Autor Wątek: Toyota Yaris czy Corolla?  (Przeczytany 14296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanuszL

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« dnia: 13-06-2005, 21:44:48 »
:modlitwa .  Wracam znowu do starego tematu ale w nowym podejściu. Teraz zastanawiam sięczy dla żony zamiast tego Yarisa za 26 tyś. z 2001 kupić Corollęz 1999 z pełnym wypasem i przejechanymi 74 tyś. Słyszałem bardzo pochlebne opinie o Corolli i bez problemu można ją zagazować za nieduże pieniądze. Jest dużo większym autkiem ( co nie jest bez znaczenia dla mojej czteroosobowej rodzinki) ale nie bardzo podoba nam sięjej bryła tak jak Yarisa. Co myślicie na ten temat. Na co postawić na rozsądek czy na szczyptęszaleństwa.  :aduh

Offline MarQs

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #1 dnia: 13-06-2005, 22:10:31 »
zwalasz na nas cala odpowiedzialnosc za podjecie decyzji :D ja bym raczej bral corolle skoro wypas to i wieksze bezpieczenstwo bo jakies tam absy, poduchy + duzy samochod co nie jest bez znaczenia...   :roll
M6 sportbreak

Offline wonski

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Mężczyzna
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #2 dnia: 13-06-2005, 22:23:34 »
jak sprowadzalem yarka d4d z 2003 moglem za podobna kase wziac rok starsza corolle tyle ze benzynke, wybor padl na yarisa bo:
na co dzien jezdze po wawie i zwinniejszy przy skakaniu po pasach
wieksze pole do popisu przy parkowaniu
wyglad w stosunku do corollki minimalnie na plus
w traske wystarczajacy pod wzgledem osiagow, komfortu itp., ale ja przewaznie jezdze w dwojke wiec sytuacja ciut inna
zawsze troche tanszy w utrzymaniu

ale wybor nalezy do Ciebie   :)  

pzdr
Statystyki mówią,
że podobno na jedną nieszczęśliwą starą pannę
przypada jeden szczęśliwy stary kawaler :)

Wilis

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #3 dnia: 13-06-2005, 22:23:45 »
Kup Corollę, większa, bezpieczniejsza i jeszcze wypas.(pewnie kobieta myśli o Yarisie)

Jackal

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #4 dnia: 13-06-2005, 22:54:32 »
Cytat: Wilis
Kup Corollę, większa, bezpieczniejsza i jeszcze wypas.(pewnie kobieta myśli o Yarisie)



Dokładnie! Chyba lepiej żeby kobieta jeździła bezpieczniejszą furką, bo o wyglądzie nie ma co rozmawiać - kwestia gustu.

beep

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #5 dnia: 13-06-2005, 23:29:44 »
Ja bym chyba wzial Corolle - zalezy jeszcze jaki silnik ma ten Yaris a jaki Corolla?

alan03

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #6 dnia: 13-06-2005, 23:31:40 »
ja bym brał Yarisa, ale to ze względu na mniejsze spalanie jak i na wygląd (Corolla modelem 2002 dopiero mnie zaintrygowała ;) )

lifeson

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #7 dnia: 14-06-2005, 00:22:14 »
zalezy do czego.
jak 100% miasto to yaris, jesli jakies trasy corolla.
do 2 osob yaris, powyzej corolla.
jesli samochod ma chociaz troche przynajmniej aspirowac do auta rodzinnego to corolla.
zakladam, ze porownujemy samochody z podobnym wypasem.
pzdr!

