Autor Wątek: Wspomaganie w Toyocie Yaris.  (Przeczytany 31746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanuszL

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« dnia: 06-06-2005, 07:33:20 »
Chcękupić żonie używaną ToyotęYaris z 2001 roku ( mały przebieg 15 tyś. - cena duża 27 tyś zł) ale jest bez wspomagania kierownicy. Jeździ teraz Oplem Astrą I bez wspomagania i nawet ja mam problemy z ukręceniem kierownicy. Czy ktoś jeździł Yarisem bez wspomagania? Czy jest to rozwiązanie dla kobiety? :?:

Smok

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #1 dnia: 06-06-2005, 07:42:59 »
powiem Ci tak- jeździlem 3 lata Yarisem ze wspomaganiem- to jest to! Ostatnio wsiadłem do nowego Clio które było bez wspomagania i ............. nie mogłem trafić w zakręt:) Co prawda do Poloneza bez wspomagania było to daleko ale  i tak . Więc jak dla kobiety to nie dość że wspomaganie to jeszcze ABS- bez tego bym nie brał!
Jedno to spory komfort a 2 to spore bezpieczeństwo a to sięliczy!!

lifeson

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #2 dnia: 06-06-2005, 08:12:43 »
zdecydowanie nie jest to rozwiazanie dla kobiety.
pzdr!

gorek86

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #3 dnia: 06-06-2005, 08:30:48 »
Ja mam czasem okazje jezdzic Panda bez wspomagania i jak wyjezdzam z parkingu to jest jakis dramat ile sily trzeba wlożyć zeby tym wyjechac. U siebie w Yarisie mam wspomagania i autem manewruje sie idealnie. Odradzam zwłaszcza dla kobiety.

Hicks

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #4 dnia: 06-06-2005, 09:10:16 »
Tylko wspomaganie - robiłem eksperymenty z manewrami przy włączonym i wył. wspomaganiu. Różnica jest ogromna.
Tym bardziej, że Yaris ma nowoczesne elektryczne napędy wspomagania, a nie hydraulikę:)

lifeson

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #5 dnia: 06-06-2005, 09:46:49 »
Cytat: Hicks
Tylko wspomaganie - robiłem eksperymenty z manewrami przy włączonym i wył. wspomaganiu. Różnica jest ogromna.
Tym bardziej, że Yaris ma nowoczesne elektryczne napędy wspomagania, a nie hydraulikę:)

troche OT, ale slyszalem, ze z tym elektrycznym wspomaganiem montowanym teraz w wiekszosci samochodow, to jest akurat tak, ze jest na pewno tansze a niekoniecznie lepsze od hydraulicznego. moze to sugestia, ale mi jakos przy wspomaganiu elektrycznym brakuje niestety "czucia" :(
nie zmienia to faktu, ze lepiej Z niz BEZ :)
pzdr!

Hicks

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #6 dnia: 06-06-2005, 09:56:35 »
Konkrety Mr lifeson, konkrety :)
Jeździłem wcześniej 2 autami różnej wielkości ze wspomaganiem hydraulicznym, a nawet teraz czasami pojeżdżęalmerą też z serwem hydraulicznym - mam odniesienie.
Elektryczne wspomaganie w Yarisie ma same zalety: jest sprawniejsze (fajera obraca siębardzo lekko), nie pierniczysz sięz żadnymi płynami, nie walnie przewód z płynem pod ciśnieniem, jak przeciążysz to sięwyłączy, pompa nie wyje jak skręcisz koła na maxa,  jest lżejsza i zajmuje mniej miejsca. itd, itd.
Ot kolejny krok w rozwoju aparatów towarzyszących w aucie.

MJ

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #7 dnia: 06-06-2005, 10:16:45 »
Moja mama ma Yarisa bez wspomagania i nie narzeka. Ja tez nie - krece sobie jedna reka. Opony sa 155/80/13 a wiec malutkie. Twoj Yaris, o ile przebieg ma autentyczny, wydaje sie byc okazja ! Okazja pod wzgledem przebiegu bo sa tez inne czynniki (cena, serwisowanie, bezwypadkowosc...)

