Autor Wątek: Jak jeździć aby dobrze dotrzeć silnik ??  (Przeczytany 17780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bartosz81

  • Gość
Jak jeździć aby dobrze dotrzeć silnik ??
« dnia: 12-04-2005, 16:29:38 »
Witam

Mam pytank jak jeździć by dobrze dotrzeć Toyotke Yaris 1.3??

Czy mam nie przekraczać 4tyś. obr. przez pierwsze 5tyś.km, czy mogęzatem gwałtownie przyspieszać do tych 4tys.obr. czy może jeździć bardzo spokojnie i pomału ruszać, nie ścigać sie :-( i nie sprawdzać maksymalnej prędkości :?

Moze ktoś wie jak dobrze dotrzeć autko :?
« Ostatnia zmiana: 02-04-2008, 18:49:33 wysłana przez Janmor »

mikson

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #1 dnia: 12-04-2005, 16:44:04 »
przy docieraniu wazne jest:

- nie katowac na wysokich
- nie jezdzic ze stala predkoscia np trasa 1000km, musi miec rozne obciazenie silnik
- nie katowac po dolnych obrotach metoda emeryta , lepsze juz jest katowanie po wysokich
- generalnie bez wczuwania wielkiego , silnik fabrycznie jest dotarty, wazne jest aby wszystkie elementy dobrze sie dopasowaly,  zakres 2000-5000tys jak podczas normalnej jazdy :)



 dobrze ze docierasz teraz a nie w zime na mrozie start z -20oC :)

MJ

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #2 dnia: 12-04-2005, 16:44:53 »
Przede wszystkim nie osiagac za wysokiej predkosci obrotowej. Dotrzec musza sie tez hamulce, opony. Bylo o tym w jakims ostatnim AutoSwiecie czy Motorze, a na pewno w AS nr 50-51/00 na str. 56. Musi tez pisac w instrukcji obslugi !

Bartosz81

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #3 dnia: 12-04-2005, 16:53:42 »
A przez ile kilosów mam tak łagodniej traktować autko :?
Czy po 1000km można już nie myśleć o docieraniu :?

MJ

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #4 dnia: 12-04-2005, 17:03:57 »
Wydaje mi sie ze 1000km wystarczy. Ale ogolnie po co zylowac silnik ?

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #5 dnia: 12-04-2005, 18:02:30 »
ja tam zaraz po wyjechaniu z salonu, przejechaniu do centrum jakies 15KM i pierwsze swiatla i ogien.............
i pewnie dlatego inne yarisy 1.0 zostaja teraz z tylu..........:P

jedyne co w takich autach nalezy dottrzec to faktycznie np hamulce......... nie odrazu hamowanie na maxa itd..........

co do jazdy - jezdzic normalnie - generalnie auta sie 'dociearlo'........... 10 lat temu.......
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Bartosz81

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #6 dnia: 12-04-2005, 19:55:08 »
O żyłowaniu nie ma mowy, ale od czasu do czasu jak znajde siępierwszy na światłach i trafi sięjakiś "rajdowczyc" to chciałbym z czystym sumieniem depnać tyle i fabryka dała :twisted:

Ale tak na codzień to nie mam zamiaru cisnąć mojego Yariska non-stop.

No to ostatnie pytanie, kiedy zmienić program w Yarisku ?? Po 1000km czy jeszcze później ??

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #7 dnia: 12-04-2005, 20:28:30 »
Cytat: Bartosz81
O żyłowaniu nie ma mowy, ale od czasu do czasu jak znajde siępierwszy na światłach i trafi sięjakiś "rajdowczyc" to chciałbym z czystym sumieniem depnać tyle i fabryka dała.
Ale tak na codzień to nie mam zamiaru cisnąć mojego Yariska non-stop.


To dziwne, bo w każdym kolejnym poście wychodzi z Ciebie "miszcz kerownicy"...
A te "bajery" chip-tuningi, doloty, brewki/srewki/owiewki, hipersprężyny to przed czy po dotarciu zakładasz...?

 :wink:
"I love the smell of flames early in the morning..."

Bartosz81

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #8 dnia: 12-04-2005, 20:56:56 »
To powiem tak :
"Postaram sięjezdzić normalnie" :-) a to nie moja wina że lubięszalec, ale od razu piszęże szaleje ale z głową :aslyer

A jeśli program moge zmienic powiedzmy juz po 1000km to najpierw wale nowy program, potem progi, i potem Felgi albo spręzyny :-) brewki odpadają.  :bdance

A i jeszcze będe sie zastanawiał nad stożkiem i dolotem zimnego powietrza, ale to będęchciał zrobić tak abym w każdym momencie mógł to zdemontować i włozyc orginal.  :-DD

A jęsli program będęmógł dopiero później zmienić to najpierw chyba zrobie progi :-)

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #9 dnia: 12-04-2005, 23:00:40 »
:wink:
Silniki w dzisiejszych czasach są docierane już w zakładach, więc jakieś większe hocki klocki nie są potrzebne. Zresztą wystarczy postępować tak, jak mówi instrukcja (str. 142), a że nie mówi wiele, więc problem "docierania" odpada. IMHO wymiana oleju powinna zostać wykonana po początkowym przebiegu (1000-2000 km chyba jest ok)  ale tego akurat w manualu nie ma :D
"I love the smell of flames early in the morning..."

CarinaGTI

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #10 dnia: 12-04-2005, 23:20:09 »
czasami trzeba go powrzucać na wysokie obroty, cozywiście nie do odcięcia!! by sięsilniczek nie zamulił
w fabryce jest jedynie wstępne dotarcie, ale te 1000-1500km radze jeździć średnikm tempem, nie rpzesadzać ze zbyt wysokim biegiem i niskimi obrotami również

arkady6

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #11 dnia: 13-04-2005, 09:43:27 »
Moj Yarek 1.3 przejechał ju ok 4000 i pewnei sie juz dotarł, zastanawiam sie nad wymianą oleju, jedi piszą że mozna, inni że szkoda kasy a jeszcze inny że to konieczne. Czy sa użytkownicy, którzy nie wymieniali wczesniej oleju tylko na pierwszym przeglądzie i maja juz "nastukane"trochękilometrów. Czy jaies problemy z tego powdu macie czy nie?

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #12 dnia: 13-04-2005, 10:27:39 »
pierwsze slysze zeby tak szybko wymieniac olej..............
generalnie z toyota to jest tak ze pokrywe silnika to mozna otwierac zeby sobei dolac wody do spryskiwacza..............
gdzie wyczytales o tym zeby wyminic olej?? u mnie obsluga ograniczala sie wylacznie do przegladow i po 3,5 latach eksploatacji jest wszystko w jka najleprzym pozadku!!
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

arkady6

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #13 dnia: 13-04-2005, 12:58:03 »
Rzeczywiście w instrukcji nie ma o tym słowa, w serwisie (o dziwo) tez mi mówiono, że to zbedny wydatek. A wyczytałem to na tutaj na forum, choćby w tym wątku. Ale ciekawi mnie jak u innych Yarkowiczów, którzy nie wymieniali sprawuja sięone? Dzięki za info Red.

CarinaGTI

  • Gość
Jak je¼dziæ aby dobrze dotrzeæ silnik ??
« Odpowiedź #14 dnia: 13-04-2005, 14:16:51 »
dotarcie następuje przy około 2000 km, natomaist by sięnp. ileżały pierścienie itp. otrzeba nawet ca 8000-10000km :D


 

Beesafe.pl