Autor Wątek: zmieniarka  (Przeczytany 14618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

belek

  • Gość
zmieniarka
« dnia: 30-05-2005, 17:16:33 »
czy seryjny radiomagnetofon w Yarisie obsluguje zmieniarki cd? cos czytalem o przejsciowkach itd a jakie parametry ma seryjne radio CD w yarisie? to panasonic? bo na allegro znalazlem w dziale panasonica. jak samochod jest na gwarancji to moge sam wymienic radiomagnetofon na seryjne CD? duzo jest z tym roboty? ma ktos z was do sprzedania w pelni sprawne takie seryjne CD?
p.s.
jak wrzucacie http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=&man_id=8&prod_id=216 w drzwi to gdzie idzie tweeter? i co wtedy idzie w podszybie?

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
zmieniarka
« Odpowiedź #1 dnia: 30-05-2005, 17:42:15 »
duzo juz bylo o tym na forum
radio jest fujitsu z tego co wiem. jak sam wymienisz to gwarancja na elektryke pojdzie. jak masz kasete to lepiej dorzuc zwykle radio jakiegos pioneera albo jak masz kase to alpine bo to seryjne jest lekko mowiac gowiane. a ze zmieniara to nie wiem jak jest. toyota oferuje chyba zmieniarke do yarisa pod siedzenie na 6 plyt za okolo 2000zl.
a jesli chodzi o glosniki to poszukaj bo tego jest naprawde duzo np w dziale car audio.  raczej wszyscy sa zwolennikami zestawu 16 w drzwi i do tego tweetery na podszybie połączone zwrotnica, pamietaj jednak ze w drzwi wejda tylko plytkie glosniki np lanzar vx60S i jeszcze jakies 16 hertza. pozdro

CarinaGTI

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #2 dnia: 30-05-2005, 18:57:58 »
Cytat: Oko
radio jest fujitsu z tego co wiem. jak sam wymienisz to gwarancja na elektryke pojdzie

jak wrzuci zmieniarke pod fotel, gdzie zazwyczaj jest zmieniarka, nie liczac bagaznika (wiecej zabawy), to nikt sie nie dowie, mój Yaris wjeżdża na obniżonym zawieszeniu i dwóch rozpórkach i jakoś nikt sięnie czepiał :-DD

max

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #3 dnia: 30-05-2005, 19:41:07 »
Witam
1. seryjny magnetofon obsluguje zmieniarki toyoty i sa tutaj dwa typy takich zmieniarek:
 - montowane pod siedzenie,
 - montowane w ta dziure pod radiem
obydwie mozna zobaczyc na stronie toyoty LINK akcesoria audio

2. radio jest fujitsu - bieda :cry:

3. wracajec do zmieniarek jest jescze jedna mozliwosc -przejscowka- to taka mala skrzyneczka ktora podpinasz do radia oraz zmieniarki LINK

tylko ten -przejsciowki lub interfejsy- sa podlaczane do konkretnych zmieniarek (mozna w komplecie lub osobno kupic na allegro)

4. jezeli zaczniesz zam grzebac w kablach do radia to uwaga sa kable ktorych nie powinno sie rozlaczac, druga sprawa to mozliwa utrata gwarancji ale to juz zalezy najczesciej od danego serwisu toyoty

5. co do roboty zobacz tutaj  LINK  gosc wszystko dokladnie opisal

6. glosniki - do drzwi wchodza 16,5cm na glebokosc 6cm najlepiej nisko- lub sredniotonowe dwudrozne, tweetery wchodza w podszybie

7. z regoly wszyscy radza poprostu zmienic radio najlepiej z otwarzaczem mp3, fabryczne radio jest kiepskiej jakosci, jezeli jestes audiofilem radze zmienic, sa tez duze plusy tego fabrycznego radia NAPEWNO nikt nie wybije ci szyby by je rabnoc (jak dla mnie jest bardzo duzy plus - twoj wybor  :shock: )

Dobrej zabawy narazie

                                                            :cnice  :cnice  :cnice

MaLy_RaDeK

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #4 dnia: 30-05-2005, 19:58:13 »
Cytat: max
...sa kable ktorych nie powinno sie rozlaczac...


Ktore to kable ???

belek

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #5 dnia: 30-05-2005, 20:32:40 »
Cytat: max
Witam
3. wracajec do zmieniarek jest jescze jedna mozliwosc -przejscowka- to taka mala skrzyneczka ktora podpinasz do radia oraz zmieniarki LINK

tylko ten -przejsciowki lub interfejsy- sa podlaczane do konkretnych zmieniarek (mozna w komplecie lub osobno kupic na allegro)
:cnice  :cnice  :cnice


WIELKIE DZIEKI!!!

jedno pytanie - jak kupie przejsciowke i niefabryczna zmieniarke - to konsola wykryje ja jak fabryczna i na desce rozdzielczej bede mogl sterowac ta zmieniarka? wciskajac CD bede mogl korzystac tez z klawiszy numerycznych zeby np szybko dostac sie do danej plyty albo utworu? jak zmieniarka bedzie rozpoznawac mp3 to bede mogl sluchac mp3 z plyt?

