Autor Wątek: Wałek rozrządu - pompa paliwa Corolla E12 1.4 D4D  (Przeczytany 3390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

parovuz

  • Gość
Wałek rozrządu - pompa paliwa Corolla E12 1.4 D4D
« dnia: 10-10-2012, 15:51:07 »
Witam posiadam Corolle E12 1.4 D4D 90KM 2005. Dwa tygodnie temu pękł mi wałek rozrządu na łączeniu z pompą paliwa pytanie następujące z tego co się orientowałem nie ma zamienników oryginał ok 1830zł... Ciężko znaleźć wałek rozrządu akurat od tego modelu przynajmniej na allegro nie widzę są tylko od Yarisa czy któryś z tych będzie pasował bo osoby które sprzedają nie dają sobie głowy uciąć...

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-toyota-1-4-d4d-i2691658725.html#tabsAnchor
http://allegro.pl/walek-rozrzadu-toyota-yaris-1-4-d4d-i2644694855.html#tabsAnchor

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wałek rozrządu - pompa paliwa Corolla E12 1.4 D4D
« Odpowiedź #1 dnia: 10-10-2012, 16:37:51 »
Jeśli silnik to 1NDTV, bo taki chyba masz, to powinien być taki sam.

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1147
Odp: Wałek rozrządu - pompa paliwa Corolla E12 1.4 D4D
« Odpowiedź #2 dnia: 17-12-2017, 14:24:11 »
Witam

Podepnę sie pod topic zeby nie tworzyv nowego.
Sprawa jest nastepujaca, wymienialem tydzien temu srzeglo w swojej rolce e12 1.4d4d, ktore chodzi teraz zdecydowanie lepiej <nie szarpie na zimny silniku, nie swiergoli lozysko itp itd. Ale nie chodzi osprzeglo tylko o pompe <paliwa/wtryskowa> tą ktora jest wkecona w blok silnika i znajduje sie centralnie nad polaczeniem skrzyni biegow z silnikiem.
Mam wyciek oleju silnikowego od dluszczego czasu wlasnie w miejscu przy tej pompie.
Dwa lata temu wymieniałem oring na pompie ale pociło sie dalej.Dzis po dwoch latach olejem zabrudzona jest cala skrzynia biegow,wiec po wymianie sprzegla chcialbym usunac ten wyciek zeby olej przypadkiem nie dostal sie do sprzegla.
Na forum ktorego juz nie ma < forum corolla> podpowiedziano mi ze puszcza jakis uszczelniacz w pompie paliwowej i ze jest to do zdrobienia <dostalem link doforum z G.B. ale niestety nie zapisalem go i nie mam mozliwosci zapoznac sie topickiem.
Zastanawia mnie jedno ze pod pompa paliwa znajduje sie jakis czujnik, mechanik stwierdzil ze to czujnik cisnienian oleju i kazał go wymienic jako ze to on puszcza olej. Sek w tym ze w tym miejscu na schematach z japan.parts nie ma czujnika olejowego a jest czujnik chyba temeperatury plynu chlodzacego - bo tam jest wejscie z gumowym przewodem od chlodnicy. Jest tam jeszczejeden czujnik wkrecony w korpus samej pompy paliwowej, ale nie widze zeby to od powodowal ten wyciek.
W zwiazku z powyszszym skad tam moze ciec olej i czy faktycznie jest mozliwosc zeby pompa paliwa byla zrodlem wycieku oleju w tym miejscu? Po co wogole jest podany olej silnikowy do pompy paliwa, ona jest nim smarowana??


Wszystkie wskazowki beda bardzo cenne!!!

Czekam na pomoc i dziekuje!

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1147
Odp: Wałek rozrządu - pompa paliwa Corolla E12 1.4 D4D
« Odpowiedź #3 dnia: 25-12-2017, 22:54:26 »
Koledzy może na fotkach będzie to bardziej czytelne.
Czy ten czujnik z wtyczką to jest od układu chlodzenia czy olejowego?
Czy ten wezyk w drugim zapytaniu moze powodować taki wyciek oleju?
Na  moje oko to leci  z pompy paliwa, tylko gdzie to moglo sie rozszczelnic...?
Sam oring byl juz wymieniany ale poprawy to nie przynioslo...

Jakies podpowiedzi??










 

Beesafe.pl