żarówki pokręteł nawiewu?!

Koszt żaróweczek (bez rabatów): mniejsza do regulacji reflektorów 13 zł, większa do pokręteł dmuchawy 29 zł (z rabatem 17 zł!). Żaróweczki są w komplecie z plastikową trzonkiem/obudową. Byłem w kilku sklepach i hurtowniach, w końcu kupiłem w ASO.

Offline dominikalp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Jak wymienić żarówki poświetlenia konsoli środkowej
« Odpowiedź #9 dnia: 28-10-2010, 09:14:34 »
W kwestii rozbierania kokpitu rzuć okiem na: http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=8374.0 W mojej wersji nie tzreba odkręcać śrub górnych. Natomiast jak dostać się do samego podświetlenia nie wiem. Ze zdjęć wynika że dostępne są już po zdemontowaniu kokpitu.

Sam muszę kokpit rozebrać bo raz świeci raz nie :]
Auris II TS HSD 2018. Wcześniej: Auris I FL 1.6 2011, Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana żarówki, tył pozycyjne, mijania itd.
« Odpowiedź #10 dnia: 28-10-2010, 13:58:42 »
Wymiana żarówki przełącznika poziomowania reflektorów - Yaris I

Podważyć np. cienkim nożem zaczepy.


Wyjąć część z pokrętłem - kilka malutkich zatrzasków


żarówka jest wewnątrz, trzeba przekręcić śrubokrętem obudowę żarówki i wyjąć


Czy tą zieloną żaróweczkę można dokupić w jakimś sklepie elektrycznym czy tylko w Toyocie?

Wymiana żarówki pokrętła nawiewu / zmiany trybu nawiewu  - Yaris I

Pociągnąć pokrętła do siebie, kopułki z 2 żarówkami już widać, odkręcić 2 śrubki mocujące jak na zdjęciu.


I co dalej? co należy jeszcze odkręcić, żęby dostać się do żarówek?


Czy na pewno trzeba odkręcić 2 czarne śrubki widoczne jak wyjmie się popielniczkę? Nie mogłem ich odkręcić, miałem za krótki śrubokręt, widzę jakieś blaszki, czy to na pewno o to chodzi?


Juwisz wrzuć te zdjęcia do działu "zrób to sam" z odpowiednim tytułem.
Pozdrawiam
Obi


 

Beesafe.pl