Autor Wątek: "pocenie" w okolicach skrzyni biegow -Yaris  (Przeczytany 5197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline unik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
"pocenie" w okolicach skrzyni biegow -Yaris
« dnia: 02-09-2013, 21:35:52 »
Witam kupilem nie dawno toyote yaris verso 2003 1,3 zauwazylem ze wystepuje jakis przeciek (pocenie) pod skrzynia biegow. Mial ktos z Was cos podobnego. Dopiero w piatek zabiore go do serwisu toyoty  zeby zobaczyli  na to, ale do tego czasu moze ktos sie podzieli swoimi doswiadczeniami na ten temat. Jak wroce z serwisu to napisze co powiedzieli. Pzdr

Robsajson

  • Gość
Odp: "pocenie" w okolicach skrzyni biegow -Yaris
« Odpowiedź #1 dnia: 02-09-2013, 21:42:23 »
Bez zrzucenia skrzyni mało można powiedzieć. Są typowe dwie usterki.Poszedł uszczelniacz tzw. tyłu silnika(wału za kołem zamachowym lub wałka skrzyni.Z góry nigdzie nie cieknie?

Offline unik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: "pocenie" w okolicach skrzyni biegow -Yaris
« Odpowiedź #2 dnia: 02-09-2013, 21:52:02 »
nic nie widzialem zrobilem pare fotek  ale jeszcze nie ogarnolem jak sie wrzuca je na forum   moge wyslac na miala :)

Robsajson

  • Gość
Odp: "pocenie" w okolicach skrzyni biegow -Yaris
« Odpowiedź #3 dnia: 02-09-2013, 21:59:22 »
Ja po tych zdjęciach podtrzymuję to co napisałem powyżej.
Aby sprawdzić skąd cieknie należy sprawdzić poziom oleju w skrzyni.Jego ubytek świadczy o cieknącym uszczelniaczu skrzyni.W przypadku wału, olej w silniku będzie znikać w większej ilości.Ile oleju dolewasz od wymiany do wymiany?

« Ostatnia zmiana: 02-09-2013, 22:10:22 wysłana przez Robsajson »

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: "pocenie" w okolicach skrzyni biegow -Yaris
« Odpowiedź #4 dnia: 02-09-2013, 23:17:51 »
W przypadku wału, olej w silniku będzie znikać w większej ilości.
Tzn jakiej?
Pytam, bo mi od dwóch lat się tam poci, jeszcze bardziej, a oleju na miarce, przy wymianie co 10kkm nie ubywa.
Zmierzam do jednego - jego ubytek owszem, wskazuje na uszczelniacz wału, ale brak teog ubytku wcale nie świadczy o tym, że uszczelniacz jest ok.
Jeździj, sprawdzaj poziomy (także, a może w szczególności - w skrzyni) i się nie stresuj.

Offline unik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: "pocenie" w okolicach skrzyni biegow -Yaris
« Odpowiedź #5 dnia: 09-09-2013, 19:45:05 »
Wróciłem z serwisu powiedzieli ze to simering. W przyszłym tygodniu mi to zrobią.


 

Beesafe.pl