Autor Wątek: Głośniki w drzwiach w wersji Japońskiej ZROBIONE !!!  (Przeczytany 14892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

busvald

  • Gość
Witam,

W końcu zamontowałem głośniki w boczkach w swoim Yarisie. Długo to zajeło bo człowieczek który mi pomagał nie miał wogóle czasu. No ale nareszcie sięudało.

Wystawiam ten post głownie dla tych którzy maja Yarisa z Japonii bo one nie mają w boczkach miejsc na założenie głośników i trzeba troszke sie pobawić ale jak widać jest to do zrobienia. Sam byłem załamany i nie wiedziałem jak to założyć.

Głośniki to HERTZ ESK 165 czyli o średnicy 16 cm

Oczywiście robota jeszcze nie skończona ponieważ pierścienie z MDF`u będą obite skajem, ale w jakim kolorku to jeszcze nie wiem.
Sam zabieg wymagał troszkęodwagi ponieważ w standardową dziuręgłośnik sięie mieścił bo szyba by siędo końca nie otwierała, więc przesuneliśmy troszke głośnik w lewo i  podłożyliśmy pierscień z MDF`u 19mm grubości. Niestety był troszkęza cienki wiec musieliśmy młotkiem dobić troszke drzwi (nic strasznego, lekkie klepanko ;)). Dla tych którzy będą siękusić na takie rozwiązanie polecam odrazu zamówić sobie pierścienie z mdf`u o grubości 22mm wtedy nie bedzie trzeba wklepywać blachy od drzwii.

Narazie grają pod radiem ale w przyszłym tygodniu będzie już wzmacniacz i wtedy też fotoski wsadze na stronke. Do tego zestawu bedzie tuba na Hertz`u 25cm z najnowszej linni (już sięrobi skrzynia ;))


Dla chętnych którzy chcą zerknąć okiem link: http://strony.aster.pl/pfr/

Pytanie czy sięopłacało zakładać ? Oczywiście już pod samym radiem podłączone gra o 700% lepiej niż na standardowych 10 cm głośnikach fujitsu a co bedzie przy wzmacniaczu  :aclap
« Ostatnia zmiana: 27-02-2008, 09:22:35 wysłana przez Janmor »

adi

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #1 dnia: 04-03-2005, 14:36:47 »
gratuluje :D  widze ze chyba szyby elektryczne tez sam kabinowales :wink:

busvald

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #2 dnia: 04-03-2005, 14:39:45 »
hehe nie szybki elektryczne byłu założone w 99 roku w salonie Toyoty pod Toruniem (salon już nie istnieje). Oczywiście zamontowali polską tandetęno ale co ja moge poradzić, nie byłem pierwszym właśnicielem. Narazie okienka chodzą ok, i mam nadzieje że tak zostanie ;)

adi

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #3 dnia: 04-03-2005, 15:29:29 »
szkoda ze u mnie nikt nei zamontowal :wink:

moge sie pocieszyc klima :wink:

busvald

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #4 dnia: 04-03-2005, 15:44:58 »
Jak skończymy robotęto ustale z nim cenęza tego typu montarz dla Klubowiczów. On zna sięna rzeczy i szybko mu to idzie, poza tym pracował kilka lat w BEMO-CAR na bemowie więc rączki ma sprawne ;)

GAK

  • Gość
Cytat: busvald

 Oczywiście już pod samym radiem podłączone gra o 700% lepiej niż na standardowych 10 cm głośnikach fujitsu a co bedzie przy wzmacniaczu  :aclap


No u mnie zaczely sie schody ;) po podlaczeniu wzmaka wszystko brzmi o niebo lepiej ale przy niskim dynamicznym dzwieku cos zawsze trzeszczy/stuka w drzwiach. mam ten sam zestaw tyle ze pod tapicerka na pierscieniach ok 20mm. drzwi sa wyklejone matami tapicerka tez + watolinka miedzy tapicerka a drzwiami... teoretycznie nie ma prawa pukac... a jednak... po 2 miesiacach zawsze wraca.

PS. pamietaj ze do HZ - 25 cm musisz miec przynajmniej 200W mocy RMS.

g.

busvald

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #6 dnia: 05-03-2005, 18:24:33 »
witam,

GAK napisz mi coś więcej o tych stukach ?
A czy jak wsadziłeś tube basową to ostro zaczęło sięwszystko trzęść, może zrezygnować z 25 cm i wybrać głośnik 20 cm, po pierwsze zajmie mniej miejsca a po drugie i tak 25 cm nie wykożystam bo Yarisowi nity puszczą ?

Napisz mi jakieś swoje przemyślenia w kwestii wygłuszenia bo bede to robił w przyszłym tygodniu, może z praktyki zauważyłeś czego na początku nie wygłuszyłęś a potem musiałeś to zrobić bo cięzenerwowało że stuka i puka ? Takie praktyczne sugestie.

GAK

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #7 dnia: 05-03-2005, 18:44:13 »
Po 1 to trzeba odroznic tube od skrzyni... raz piszesz ze chcesz tube raz ze sie skrzynia robi. tuba jest okragla a skrzynia kwadratowa. tube sobie odpusc i zrob skrzynie. mialem przez chwile HZ-HS250 w zamknietej skrzyni w yarku... i byla to wg mnie przesada... zajela pol bagaznika i lupala jak mlot robotnika drogowego. osobiscie odradzam.
teraz mam glosnik 20cm firmy Intertechnik i jestem mocno zadowolony. basu wystarcza na yarka potrzebuje malo mocy i skrzynka zamknieta tylko 15 litrow !!! Jezeli zdecydowales sie na HZ to chyba lepiej 20 cm ale i tak potrzebuje on sporo mocy bo przeciez ma 200 W RMS.

