Autor Wątek: stuki z okolic tłumika  (Przeczytany 5070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gorek86

  • Gość
stuki z okolic tłumika
« dnia: 01-05-2005, 21:33:27 »
Witam wszystkich! przy 15tys w mojej Yarisce zaczeły wydobywać sięjakieś dziwne dźwieki z okolic tłumika. Na dziure w nim mi to nie wygląda, bo jak przytrzymam końcówke tłumika to wszystko jest ok.Dzieje sie tak tylko jak auto stoi z włączonym silnikiem(i też nie zawsze) jak już lekko dodam gazu wszystko ustaje.czy miał ktoś może coś podobnego??I wie jak siętego pozbyć, bo troche denerwuje mnie taki dziwny dźwiek.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2008, 15:41:22 wysłana przez Janmor »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
stuki z okolic t³umika
« Odpowiedź #1 dnia: 01-05-2005, 21:54:23 »
Cytat: gorek86
I wie jak siętego pozbyć, bo troche denerwuje mnie taki dziwny dźwiek.


skoro autko ma 15 tys, to zakladam ze jest na gwarancji.................
najprostrze co mozna zrobic, to podjechac do ASO.......
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

gorek86

  • Gość
stuki z okolic t³umika
« Odpowiedź #2 dnia: 02-05-2005, 06:31:58 »
no masz racje.za dwa tygodnie mam przegląd, więc tam pewnie coś z tym zrobią, ale tak chciałem wiedzieć czy u kogoś już coś takiego występowalo.

MaLy_RaDeK

  • Gość
stuki z okolic t³umika
« Odpowiedź #3 dnia: 02-05-2005, 08:56:17 »
To najprawdopodobniej cos z gumowymi elementami ustalajacymi pozycje tlumika.
Jak sie zsuna lub poluzuja, to moze sie zdazyc, ze tlumik stuka o cos.

CoOljaCk

  • Gość
Re: stuki z okolic t³umika
« Odpowiedź #4 dnia: 03-05-2005, 10:55:53 »
Cytat: gorek86
Witam wszystkich! przy 15tys w mojej Yarisce zaczeły wydobywać sięjakieś dziwne dźwieki z okolic tłumika. Na dziure w nim mi to nie wygląda, bo jak przytrzymam końcówke tłumika to wszystko jest ok.Dzieje sie tak tylko jak auto stoi z włączonym silnikiem(i też nie zawsze) jak już lekko dodam gazu wszystko ustaje.czy miał ktoś może coś podobnego??I wie jak siętego pozbyć, bo troche denerwuje mnie taki dziwny dźwiek.


Twoim problemem sa uszczelki ukladu wydechowego (Take biale chyba teflonowe badziewie). pewnie nie masz predmuchow ale przy duzych drganiach ukladu (wlaszcza na wolnych obrotach) popisukuje wydajac takie metaliczne stukanie (szczegolnie na koncu ukladu). tymczasowym rozwiazaniem jest spsikanie silikonem w plynie albo wd40 ostadniego laczenia wydechu (miedzy ostatnim tluikiem a srodkowym)  najlepiej wymienic usczelki w calym ukladzie. uszczelki kosztuja ok 45 zl a wymienia sie je w 25 minut.
jest to typowa przypadlosc yarisow wiec nie masz sie co martwic. z tego co pamietam bylo to juz poruszane na forum i byla nwet instrukcja ze zdjeciami jak pobyc sie problemu. :asearch

gorek86

  • Gość
stuki z okolic t³umika
« Odpowiedź #5 dnia: 03-05-2005, 15:20:34 »
Dzieki za odpowiedz.troche mnie to juz denerwuje:)

CoOljaCk

  • Gość
stuki z okolic t³umika
« Odpowiedź #6 dnia: 05-05-2005, 12:43:50 »
Cytat: gorek86
Dzieki za odpowiedz.troche mnie to juz denerwuje:)


mnie tez bo czsem na swiatlach daje czadu to cos :) a czasu nie mam zeby rozwiazac problem raz na zawsze  :cnice


 

Beesafe.pl