Jesli bardzo sie wahasz to moze zalatw Zonie jazde probna.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #8 dnia: 06-06-2005, 10:36:57 »
przy moich 195 i wspomaganiu to juz sie czuje ze sie krenci.....
kiedys jezdzilem testowym yarisem bez wspomagania - jka dla mnie tragedia!!

jazda probna to bardzo dobry pomysl!!
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

CoOljaCk

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #9 dnia: 06-06-2005, 11:25:34 »
ja tez nie mam wspomagania. kola standardowe 155/80/13 i sobie jedna reka krece. nie jest zle - ale wspomaganie to zawsze cos. teraz krece jedna reke a ze wspomaganiem to pewnie bym krecil malym palcem :)

lifeson

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #10 dnia: 06-06-2005, 12:33:22 »
Cytat: Hicks
Konkrety Mr lifeson, konkrety :)
Jeździłem wcześniej 2 autami różnej wielkości ze wspomaganiem hydraulicznym, a nawet teraz czasami pojeżdżęalmerą też z serwem hydraulicznym - mam odniesienie.

no ja tez mam doswiadczenia, z tym ze z 6 (7?) moich poprzednich furek :)

Cytat: Hicks

Elektryczne wspomaganie w Yarisie ma same zalety: jest sprawniejsze (fajera obraca siębardzo lekko)

no wlasnie troche za lekko i bez czucia, to jak dla mnie przynajmniej kasuje wszelkie zalety elektryki, chociaz w s40/v40 jest hydrauliczne a czucia nie ma kompletnie zadnego, totalna pomylka :(

Cytat: Hicks

... nie pierniczysz sięz żadnymi płynami, nie walnie przewód z płynem pod ciśnieniem, jak przeciążysz to sięwyłączy, pompa nie wyje jak skręcisz koła na maxa,  jest lżejsza i zajmuje mniej miejsca...

a i owszem, jak najbardziej :)
w kazdym razie ze wspomaganiem lepiej, przynajmniej w miescie i na parkingu bo na trasie wolalbym bez, ewentualnie wspomaganie z dekrementem.
tyle na temat OT :)
pzdr!

Hicks

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #11 dnia: 06-06-2005, 14:04:41 »
no ja tez mam doswiadczenia, z tym ze z 6 (7?) moich poprzednich furek :)
Chwalipięta-Krezus ! ;)

chociaz w s40/v40 jest hydrauliczne a czucia nie ma kompletnie zadnego, totalna pomylka :(
Jakby spoza klasy Yarisa... poza tym mamy Toyoty ;)

w kazdym razie ze wspomaganiem lepiej, przynajmniej w miescie i na parkingu bo na trasie wolalbym bez, ewentualnie wspomaganie z dekrementem.
tyle na temat OT :)
pzdr!

Takie zaawansowane wspomaganie podrożyłoby Yarisa, a ja tego bym nie chciał.
I dlatego tak jak jest - jest super !

Teraz może być EOT :)

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #12 dnia: 06-06-2005, 14:39:40 »
JeżdżęYarisem ze wspomaganiem.Czasem sięprzesiadam do Base bez wspomagania.
Też kręce jedną ręką.Ale nie jest to wygodne.I nie da sięrobić tak szybkich manewrów jak ze wspomaganiem.
A dla kobiety brak wspomagania może być naprawdęuciążliwy.

Co do zalet i wad elektrycznego.Czucia rzeczywiście brak.Ale to jest samochodzik miejski,a nie sportowy.

adi

  • Gość
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #13 dnia: 06-06-2005, 16:21:58 »
nie mam wspomagania i raczej nei narzekam;) odczuwa sie jego brak przy manewrach z mala predkoscia ale nie jest zle!!!!

jak jechalem raz matize kolegi bez wspomagania to totalna porazka :shock:  zamiast silowni mozna tam krecic kolkiem  :lol:

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Wspomaganie w Toyocie Yaris.
« Odpowiedź #14 dnia: 06-06-2005, 16:59:41 »
No i właśnie nie wiem jak to jest z konkretnymi egzemplarzami.
Jeszcze nie jeździłem samochedem w którym kierownica chodziłaby tak ciężko jak w Yarisie znajomej.
A jeździłem wieloma autkami bez wspomagania, Matizem,ale też większymi jak C15, Poldkiem Truckiem,czy Volvo 240. I tam kierownica naprawdęchodziła lżej.


 

Beesafe.pl