Autor Wątek: Chciałbym kupić Celice 5 gen. i nie wiem na co patrzeć  (Przeczytany 12649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline morsdicti

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Cześć,

Mam nadzieję, że wkrótce stanę się aktywnym członkiem tego forum ponieważ przymierzam się zakupem auta spod szyldu Toyota.
Jako, że na codzień poruszam się "cywilnym" samochodem chciałem kupić coś co jest pretendentem do miana youngtimera i zapełnić tym autem pusty garażo-warsztat celem weekendowego dłubania i doprowadzenia pojazdu do stanu zbliżonego do oryginału.

Oglądałem kilka Celic V gen. wszystkie niestety pognite i nie warte zachodu. Znalazłem jednak coś co zwraca uwagę:

http://olx.pl/oferta/toyota-celica-v-1993-1-6-benzyna-CID5-IDeqcTD.html
VIN: JT164ATJ000095048
I rej.: 06.01.1993 (produkcja czerwiec 1992)

I teraz kilka pytań:

1. Ja rozumiem, że samochód ma 23 lata i cudów nie ma ale na co szczególnie mam zwracać uwagę w tym modelu?
2. Silnik - jak 1.6 trzyma wartość? domyślam się, że nie jest to jednostka o którą na rynku się zabijają :) ale czy moje założenia "kupić, pół roku się tym bawić - robić, doprowadzić do stanu oryginalnego - sprzedać, kupić następne - czynność powtórzyć" ma sens? czy ktoś kupi taki samochód? jest na to popyt?
3. Rdza ... ile w tym modelu jest do zaakceptowania (w tym konkretnym akurat próg zaszedł na podłogę aż) i powyżej jakich wartości zgnicia omijać z daleka?
4. Wsiądę i będę jechał - na co zwrócić uwagę w silniku? mam pojęcie o mechanice podstawowe rzeczy na pewno wyłapię od razu jednak to japończyk - tu są różne specyficzne dla modelu usterki czym się kierować?

Ogólnie czy to auto z ogłoszenia warte uwagi czy w 1.6 się nie pchać?

Dziękuję uprzejmie

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Chciałbym kupić Celice 5 gen. i nie wiem na co patrzeć
« Odpowiedź #1 dnia: 18-03-2016, 18:12:06 »
Jeśli ma być coś warte, to szukaj dwulitrówki, najlepiej cabrio, albo jeszcze lepiej turbawki nieumęczonej nieudolnym tuningiem.

1.6 ma mniej więcej taki sam potencjał jak Calibra 2.0 8V czy Ford Probe.

3VZ.pl




 

Beesafe.pl