Drzwi... wygluszalem stopniowo bo ciagle cos bylo nie tak. najpierw srodek matami, potem dziury po wewnetrznej stronie pozaklejac... no i wiecej sie zrobc nie da... acha musisz jakos usztywnic druty.prety od rygielkow bo maja za duzo luzu w tych plastikowych trzymankach. ja je wsadzilem w peszel 8mm.... ale nie jest to zadowalajacy efekt :(
tapicerke musisz tez wykleic matami od wewnatrz szczegolnie dobrze na laczeniach czesci plastikowych, no i styropionowe czesci tez musza sie na sztywno trzymac. ja na nie nakleilem mate. na koniec w zaleznosci od funduszy miedzy tapicerke i dzwi rzucasz gabke wygluszajaca albo watoline. na kazdym etapie dobrze jest testowac glosniki zeby zobaczyc co jeszcze stuka... bo jak zalozysz tapicerke to juz nic nie widac...
u Ciebie moze byc lepiej bo masz glosnik przed tapicerka i cisnienie idzie na zewnatrz u mnie musi sie przebic przez te oryginalne dziurki maskownicy tapicerki.

Ale z doswiadczenia wiem ze po 3 miesiacach cos sie luzuje i znowu stuka.
trzeba maksimum basu przeniesc na tube, czyli podciac troche dolne pasmo na zestawie przednim.

pozdr. g.

busvald

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #8 dnia: 05-03-2005, 19:33:24 »
Gak dzięki za sugestie, napewno mi sięprzydadzą.

Co do mojego montarzu to zdecydowałem sięna skrzynkę, jest taki głośnik basowy 25 cm Hertz`a ktory potrzebuje skrzynkę13 litrów i na niego sięchyba zdecyduje, tym bardziej że już zamówiłem i wponiedziałek będa kroić skrzynie pod głośnik.

Napisz mi czy wygłuszałeś też tylne boczki ? i co jeszcze wygłuszałeś oprócz drzwi.
Czy wygłuszałeś tylną klapę?

Brick

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #9 dnia: 05-03-2005, 20:12:21 »
Cytat: GAK
mialem przez chwile HZ-HS250 w zamknietej skrzyni w yarku... i byla to wg mnie przesada... zajela pol bagaznika i lupala jak mlot robotnika drogowego. osobiscie odradzam.
teraz mam glosnik 20cm firmy Intertechnik i jestem mocno zadowolony. basu wystarcza na yarka potrzebuje malo mocy i skrzynka zamknieta tylko 15 litrow !!! Jezeli zdecydowales sie na HZ to chyba lepiej 20 cm ale i tak potrzebuje on sporo mocy bo przeciez ma 200 W RMS.


Wszystko rzecz gustu ,mialem przez chwile HZ ES200 w skrzyni 15L i caly czas mi sie ten bas nie podobal...jakby glosnik ledwo dawal rade. Obecnie mam skrzynie 42L (2x21L) z dwoma HS200 i jest o niebo lepiej...nawet jak sie cicho slucha ,to jest to zdecydowanie przyjemniejsze dla ucha wg mnie.

Brick

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #10 dnia: 05-03-2005, 20:13:21 »
Cytat: busvald
Gak dzięki za sugestie, napewno mi sięprzydadzą.

Co do mojego montarzu to zdecydowałem sięna skrzynkę, jest taki głośnik basowy 25 cm Hertz`a ktory potrzebuje skrzynkę13 litrów i na niego sięchyba zdecyduje, tym bardziej że już zamówiłem i wponiedziałek będa kroić skrzynie pod głośnik.


Z tego co sie orientuje to 13L to zdecydowanie za malo pod ten glosnik...

busvald

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #11 dnia: 05-03-2005, 21:09:03 »
No Brick mi też siętak włąsnie wydawało że to troszke za mało ale podobno ten głośnik Hertz`a jest taki że można mu zrobić 13 l i jest dobrze, zobaczymy jak zrobią.

GAK

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #12 dnia: 05-03-2005, 21:30:43 »
Cytat: busvald
No Brick mi też siętak włąsnie wydawało że to troszke za mało ale podobno ten głośnik Hertz`a jest taki że można mu zrobić 13 l i jest dobrze, zobaczymy jak zrobią.


Ale wlasciwie o jakim glosniku mowimy? ;) jezeli HZ ES250 to to jest to samo co HZ HS250 tylko sie wyglad zmienil i o ile pamietam to potrzeba do niego ok 21 litrow zamknietej. + 200W RMS wzmacniacza zeby go ruszyl.

busvald

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #13 dnia: 05-03-2005, 21:52:22 »
No jedyna informacja jaką dostałem to że jest to głośnik basowy Hertz`a 25 cm z najnowszej serii. Jaki model nie wiem, zgodziłem siębo mi powiedzieli cene 410 pln za głośnik no i + ok 100 pln za skrzynie. Jak tylko siędowiem jaki model jest dokładnie tego głośnika dam Wam znać bo widze że też Was irytuje te 13 litrów.

GAK

  • Gość
G³o¶niki w drzwiach w wersji Japoñskiej ZROBIONE !!!
« Odpowiedź #14 dnia: 05-03-2005, 22:02:54 »
nic nikogo nie irytuje... ale to jakbys wpuscil karpia do szklanej kuli ;)
zawsze mozesz zrobic potem 2-ga skrzynie ale to kolejne 100 zeta. a po co...


 

Beesafe.pl