Autor Wątek: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM  (Przeczytany 16971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcin11858

  • Gość
Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« dnia: 15-07-2013, 17:03:08 »
Witam,

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem tego forum i jest to mój pierwszy wątek więc proszę o wyrozumiałość.

Aby stać się pełnoprawnym członkiem tego forum postanowiłem zakupić Toyotę, wybór padł na Corolle Verso pierwszej generacji z silnikiem diesla. Obejrzałem już kilka aut oraz przeczytałem wątki znajdujące się na forum ale nie odnalazłem z nich odpowiedzi na kilka pytań które nurtują mnie po pierwszych kontaktach z Verso. Dodam jeszcze że nigdy nie miałem do czynienia z autami marki Toyota i bazuje na doświadczeniach zdobytych przy użytkowaniu starych Volkswagenów.

Klika moich pytań:
- czy Toyota z tym silnikiem powinna odpalać od pierwszego strzału czy silnik powinien kilka razy przekręcić zanim odpali? Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami Toyoty i mówili że silnik musi wykonać kilka obrotów aby nabić ciśnienie w układzie CR. Nie znalazłem jednak potwierdzenia tej informacji.
- czy wydostając się odma po odkręceniu korka wlewu oleju podczas pracy silnika świadczy o zużyciu silnika czy to norma? W każdej z oglądanych Toyot wydostawała się w dużych ilościach i nie wiem czy to powód do niepokoju czy też norma. Dodam tyko że w przypadku silników VW nie zauważyłem tak dużej ilości odmy po odkręceniu korka.
- czy do silników D4D trzeba dolewać olej między wymianami i czy to jest norma? Każdy z właścicieli potwierdził że dolewa oleju pomiędzy wymianami.

Przepraszam za tak długi post i mam nadzieje że niedługo stanę się pełnoprawnym użytkownikiem forum:)

Offline sachar

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #1 dnia: 16-07-2013, 12:16:29 »
Ja odpowiem tak.... ad. 1 Jedynym autkiem (diesel) który odpalał za pierwszym strzałem była Carinka (do tej pory pluje sobie w brode że ją sprzedałem) teraz mam Avensis d4d i też na początku denerwowałem się że cosik długo trzeba kręcić rozrusznikiem. Ad 2 Nie zauważyłem czegoś takiego. Ad 3 wCarinie jak i w Avensis dokładnie 1 litr oleju dolewałem i dolewam, podobno to normalne, kilku mechaniorów nawet mówiło że nie widzieli Toyoty w dieslu żeby nie brała oleju, także jak mieści się w litrze od wymiany do wymiany to ja bym się nie przejmował. Natomiast drażni bradzo ślad na bagnecie od sprawdzania poziomu oleju z jednej strony inny wynik niż z drugiej to jest zagadka  :o

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #2 dnia: 29-07-2013, 01:27:50 »
Miałem Carinkę 2.0 D (łza sie w oku kręci bo to mój pierwszy samochód) i potwierdzam, że paliła od strzału, wiecej diesli nie miałem wiec nie wiem jak w innych. Ale oleju nie brała nic! Wolny ssak, 73KM :)


Sent from my Alexander Graham Bell phone using Tapatalk
My Toyota is Fantastic :)

Offline Quadral20004

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 232
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #3 dnia: 01-08-2013, 21:03:21 »
ja mam 2.0 116km 2004 r 320 tys przejechane
1.zapala przy 2-3 obrocie
2.nie wiem co masz na mysli mówiąc odma ale domyślam sie ze ucieka ci tamtedy ciśnienie,rzecz normalna chyba że rzyga ci olejem to powód do niepokoju,mi osobiście rzuca maleńkie kropelki(nic strasznego)
3.oczywiście że sie dolewa.każdy silnik od wymiany do wymiany musi zjeśc od 200 do 400 ml oleju.nie ma tak szczelnego cylindra i pierścieni żeby wszystko zebrały.ja osobiście sprawdzam olej i wszystkie płyny średnio raz na tydzień.

p.s. kupiłeś najżywotniejszy silnik disla w toyocie wiec 500 tysiecy to bez problemu pochasasz.

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #4 dnia: 01-08-2013, 22:47:38 »
no to wyobraź sobie kolego, że nie dolewam nawet kropli 0W20 od wymiany do wymiany, a sprawdzam stan raz na tydzień i wiem ile nalałem przy wymianie :cheesy:
TIIDA '09

Offline Basler

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 498
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #5 dnia: 02-08-2013, 00:48:48 »
no to wyobraź sobie kolego, że nie dolewam nawet kropli 0W20 od wymiany do wymiany, a sprawdzam stan raz na tydzień i wiem ile nalałem przy wymianie :cheesy:

U mnie to samo(moze bez sprawdzania co tydzien) :cheesy:
Srebrna Strzała!