Puffy

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #8 dnia: 15-06-2005, 11:02:07 »
Ja sięzgadzam, że większy samochód jest bezpieczniejszy, ale za to mniej poręczny w mieście, gorzej zaparkować, więcej z regóły pali, większe kwoty ubezpieczenia i pewnie droższy serwis. No i kwestia gustu dochodzi...

bigman

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #9 dnia: 16-06-2005, 05:20:56 »
Cytat: Wilis
Kup Corollę, większa, bezpieczniejsza i jeszcze wypas.(pewnie kobieta myśli o Yarisie)

corolla na pewno jest większa ale czy bezpieczniejsza?

corolla
http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=2&id2=43

yaris
http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=1&id2=74


na miasto zdecydowanie yaris ale 5D (jeżeli masz rodzinę) jest poręczniejszy i pali 6l zamiast 9l lub 10l - poza tym pamiętaj, że kobiety mają nieco inne kryteria kupowania aut (wcale nie chodzi o kolor lakieru) i radzęwziąć je pod uwagę- jeżeli nie chcesz słuchać o połamanych paznokciach i bolących nogach

przy niewsłaściwym wyborze - może sięokazać, że i głową będzie ją częściej "bolała" ;-)

lifeson

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #10 dnia: 16-06-2005, 10:40:35 »
Cytat: bigman
... pali 6l zamiast 9l lub 10l

po moich doswiadczeniach (podkreslam po MOICH) tego akurat kryterium w ogole nie bralbym pod uwage, moj 1.0 pali w miescie z klima sporo wiecej niz "6" - akurat na obecnym baku (a jestem w jego polowie) komp pokazuje "9,7" i nie chce byc inaczej, troche to frustrujace, biorac pod uwage, ze moj przestarzaly paliwozerny oplowski 1,6 8v palil troche mniej a samochod ze 2x wiekszy no i kop odpowiedni :)
fakt ze moze mam ciezka noge, ale bez przesady :)

bigman

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #11 dnia: 16-06-2005, 10:50:50 »
Cytat: lifeson
Cytat: bigman
moj 1.0 pali w miescie z klima sporo wiecej niz "6" - akurat na obecnym baku (a jestem w jego polowie) komp pokazuje "9,7" i nie chce byc inaczej
co Ty robisz z tym biednym autem?

Madzia83

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #12 dnia: 16-06-2005, 11:02:57 »
Cytat: Jackal
Cytat: Wilis
Kup Corollę, większa, bezpieczniejsza i jeszcze wypas.(pewnie kobieta myśli o Yarisie)



Dokładnie! Chyba lepiej żeby kobieta jeździła bezpieczniejszą furką, bo o wyglądzie nie ma co rozmawiać - kwestia gustu.


zgadzam sie z Jackalem - corolla. Co do wygladu to te po facelifcie są bardzo ładne. Lb - to tylko ze spojlerkiem z tyłu (wyglada świetnie) lub HB - jedyny HB jaki mi sie podoba w gamie Corolli

Yaga

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #13 dnia: 16-06-2005, 11:17:16 »
Lifeson, strasznie dużo Ci pali Twój Yarek !!
Ja też mam klimęi nie jeżdzęraczej jak Miss Daisy. :wink:  Lubiępocisnąć, a mój pali mi 6,5l. W zimie, gdy często silnik sobie pracował, gdy ja skrobałam samochód, a potem w drodze do pracy ogrzewanie było ustawione na maksa, spalił mi nieco ponad 8l.

lifeson

  • Gość
Toyota Yaris czy Corolla?
« Odpowiedź #14 dnia: 16-06-2005, 12:27:48 »
Cytat: bigman
Cytat: lifeson
Cytat: bigman
moj 1.0 pali w miescie z klima sporo wiecej niz "6" - akurat na obecnym baku (a jestem w jego polowie) komp pokazuje "9,7" i nie chce byc inaczej
co Ty robisz z tym biednym autem?


no jezdze bigman, jezdze :)
juz omawialem ta kwestie w innym watku i jak sie okazalo chyba nie jest tak zle, bo jesli tym samochodem jezdzi kobieta, to jest w stanie zamknac sie w przedziale 7,5-8,5 litra z klima, czyli odliczajac okolo 1L na klime wychodzi 6,5-7,5, no nie wiem, jechac z tym gdzies czy nie, bo caly czas sie zastanawiam???!!!
fakt, ze to 9,7 to jest przy osrej dosyc jezdzie, o ile jestem w stanie jakos to okreslic.


 

Beesafe.pl