Autor Wątek: Nie da się zresetować błąd!!!! (F)  (Przeczytany 20498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciek001

  • Gość
Nie da się zresetować błąd!!!! (F)
« dnia: 18-02-2005, 20:39:06 »
Witajcie,

Dzięki temu sympatycznemu forum i równie sympatycznym jego użytkownikom udało mi sięwczoraj zczytać błędy w mojej carinie. Pisałem o tym trochęw wątku "ta nieszczęsna kontrolka"
Wczoraj pomostkowałem co trzeba i wyszły mi 2 błedy tj. 12 i 26. Odłaczyłem klemęminusową ma jakieś 30 minut i odpaliłem silnik błąd 26 skasował sięa 12 dalej jest i kontrolka świeci siędalej. Co to może być macie jakieś sugestie. Aha 12 może mieć chyba coś wspólnego z układem zapłonowym. Zacząłem dzisiaj grrzebać i zajrzałem pod kopułekę. Cholerka styki wypalone i zaśnieciałe. Wkurzyłem sięstrasznie, ponieważ we wrześniu autko było na przeglądzie po 120 000 km moim zdaniem ta kopułka powinna być dawno wymieniona, nie wiem jak to autko jeszcze jeździ. Przeczyściłem je trochęile siędało. Czy ta wypalona kopułka może mieć wpływ na błedy?
I jak skasować ten błąd zamierzam odłaczyć akumulator na całą noc może to coś pomoże. Możecie mi je zinterpretować co powoduje że świeci się12 i 26 ???? Czytałem co te błedy oznaczają na forum ale one oznaczać mogą bardzo wiele, może coś z praktyki?

Pozdrawiam

MACIEK
« Ostatnia zmiana: 03-04-2008, 14:07:15 wysłana przez Janmor »

CarinaGTI

  • Gość
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 18-02-2005, 22:22:13 »
jeśli na kopułce są naloty itp. to będzie ci przy każdym rozruchy wywalał błąd-bez względu na to ile razy odłączysz aku, aku wystarczy na `15min nie trzeba na całą noc bo to nic nie da a efekt będzie miał tak jak po 15min odłączeniu. Tak niestety jest z błędami że zazwyczaj na jednym sięnie skupiają i powodów może być wiele, najlepsze rozwiązanie to komp w ASO i dokładniej zlokalizuje gdzie siędzieje cosik niedobrego :)

Rafi

  • Gość
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 18-02-2005, 22:30:25 »
Wykasowano kod 12 z pamięci komputera silnika (od czujnika obrotow wału korbowego) - tak mialem napisane po badaniu.

Pozdrawiam

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 19-02-2005, 15:14:52 »
Cytat: CarinaGTI
jeśli na kopułce są naloty itp. to będzie ci przy każdym rozruchy wywalał błąd-bez względu na to ile razy odłączysz aku[...]


Eeee... tam, z brudnej kopułki najwyżej będą wylatywać zapłony, będzie kichać, kiepsko sięzbierać, ale komp tego nie wyczuje.

Maciek001 : Wygląda na to, że faktycznie masz coś nie halo z czujnikiem skoro błąd nie znika. Może na dobry początek sprawdź wszystkie styki.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Maciek001

  • Gość
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 22-02-2005, 09:22:24 »
Witajcie
  W piatek jadędo Chodzenia chyba już ostatni raz. Ostatni ponieważ jak zadzwoniłemdo doradcy serwisowego to nie wiedział co oznacza błą 12 i 26, pozniej dali mi drugiego i to samo w końcu powiedziałem im co te błedy oznaczają. Byli zdziwieni i miałem wrażenie, że bardzo chcieliby uzyskać od mojej skromnej osoby listękodów.
Dam znać co i jak, zamierzam walczyć o swoje prawa może uda mi siędiagnostykęzrobić za frree, w końcu już raz za to płaciłem.
Kazali zostawić samkochód na ok 4 godz., no to zobaczymy.
Pzdr

Maciek

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #5 dnia: 22-02-2005, 10:03:47 »
Błędy możesz kasować wyciągając bezpiecznik od wtrysku na ok 15 sekund
 tj oznaczenie EFI (chiba 20A) znajduje sięw skrzynce tej obok akumulatora.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #6 dnia: 22-02-2005, 10:07:04 »
A jeszcze dodam, że jak błąd jest występujący to go nie skasujesz.
Najpierw trzeba usunąć przyczynęa później wykasować błędy.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Maciek001

  • Gość
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #7 dnia: 22-02-2005, 11:41:09 »
Cytat: Kryspin
A jeszcze dodam, że jak błąd jest występujący to go nie skasujesz.
Najpierw trzeba usunąć przyczynęa później wykasować błędy.

Dzięki Kryspin pewnie mam błąd "występujący" bo ani odłaczanie klemy nie pomogło ani wyjęcie tego bezpiecznika. Błąd dalej jest i kontrolka świeci siębez przerwy.
A co właściwie znaczy błąd występujący? i dlaczego nie pomaga resetowanie??? Czy mam rozumieć, że występująca usterka uniemożliwia reset. Jak sądzisz czy ja teraz jeżdże na uśrednionych parametrach silnikach czy akurat nie ma na to znaczenia czyli silnik pracuje normalnie a tylko tak sobie coś sygnalizuje?
Pzdr
Maciek

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #8 dnia: 22-02-2005, 13:09:53 »
Troche dziwne by bylo zeby naprawy elektroniki toyoty odbywaly sie przez wyjecie bezpiecznika albo zdjecie klemy na aku.Czujnik od tej operacji sie nie naprawi i dalej bedziesz mial wyswietlany blad.Zobacz czy jest wszystko podlaczone po Twojej ingerencji,roznie to bywa.

