Autor Wątek: Proszę o rady!!!  (Przeczytany 18626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aleksandra

  • Gość
Proszę o rady!!!
« dnia: 28-03-2005, 10:37:44 »
Witam wszystkich, jestem nową forumkowiczką i mam nadziejęniedlugo posiadaczką yariski :-DD

Mam do was takie pytanko, znajoma sprzedaje yarka 3d, 2002 (listopad), niestety duży przebieg bo 70.000. Nie wiem czy warto go brac, czy szukac czegos z miejszym przebiegiem i lepszym wyposazeniem? Bo ten ma tylko poduszki, plusem jest to, ze na 100% jest bezwypadkowy. Martwi mnie tylko ten przebieg, bo obawiam się, że wszystkie wymiany spadną akurat na mnie, do tej pory nic nie było robione, oprócz przeglądów. Czy to wogóle możliwe, żeby szczęki, tarcze, amory i inne wytrzymały tyle?
Błagam o wasze opinie!!!
A jesli mam go brać to za ile????? żeby nie przepłacić!  :chmmm
Z góry wielkie dzięki za pomoc!!!
 :lol:
« Ostatnia zmiana: 13-04-2008, 11:06:07 wysłana przez Janmor »

tomek_paseo

  • Gość
Re: proszê o rady!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 28-03-2005, 11:00:15 »
Uwierz mi, ze ten przebieg, zwłaszcza, jak na Yarisa, to jest naprawdębardzo niewiele. Jeśli jest to pewne autko, bezwypadkowe, do tego jeszcze serwisowane, to raczej bym sięnie zastanawiał. Nie sztuką jest kupić samochód przywieziony z zagranicy, czasami nawet lepiej wyposażony, z "niby" mniejszym przebiegiem i "niby" bezwypadkowy.

Pozdrawiam i życzęudanego wyboru :)

mugger

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 28-03-2005, 11:26:44 »
Mój Yaris ma przejechane 86.000 km i jest prawie nówka :D. Nie wymieniałem jeszcze nic oprócz standardowych czynność serwisowych (płyny, świece) i łańcuszka rozrządu.
Auto sprawuje sięnaprawdędobrze. Toyoty sie prawie nie spują :D
Mój ojciec przejechał ostatnią toyotą 360.000 km i brykała całkiem nieźle, sprzedał ją i z tego co wiem auto jeździ dalej.
Przebieg 70.000 to nie dużo,  ważne jest że auto pochodzi z pewnego źródła i myśle że jeżęli od kobiety to nie było katowane :D jeśli jest też dobra cena to nie ma sięco zastanawiać. Ja raż kupiłem auto z giełdy, skusiłem się ceną i przebiegiem... i... do interesu nieźle dołożyłem. Auto owszem było bezwypadkowe, ale  sie psuło i licznik był cofany ok 30tys. po pół roku sprzedałem dziadostwo w cholere

grzybek-r

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 28-03-2005, 12:11:53 »
70kkm to zaden przebieg

to nie fiat 125p (bez urazy) wiec nie masz sie czego obawiac !!!

Topax

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 28-03-2005, 12:25:22 »
Tak jak piszą koledzy - przebieg 70 kkm to dla tych samochodów pestka.Zależy jeszcze jak był eksploatowany (czy jazda spokojna czy agresywna, zawsze na wysokich obrotach), jakie paliwo było lane no i ważne jest to,że nie był bity. Tarcze,szczęki i amory też mają swoją wytrzymałość uzależnioną od stylu jazdy i sposobu eksploatacji samochodu, a oryginalne części cechuje dobra jakość i duża wytrzymałość. Popatrz trochępo giełdach w internecie, po ile chodzą podobne samochody (rocznik, rodzaj nadwozia, poj. silnika)
Jezeli samochód pochodzi ze znanego tobie źródła i ma udokumentowane przeglądy (książka serwisowa) to z czystym sumieniem polecam Yarisa. Z pewnością zostaniecie kumplami-ty będziesz sięo niego troszczyć a on zawiezie ciędokąd tylko zechcesz.  :bangel
Tylko sie nie śpiesz-co nagle to po diable. Życzędobrego wyboru!

Pozdrawiam
Jack

MJ

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 28-03-2005, 13:34:46 »
Cytuj (zaznaczone)
oryginalne części cechuje dobra jakość i duża wytrzymałość

Moje oryginalne tarcze wytrzymaly tylko niecale 40kkm ! Na szczescie wymieniono mi je w ramach gwarancji (byl o tym osobny watek mojego autorstwa). Nie byla to wina stylu jazdy gdyz klocki byly jeszcze ok i dalej jezdza.
Tak wiec z tym to bywa roznie ale nie chce rozpetywac dyskusji.

Co do Twojego samochodu to po prostu pojechalbym do Norauto - wykonuja tam gratis test hamulcow i amortyzatorow na sciezce diagnostycznej. Miesiac temu robili w ogole przeglad sezonowy gratis - to wlasnie tam rozebrali mi hamulce i dzieki nim dowiedzialem sie ze mam tarcze do wymiany i udalo mi sie je wymienic jeszcze w ramach gwarancji.

