Autor Wątek: Yaris hybryda i zima  (Przeczytany 2873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marekp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Yaris hybryda i zima
« dnia: 09-01-2019, 18:39:32 »
Mam taki samochod wlasnie. I napisze kilka uwag. Glownie negarywnych. Pierwsze to duze zuzycie paliwa w zimie bo silnik sie nagrzewa. Ale to mozna bylo przewidziec ze bedzie z litr dwa wiecej palil niz normalnie.
Jest zima. Snieg pada. Tam w tym .... samochodzie sa wszelkie systemy przeciwslizgowe. Systemy przeciwslizgowe dzialaja nieco mnotonnie. Kola sie kreca z roznymi szybkosciami to samochod zdejmuje gaz. Jesli ktos ma inne zdanie to zapraszam do dyskusji. Wczoraj wjechalem na podworko do znajomego. Wzniesienie do wyjazdi 10m dlugosci i nachylenie z 10-15 stopni. Nic znaczacego. Ale snieg padal. Wiec probuje wyjechac a ten silnik coraz mniejsze obroty. Stoje. Probuje ruszyc z systemem wspomagania ruszania pod gore. Nie dziala. Dobra. Bylo miejsce cofnalem sie i rozpedzilem samochod i wyjechalem. Dzis wzialem instrukcje obslugi tysiac stronicowa. Tam jest napisane - system wspomagania ruszania pod gore nie dziala na sliskim. Tak wlasnie jest napisane. No dobra. Jak wylaczyc te systemy przeciwslizgowe? W hybrydzie nie da sie wylaczyc. Tez tak jest napisane. Czyli na tego g.... gorce powinienem zostac do wiosny. Az snieg sie rozpusci. Nie wiem co bym mial zrobic jakby to bylo w ruchu drogowym i do tego korek. Co 10 sekund mam ruszyc pod gore. A jakby bylo lekko slisko? Tam nie bylo wyjezdzone. To byl pierwszy samochod moj ktory probowal wyjechac. Wiec nie bylo bardzo slisko. Mam do sprzedania Yarisa Hybryde po niewielkim przebiegu ok. 25 tys km akumulatory na gwarancji i ma upojny kolor - sun down red. Tak sie nazywa.

Zalamie sie. Dobrze ze mam inne samochody. Tym sie nie da jezdzic. Przynajmniej zima. Nie da sie wylaczyc systemow przeciwslizgowych...... No to jest porazka.

Marek P.

Opony nowe i zimowe zeby nie bylo ze cuda na letnich robie.

Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris hybryda i zima
« Odpowiedź #1 dnia: 11-01-2019, 19:17:59 »
Tak to jest z techniką dlatego nie ma jak stare dobre samochody bez wspomagaczy!
Ja swojego Yarisa Verso chyba nigdy nie sprzedam bo gdzie znajdę drugi taki samochód.
Pali tyle co nic, przewiezie wszystko i jest nieziemsko szybki jak na takie małe coś.


 

Beesafe.pl