CoOljaCk

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #6 dnia: 31-05-2005, 19:55:17 »
belek - wiem ze jestes mlodym forumowiczem ale pofatyguj sie na kolejna strone gdzie masz watek http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=4309 i jest opisane pare pomyslów odnośnie alternatywnego podlaczenia innego audio niz standardowe radio!

A jeszcze dalej masz watek http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=3112 gdzie ktos prawie o to samo co Ty.

jest cos takiego jak wyszukiwarka (patrz opcja SZUKAJ) i mozna od czas do czasu jej uzyc, wpisac pare hasel i dopiero potem klepac w klawisze.

CarinaGTI

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #7 dnia: 31-05-2005, 19:59:35 »
a tu masz schemacik połączenia zmieniarki :-DD

max

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #8 dnia: 31-05-2005, 20:16:43 »
Rozlaczanie przewodow -dokladnie rozchodzi sie o kostki
"UWAGA! Pod żadnym pozorem nie należy wyciągać żadnych żółtych kostek podczas demontażu konsoli (zlokalizowane w dolnej partii)!!! Są one podpięte bezpośrednio do ECU i jakiekolwiek wyciągniecie jednej z żółtych wtyczek skutkuje błędem zgłaszanym przez komputer (konieczność kasowania błędu to dodatkowe koszty)."----znalazlem na stornie BIGMANA
Link

   Belek - tutaj nie mam juz jednoznacznej odpowiedzi, musisz pogadac z producentem tych interfejsow, z tego co wiem odpowiedni interfejs jest dopasowany do odpowiedniego modelu zmieniarki ale w jaki sposob to razem dziala zupelnie sie nie orjentuje, kiedys te interfejsy byly do kupienia na allegro po 350zł

Przypomniala mi sie jeszcze jedna mozliwosc -jeden gosc zamontowal zwykly cdrom komputerowy do standardowego radja

CoOljaCk

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #9 dnia: 01-06-2005, 08:54:41 »
Cytat: max
Rozlaczanie przewodow -dokladnie rozchodzi sie o kostki
"UWAGA! Pod żadnym pozorem nie należy wyciągać żadnych żółtych kostek podczas demontażu konsoli (zlokalizowane w dolnej partii)!!! Są one podpięte bezpośrednio do ECU i jakiekolwiek wyciągniecie jednej z żółtych wtyczek skutkuje błędem zgłaszanym przez komputer (konieczność kasowania błędu to dodatkowe koszty)


odlaczasz kleme masy od akumulatora i mozesz rozlaczac co tylko chcesz. nigdy zadnego bledu nie mialem zwiazanego z poduchami.

MaLy_RaDeK

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #10 dnia: 01-06-2005, 09:36:19 »
Wyciagalem ostatnio poduszki i jakos nie zauwazylem zeby cos sie dzialo.
Chyba, ze to nie te zolte kostki  ;)   Nie odlaczalem nawet aku...

max

  • Gość
zmieniarka
« Odpowiedź #11 dnia: 01-06-2005, 17:47:43 »
oki doki przepraszam wyciagnolem te informacje ze strony Bigmana

NiwwaP

  • Gość
Odp: zmieniarka
« Odpowiedź #12 dnia: 11-05-2013, 10:27:50 »
Witam !

Panowie i Panie, proszę o pomoc. Mam Yarosława z 2001 roku, francuz. Mam radio kaseciaka. Kupiłem zmieniarkę fabryczną TM0561 . Dzisiaj chciałem ją podłączyć i.....zdurniałem. Poniżej przedstawiam zdjęcia. Proszę o pomoc co z czym podłączyć(o ile w ogóle jest to możliwe).







bendus

  • Gość
Odp: zmieniarka
« Odpowiedź #13 dnia: 11-05-2013, 12:13:32 »
Odłączasz szeroki wtyk od oryginalnego radia i wpinasz tam wtyk od zmieniarki. Kabel który odłączyłeś od radia wtykasz w pozostały wolny koniec na rozgałęźniku zmieniarki (ten owinięty u Ciebie gąbką) i już. Gotowe.

NiwwaP

  • Gość
Odp: zmieniarka
« Odpowiedź #14 dnia: 11-05-2013, 18:52:29 »
Dzięki za pomoc ! Jak podłącze, dam znać czy wszystko działa ;)


 

Beesafe.pl