Taki podstawowy przegla kosztuje teraz chyba tylko 30zl wiec wydaje mi sie ze warto.

Pozdrawiam Cie mocno :)

CarinaGTI

  • Gość
Re: proszê o rady!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 28-03-2005, 18:09:42 »
Cytat: aleksandra
Witam wszystkich, jestem nową forumkowiczką i mam nadziejęniedlugo posiadaczką yariski :-DD

Mam do was takie pytanko, znajoma sprzedaje yarka 3d, 2002 (listopad), niestety duży przebieg bo 70.000. Nie wiem czy warto go brac, czy szukac czegos z miejszym przebiegiem i lepszym wyposazeniem? Bo ten ma tylko poduszki, plusem jest to, ze na 100% jest bezwypadkowy. Martwi mnie tylko ten przebieg, bo obawiam się, że wszystkie wymiany spadną akurat na mnie, do tej pory nic nie było robione, oprócz przeglądów. Czy to wogóle możliwe, żeby szczęki, tarcze, amory i inne wytrzymały tyle?
Błagam o wasze opinie!!!
A jesli mam go brać to za ile????? żeby nie przepłacić!  :chmmm
Z góry wielkie dzięki za pomoc!!!
 :lol:

klega z forum sprzedaj 1.3 za 27.000 zł z pdoobnym przebiegiem, 1.0 powinien być tańszy o ca. 2 tyś

Rafik

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 28-03-2005, 19:40:31 »
Co do przebiegu i stanu autka z tym związanym nie masz sięczego obawiać, ale skoro ma tylko poduchy to ja bym poszukał z lepszym wyposażeniem (el. szyby, lusterka, ABS) - rzeczy nieocenione.

jami

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 28-03-2005, 19:51:28 »
Cytat: Rafik
Co do przebiegu i stanu autka z tym związanym nie masz sięczego obawiać, ale skoro ma tylko poduchy to ja bym poszukał z lepszym wyposażeniem (el. szyby, lusterka, ABS) - rzeczy nieocenione.

To prawda, jesli chodzi o wyposażenie dodatkowe, to człowiek szybko uczy sięje doceniać. Jeśli nie spieszy Ci sięz decyzją, to radziłbym poszukać czegoś lepiej wyposażonego.

lifeson

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 28-03-2005, 20:52:30 »
Cytat: jami
radziłbym poszukać czegoś lepiej wyposażonego.

tak, szukaj klimy, bez tego dla mnie ani rusz.
pzdr!

aleksandra

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 28-03-2005, 21:50:31 »
bardzo, bardzo dziekuje za rady, jesli mozecie to pogadajcie jeszcze ze mna troche :modlitwa
jesli chodzi o silnik to sie nie martwie, gorzej z czesciami, tak sobie pomyslalam, moze glupio, ze jak kupie z mniejszym przebiegiem to np. amory jeszcze troche pojezdza, kurde sama nie wiem co robic

na klimie mi nie zalezy, bo nie moge korzystac :csad

a elektryke to chyba ma

cena wywolawcza to 28 ale to chyba strasznie duzo

CarinaGTI

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 28-03-2005, 22:00:24 »
Cytat: aleksandra
bardzo, bardzo dziekuje za rady, jesli mozecie to pogadajcie jeszcze ze mna troche :modlitwa
jesli chodzi o silnik to sie nie martwie, gorzej z czesciami, tak sobie pomyslalam, moze glupio, ze jak kupie z mniejszym przebiegiem to np. amory jeszcze troche pojezdza, kurde sama nie wiem co robic

na klimie mi nie zalezy, bo nie moge korzystac :csad

a elektryke to chyba ma

cena wywolawcza to 28 ale to chyba strasznie duzo

jak na ten przebieg i cebną to troszku ejst (jesli to jest 1.0), szczerze mówiąc, tak jak mówiłem kolega sprzedaje z forum toyot ęYarisa 1.3 też z 2002.10 roku ale za 27.000, więc za 1.0 powinno być jesli to ejsszcze twopja znajoma to mysle ze góra z góry 26.000

MJ

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 28-03-2005, 22:06:02 »
Cytuj (zaznaczone)
jesli mozecie to pogadajcie jeszcze ze mna troche

Ja zawsze chetnie z Toba pogadam ;-)

aleksandra

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 28-03-2005, 22:14:31 »
dzieki MJ :D

patrzylam na gratce i traderze, ale tam sa bardzo rozbiezne ceny, albo bardzo tanio (podejrzane) albo ciut za duzo jak dla mnie :asmiliecry

znalazlam dwie ciekawe propozycje za 26.5 i za 27.5 przebieg 50 kkm i 60 kkm, obie 5d, PPX2 i dodatkowo jedna ma ABS a druga klime (ale jak juz wspominalam, mi jest niepotrzebna) dlatego mysle, ze za ten kumpeli to 25 max moge dac, co wy na to?

lifeson

  • Gość
proszê o rady!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 28-03-2005, 22:29:08 »
Cytat: aleksandra
na klimie mi nie zalezy, bo nie moge korzystac :csad

a dlaczego tak?
dla alergikow klima lepsza i w ogole dla wszystkich :)
pzdr!


 

Beesafe.pl