Autor Wątek: Kontrola trakcji  (Przeczytany 5529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M-i-G

  • Gość
Kontrola trakcji
« dnia: 30-05-2005, 16:28:58 »
Witam wszystkich użytkowników Clamry (i nie tylko...),

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Toyoty Camry 3.0 V6z XI '96
wersja USA  :D
Mam z nią jednak dwa problemy... Jeden jest prosty... Sonda lambda za katalizatorem wyrzuca jakieś durne wartości powodując tym samym zapalanie "CHECK'a". Drugi jest znacznie poważniejszy... Przy gwałtownym przyspieszeniu, w chwili kiedy kontrola trkacji powinna zmniejszyć moment podawany na koła samochód dostaje "czkawki"...  Zapala siękontrolka TRAC OFF i jedzie "żabką". Muszęwtedy całkowicie puścić gaz i dopiero łagodnie przyspieszyć... No i kontrola trakcji nie da sięjuż włączyć... Trzeba odłączyć akumulator... Wyobraźcie sobie jaka to radocha w przypadku wyprzedzania... :cwalbrush
Nadmienię, że nie zawsze tak jest... Czasem kulturalnie zapali kontrolkęsamochodzika ze śladami kół (pod kontrolkami aktualnego biegu) i jest wszystko ok. Nie mam pojęcia co może być przyczyną... Tym bardziej, że zaraz po takim wydarzeniu znalazłem sięw serwisie i komputer nie pokazał błędu...
Czy problemem mogą być już "zmęczone" amorki ?? Właśnie czekam na nowe :D
A może coś innego ??  :chmmm
Z niecierpliwością czekam na podpowiedzi....

I jeszcze jedno... Ktoś z Was bawił sięw analizębłędów we własnym zakresie ??
Np. PC + interfejs mOByDic + oprogramowanie ScanMaster for mOByDic_1.0 ??

Pozdrawiam

Irek-D

  • Gość
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #1 dnia: 17-09-2005, 15:43:39 »
Czy może już rozwiązałeś swój problem ?!!. Ja mam identyczny w Toyocie Camry z 1996 r wersja USA silnik 3000. W serwisie powiedzieli, że to niesprawny katalizator i stąd wyświetla sięsygnał błędu silnika. Sygnał ten powoduje zakłucenie pracy komputera i zanik obwodu kontroli trakcji. Jeżeli jest jakaś inna teoria, to chętnie ją poznam. Pozdrawiam M-i-G,

M-i-G

  • Gość
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #2 dnia: 17-09-2005, 16:06:39 »
Cześć Irek-D !

Dobra informacja dla Ciebie jest taka, że tym razem serwis sięnie myli... Oddałem swoje auto dla upewnienia siędo warsztatu Pana Jacka Grabowskiego w Piasecznie...
Męczył autko przez 2 dni i doszedł do wniosku, że prawdopodobnie to właśnie to...
No więc zaryzykowałem, wstawiłem nowy katalizator i koniec z problemami z TRC i CHECK :) Auto śmiga aż miło patrzeć :)
Zła informacja jest taka, że oryginał sprzedawany jest wraz z tzw. "portkami" i kosztuje +/- 5000 PLN w Toyocie. Tłumikarz założył mi zamiennik MagnaFlow Universal Catalytic Converter No:94005. Tu mam pewne obiekcje bo jest to katalizator do aut do pojemności 6200 ccm. Ale działa bez zarzutu :) I kosztował wraz z wymianą 600 PLN.
W ramach podpowiedzie powiem Ci, że odpowiedni model wg producenta to MagnaFlow Universal Catalytic Converter No:91005 (do 4200ccm)

Nim jednak zdecydujesz sięna wymianękatalizatora to wybierz siędo diagnosty i rzuć okiem na spaliny... Analiza potwierdzi czy spaliny są czy nie OK... Jeśli nie to już prawie pewne, że też masz uszkodzony katalizator.

Pozdrawiam i życzęsukcesów w walce...