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #6 dnia: 02-08-2013, 10:06:03 »
W mojej poprzedniej AVE 2001 D4D olej zacząłem dolewać dopiero po przebiegu 200 tys km. Niecały litr pomiędzy wymianami.
Zapalała tak jak piszesz zawsze po 2-3 obrocie.
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline Pfizer

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 175
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #7 dnia: 02-08-2013, 15:40:37 »
U mnie na oleju Liqui Moly 10W40 Lihtlauf  po dolaniu do pełna,górna kreska,spali do połowy.Potem nie bierze nic. :cheesy:

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #8 dnia: 02-08-2013, 16:47:24 »

Klika moich pytań:
- czy Toyota z tym silnikiem powinna odpalać od pierwszego strzału czy silnik powinien kilka razy przekręcić zanim odpali? Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami Toyoty i mówili że silnik musi wykonać kilka obrotów aby nabić ciśnienie w układzie CR. Nie znalazłem jednak potwierdzenia tej informacji.
- czy wydostając się odma po odkręceniu korka wlewu oleju podczas pracy silnika świadczy o zużyciu silnika czy to norma? W każdej z oglądanych Toyot wydostawała się w dużych ilościach i nie wiem czy to powód do niepokoju czy też norma. Dodam tyko że w przypadku silników VW nie zauważyłem tak dużej ilości odmy po odkręceniu korka.
- czy do silników D4D trzeba dolewać olej między wymianami i czy to jest norma? Każdy z właścicieli potwierdził że dolewa oleju pomiędzy wymianami.

1. Nie, to już nie jest 2C, czy 1N. Masz czujnik położenia wału, wałka, ciśnienia na listwie, temperatury paliwa i kilka innych - ECU musi zebrać sygnały z tego wszystkiego, przetworzyć, stwierdzić, że są takie, jak mu pasuje i dopiero wtedy poda sygnał na wtrysk. Kilka obrotów to norma, przy niesprawnym czymkolwiek (SCV, czujniki, wtryski) schodzi nawet kilkanaście, czy kilkadziesiąt, i wtedy należy się zacząć martwić.

2. Jeśli nie wydmuchuje korka, ani nie zdmuchuje węży odmy, to daj sobie spokój. Po to właśnie jest odma, żeby te fale powietrza powyciszać i powyrównywać ciśnienia.

3. To tak jakbyś pytał, czy do opon trzeba pompować powietrze między wymianami. Jednemu zjada, innemu nie. Nie ma reguły, a nawet ten sam silnik/samochód pod dwoma różnymi butami spożywa różne ilości paliwa/oleju. Jeśli nie dolewasz litra na tysiąc, to zapomnij o sprawie. Stan sprawdzaj, trzymaj zawsze max, bo dla kilku geniuszy, których znam "stan" to minimum na bagnecie, a potem były lamenty, że się silnik na zakręcie, czy pod górkę zatarł  :cheesy:
3VZ.pl



Offline Quadral20004

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 232
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #9 dnia: 02-08-2013, 22:04:53 »
nie ma rzeczy nie możliwych:) napewno coś wam zje,chociaż 2 setki,na bagnecie nie xauważycie:) fakt moja ma juz ponad 320 tysi

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #10 dnia: 02-08-2013, 22:31:57 »
nie je mimo sporo ponad 100 kkm niczego co widać gołym okiem na bagnecie

może tobie je przy 320 tysiącach, nie wiem, nie mam szans na taki przebieg, nie lubię tylko jak mi ktoś coś wmawia, co nie ma miejsca

200 ml to spora ilość jak wlewam mniej niż 3 litry w układ
TIIDA '09

Offline Quadral20004

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 232
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #11 dnia: 02-08-2013, 23:26:26 »
tak bo jezdzisz stara yariska i robisz 5 tysiecy rocznie:) co ty wiesz :) chyba co zjesz:) napewno nie olej:)

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla Verso I 2.0 D4D 90KM
« Odpowiedź #12 dnia: 02-08-2013, 23:48:02 »
23 lata, a piszesz jakbyś miał z 10 mniej
powodzenia w życiu, z mojej strony koniec tematu, szkoda nafty :cheesy:
TIIDA '09


 

Beesafe.pl