Autor Wątek: Kamera cofania  (Przeczytany 181150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kierownik aXe

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #60 dnia: 01-07-2012, 15:27:04 »
Proszę zaznacz mi na załączonym zdjęciu gdzie dokładnie mam się wpiąć ponieważ nie wiem, które gniazdo od lewej.

Czy nie jest to przypadkiem niebieskie gniazdo (do czego ono służy?)

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #61 dnia: 01-07-2012, 16:07:08 »
ale ze mnie,

nie wrzucilem zdjecia hihihihih



kierownik aXe

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #62 dnia: 01-07-2012, 18:10:12 »
Tom wiesz może czy mogę się podłączyć do lampki cofania -  1 i 3 pin gdyż jak widzę kabel jest za krótki ( 1,5m) i nie sięgnie do nawigacji ?

Jak rozwiązać problem pasującego konektorka wkładanego do wtyczki ?

Gdzie to mogę dostać?
« Ostatnia zmiana: 01-07-2012, 18:14:34 wysłana przez kierownik aXe »

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #63 dnia: 01-07-2012, 18:47:50 »
chyba nie zrozumiałeś mnie - napięcie kamery podpinasz do lampki cofania!!! w przypadku kamery 12v do nawigacji z tylu samochodu ciagniesz tylko kabel video, ktory po odcieciu chincha wyłania kabel sygnalowy plus ekranujący

co do konektora to mozna urzyć GOLDPINÓW ale są trochę za male. jedz do ASO moze będą miec jakas wtyczke na zbyciu elektrycy ktora ma te piny i uzyjesz innych

zawiszowiec

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #64 dnia: 02-07-2012, 17:25:44 »
KIEROWNIKAXE:
nie kombinuj z blaszkami itp.
jakbys chcial te piny to kup tak jak radzi tom te GOLDPINY - wejdz np. na:

http://sklep.avt.pl/c/pl/175_539/1/4/0/long/goldpiny-+zlacza+kolkowe.html

u mnie niestety musialem sie poddac, teraz czekam na zamianke mojej B9010 na B9030 - moze wtedy sie uda.
Tobie zycze powodzenia i napisz czy masz obraz z kamerki cofania, no i moze zmierzysz od razu napiecie, bo tak jak pisal Tom, to mi tez by pomoglo moze u mnie wykryc jakąś nieprawidłowość.

POWODZENIA!!!

kierownik aXe

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #65 dnia: 07-07-2012, 11:51:11 »
Odświeżę trochę temat  :-)

Po podłączeniu do navigacji do pinu 2 i 4 tak jak radził  Tom, aparatu fotograficznego z wyjściem video i włączeniu wstecznego biegu pojawia mi się komunikat : " Check surroundings for safety "

Co to może oznaczać?

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #66 dnia: 07-07-2012, 12:23:29 »
to oznacza ze wszystko działa :D :D (sprawdz otoczenie dla bezpieczenstwa) - wszystkie kable spiales dobrze, tylko jak masz czarny obraz to znaczy ze nie dochodzi sygnał z obrazu - pewnie wina tego ze podpiales aparat - w kazdym razie kamera bedzie dzialac na 100%

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #67 dnia: 23-07-2012, 04:01:45 »
może komuś się przyda informacje o podłączeniu do tns700 z symbolem b9013 - fakt monotwane w avensis:
zwierałem pin pierwszy od prawej strony górny  z jednym kablem z kamery i pierwszy prawy dolny z drugim kablem, oczywiście kamera podłączona do wstecznego

Offline mariles

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #68 dnia: 26-07-2012, 17:19:28 »
Walczę z podłączeniem kamery w Aurisie do nawigacji B9005.Zrobiłem wszystko tak jak instrukcji serwisowej AIM 001 546-3 z tą różnicą,że podpinałem kamerę 12V a nie 6V.Wszystko jest tak jak opisywał tom.Gdy podpinam wszystkie cztery przewody do pinów w nawigacji to po wrzuceniu wstecznego otrzymuję komunikat " Check surroundings for safety " i ekran jest czarny.Napięcie na pinach1-3 wynosi wtedy 6V a czarny ekran z tym napisem wchodzi przy każdym wrzuceniu wstecznego.Oczywiście przy pracującym silniku.Gdy rozłączę piny 1i 3 i podłączę je do 12V to już nie ma tej powtarzalności.Znika napięcie 6V na wyjściu z nawigacji i nie ma już czarnego ekranu z napisem " Check surroundings for safety " W którymś z service letter z toyoty wyczytałem,że nawigacja ta współpracuje tylko z kamerą zasilaną z navi a nie z zewnętrznego źródła zasilania.Może jak zdobędę kamerkę na 6V to sprawdzę to i będę miał pewność.Że ta nawigacja może wspólpracować z kamerą cofania wiem stąd: http://auris-forum.de/viewtopic.php?t=998&start=30
Jest tam zdjęcie z obrazem z kamery.Przy okazji może ktoś wie jak wchodzi się w ukryte menu serwisowe nawigacji B9005.Nie mogę tego nigdzie znaleźć.





tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #69 dnia: 26-07-2012, 17:52:21 »
ukryte menu nic nie da, tylko w oryginalnych kamerach działa menu serwisowe kamery.

masz b9005 - mam goscia ktoremu działa

sproboj jeszcze tak:

- do pina od masy w navi wepnij ekranujący od kamery, a do pina od sygnalowego, sygnalowy od kamery, reszty nie ruszaj - napiecie z swiatla wstecznego (to moja rada bo na b9013 wlasnie tak zadzialalo i tez wczesniej jak sie pojawialo check.... to byl czarny ekran)

- a gosc ktoremu dziala na b9005 ma podpiete tak: sygnalowy do sygnalowego, ekranujący do pina od ekranującego, napiecie od wstecznego biegu



jak nie zadziala to napisz na forum




btw kamera ma być NTSC

Offline mariles

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #70 dnia: 26-07-2012, 18:48:51 »
Menu serwisowe chciałem sprawdzić bo wiem,że jest tak jak w każdym tv.
Zrobiłem tak jak napisałeś i bez zmian.Jak są podłączone tylko sygnały to wyświetlacz się przełącza na czarny,jak tylko podam zasilanie 12V na kamerę to się zawiesza i nie reaguje na wrzucenie wstecznego.Spróbuję jutro zmienić ekran przy wtyczce do nawigacji.Teraz mam przewód cztery żyły w ekranie z tym,że oplot ekrany nie jest podłączony a za przewód ekranowy robi jedna żyła.W instrukcji podłączenia podali,że przewód ma być czterożyłowy.Kamerę mam PAL&NTSC nie jest to żadne haju waju ale chciałem najpierw upewnić się ,że system zadziała a potem kupię ewentualnie coś lepszego.
Podłączałem też zasilanie z zewnętrznego akumulatora na stałe i nic.Z telewizorem działa elegancko.

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #71 dnia: 26-07-2012, 19:32:56 »
napisz co i jak masz dokladnie popdiete w momencie gdy masz ten czarny obraz

Offline mariles

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #72 dnia: 26-07-2012, 21:02:52 »
Teraz wszystko porozpinałem.Wlutuję na krótkim kablu ekranowanym nowe goldpiny do samego sygnału bez tego zasilania 6V i wtedy sprawdzę.Zasilanie 12V wezmę  z zewnątrz.Ale to już jutro.Na pewno się jeszcze odezwę.

Offline mariles

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #73 dnia: 27-07-2012, 11:29:45 »
No niestety,bez sukcesu.Wpinałem w różnych konfiguracjach sygnał do kamery,oczywiście w obrębie tych czterech pinów i jedyna gdzie pojawia się czarny ekran z napisem na dole,to ta pierwotna tzn piny dwa i cztery do kamery i na jeden trzy pojawia się napięcie 6V.Zasilenie kamery 12V  nie przynosi spodziewanego efektu.Będę szukał kamery na 6V a jeżeli to nie pomoże to wstawię czujniki cofania.Mam przyciemnione szyby i nocą parkowanie tyłem jest na czuja.Zwłaszcza,że Auris ma stosunkowo szerokie słupki między tylnymi dzrzwiami i klapą bagażnika.Jak tylko znajdę przyczynę braku obrazu to napiszę.

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #74 dnia: 28-07-2012, 08:34:57 »
witam

ja 6v miałem na drugim górnym z prawej ale jego nie ruszałem, tylko podpiałęm do pierwszego górnego jeden kabelz z kamery i do dolnego pierwszego drugi i działa.

Jak podłączałem ze zwieraniem pinów też raz miałem czarny obraz z komunikatem :check..."


 

Beesafe.pl