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #9 dnia: 22-02-2005, 13:29:14 »
Przy błędzie występującym zresetowanie komputera nic nie da. Usterka która powoduje zapalenie siękontroli nie ustąpiła i jest nadal. Np jeżeli jest uszkodzony czujnik to póki go nie wymienisz cały czas będzie sięświecić kontrolka.

Komputer wtrysku ma taką funkcję, iż jeżeli jakieś urządzenie elektroniki silnika przez chwilędziała nieprawidłowo zapaniętuje to i jeżeli usterka minie sama w przeciągu ściśle określonego czasu nie zapala kontrolki lub kontrolka zapala na chwilęa póżniej sama gaśnie. (przyczyna np. chwilowy zły stosunek mieszanki paliwowo powietrznej powód złe paliwo)  Komp. zapisuje to w pamięci i w momencie odczytywania błędów pokazuje że taki fakt miał miejsce. To są błędy niewystępujące.

Ja także kiedyś wymieniałem ten czujnik w swojej poprzedniej carinie, objawy były takie że straciła moc. Ale tak jak napisał Perzan zacznij od sprawdzenia styków między kompem a czujnikiem.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #10 dnia: 22-02-2005, 13:35:59 »
Cytat: carinus
Troche dziwne by bylo zeby naprawy elektroniki toyoty odbywaly sie przez wyjecie bezpiecznika albo zdjecie klemy na aku.Czujnik od tej operacji sie nie naprawi i dalej bedziesz mial wyswietlany blad.Zobacz czy jest wszystko podlaczone po Twojej ingerencji,roznie to bywa.


Carinus nikt tu nie mówi o naprawianiu elektroniki a tylko i wyłącznie o kasowaniu błędów a to dwie różne rzeczy.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #11 dnia: 22-02-2005, 14:00:14 »
Cytuj (zaznaczone)

Carinus nikt tu nie mówi o naprawianiu elektroniki a tylko i wyłącznie o kasowaniu błędów a to dwie różne rzeczy.

Dlatego napisalem ze nieustanne kasowanie bledow przy niesprawnym elemencie nic nowego nie wniesie i jezeli blad sie powtarza to trzeba sie zajac naprawą.Maciek koniecznie chcial wykasowac bląd.
Cytuj (zaznaczone)
A co właściwie znaczy błąd występujący? i dlaczego nie pomaga resetowanie??? Czy mam rozumieć, że występująca usterka uniemożliwia reset.

Maciek001

  • Gość
Chce Mi siê WYÆ !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 25-02-2005, 11:51:43 »
No i stało sięmam wynik więjak obiecywałem tak piszę. Podpięli pod komputerek i znaleźli kod 12, jak zaczęli szukać mocniej okazało się, że padł czujnik Halla ( chyba tak sięgo pisze ), ponieważ czujnik jest wbudowany w aparat nie można wymienić samego czujnika tylko trzeba cały aparat zapłonowy!!!! Cholerka zaśpiewali 1 900 zł tak zaskoczony byłem, że nie zapytałem czy z robocizną czy też za sam aparat. A niech to wszystko, ach ta bezawaryjność Toyot......
Jestem w tej chwili w kropce i nie wiem co mam począć. Pan z serwisu stwierdził, że póki co mogętak jeździć ale silnik pracuje w trybie awaryjnym więc wiadomo. Druga kwestia to wg. niego to to, że w każdej chwili ten czujnik może sięrozsypać i silnik zgaśnie.

Pomózcie proszę, może macie podobne doswiadczenia, może wiecie gdzie kupić uzywany aparat i kogo polecilibyście do tej roboty, żeby ewentualnie mi to zrobił.
Cholera tyle pytań, tyle wątpliwości a niech to wszystko. Jak oni produkuja te aparaty. T volvo czujnik kosztuje ok 150 zł i finito a tu makabra.
wiecie coś więcej o tym czujniku, co on robi i czym grozi jego niepoprawne działanie to napiszcie, podajcie jakieś linki.
Dzięki z góry
Pozdrawiam
Załamany Maciek

zawika1

  • Gość
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #13 dnia: 25-02-2005, 12:55:07 »
Witam.
Bez paniki.Wydaje mi się, że jeżeli padłby czujnik Halla ,to autko wcale by nie odpaliło.
Polecam ten link czujnik Halla .Nie dotyczy Toyoty,ale jest wiele cennych informacji.Zerknij także tutaj .
Pozdrawiam.

Maciek001

  • Gość
Nie da siê zresetowaæ b³±d!!!! (F)
« Odpowiedź #14 dnia: 25-02-2005, 15:00:36 »
Cytat: zawika1
Witam.
Bez paniki.Wydaje mi się, że jeżeli padłby czujnik Halla ,to autko wcale by nie odpaliło.
Polecam ten link czujnik Halla .Nie dotyczy Toyoty,ale jest wiele cennych informacji.Zerknij także tutaj .
Pozdrawiam.


Dzięki,
Juz trochęochłonołem, ale te 1900 zł zaskoczyło mnie strasznie.
Dzwoniłem na Aniliową, dostałem tam bardzo cenne rady, pomocne wskazówki i mnóstwo otuchy. Tak profesjonalnego podejścia do klienta i tak duzej chęci pomocy  nawet przez telefon nie zaznałem w zadnym autoryzowanym serwisie. Wydaje mi się, że uzyskam tam pomoc i to za kilkakrotnie mniejsze pieniadze.
A teraz to już sam nie wiem czy jeśli padł ten czujnik to autko powinno jeździć czy też nie.

Pozdrawiwm

Mniej zasmucony

Maciek


 

Beesafe.pl