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #3 dnia: 17-09-2005, 16:45:13 »
jak dobrze że moja z elektroniki ma tylko ABS... :)
no i cholerną lambdę:(, ale już wymieniona:)
3VZ.pl



Irek-D

  • Gość
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #4 dnia: 14-02-2006, 23:00:28 »
W którym zakładzie tłumikarskim wymieniałeś katalizator, i czy przed tem sprawdzałeś sondę lambda, czy nie jest uszkodzona?. Jeśli to takie proste, to i ja wymienię, chociaż się powoli przyzwyczajałem do palących się pomarańczowych lampek (awaria i TRC)!!!!!

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #5 dnia: 15-02-2006, 17:23:47 »
Zapalanie się Check Engine powoduje jednoczesne deaktywowanie TRC (i zapalanie lampki TRC -przynajmniej ja tak mam). Więc usterka powodująca zapalenie Check Engine często nie ma najmniejszego związku z uszkodzeniem elementów TRC.
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

M-i-G

  • Gość
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #6 dnia: 15-02-2006, 17:44:09 »
1) Co do sondy lambda... Nie testowałem jej... Bo niby jak ? Albo działa albo nie... A im starsza tym
    gorzej działa... Skoro jednak komputer pokazał niską sprawność tlenową katalizatora (w oparciu o
    ostatnią sondę lambda) to zacząłem do niego...
2) W rzeczy samej zapalenie się TRC nie oznacza uszkodzeń systemu jeśli nastąpiło to po zapaleniu
    się CHECK'a. Jest to spowodowane tym, iż (najogólniej rzecz ujmując) "program awaryjny"
    w jakim samochód próbuje się poruszać odłącza wszystko co stanowi dla niego duże obciążenie
    (np. TRC).
3) Irek-D - jeśli zatem serwis powiedział Ci, że to KAT to go wymień i po temacie... Ja swojego
    wymieniałem w warsztacie na Szarych Szeregów 5A u p. Romana Puchalskiego.
    Nie mam zdania nt. tego warsztatu... Wiem jednak, że od tego moemtu TRC działa pięknie :)
    I baaaardzo się przydaje :)

Offline tabak

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 975
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #7 dnia: 08-12-2008, 15:47:50 »
Witajcie.
Mam pytanie jak u was działa kontrola trakcji?? Chodzi mi o gwałtowne ruszanie. Jak wcisne pedał gazu do konca to zaczyna działac kontrola trakcji ( to zrozumiał), ale działa ona bardzo stanowczo, odbierając cała moc samochodowi, a nie jak mi sie wydawało, że powinna dawkować tą moc stosownie do przyczepności kół. Po chwili silnik ożywa i jest pełna moc. Jak to jest u Was z tą kontrolą trakcji?? a i czy TRC działa tylko przy ruszaniu??


  Kolego tabak kolejny raz scalam założony przez Ciebie temat! Proszę o stosowanie się do postanowień regulaminu.
Temat scalam.
Szymon14
« Ostatnia zmiana: 09-12-2008, 22:30:38 wysłana przez SZYMON14 »
1MZ - FE ......hehe, po co mi car audio???

AGILESS

  • Gość
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #8 dnia: 08-12-2008, 22:23:12 »
Moje autko TRC nie posiada ale na stronie Toyoty znalazłem to:
http://www.toyota.pl/innovation/technology/safety/brakes.aspx


Offline tabak

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 975
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #9 dnia: 09-12-2008, 13:17:40 »
jak u was dział kontrola trakcji Panowie?? Czy też odbiera praktycznie cała moc silnikowi czy stosownie do poślizgu??
1MZ - FE ......hehe, po co mi car audio???

owca

  • Gość
Odp: Kontrola trakcji
« Odpowiedź #10 dnia: 09-12-2008, 18:46:29 »
jak u was dział kontrola trakcji Panowie?? Czy też odbiera praktycznie cała moc silnikowi czy stosownie do poślizgu??
niestety nie mam tego bajeru w solarze ale za to mam w micrze 1.2  (tak jeżdże micrą z wielkim niebieskim słoniem na desce i jestem z tego dumny :) )  Otóż tam wg mnie nie odbiera mocy a jedynie głośnowali z koła które łapie poślizg / buksuje - taki bardzo głośny abs - przy ruszaniu jeśli jedno koło zaczyna się śliżgać to słychać BUM BUM BUm BUM - ale samochod dalej przyspiesza - nie ma jakiejś ogromnej straty mocy


 

Beesafe.pl